E7 Montpellier – Albi 205.5km #TDF’13

Pin It

100-Tour-7-Montpellier-Albi-205.5KMEtapa za uživanje, ali za nas pored malih ekrana, jer Tour danas prolazi kroz vinograde Tarn regije. Biće tu dosta manjih brda ali ne previše zahtevnih tako da je ovo najverovatnije još jedan dan za skupljanje bodova za zelenu majicu, iako profil ne izgleda tako. Begunci će se potruditi da ne bude tako. U gradu čijim pejzažem dominira nesvakidašnja katedrala, Evans je zvanično osvojio svoju prvu pobedu na Turu 2007.godine posle diskvalifikacije Vinokuroa nakon pozitivnog doping testa. >startna-lista-100#TDF<

Peter-Sagan-tdf-13

REZULTATI

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 4:54:12
2 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
3 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
4 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
6 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
7 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard
8 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
9 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida

GENERALNI PLASMAN__________________________________________________________

1 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 27:12:29
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:03
3 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 0:00:05
4 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge
5 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:00:06
6 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step
7 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:08
8 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
9 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:14
10 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
11 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff
12 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff
13 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:00:22
14 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
15 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
16 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
17 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:25
18 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
19 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
20 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
21 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:00:30
22 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:31
23 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
24 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
25 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
26 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:00:33
27 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard
28 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
29 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
30 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
31 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:00:34
32 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard
33 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard
34 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
35 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard
36 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:38
37 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:42
38 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
39 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
40 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team
41 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:00:47
42 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
43 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:01
44 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:09
45 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
46 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
47 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:01:15
48 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:01:18
49 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
50 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:01:21
51 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:01:24
52 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:01:25
53 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:29
54 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
55 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
56 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:01:34
57 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:35
58 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 0:03:44
59 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:03:47
60 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:37
61 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:49
62 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 0:05:06
63 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:05:35
64 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:05:36
65 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 0:06:17
66 Julien El Fares (Fra) Sojasun 0:06:53
67 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:07:02
68 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:07:52
69 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:08:30
70 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
71 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:08:59
72 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:09:08
73 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:09:32
74 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:10:02
75 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:22
76 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:10:57
77 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:14:38
78 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:14:52
79 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:15:15
80 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:15:27
81 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:15:40
82 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:15:45
83 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:16:00
84 Julien Simon (Fra) Sojasun 0:16:08
85 Brice Feillu (Fra) Sojasun
86 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:16:13
87 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:16:18
88 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:16:22
89 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:16:42
90 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
91 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 0:17:07
92 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:17:40
93 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:17:41
94 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:18:06
95 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:18:47
96 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:18:54
97 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:19:33
98 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 0:20:17
99 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 0:20:22
100 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:20:24
101 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:20:49
102 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 0:21:41
103 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:22:49
104 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:23:07
105 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:23:55
106 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:24:07
107 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 0:24:28
108 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:24:44
109 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:25:24
110 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:25:49
111 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:26:39
112 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 0:27:25
113 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:27:58
114 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:28:06
115 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:28:48
116 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:28:58
117 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:29:01
118 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:29:05
119 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:29:39
120 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:30:19
121 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 0:31:07
122 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:32:04
123 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:32:06
124 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:32:09
125 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:32:32
126 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:32:33
127 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:33:10
128 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:33:21
129 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:35:30
130 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:36:27
131 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:36:49
132 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 0:37:15
133 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:38:04
134 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:38:06
135 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:38:57
136 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 0:39:08
137 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:39:15
138 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:39:24
139 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:40:26
140 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:40:36
141 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:41:43
142 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:42:00
143 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:42:08
144 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:42:23
145 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 0:42:36
146 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:42:40
147 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 0:42:43
148 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 0:42:45
149 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
150 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:42:58
151 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
152 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:43:07
153 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:43:53
154 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:44:11
155 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:44:59
156 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:45:37
157 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:45:41
158 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:47:55
159 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:48:06
160 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:48:35
161 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:49:27
162 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 0:49:47
163 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 0:49:54
164 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:50:15
165 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 0:51:01
166 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:51:09
167 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:51:17
168 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:51:37
169 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:52:07
170 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:52:25
171 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:52:55
172 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:53:36
173 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 0:53:37
174 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 0:53:38
175 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 0:54:23
176 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 0:54:24
177 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:54:40
178 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 0:55:26
179 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:56:33
180 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:57:12
181 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:57:32
182 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:57:41
183 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:57:56
184 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:59:04
185 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:59:30
186 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:59:45
187 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 1:00:34
188 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 1:01:11

Taste of Tour:

I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi- Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU 
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno :-)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

49 thoughts on “E7 Montpellier – Albi 205.5km #TDF’13

  1. Đprđe says:

    pošto sam se uspavao danas idem sa beguncima tačnije beguncem-voigt 😀

    Reply
  2. Filip says:

    Pretpostavljam da su vec pre mene uzeti: Sagan i Kev, danas idem sa iznenadjenjem:

    Boassan Hagen bi mogao da im pokaze ko je gazda na cilju! Go go Edi 😀

    PS. i Toma Vokler je covek iz senke moze on to

    Reply
  3. rasabogd says:

    ja bih voleo da stigne beg, ali kontam da se to nece desiti
    mada ne volim ovo da pisem ali neka bude Mark Cavendish

    Reply
  4. Nikola Kostic says:

    Probacu sa Peter Sagan-om, valjda ce proci uspon 2. kategorije 🙂

    Reply

Leave a Reply