E13 Tours - Saint Amand Montrond 173km #TDF'13
Na ciljuetape vozači će biti veoma blizu geografskoj sredini Francuske. Begunci će se i danas truditi da opstanu do cilja ali će svakako imati na umu da je ovo možda poslednja etapa za sprint pre Pariza. St. Aman Montro pamtimo po fantastičnoj vožnji Sastrea u borbi sa Evansom na hronometru 2008. Tada se činilo da 1:34 neće biti dovoljno protiv Kengura, ali je Karlos na kraju izgubio samo 29 sek.
PONOVO RADI BIOSKOP - TOUR JE TEK POČEO - Ko bi rekao da će se ovako ravna etapa pretvoriti u najzanimljiviju na ovogodišnjoj trci. Prvo je OPQS tim rasturio Kitela na 110km do cilja. Onda je Valverde (zvani maler) dobio defekt i ispao iz prve grupe i upao u grupu sa Kitelom. Danas hvatanja nikom nije bilo. Na 30km do cilja Fruma su uhvatili na spavanju - trenutak nepažnje za žutu majicu koja nije imala svoje vozače oko sebe i to je bilo to. Saxo Tinkof (Benati) je raspalio na čelu 1km - Frum je prekonuo lanac...i do kraja etape nadohnadili su 1:09min
REZULTATI:
1 | Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step | 3:40:08 | |
2 | Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling | ||
3 | Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team | ||
4 | Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team | ||
5 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step | ||
6 | Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff | ||
7 | Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff | ||
8 | Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team | ||
9 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step | 0:00:06 | |
10 | Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff | 0:00:09 | |
11 | Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff | 0:00:11 | |
12 | Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff | 0:00:17 | |
13 | Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling | 0:00:19 | |
14 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff | 0:00:53 | |
15 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol | 0:01:09 | |
16 | Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step | ||
17 | William Bonnet (Fra) FDJ.fr | ||
18 | Anthony Delaplace (Fra) Sojasun | ||
19 | Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp | ||
20 | John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano | ||
21 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
22 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
23 | Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard | ||
24 | Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano | ||
25 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | ||
26 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
27 | Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step | ||
28 | Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge | ||
29 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard | ||
30 | Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp | ||
31 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits | ||
32 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha | ||
33 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
34 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha | ||
35 | Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling | ||
36 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
37 | Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp | ||
38 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step | ||
39 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
40 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step | ||
41 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
42 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha | ||
43 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr | ||
44 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol | ||
45 | Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team | ||
46 | Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr | ||
47 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff | ||
48 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | ||
49 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
50 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
51 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol | ||
52 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
53 | Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team | ||
54 | Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team | ||
55 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard | ||
56 | Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team | ||
57 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp | ||
58 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step | 0:01:37 | |
59 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 0:01:54 | |
60 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha | 0:02:14 | |
61 | Pavel Brutt (Rus) Katusha | 0:02:15 | |
62 | Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team | 0:02:34 | |
63 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:02:39 | |
64 | Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team | 0:02:43 | |
65 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol | 0:03:32 | |
66 | Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling | 0:04:30 | |
67 | Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano | 0:05:29 | |
68 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol | ||
69 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:09:54 | |
70 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
71 | Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard | ||
72 | Maxime Mederel (Fra) Sojasun | ||
73 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard | ||
74 | David Veilleux (Can) Team Europcar | ||
75 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr | ||
76 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida | ||
77 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha | ||
78 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge | ||
79 | Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge | ||
80 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
81 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
82 | Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard | ||
83 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | ||
84 | Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
85 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol | ||
86 | Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling | ||
87 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
88 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano | ||
89 | Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard | ||
90 | Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team | ||
91 | Julien Simon (Fra) Sojasun | ||
92 | Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun | ||
93 | Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano | ||
94 | Cyril Lemoine (Fra) Sojasun | ||
95 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol | ||
96 | Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano | ||
97 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | ||
98 | Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge | ||
99 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
100 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
101 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
102 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team | ||
103 | Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling | ||
104 | Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
105 | Julien El Fares (Fra) Sojasun | ||
106 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | ||
107 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
108 | Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp | ||
109 | David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling | ||
110 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
111 | Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
112 | Stuart O'Grady (Aus) Orica-GreenEdge | ||
113 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits | ||
114 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida | ||
115 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
116 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
117 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
118 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | ||
119 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits | ||
120 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 0:10:05 | |
121 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:10:07 | |
122 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step | ||
123 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
124 | Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano | ||
125 | Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida | ||
126 | Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge | ||
127 | Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:10:11 | |
128 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
129 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha | ||
130 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr | ||
131 | David Millar (GBr) Garmin-Sharp | ||
132 | Yury Trofimov (Rus) Katusha | ||
133 | Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida | ||
134 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team | ||
135 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
136 | Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
137 | Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida | ||
138 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
139 | Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano | ||
140 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
141 | Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling | ||
142 | Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr | ||
143 | Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun | ||
144 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
145 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha | ||
146 | Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling | ||
147 | Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale | ||
148 | Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr | 0:10:19 | |
149 | Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge | ||
150 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | ||
151 | Jonathan Hivert (Fra) Sojasun | ||
152 | Jerome Cousin (Fra) Team Europcar | ||
153 | Kévin Reza (Fra) Team Europcar | 0:10:23 | |
154 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | ||
155 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:11:47 | |
156 | Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge | 0:13:36 | |
157 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida | ||
158 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | ||
159 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
160 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff | ||
161 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
162 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
163 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi | ||
164 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
165 | Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge | ||
166 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol | ||
167 | Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr | ||
168 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
169 | Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
170 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
171 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits | ||
172 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp | ||
173 | Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
174 | Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard | ||
175 | Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano | ||
176 | Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling | ||
177 | Brice Feillu (Fra) Sojasun | ||
178 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard | ||
179 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | ||
180 | Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida | ||
181 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | ||
DNF | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling |
GENERALNI PLASMAN____________________________________________________
1 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 51:00:30 | |
2 | Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team | 0:02:28 | |
3 | Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff | 0:02:45 | |
4 | Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff | 0:02:48 | |
5 | Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team | 0:03:01 | |
6 | Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team | 0:04:39 | |
7 | Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step | 0:04:44 | |
8 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | 0:05:18 | |
9 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:39 | |
10 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha | 0:05:48 | |
11 | Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp | 0:05:52 | |
12 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:06:54 | |
13 | Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff | 0:07:28 | |
14 | Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard | 0:08:32 | |
15 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard | 0:10:16 | |
16 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:12:10 | |
17 | Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp | 0:13:11 | |
18 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:14:22 | |
19 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits | 0:14:50 | |
20 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step | 0:14:57 | |
21 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:16:49 | |
22 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha | 0:18:36 | |
23 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:19:43 | |
24 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | 0:19:59 | |
25 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:20:35 | |
26 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida | 0:21:01 | |
27 | Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:21:54 | |
28 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:25:33 | |
29 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 0:26:42 | |
30 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 0:30:04 | |
31 | Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team | 0:30:17 | |
32 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard | 0:31:29 | |
33 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:32:14 | |
34 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha | 0:32:48 | |
35 | Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff | 0:33:15 | |
36 | Maxime Mederel (Fra) Sojasun | 0:33:40 | |
37 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida | 0:33:43 | |
38 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard | 0:34:13 | |
39 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr | 0:36:05 | |
40 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:36:43 | |
41 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step | 0:37:40 | |
42 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:37:48 | |
43 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:38:08 | |
44 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida | 0:38:36 | |
45 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard | 0:38:42 | |
46 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | 0:40:49 | |
47 | Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team | 0:41:24 | |
48 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 0:43:47 | |
49 | Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr | 0:44:25 | |
50 | Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge | 0:44:38 | |
51 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:44:49 | |
52 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr | 0:45:29 | |
53 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 0:47:09 | |
54 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp | 0:48:49 | |
55 | Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun | 0:48:56 | |
56 | Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge | 0:52:32 | |
57 | Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling | 0:52:58 | |
58 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:53:32 | |
59 | Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard | 0:54:51 | |
60 | Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano | 0:54:57 | |
61 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team | 0:55:45 | |
62 | Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:56:30 | |
63 | Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard | 0:58:13 | |
64 | Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp | 0:58:56 | |
65 | Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard | 0:59:28 | |
66 | Yury Trofimov (Rus) Katusha | 0:59:52 | |
67 | Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team | 1:00:16 | |
68 | Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr | 1:01:32 | |
69 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff | 1:01:45 | |
70 | Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida | 1:03:02 | |
71 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 1:03:16 | |
72 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | 1:03:24 | |
73 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff | 1:03:41 | |
74 | Julien El Fares (Fra) Sojasun | 1:03:51 | |
75 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha | 1:03:56 | |
76 | Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 1:04:16 | |
77 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits | 1:06:01 | |
78 | Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff | 1:07:37 | |
79 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr | 1:07:44 | |
80 | Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge | 1:07:50 | |
81 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol | 1:07:51 | |
82 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:08:02 | |
83 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 1:08:12 | |
84 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | 1:08:16 | |
85 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 1:12:08 | |
86 | Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling | 1:13:18 | |
87 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | 1:13:54 | |
88 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 1:14:44 | |
89 | Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge | 1:15:24 | |
90 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:15:36 | |
91 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | 1:16:01 | |
92 | Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling | 1:17:04 | |
93 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:17:09 | |
94 | Pavel Brutt (Rus) Katusha | 1:17:53 | |
95 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 1:19:16 | |
96 | Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano | 1:19:34 | |
97 | Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling | 1:19:45 | |
98 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol | 1:20:01 | |
99 | Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling | 1:20:15 | |
100 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step | 1:20:45 | |
101 | Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling | 1:21:39 | |
102 | David Millar (GBr) Garmin-Sharp | 1:21:52 | |
103 | John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano | 1:24:04 | |
104 | Julien Simon (Fra) Sojasun | 1:26:13 | |
105 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 1:26:21 | |
106 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 1:26:29 | |
107 | Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 1:26:38 | |
108 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:27:02 | |
109 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp | 1:28:08 | |
110 | Cyril Lemoine (Fra) Sojasun | 1:28:50 | |
111 | Anthony Delaplace (Fra) Sojasun | 1:29:16 | |
112 | Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida | 1:29:17 | |
113 | Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 1:29:39 | |
114 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha | 1:29:59 | |
115 | Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard | 1:30:05 | |
116 | Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun | 1:30:39 | |
117 | Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team | 1:31:01 | |
118 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol | 1:31:06 | |
119 | Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling | 1:31:09 | |
120 | Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling | 1:32:21 | |
121 | Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team | 1:37:13 | |
122 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits | 1:38:43 | |
123 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol | 1:39:15 | |
124 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:39:17 | |
125 | Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida | 1:39:43 | |
126 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team | 1:40:13 | |
127 | Brice Feillu (Fra) Sojasun | 1:40:33 | |
128 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha | 1:41:18 | |
129 | Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step | 1:42:03 | |
130 | Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr | 1:42:30 | |
131 | Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step | 1:43:00 | |
132 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step | 1:45:22 | |
133 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol | 1:45:23 | |
134 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff | 1:45:33 | |
135 | David Veilleux (Can) Team Europcar | 1:46:19 | |
136 | Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale | 1:47:18 | |
137 | Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr | 1:48:05 | |
138 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha | 1:48:11 | |
139 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 1:48:18 | |
140 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:48:54 | |
141 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
142 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano | 1:48:59 | |
143 | Kévin Reza (Fra) Team Europcar | 1:50:08 | |
144 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 1:50:54 | |
145 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 1:51:02 | |
146 | Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp | 1:51:34 | |
147 | Jonathan Hivert (Fra) Sojasun | 1:51:46 | |
148 | Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano | 1:52:15 | |
149 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 1:52:27 | |
150 | Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team | 1:52:39 | |
151 | Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:52:54 | |
152 | David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling | ||
153 | Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:53:03 | |
154 | William Bonnet (Fra) FDJ.fr | 1:53:44 | |
155 | Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida | 1:53:57 | |
156 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits | 1:54:45 | |
157 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step | 1:54:48 | |
158 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi | 1:55:05 | |
159 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:55:12 | |
160 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:55:17 | |
161 | Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team | 1:55:47 | |
162 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol | 1:56:45 | |
163 | Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano | 1:57:56 | |
164 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 1:58:04 | |
165 | Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling | 1:58:12 | |
166 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge | 1:59:40 | |
167 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol | 2:00:43 | |
168 | Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge | 2:02:16 | |
169 | Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano | 2:04:22 | |
170 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol | 2:04:36 | |
171 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 2:05:25 | |
172 | Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano | 2:06:34 | |
173 | Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge | 2:07:48 | |
174 | Stuart O'Grady (Aus) Orica-GreenEdge | 2:08:05 | |
175 | Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano | 2:08:30 | |
176 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:09:52 | |
177 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:12:27 | |
178 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 2:12:34 | |
179 | Jerome Cousin (Fra) Team Europcar | 2:14:14 | |
180 | Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge | 2:14:16 | |
181 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team | 2:18:26 |
ZELENA MAJICA____________________________________________________
1 | Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling | 357 | bod |
2 | Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step | 273 | |
3 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol | 217 | |
4 | Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano | 177 | |
5 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha | 157 | |
6 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 110 | |
7 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 102 | |
8 | Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step | 101 | |
9 | Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 87 | |
10 | Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge | 76 |
I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno