E14 St.Pourçain sur Sioule – Lyon 191km #TDF’13

Pin It

100-Tour-14-Saint-Pourçain-sur-Sioule-Lyon-191KMSkoro svaki vozač, koji nije sprinter, klasičan brdaš ili pretendent na generalni plasma, stavio je “X” u kalendaru na današnjem datumu. Iako je prvi brdski cilj tek na 66km neće biti ravnog terena ni pre njega tako da je moguće odvajanje velike grupe begunaca.

Svi timovi koji nisu ostvarili pobede do sada želeće da imaju svog vozača u grupi napred. Pošto je sutra Mont Ventu malo je verovatno da će se žuta majica-glavna grupa previše zamarati hvatanjem begunaca danas. Iako je veliki grad Lion obično nije na ruti Tour-a pa je zato pre 10 godina poslednji put ugostio karavan u kom je Petaki slavio. >startna-lista-100#TDF<


Tour de France 2013 Etape 14 by super_hugo

REZULTATI:

1 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 4:15:11
2 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge
3 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
5 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
6 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
7 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano
8 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
9 Pavel Brutt (Rus) Katusha
10 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
11 Julien Simon (Fra) Sojasun
12 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard
13 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:10
14 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
15 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:00:46
16 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:35
17 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:04:31
18 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
19 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:07:17

Matteo-Trentin-OPQS-tdf-13

GENERALNI PLASMAN____________________________________________

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 55:22:58
2 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:28
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:02:45
4 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:02:48
5 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:03:01
6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:04:39
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:04:44
8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:05:18
9 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:39
10 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:05:48
11 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:05:52
12 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:05:54
13 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:06:54
14 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:07:28
15 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:08:32
16 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:10:16
17 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:12:10
18 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:14:22
19 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:14:50
20 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:14:57
21 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:16:49
22 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:18:36
23 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:19:43
24 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:19:59
25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:35
26 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:21:01
27 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:21:54
28 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:24:12
29 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:25:33
30 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:26:42
31 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:30:04
32 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:30:17
33 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:32:14
34 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:32:26
35 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:32:48
36 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:33:15
37 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:33:40
38 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:33:43
39 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:34:13
40 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:36:05
41 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:36:30
42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:43
43 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:37:08
44 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:37:40
45 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:37:48
46 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:38:36
47 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:38:42
48 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:40:49
49 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:41:24
50 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 0:44:38
51 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:44:49
52 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:45:29
53 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:47:09
54 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 0:48:56
55 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 0:51:29
56 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 0:52:32
57 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:52:58
58 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:53:32
59 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:54:51
60 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:54:57
61 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 0:55:45
62 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:56:30
63 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:56:42
64 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:58:13
65 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:58:56
66 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:59:52
67 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1:00:16
68 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 1:00:33
69 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:01:32
70 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 1:01:45
71 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 1:03:02
72 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:03:16
73 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 1:03:24
74 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:03:41
75 Julien El Fares (Fra) Sojasun 1:03:51
76 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 1:03:56
77 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:04:16
78 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 1:06:01
79 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:07:37
80 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
81 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 1:07:44
82 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 1:07:51
83 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:08:02
84 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:08:12
85 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:08:16
86 Pavel Brutt (Rus) Katusha 1:10:36
87 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:12:08
88 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 1:12:17
89 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 1:13:18
90 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 1:13:54
91 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 1:15:24
92 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:15:36
93 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:16:01
94 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:17:09
95 Julien Simon (Fra) Sojasun 1:18:56
96 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 1:19:06
97 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:19:12
98 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:19:16
99 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:19:45
100 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:20:01
101 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:20:09
102 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 1:20:15
103 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:20:45
104 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1:21:39
105 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1:23:49
106 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 1:24:04
107 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:26:21
108 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:26:38
109 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:27:02
110 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 1:28:08
111 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 1:28:50
112 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 1:29:16
113 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 1:29:17
114 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:29:39
115 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 1:29:59
116 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 1:30:05
117 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 1:30:39
118 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 1:31:01
119 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:31:09
120 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:32:21
121 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 1:34:46
122 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:37:13
123 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:38:43
124 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 1:39:15
125 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:39:17
126 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 1:39:43
127 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1:40:13
128 Brice Feillu (Fra) Sojasun 1:40:33
129 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 1:41:18
130 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:42:23
131 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 1:42:30
132 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 1:43:00
133 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:43:55
134 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 1:45:22
135 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 1:45:23
136 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 1:45:33
137 David Veilleux (Can) Team Europcar 1:46:19
138 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 1:47:18
139 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:47:28
140 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 1:48:05
141 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 1:48:11
142 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:48:18
143 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:48:54
144 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 1:48:59
145 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:50:54
146 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 1:51:34
147 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 1:52:15
148 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:52:27
149 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:52:54
150 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:53:03
151 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 1:53:13
152 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 1:53:44
153 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1:53:57
154 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 1:54:13
155 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 1:54:48
156 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 1:55:05
157 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:55:12
158 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:55:17
159 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 1:55:44
160 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 1:56:45
161 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 1:56:48
162 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 1:57:56
163 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 1:58:12
164 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:58:52
165 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 1:59:40
166 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 2:00:43
167 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 2:01:09
168 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 2:02:16
169 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 2:04:22
170 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:05:25
171 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 2:06:34
172 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 2:07:48
173 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 2:08:05
174 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 2:08:30
175 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:09:52
176 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 2:11:35
177 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 2:12:34
178 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 2:14:16
179 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:15:32
180 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 2:17:19
181 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 2:18:26

I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi- Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno :-)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

48 thoughts on “E14 St.Pourçain sur Sioule – Lyon 191km #TDF’13

  1. wejландт108 says:

    Kasnim malko, ali ako moze da se prizna , Sebastien Minard 🙂 pozdrav

    Reply
  2. Mickey says:

    Nesto imam osecaj da danas pobedjuje neki holandjanin, samo ne znam koji 🙂
    Neka bude Robert Gesink.

    Reply
  3. Đorđe says:

    vokler start trike je u 12:40h a mi do 13h možemo da pogađamo tako da idem na sreću 🙂

    Reply
  4. rasabogd says:

    Philippe Gilbert
    zna se da sam ja bmc-ovac, ali na ovom turu je jedino sigurno da nista nije sigurno

    Reply
        1. goran says:

          Mrkva je za danas zaslužio bar desni rukav ili uslovni dobitak, po sistemu “dve korne-penal”, za još jedan ovakav pribliz da dobije majicu.

          Reply
          1. Mrkva says:

            Hvala vam za čestitke, ali majicu ionako ne mogu osvojiti jer nisam iz Srbije. Ali želim se i dalje igrati. Pozdrav svima koji prate TdF.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *