E17 Embrun – Chorges (ITT) 32km #TDF’13

Pin It

100-Tour-17-Embrun-Chorges-32KMPosle Ventua na redu je hronometar preko dva brda. Ruta je prava nepoznanica za hronometraše jer je danas hvatanje svakog ritma vožnje pravi izazov. Težak hronometar za sve pre prave borbe u Alpima. Sudeći po ovom profilu i tome da je već 16 dana trkanja iza vozača ne treba očekivati velike razlike između favorita, osim ako neko ima loš dan. Ne smemo zaboraviti da je Kontador 2009 oko Anesija trijumfovao na hronometru sa 3 sekunde ispred  Kanćelare čime je zapečatio pobedu na Tour-u te godine.  <startna-lista-100#TDF>

Froome-tdf-13-hrono

REZULTATI:

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:51:33
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:00:09
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:00:10
4 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:00:23
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:30
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:11
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:01:33
8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:34
9 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:01:41
10 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:51
11 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:09
12 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:02:17
13 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:02:25
14 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:02:27
16 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:29
17 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
18 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:02:40
19 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:41
20 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:42
21 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:02:46
22 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:02:49
23 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
24 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:02:53
25 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:54
26 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:02:57
27 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:03:06
28 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 0:03:07
29 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:03:12
30 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:03:15
31 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:03:20
32 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:03:22
33 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:03:27
34 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:03:28
35 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:31
36 Julien El Fares (Fra) Sojasun 0:03:43
37 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 0:03:44
38 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:45
39 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
40 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:47
41 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 0:03:51
42 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:53
43 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:04:00
44 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:04:15
45 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun
46 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 0:04:17
47 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:04:18
48 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:04:23
49 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
50 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:04:30
51 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:04:32
52 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 0:04:35
53 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:04:39
54 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
55 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:04:44
56 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 0:04:45
57 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:04:49
58 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
59 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:04:52
60 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
61 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:54
62 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:55
63 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:05:07
64 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:09
65 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:05:10
66 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:12
67 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
68 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:05:17
69 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:05:18
70 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:19
71 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:21
72 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
73 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:05:24
74 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:05:25
75 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 0:05:30
76 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 0:05:33
77 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:34
78 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
79 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:39
80 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:05:40
81 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:05:41
82 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:05:43
83 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:44
84 Julien Simon (Fra) Sojasun 0:05:47
85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
86 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:05:50
87 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:05:51
88 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:05:52
89 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:53
90 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:05:56
91 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:05:58
92 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
93 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:05:59
94 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:06:02
95 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
96 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:06:05
97 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:06
98 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
99 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
100 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 0:06:07
101 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
102 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:08
103 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:06:09
104 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 0:06:10
105 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:06:13
106 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
107 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:15
108 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:16
109 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 0:06:17
110 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
111 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:06:19
112 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
113 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 0:06:20
114 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:06:21
115 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
116 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:06:23
117 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:06:24
118 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:26
119 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun
120 Brice Feillu (Fra) Sojasun 0:06:27
121 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
122 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 0:06:30
123 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:06:32
124 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 0:06:33
125 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:35
126 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:37
127 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:06:38
128 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:06:40
129 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
130 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:06:41
131 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 0:06:43
132 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:06:47
133 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:06:49
134 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:06:50
135 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
136 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:06:51
137 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 0:06:53
138 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:06:55
139 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
140 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:06:57
141 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
142 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:06:59
143 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:07:01
144 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 0:07:03
145 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:07:04
146 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
147 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:07:05
148 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:07:06
149 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:07:10
150 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:07:13
151 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
152 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:07:17
153 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
154 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:07:18
155 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:07:25
156 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 0:07:26
157 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
158 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:07:31
159 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:07:33
160 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:07:35
161 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:07:44
162 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:07:46
163 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:07:54
164 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:59
165 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 0:08:01
166 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:08:03
167 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:08:04
168 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:08:05
169 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:08:15
170 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:08:20
171 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:25
172 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:08:48
173 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 0:09:03
174 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:09:32
175 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 0:09:55
176 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 0:10:27
177 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:10:39
DNS IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka EUS
DNF PÉRAUD Jean-Christophe ALM

GENERALNI PLASMAN____________________________________________________

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 66:07:09
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:04:34
3 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:04:51
4 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:23
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:06:58
6 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:07:21
7 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:08:23
8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:08:56
9 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:11:10
10 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:12:50
11 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:13:19
12 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:15:12
13 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:15:13
14 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:16:43
15 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:17:04
16 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:23:34
17 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:23:36
18 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:24:44
19 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:27:35
20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:43
21 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:29:24
22 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:34:39
23 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:35:17
24 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:37:01
25 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:37:09
26 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:37:15
27 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:37:42
28 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:39:25
29 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:40:07
30 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:41:13
31 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:20
32 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:43:00
33 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:47:24
34 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:47:25
35 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:48:38
36 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:49:35
37 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:50:25
38 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:51:01
39 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:54:23
40 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:59:51
41 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1:00:55
42 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:02:44
43 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:02:47
44 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 1:05:09
45 Yury Trofimov (Rus) Katusha 1:05:36
46 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:06:28
47 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 1:06:55
48 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 1:08:44
49 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 1:09:55
50 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:10:01
51 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:11:03
52 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 1:12:08
53 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 1:13:13
54 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
55 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:13:45
56 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:16:38
57 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 1:21:11
58 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 1:22:02
59 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 1:23:43
60 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 1:24:29
61 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 1:24:57
62 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:28:44
63 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:29:01
64 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 1:30:30
65 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 1:32:01
66 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 1:32:18
67 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 1:32:23
68 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 1:32:36
69 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:33:28
70 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1:34:08
71 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 1:34:29
72 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:35:00
73 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:36:04
74 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:36:43
75 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 1:38:02
76 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 1:38:54
77 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:39:39
78 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:41:24
79 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 1:41:43
80 Julien El Fares (Fra) Sojasun 1:42:03
81 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 1:44:14
82 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 1:44:52
83 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano
84 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 1:45:57
85 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:47:09
86 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:47:40
87 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:49:05
88 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:49:12
89 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 1:50:22
90 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:50:24
91 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:50:58
92 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1:51:24
93 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:51:33
94 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:51:49
95 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:53:17
96 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 1:53:54
97 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:54:07
98 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:55:45
99 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 1:56:47
100 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:56:48
101 Pavel Brutt (Rus) Katusha 1:59:24
102 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 1:59:59
103 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 2:00:31
104 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 2:00:45
105 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 2:01:16
106 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
107 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:02:28
108 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:02:42
109 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:05:04
110 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 2:06:18
111 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 2:06:31
112 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 2:07:13
113 Julien Simon (Fra) Sojasun 2:07:30
114 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 2:07:31
115 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 2:08:48
116 Brice Feillu (Fra) Sojasun 2:10:01
117 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:14:17
118 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:16:20
119 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:17:40
120 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:17:41
121 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:17:43
122 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 2:18:36
123 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 2:20:39
124 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 2:20:59
125 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:23:48
126 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:24:21
127 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:25:06
128 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 2:27:47
129 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 2:28:01
130 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 2:28:17
131 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 2:28:55
132 David Veilleux (Can) Team Europcar 2:30:22
133 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 2:30:34
134 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 2:31:01
135 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:31:09
136 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2:31:25
137 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 2:31:35
138 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2:31:59
139 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 2:32:09
140 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:32:59
141 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 2:33:49
142 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 2:35:58
143 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:36:14
144 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 2:37:12
145 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 2:37:40
146 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 2:37:56
147 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 2:39:50
148 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 2:40:32
149 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2:40:49
150 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:41:03
151 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:41:31
152 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:41:56
153 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:42:46
154 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 2:43:01
155 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 2:43:20
156 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 2:43:36
157 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 2:44:52
158 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 2:45:17
159 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 2:46:01
160 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:46:15
161 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:47:10
162 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 2:47:37
163 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 2:47:56
164 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 2:48:38
165 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 2:49:18
166 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:50:10
167 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 2:51:15
168 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 2:51:23
169 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 2:51:53
170 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 2:54:09
171 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 2:59:35
172 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 3:00:46
173 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:01:29
174 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 3:03:34
175 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 3:05:16
176 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 3:05:31
177 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 3:05:43

ZELENA MAJICA

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 377  bod.
2 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 278
3 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 223
4 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 177
5 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 157

TAČKASTA MAJICA

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 88  bod.
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 69
3 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 53
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 51
5 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 35
6 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 28
7 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 28
8 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 25
9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 24
10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 22

BELA MAJICA

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 66:14:07
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:04:12
3 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:08:15
4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:45
5 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:58:11
6 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:59:57
7 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 1:02:57
8 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:03:03
9 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 1:05:10
10 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:22:03
11 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:26:30
12 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 1:31:04
13 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:32:41
14 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 1:37:16
15 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 1:53:47
16 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 1:54:18
17 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 2:01:50
18 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:10:45
19 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 2:11:38
20 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:17:23
21 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 2:21:03
22 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 2:21:57
23 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:26:01
24 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 2:29:00
25 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:34:05
26 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:34:33
27 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:34:58
28 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:40:12
29 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 2:44:55
30 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 2:53:48

I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi- Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno :-)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

41 thoughts on “E17 Embrun – Chorges (ITT) 32km #TDF’13

  1. darko says:

    Ja PRVI glasam da ce Frum da pobedi Kevendisa u Parizu 🙂 :).

    Reply
  2. rasabogd says:

    jako bih voleo da froome ne pobedi danas, nisam siuguran da ce martin biti prvi, teska su to brda za njega
    ajde neka bude vacansolei
    westra

    Reply
    1. Aleksandar Urošev says:

      Zaboravih da pitam da li ce se oduzimati majce ako se ispostavi da je frum bio dobingovan 🙂

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *