Giro’13 E7 – Pescara

Pin It

Distanca: 177km 
Najviši vrh: 564m
Fascinantan trkački dan u regiji Abruco. Prelazeći preko padina utvrđenih gradova, ova etapa nalikuje na Tirreno-Adriatico. Svi će oprobati svoje šanse ovde tako da se očekuje pravi rat a pobedu će najverovatnije odneti univerzalni vozač koji ne pretenduje na generalni plasma. Abruco ima priličan udeo u trci tako da navijači mogu očekivati nekog svog na podijumu.

etappa_07_pescara

Adam-Hansen-Giro

Pescara 177km

1 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 4:35:49
2 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:01:07
3 Danilo Di Luca (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
4 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
5 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling
6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
7 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
8 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
9 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge
10 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
11 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
12 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
13 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
14 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
15 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
16 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team
17 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team
18 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
19 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team
20 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
21 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
22 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
23 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
24 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
25 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
26 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
27 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
28 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
29 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:27
30 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:49
31 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
32 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
33 Yury Trofimov (Rus) Katusha
34 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:01:52
35 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:02:31
36 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
37 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
38 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
39 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia
40 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
41 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
42 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
43 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard
44 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard
45 Petr Ignatenko (Rus) Katusha
46 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
47 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff
48 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
49 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
50 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
51 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
52 Francis Mourey (Fra) FDJ
53 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team
54 Luca Paolini (Ita) Katusha
55 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
56 Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
57 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:40
58 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:02:43
59 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:02:54
60 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:02:58
61 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
62 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 0:03:14
63 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:38
64 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
65 Dominique Rollin (Can) FDJ 0:03:41
66 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:03:44
67 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
68 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:04:29
69 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
70 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
71 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:04:51
72 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
73 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
74 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
75 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
76 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step
77 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
78 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
79 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 0:06:01
80 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
81 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
82 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team
83 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp
84 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:06:54
85 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi
86 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
87 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
88 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp
89 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
90 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
91 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
92 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
93 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
94 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
95 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:18
96 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:08:39
97 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:09:11
98 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:09:25
99 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:11:07
100 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
101 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling
102 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida
103 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi
104 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
105 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
106 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
107 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi
108 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:13:41
109 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
110 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
111 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
112 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
113 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
114 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:23
115 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:14:52
116 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:15:15
117 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:16:48
118 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano
119 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:18:17
120 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team
121 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:18:20
122 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
123 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:18:45
124 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
125 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
126 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
127 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
128 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step
129 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step
130 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard
131 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol
132 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard
133 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard
134 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol
135 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp
136 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard
137 Dalivier Ospina Navarro (Col) Colombia
138 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
139 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia
140 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
141 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano
142 Maarten Wynants (Bel) Blanco Pro Cycling Team
143 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
144 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
145 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
146 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano
147 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp
148 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano
149 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge
150 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
151 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
152 Maxim Belkov (Rus) Katusha
153 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
154 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step
155 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
156 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard
157 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
158 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
159 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
160 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
161 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
162 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge
163 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
164 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
165 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
166 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
167 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
168 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
169 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
170 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
171 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff
172 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo-Tinkoff
173 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp
174 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
175 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
176 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
177 Laurent Pichon (Fra) FDJ
178 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
179 Danny Pate (USA) Sky Procycling
180 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
181 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
182 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step
183 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
184 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
185 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
186 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
187 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 0:20:32
188 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 0:23:20
189 Johan Le Bon (Fra) FDJ
190 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
191 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
192 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia
193 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
194 Jack Bobridge (Aus) Blanco Pro Cycling Team
195 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli
196 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
197 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
198 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
199 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
200 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 0:23:25
201 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
DNS Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
DNS Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
DNF Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida

 

Generalni plasman_________________________________________

1 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 28:30:04
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:05
3 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 0:00:08
4 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:00:10
5 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:00:13
6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:16
7 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:19
8 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:00:28
9 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 0:00:29
10 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:00:34
11 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:52
12 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:53
13 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:00:57
14 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
15 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:00:58
16 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
17 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:59
18 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:01:02
19 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:01:08
20 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:01:11
21 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:01:15
22 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:01:27
23 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:01:32
24 Danilo Di Luca (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:01:41
25 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:44
26 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:55
27 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
28 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:57
29 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:02:06
30 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:12
31 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:13
32 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:02:29
33 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:02:40
34 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:02:42
35 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:50
36 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:03:14
37 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
38 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 0:03:40
39 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:03:44
40 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:03:49
41 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 0:03:51
42 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:03:55
43 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:03:57
44 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:04:01
45 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:04:04
46 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:04:07
47 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 0:04:16
48 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:04:58
49 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 0:05:17
50 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 0:06:46
51 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:07:01
52 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:42
53 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:09:54
54 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:10:01
55 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:10:07
56 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:10:33
57 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:11:12
58 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:11:24
59 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:12:37
60 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:13:46
61 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:14:51
62 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:00
63 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:15:27
64 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 0:15:37
65 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:15:43
66 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:16:13
67 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 0:17:09
68 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:17:18
69 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:17:19
70 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:17:33
71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:18:06
72 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:18:12
73 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:18:17
74 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:18:45
75 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:20:16
76 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:20:33
77 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:24:25
78 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:24:32
79 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 0:24:49
80 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:25:00
81 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:25:27
82 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:25:43
83 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:26:28
84 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:26:31
85 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:26:34
86 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:26:50
87 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:27:17
88 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:29:22
89 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:30:00
90 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 0:30:09
91 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:30:29
92 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:31:09
93 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 0:31:44
94 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 0:31:51
95 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 0:31:54
96 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi 0:32:02
97 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 0:32:17
98 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:32:34
99 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:34:26
100 Dominique Rollin (Can) FDJ 0:34:33
101 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 0:38:16
102 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp 0:38:21
103 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:38:29
104 Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:38:37
105 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:39:43
106 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:39:44
107 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 0:39:51
108 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:40:10
109 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:40:26
110 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:42:07
111 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 0:42:35
112 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:42:40
113 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:43:08
114 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:43:12
115 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:43:21
116 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 0:43:26
117 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:43:37
118 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:43:42
119 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo-Tinkoff 0:44:23
120 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:44:38
121 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:44:42
122 Dalivier Ospina Navarro (Col) Colombia 0:44:43
123 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:44:44
124 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 0:45:00
125 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:45:22
126 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:45:38
127 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:46:50
128 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 0:47:35
129 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:47:57
130 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:48:03
131 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:48:08
132 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:48:32
133 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 0:48:43
134 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:49:00
135 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 0:49:06
136 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:49:10
137 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:49:18
138 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
139 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:49:26
140 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 0:49:36
141 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:50:08
142 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 0:50:10
143 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:50:46
144 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:50:55
145 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 0:51:35
146 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:51:46
147 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:52:01
148 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:52:38
149 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:52:39
150 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:53:41
151 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:54:02
152 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:54:08
153 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard 0:54:09
154 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 0:54:31
155 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 0:54:44
156 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:55:35
157 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:55:40
158 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 0:55:41
159 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
160 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:56:07
161 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:56:32
162 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:56:34
163 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:57:35
164 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp 0:58:31
165 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 0:58:34
166 Maarten Wynants (Bel) Blanco Pro Cycling Team 0:58:44
167 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:58:49
168 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:59:12
169 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 0:59:50
170 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 1:01:04
171 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 1:01:39
172 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:01:51
173 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:02:06
174 Danny Pate (USA) Sky Procycling 1:02:40
175 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 1:03:02
176 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp 1:03:14
177 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:03:17
178 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 1:03:50
179 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard 1:04:09
180 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 1:04:29
181 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 1:04:40
182 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 1:04:50
183 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:04:59
184 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 1:05:04
185 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 1:05:46
186 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 1:06:38
187 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:07:15
188 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli 1:08:12
189 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp 1:08:47
190 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 1:09:22
191 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 1:11:26
192 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 1:13:36
193 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 1:14:26
194 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 1:15:07
195 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 1:15:10
196 Laurent Pichon (Fra) FDJ 1:17:06
197 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:17:39
198 Maxim Belkov (Rus) Katusha 1:17:46
199 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 1:18:30
200 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli 1:22:43
201 Jack Bobridge (Aus) Blanco Pro Cycling Team 1:24:12

 

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

9 thoughts on “Giro’13 E7 – Pescara

  1. Zlatko says:

    Bas je zanimljiv Giro ove godine. Kakva guzva u prvih 10, prosto neverovatno koliko su male vremenske razlike izmedju vozaca. Zanima me da mi neko prokomentarise Viginsa ako moze. Sta se desava sa tim covekom na ovoj trci? Nije imao srece danas, padao je gde je stigao, ali cini mi se da covek nema petlju za voznju po kisovitom vremenu. Jesu uslovi bili teski, ali isti su za sve bili zar ne? Kako su Evans i Nibali mogli da jure po mokrom asfaltu a Vigins padao kao da je jeo bunike pred danasnju etapu. Ja nisam Viginsov fan, ali daleko od toga da imam nesto protiv njega. Jedino sto mu “zameram” je to sto je osvojio proslogodisnji TDF, a ne bih rekao da je to zasluzio. Imao je uz sebe super jak tim, i Krisa Fruma koji je po menio bio mnogo jaci od njega, i koji je zasluzio da osvoji Tour, ali zbog politike tima mu to nije dozvoljeno. Mozda ja stavari posmatram povrsno, mozda sam i pristrastan a da toga nisam ni svestan, jer sam samo strastveni ljubitelj biciklizma, ali ne i strucnjak za isti. Zato bih zamolio cenjene “kolege” koji ovde ostavljaju komentare, a najvse tebe Djordje da mi iznesete vase misljenje o Viginsu na ovogodisnjem Giru i sta se to desava sa njim. Unapred hvala 🙂

    Reply
    1. wejландт108 says:

      Sta se desava? Nista 🙂 Trka za njega jos nije pocela, trudi se covek da ne ispadne sa trke zbog gluposti i pusta da izgubi pola minuta, koja ce nadoknaditi na hronometru i na jacim brdima.

      Ne slazem se da nije zasluzio Tour, pokazao je kad je na hronometru dao minut Froomeu da je najjaci u Sky, a to sto je imao jak tim jbg, imao je i Lens i svi veliki sampioni. Mozda je na Vuelti pre toga Froome bio jaci, ali to je druga prica. Samo da se ne ispostavi posle da su momci iz Sky uzimali nesto, sto kaze Djordje previse lako to ide kod njih, mada ne bi trebalo jer zaista imaju para za bacanje i izgleda ti treninzi na 3000m prave razliku.

      Reply
    2. Nenad says:

      Vigins je klasicni velodromski vozac i ako pogledate videcete da sve pobede u karijeri ima ostvarene na hronometru, nikad nije pobedio ni na jednom brdu. On jednostavno nije kompletan vozac, njegova taktika je razbi na hronometru a na brdu ce ekipa da te dovode do vrha, a osvojio je Tur zahvaljujuci vecoj kilometrazu na hronometru. Jeste on bio jaci od Frooma minut na tom zadnjem hronometru ali mogao je njega Froom da ostavi pa bar 3 minuta na 17-oj etapi na Perjagudesu, a i cinjenica da je Froom prvi vozac Sky-a na Turu ove godine sve govori. Proslogodisnji Tur mu je bio vrhunac karijere i to je to. 🙂

      Reply
  2. Slobodan says:

    Ova etapa je pokazala zašto Lens nikada nije voleo Điro, trka koju je nemoguće kontrolisati,
    mislim da je greška Wiginsa da dođe na Điro, jer on baš kao braća Šlek, Baso ili Menšov ne
    voli kišu, a naročito kišu na nizbrdici, i dalje se ništa ne zna, moguće je da Wigins “zbriše” sa
    Đira, jer mu se ponavlja 2010. Kandidat broj 1 za roze majicu po meni i dalje ostaje Evans, a
    ako Santabrođo ne nakupi zoastatak za hronometru, eto i njega kao velikog kandidata, tu su
    naravno: Hjesedal, Nibali, Inčausti, ali i po neko kome se ne nadamo.

    Reply
  3. wejландт108 says:

    23 Bradley Wiggins (ENG) Team Sky +1:32

    a sutra se vraca u top 3 ?? hmmmm

    Reply

Leave a Reply