E2 Bastia – Ajaccio 156km #TDF’13

Pin It

100-Tour-2-Bastia-Ajaccio-156KMNa ovo nismo navikli. Drugi dan Tour-a i odmah ozbiljna brda – to više pristaje Vuelti, ali Korzika je u pitanju i nema mnogo mesta za sprintere. Tu je prolazni cilj na početku etape a odmah posle njega ozbiljna brda koja će poprilično namučiti veliki deo karavana. Od poslednjeg brda do kraja etape ima samo 11km što daje šansu Saganu da (ako je juče nije uzeo) danas osvoji žutu majicu, jer teško da će Manksman i Gorila biti prvoj grupi na liniji. Ne treba otpisati ni uvek motivisane pojedince koji će probati da dođu solo na cilj. Kratka ali teška etapa biće sigurno brza jer su svi motivisani i sveži, a momci koji pretenduju na generalni moraće da se pripaze pucanja grupe. >startna-lista-100#TDF<

jan-bakelants-tdf-13-e2

1 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 3:43:11
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:00:01
3 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
4 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
6 Julien Simon (Fra) Sojasun
7 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
8 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
9 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
10 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
11 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
12 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
13 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
14 Bram Tankink (Ned) Belkin Procycling Team
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
16 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
17 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi
18 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
19 Arthur Vichot (Fra) FDJ
20 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
21 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard
22 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
23 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
24 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
25 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
27 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
28 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
29 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
30 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
31 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
32 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel Euskadi
33 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
34 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
35 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
36 Nicholas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
37 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team
38 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff
39 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
40 Jean Marc Marino (Fra) Sojasun
41 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
42 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
43 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
44 Brice Feillu (Fra) Sojasun
45 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
46 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel Euskadi
47 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
48 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
49 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
50 Bauke Mollema (Ned) Belkin Procycling Team
51 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
52 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
53 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard
54 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
55 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi
56 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
57 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel Euskadi
58 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
59 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
60 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
62 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
63 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
64 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
65 Moreno Moser (Ita) Cannondale
66 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff
67 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun
68 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
69 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp
70 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Procycling Team
71 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard
72 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
73 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
74 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard
75 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
76 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
77 Christian Vandevelde (USA) Garmin-Sharp
78 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
79 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
80 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
81 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
82 Maxime Mederel (Fra) Sojasun
83 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
84 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
85 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
86 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
87 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
88 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Procycling Team
89 Robert Gesink (Ned) Belkin Procycling Team
90 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
91 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun
92 Tom Danielson (USA) Garmin-Sharp
93 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
94 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:01:24
95 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:04:07
96 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
97 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ
98 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
99 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
100 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
101 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:05:39
102 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard
103 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
104 Julien El Fares (Fra) Sojasun
105 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
106 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun
107 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
108 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
109 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
110 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
111 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff
112 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits
113 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
114 Kristjan Koren (Slo) Cannondale
115 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:35
116 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:09:06
117 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp
118 Maciek Bodnar (Pol) Cannondale
119 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Procycling Team 0:12:44
120 Boy Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
121 Egoitz Garcia Etxegibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
122 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
123 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
124 Brian Vandborg (Den) Cannondale
125 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
126 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
127 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
128 Maarten Wynants (Bel) Belkin Procycling Team
129 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
130 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
131 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
132 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
133 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
134 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
135 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano
136 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
137 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
138 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
139 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel Euskadi
140 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 0:17:35
141 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano
142 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
143 Johannes Frohlinger (Ger) Team Argos-Shimano
144 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano
145 Stuart O’grady (Aus) Orica GreenEdge
146 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
147 Lieuwe Westra (Ned Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
148 Aleksandr Kuschynski (Blr) Team Katusha
149 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
150 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
151 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol
152 Jérémy Roy (Fra) FDJ
153 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel Euskadi
154 Romain Sicard (Fra) Euskaltel Euskadi
155 Lars Boom (Ned) Belkin Procycling Team
156 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
157 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
158 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
159 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
160 Peter Velits (Svk) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
161 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
162 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
163 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff
164 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
165 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
166 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel Euskadi
167 Edward King (USA) Cannondale
168 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
169 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano
170 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
171 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
172 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
173 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
174 Danny Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
175 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
176 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling
177 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
178 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
179 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
180 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
181 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
182 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
183 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
184 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
185 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
186 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
187 Ramunas Navardauskas (Lit) Garmin-Sharp
188 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
189 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida
190 Tom Leezer (Ned) Belkin Procycling Team
191 William Bonnet (Fra) FDJ
192 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
193 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
194 Kevin Reza (Fra) Team Europcar
195 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
196 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
197 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
198 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team

I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi- Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno!

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

41 thoughts on “E2 Bastia – Ajaccio 156km #TDF’13

  1. Marko Djole says:

    Danas pobedjuje neko iz bega, moj pik je Toma Vokler (ako bude u begu) 🙂

    Reply
  2. Majoneza says:

    Jao, popizdela sam danas zbog Sagana…Videla sam ga kao pobednika etape…

    Jaooo, kako mu je otishao Belgijanac…

    😀

    Reply
  3. Đorđe Pejković says:

    Graj(F)eli i ostali – ubuduće brišem komentare posle 13h – sutra ako pobedi Mateo Bono – vas troje koji prvi kažete Mateo Bono (tj pobednik etape) osvajate majice – Mada nešto mislim kako je krenuo Tour… da ćemo prve 4 majice podeliti kad karavan stigne u Nicu

    Reply
  4. Ivan says:

    Grajfel…Zakasnio sam 40 min. jbg. ionako nece Grajfel pobediti, ali cu biti uz njega :))

    Reply
  5. rasabogd says:

    iskreno nemam pojma ko ce danas da pobedi. moze da bude svasta, a ne mora nista da se desi
    ima dovoljno brda da svi sprinteri otpadnu, a opedi 50 km spusta da se vrate, mozda moze i beg da dodje
    pitanje je da li ce skaj sesti na celo i vuci. sve u svemu mnogo pitanja
    neka bude Thomas Voeckler , on makar zna kako je voziti po ostrvima

    Reply
  6. Vladan says:

    Nesto mi govori da je Cavandish ljut i da ima dovoljno vremena da uhvati grupu na spustu.. Tako da opet Cav:)

    Reply
  7. joca says:

    Gilber. Nadam se da je sve u redu s Kontadorom, neverovatno da je opet prvog dana bio u guzvi.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *