Giro’13 E8 – Saltara

Pin It

Distanca: 54.8km 
Najviši vrh: 234m
Nasuprot ustaljenom običaju, u drugoj suboti nas očekuje težak hronometar, dug 54.8km.  Neuobičajen ali i prestižan. Grand Tur trke pronalaze najkompletnije bicikliste i pobednike koji bi trebalo da su sposobni da se bore protiv štoperice. Dakle, kontraverzan ili ne, ovaj hronometar donosi svežinu. Ruta na papiru izgleda jednostavno ali u stvarnosti je samo 20km ravno. Osim toga, put je neravan  i tehnički zahtevan sa strmim nagobom na kraju. 

etappa_08_saltara

Nibali-Giro-13

Saltara 54,8km

1 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 1:16:27
2 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:00:10
3 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:14
4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:21
5 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:32
6 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 0:00:35
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:39
8 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:00:45
9 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:00:53
10 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
11 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:22
12 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:01:48
13 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano
14 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:57
15 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard 0:02:00
16 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:02:13
17 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:02:17
18 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 0:02:23
19 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 0:02:28
20 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:34
21 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:02:38
22 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:02:40
23 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:44
24 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 0:02:47
25 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:02:56
26 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:02:59
27 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:03
28 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:03:09
29 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:17
30 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:03:24
31 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:03:27
32 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard 0:03:29
33 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 0:03:34
34 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 0:03:40
35 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:03:44
36 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 0:03:46
37 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:03:56
38 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge
39 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:03:57
40 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:04:01
41 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:04:02
42 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:04:05
43 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
44 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:04:06
45 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:04:14
46 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:04:18
47 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 0:04:22
48 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:24
49 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
50 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:04:27
51 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 0:04:37
52 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:04:41
53 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:04:42
54 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 0:04:44
55 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:04:48
56 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 0:04:50
57 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 0:04:51
58 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:04:53
59 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:54
60 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:04:56
61 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 0:05:02
62 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:05:03
63 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:05:05
64 Maxim Belkov (Rus) Katusha
65 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:05:16
66 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
67 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:05:19
68 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:05:20
69 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:05:21
70 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:05:23
71 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:05:26
72 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:05:28
73 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:05:29
74 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:05:34
75 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:05:35
76 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:05:39
77 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:05:41
78 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:05:42
79 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team
80 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:05:44
81 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:05:56
82 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi 0:05:58
83 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:05:59
84 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:01
85 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:06:02
86 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:06:05
87 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:07
88 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:06:10
89 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:06:11
90 Danilo Di Luca (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:06:14
91 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:06:16
92 Maarten Wynants (Bel) Blanco Pro Cycling Team 0:06:19
93 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:06:21
94 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:06:23
95 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:06:24
96 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:06:31
97 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 0:06:32
98 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:06:34
99 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:06:37
100 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 0:06:39
101 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:06:40
102 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 0:06:49
103 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:06:50
104 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:06:52
105 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:06:55
106 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 0:06:56
107 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step
108 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:57
109 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:58
110 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:06:59
111 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:07:00
112 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol
113 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:07:04
114 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
115 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:07:05
116 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:07:09
117 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:11
118 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 0:07:15
119 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:07:16
120 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:07:17
121 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:18
122 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi
123 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:07:20
124 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
125 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:07:22
126 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp 0:07:24
127 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 0:07:26
128 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:07:30
129 Dalivier Ospina Navarro (Col) Colombia 0:07:36
130 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:07:37
131 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:40
132 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 0:07:45
133 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:07:48
134 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
135 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:07:51
136 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp 0:07:54
137 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:07:55
138 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 0:08:00
139 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:08:02
140 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:08:08
141 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:08:10
142 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 0:08:15
143 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:08:22
144 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
145 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:08:27
146 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:08:28
147 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:08:31
148 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:08:32
149 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
150 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:08:33
151 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:08:34
152 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
153 Dominique Rollin (Can) FDJ 0:08:35
154 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:08:36
155 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:08:39
156 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:08:44
157 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:08:46
158 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:08:47
159 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:08:48
160 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp 0:08:50
161 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:08:52
162 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:08:54
163 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 0:08:56
164 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:09:06
165 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano
166 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 0:09:12
167 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:09:13
168 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 0:09:18
169 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 0:09:31
170 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:09:38
171 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:09:40
172 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:09:43
173 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 0:09:44
174 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:09:48
175 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:55
176 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:10:01
177 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo-Tinkoff 0:10:13
178 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:10:19
179 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 0:10:30
180 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 0:10:39
181 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:42
182 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp 0:10:45
183 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:10:47
184 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:10:54
185 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
186 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:57
187 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:11:10
188 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:11:23
189 Jack Bobridge (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:11:30
190 Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:12:57
191 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 0:13:01
192 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:10
193 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli 0:13:42
194 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 0:14:09
195 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 0:14:10
196 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 0:14:25
197 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 0:14:28
198 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:14:44
199 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:15:17
200 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli 0:16:42
DNS Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale

GENERALNI PLASMAN_________________________________________________

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 29:46:57
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:29
3 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:15
4 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:01:16
5 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:01:24
6 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 0:02:05
7 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:11
8 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:02:43
9 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:02:44
10 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:02:49
11 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 0:02:50
12 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:03:02
13 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:03:26
14 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:03:36
15 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:43
16 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:04:05
17 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:04:09
18 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:04:31
19 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:04:37
20 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:04:50
21 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:57
22 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:05:03
23 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:05:09
24 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:05:17
25 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:05:29
26 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:05:41
27 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 0:05:42
28 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:06:08
29 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:06:22
30 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:06:36
31 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:06:51
32 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:07:24
33 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:07:26
34 Danilo Di Luca (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:07:29
35 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:07:40
36 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 0:07:47
37 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:07:49
38 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:25
39 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:08:39
40 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 0:08:41
41 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:08:53
42 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:08:54
43 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:08:56
44 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:08:58
45 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:09:03
46 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 0:09:41
47 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:09:52
48 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:10:14
49 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:10:46
50 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:19
51 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 0:12:59
52 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:13:24
53 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:13:55
54 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:15:19
55 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:16:03
56 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:16:04
57 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:16:32
58 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:18:41
59 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:19:06
60 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 0:19:48
61 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:21:25
62 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:38
63 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:22:12
64 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:23:09
65 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:23:12
66 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:23:39
67 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:23:57
68 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:24:09
69 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:24:14
70 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:24:21
71 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 0:24:31
72 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:24:47
73 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:25:40
74 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:26:27
75 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:27:34
76 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 0:29:07
77 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:29:22
78 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:29:50
79 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:29:51
80 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:31:03
81 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:31:05
82 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:31:28
83 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:31:45
84 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:32:12
85 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:33:19
86 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:33:42
87 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:34:35
88 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 0:35:25
89 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:35:41
90 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:36:52
91 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:37:07
92 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi 0:37:34
93 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 0:38:07
94 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 0:39:13
95 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:39:16
96 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 0:39:40
97 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:40:16
98 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 0:40:57
99 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:03
100 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:42:38
101 Dominique Rollin (Can) FDJ 0:42:42
102 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:43:32
103 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:46:13
104 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:46:37
105 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 0:48:20
106 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 0:48:30
107 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp 0:48:40
108 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 0:48:43
109 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:48:50
110 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:49:04
111 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:49:16
112 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:49:24
112 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
114 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:49:46
115 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:50:55
116 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:51:04
117 Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:51:08
118 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:51:14
119 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:51:15
120 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:51:27
121 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:51:29
122 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:51:39
123 Dalivier Ospina Navarro (Col) Colombia 0:51:53
124 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 0:52:11
125 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:52:14
126 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:52:18
127 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 0:52:44
128 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 0:52:57
129 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:53:01
130 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:53:02
131 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 0:53:30
132 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:53:42
133 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:53:51
134 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo-Tinkoff 0:54:10
135 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:54:26
136 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:55:04
137 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 0:55:12
138 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:55:23
139 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 0:55:43
140 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 0:55:50
141 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:56:09
142 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:56:41
143 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:56:43
144 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:57:09
145 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:57:12
145 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard
147 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 0:57:39
148 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 0:58:06
149 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:58:30
150 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:58:48
151 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:59:05
152 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:59:14
153 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:59:38
154 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 1:00:20
155 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1:00:29
156 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 1:00:37
157 Pavel Brutt (Rus) Katusha 1:00:38
158 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 1:01:48
159 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1:02:23
160 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:03:06
161 Johan Le Bon (Fra) FDJ 1:03:07
162 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 1:03:30
163 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 1:03:51
164 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 1:03:54
165 Maarten Wynants (Bel) Blanco Pro Cycling Team 1:04:37
166 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard 1:05:43
167 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp 1:05:59
168 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 1:06:00
169 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:06:12
170 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:07:21
171 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:07:30
172 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 1:07:52
173 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 1:08:31
174 Danny Pate (USA) Sky Procycling 1:09:51
175 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:10:11
176 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp 1:10:12
177 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 1:10:18
178 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 1:10:59
179 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:11:32
180 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 1:11:38
181 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 1:12:14
182 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 1:13:47
183 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 1:13:55
184 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 1:14:44
185 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 1:16:25
186 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp 1:17:11
187 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:19:59
188 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli 1:21:28
189 Maxim Belkov (Rus) Katusha 1:22:25
190 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 1:23:21
191 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 1:24:39
192 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 1:26:17
193 Laurent Pichon (Fra) FDJ 1:26:59
194 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 1:27:20
195 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:27:55
196 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 1:28:53
197 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 1:29:25
198 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 1:32:32
199 Jack Bobridge (Aus) Blanco Pro Cycling Team 1:35:16
200 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli 1:38:59

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

7 thoughts on “Giro’13 E8 – Saltara

  1. Vlado says:

    Evans je juce bio najbrzi na onom usponu na kraju 🙂 5 sekundi brzi od Viginsa, 6 od Pozoviva i 8 od Nibalija.
    On je dosao na Giro da se spremi za Tour i vidi se da mnogo bolje vozi kad nije u centru paznje..Prosle sezone je bio pod pritiskom.Ako se bude osjecao dobro u drugoj nedelji vjerujem da ce pritisnuti i juriti podijum 🙂

    Reply
  2. rasabogd says:

    Although he did not realise it at the time, however, Evans can take heart from the fact that he was the quickest rider on the final 3.3km climb up to the finish line outside the Villa del Balì. The Australian covered the drag 5 seconds quicker than Wiggins, 6 seconds quicker than Domenico Pozzovivo (Ag2r-La Mondiale) and 8 seconds quicker than Nibali.

    Reply
  3. Slobodan says:

    eto ajkule na čelu do kraja nas očekuje pakao, favoriti Cadel, Nibali, Skarponi, šteta za Montoju
    da nije vukao za Sera bio bi u roze majici, po meni Wigins samo čudom može do pobede, jer ima
    još mnogo nizbrdica a biće i kiše dovoljno da se SKY raspadne kao i do sada, šteta za Santabrođa

    Reply
  4. rasabogd says:

    Taylor Phinney, aj da se i ja prikljucim malo ovom pogadanju

    Reply
  5. Zlatko says:

    Tipujem na Evansa danas. Mozda bih isao sa Viginsom, ali ne znam kakvo ce biti vreme, mozda pada kisa pa on padne negde usput. Ne bih da mu malerisem, ali nista nije iskljuceno 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *