E3 Ajaccio – Calvi 145.5km #TDF’13

Pin It

100-Tour-3-Ajaccio-Calvi-145.5KMJoš jedna kratka i poprilično zahtevna etapa. Brda kreću odmah i nastavljaju se do cilja. Pogrešna taktika danas ili neki mehanički problem mogao bi da košta vozača i ekipu dosta izgubljenog vremena. Sa druge strane ovo je poslednji dan na Korzici i velika prilika za jednodnevne vozače poput Voklera i sličnih njemu da dođu do trijumfa, ali ako je Sagan u svom modu teško da će mu neko uzeti bodove na liniji. Pre toga u borbi da odbrani zelenu majicu osvojenu prošle godine imaće sprint na početku etape >startna-lista-100#TDF<

REZULLTATI:

1 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 3:41:24
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
4 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
5 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
6 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
7 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
8 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
9 Julien Simon (Fra) Sojasun
10 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
11 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
13 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
14 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
15 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
16 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
17 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano
18 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
19 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard
20 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
21 Eduard Vorganov (Rus) Katusha
22 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
23 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
24 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
25 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol

gerrans-sagan-tdf-13-e3GENERALNI PLASMAN__________________________________________________________

1 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 12:21:27
2 Julien Simon (Fra) Sojasun 0:00:01
3 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
4 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
6 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
7 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
8 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
9 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
10 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
11 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
13 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step
14 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
15 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
16 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
17 Eduard Vorganov (Rus) Katusha
18 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
19 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
20 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
21 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
22 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
23 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
24 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
25 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
26 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
27 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
28 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
29 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling
30 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp
31 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
32 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
33 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
34 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
35 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge
36 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
37 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard
38 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
39 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
40 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
41 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
42 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
43 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
44 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
45 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard
46 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
47 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
48 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff
49 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
50 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team
51 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
52 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
53 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp
54 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
55 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
56 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
57 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
58 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
59 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
60 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff
61 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
62 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
63 Brice Feillu (Fra) Sojasun
64 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
65 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
66 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
67 Maxime Mederel (Fra) Sojasun
68 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
69 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
70 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
71 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard
72 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
73 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:24
74 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:02:30
75 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun
76 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:41
77 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
78 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun
79 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
80 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
81 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
82 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:04:07
83 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ
84 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
85 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:05:03
86 Yury Trofimov (Rus) Katusha
87 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard
88 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 0:05:39
89 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
90 Julien El Fares (Fra) Sojasun
91 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
92 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:06:14
93 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:07:47
94 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:08:27
95 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
96 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
97 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:09:16
98 Arthur Vichot (Fra) FDJ
99 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
100 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
101 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
102 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:09:19
103 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:11:52
104 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits
105 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:12:44
106 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
108 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:13:01
110 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:13:22
111 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
112 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:14:05
113 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
114 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard
115 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
116 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff
117 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:14:08
118 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:14:54
119 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
120 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:01
121 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:17:32
122 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 0:17:35
123 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
124 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
125 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
126 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
127 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:17:46
128 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
129 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
130 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
131 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:18:21
132 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:18:57
133 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:21:10
134 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
135 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
136 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
137 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
138 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:15
139 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling
140 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team
141 Jérémy Roy (Fra) FDJ
142 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:21:59
143 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
144 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling
145 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
146 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
147 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 0:23:48
148 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
149 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge
150 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
151 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:26:01
152 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
153 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha
154 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
155 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff
156 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano
157 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
158 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge
159 William Bonnet (Fra) FDJ
160 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
161 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
162 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling
163 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
164 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
165 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
166 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
167 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge
168 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
169 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
170 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
171 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
172 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
173 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
174 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
175 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:26:50
176 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
177 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
178 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano
179 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
180 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
181 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
182 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
183 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
184 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step
185 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
186 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida
187 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
188 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
189 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling
190 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
191 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step
192 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
193 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
194 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
195 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 0:34:19
196 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ

ZELENA MAJICA:

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 74 pts
2 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 57
3 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 48
4 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 41
5 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 40
6 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 39
7 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 36
8 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 32
9 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 32
10 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 30

TAČKASTA MAJICA:

1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 10 pts
2 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 5
3 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 5
4 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
5 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 2

BELA MAJICA

1 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 12:21:28
2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
3 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
5 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
6 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
8 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp
9 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
10 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 0:02:29
11 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:40
12 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
13 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
14 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:05:02
15 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:09:15
16 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
17 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
18 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
19 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:13:00
20 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:17:31
21 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:17:34
22 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:17:45
23 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 0:21:09
24 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:21:58
25 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
26 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:26:00
27 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
28 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
30 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
31 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
32 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:26:49
33 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano
34 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida
35 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 0:34:18


I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi- Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU – danas: puta 3
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno :-)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

49 thoughts on “E3 Ajaccio – Calvi 145.5km #TDF’13

    1. basso says:

      Spremite se za 21. etapu, Djordje deli 21 majicu 🙂

      Reply
      1. Đorđe Pejković says:

        😀 😀 hahaha
        i Kavendiš gubi u foto finišu, a svi poranili i napisali Cav 😀
        slatko si me nasmejao – ali ako tako bude bacamo u bubanj učesnike i izvlačimo 21 pobednika

        Reply
        1. Đorđe says:

          hahahhaha pa nismo valjda toliko ludi da nas 30 ne može da pogodi pobednika na jednoj etapi od dvadeset jedne :DDD

          Reply
      1. basso says:

        mozda je neko ustao i da radi pa je usput ostavio komentar

        Reply
      2. Ivan says:

        A sutra, ko pre ustane da napise Sky.. 🙂 Ima sad namerno da rasturim 🙂 Kad vam izlazi ono za etapu 4? 🙂

        Reply
    1. svetionicar says:

      neko zavrsi sa poslovima u 7 ujutru oa moze na miru da napise Sagan 😛 evo, ja cu sutra u 6 da napisem BMC 😉

      Reply
  1. kozmi says:

    ja tipujem danas nadva vozaca kviatovski i valverde ali neka prvi izbor bude kviatovski

    Reply
  2. rasabogd says:

    Opet se nista ne zna i moze svasta da se desi. Cini mi se da bi mogao danas Philippe Gilbert da pokusa nesto jer se juce bas i nije pretrgao.

    Reply
  3. wolverine says:

    juce nisam mogo da ostavim komentar sa telefona pa danas idem sa istim

    Edvald Boson Hagen

    Reply
    1. svetionicar says:

      pu bre, dva dana za redom 2. mesto 🙁 izgleda da je Sagan miljenik ranoranioca 🙂 vidimo se sutra 🙂

      Reply

Leave a Reply to Mićo Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *