E18 Gap – Alpe d’Huez 172.5km #TDF’13

Pin It

100-Tour-18-Alpe-d'Huez-172.5KMStigao je i taj dan. Posle 61 godine od prve posete, ovo će biti poseban dolazak jer  se po prvi put na Tour-u vozači penju dva puta na čuveni “Alpe d’Huez” i njegovu 21 serpentinu, što će zvanično biti 28 i 29 put u burnoj istoriji trke.

Po prvom prolasku kroz poznati skijaški centar karavan očekuje još jedno kratko brdo “Col de la Serrene” ali je spust posle ovog brda veći problem. Uzak i loš put dok na svakoj krivini vreba provalija. Vozači su se već bunili na Dofineu kako je opasno ali ovo je ipak 100-ti Tour. Izvolite na 42 serpentine – uh!

Christophe-Riblon-tdf

REZULTATI:

1 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 4:51:32
2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:59
3 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:27
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:12
5 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:02:15
6 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:03:18
7 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
8 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:03:22
9 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:15
10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
11 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff
12 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:04:31
13 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:04:45
14 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:04:49
15 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:05:18
16 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:40
17 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
18 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:42
19 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:05:47
20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:05:56
21 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:06:08
22 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:10
23 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:06:13
24 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
25 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
26 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
27 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:06:19
28 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:06:30
29 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:06:45
30 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:06:59
31 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:07:06
32 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 0:07:09
33 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:09:09
34 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:09:17
35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:34
36 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step
37 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:09:54
38 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
39 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:10:59
40 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:11:23
41 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 0:11:32
42 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:12:52
43 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
44 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 0:13:08
45 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
46 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
47 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
48 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:13:35
49 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:14:04
50 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:14:50
51 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:15:34
52 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:16:12
53 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:16:47
54 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:19:42
55 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:20:59
56 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:21:45
57 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
58 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:22:16
59 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
60 Julien El Fares (Fra) Sojasun
61 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
62 Eduard Vorganov (Rus) Katusha
63 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 0:22:30
64 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:33
65 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:24:20
66 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:24:22
67 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:24:57
68 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:25:10
69 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
70 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling
71 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
72 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
73 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano
74 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
75 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
76 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
77 David Veilleux (Can) Team Europcar
78 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
79 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
80 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
81 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
82 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
83 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard
84 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
85 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
86 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
87 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
88 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
89 Julien Simon (Fra) Sojasun
90 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
91 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
92 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
93 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
94 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
95 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
96 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
97 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard
98 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
99 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
100 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
101 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge
102 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
103 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
104 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
105 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team
106 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:25:47
107 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
108 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:25:49
109 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
110 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:26:08
111 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:26:25
112 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:26:38
113 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:27:06
114 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling
115 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:28:13
116 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:29:09
117 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:29:17
118 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:30:03
119 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
120 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano
121 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
122 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
123 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
124 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
125 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
126 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
127 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge
128 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
129 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
130 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge
131 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
132 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano
133 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling
134 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
135 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling
136 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
137 Yury Trofimov (Rus) Katusha
138 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
139 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step
140 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
141 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team
142 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
143 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
144 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
145 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha
146 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step
147 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
148 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
149 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
150 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun
151 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
152 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun
153 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits
154 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
155 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
156 Pavel Brutt (Rus) Katusha
157 Alexander Kristoff (Nor) Katusha
158 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
159 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha
160 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
161 Maxime Mederel (Fra) Sojasun
162 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
163 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
164 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
165 Brice Feillu (Fra) Sojasun
166 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge
167 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
168 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 0:30:16
169 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:30:26
170 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:30:51
171 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:32:02
172 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
173 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
174 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
175 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 0:33:18
DNF William Bonnet (Fra) FDJ.fr
DNF Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team

GENERALNI PLASMAN _____________________________________________________________

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 71:02:19
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:05:11
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:05:32
4 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:05:44
5 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:05:58
6 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:08:58
7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:09:33
8 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:14:26
9 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:14:38
10 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:14:39
11 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:14:56
12 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:16:24
13 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:19:18
14 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:19:56
15 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:24:13
16 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:30:05
17 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:45
18 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:31:19
19 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:34:22
20 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:37:42
21 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:40:08
22 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:41:05
23 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:41:13
24 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:09
25 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:43:48
26 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:44:24
27 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:44:46
28 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:45:41
29 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:46:16
30 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:46:39
31 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:49:56
32 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:50:56
33 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:51:59
34 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:58:47
35 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:09
36 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:59:55
37 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:02:13
38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1:06:51
39 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:07:22
40 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 1:09:21
41 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 1:13:01
42 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 1:13:50
43 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 1:16:00
44 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 1:17:49
45 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:24:11
46 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:24:16
47 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 1:24:20
48 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 1:26:05
49 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 1:26:41
50 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 1:26:50
51 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 1:28:27
52 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 1:28:28
53 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 1:29:17
54 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1:31:20
55 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:31:36
56 Yury Trofimov (Rus) Katusha 1:32:01
57 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:32:35
58 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:32:53
59 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 1:33:40
60 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 1:36:52
61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:38:10
62 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 1:41:15
63 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:41:16
64 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 1:41:37
65 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:47:22
66 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 1:48:24
67 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 1:50:54
68 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 1:52:02
69 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 1:53:39
70 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 1:54:08
71 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1:54:52
72 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 1:56:48
73 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:57:36
74 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 1:58:43
75 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:58:48
76 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:58:59
77 Julien El Fares (Fra) Sojasun 2:00:41
78 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 2:00:54
79 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 2:01:30
80 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:03:08
81 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 2:03:44
82 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:04:14
83 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:04:37
84 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 2:06:24
85 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:07:49
86 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:07:50
87 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2:09:12
88 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 2:09:18
89 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:11:56
90 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 2:12:17
91 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 2:12:22
92 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 2:12:56
93 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 2:13:21
94 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 2:15:26
95 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:15:30
96 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:15:32
97 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:15:39
98 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:16:27
99 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 2:16:47
100 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2:18:20
101 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 2:19:57
102 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:21:20
103 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 2:22:48
104 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 2:23:12
105 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 2:24:48
106 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:25:01
107 Pavel Brutt (Rus) Katusha 2:25:49
108 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 2:26:37
109 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 2:26:56
110 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 2:27:10
111 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:27:15
112 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 2:27:41
113 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 2:27:50
114 Julien Simon (Fra) Sojasun 2:29:02
115 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 2:29:03
116 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 2:30:59
117 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 2:33:38
118 Brice Feillu (Fra) Sojasun 2:36:26
119 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:40:42
120 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:41:09
121 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:42:45
122 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 2:43:26
123 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 2:45:01
124 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:46:38
125 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 2:47:24
126 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:50:04
127 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:50:13
128 David Veilleux (Can) Team Europcar 2:51:54
129 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:52:45
130 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 2:54:26
131 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 2:54:42
132 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 2:55:00
133 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 2:56:59
134 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 2:57:19
135 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 2:57:26
136 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 2:57:30
137 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:57:46
138 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2:57:50
139 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 2:58:00
140 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2:58:24
141 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 2:58:34
142 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 2:59:28
143 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 2:59:49
144 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 3:00:14
145 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 3:01:22
146 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 3:02:04
147 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 3:02:35
148 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 3:03:03
149 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:03:28
150 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 3:03:37
151 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 3:05:08
152 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 3:06:49
153 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 3:07:14
154 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:09:11
155 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 3:09:45
156 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 3:09:49
157 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 3:11:17
158 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3:11:54
159 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 3:12:26
160 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 3:12:40
161 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 3:14:15
162 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 3:14:21
163 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 3:15:03
164 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:15:34
165 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 3:15:43
166 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 3:17:48
167 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 3:18:18
168 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 3:20:34
169 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 3:22:18
170 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 3:26:00
171 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:27:54
172 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 3:29:59
173 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 3:31:56
174 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 3:32:08
175 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 3:34:56

ZELENA MAJICA

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 380 bod
2 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 278
3 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 227
4 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 177
5 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 157

TEČKASTA MAJICA

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 104 bod
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 97
3 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 77
4 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 63
5 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 62
6 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 59
7 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 58
8 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 51
9 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 48
10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 34

I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi- Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno :-)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

48 thoughts on “E18 Gap – Alpe d’Huez 172.5km #TDF’13

      1. Vladan says:

        Uf, bas sam navijao za Riblona, a za malo sam ga i izabrao,ali eto Bardet mi se cinio vjerovatnijim za bijeg danas.

        Reply
  1. Aleksandar Urošev says:

    El Pistolero do kraja, dok ne pobedi. I na jelisinskim idem sa njim

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *