Giro’14 E21 Trst 172km

Pin It

Nairo-triesteJoš jedan fantastičan Điro je završen i to u Trstu, na samoj granici sa Slovenijom, i na poslednjoj etapi trijumfovao je niko drugi do Slovenac-  Luka Mezgec. Fantastični slovenački sprinter u holandskom timu Giant Shimano posle 3 podijuma prošle godine i odustajanja Kitela sa Đira ove godine dolazi do pobede života na drugoj najvećoj trci na svetu i potvrđuje sprintersku klasu.

Drugi, kao i mnogo puta na ovom Điru, sprinter Trek tima Đakomo Nicolo, a treći Tajler Farar koji pokazuje da iako dugo nema veliku pobedu i pored svih malera koji su ga zadesili može da se nosi sa najboljima. Buhani nije bio u konkurenciji za pobedu, ali osvojio je crvena majicu i ovo je za njega bio neverovatan Điro.

Kvintana se ceo dan vozio pri vrhu grupe, završio 9 sekundi iza Mezgeca ali uzdignutih ruku. Mladi Kolumbijac je napravio neverovatan uspeh, koga verovatno još nije svestan. Ovo je sada veliki pritisak na Valverdea, koji jeste sam vrh svetskog biciklizma, ali mu izmiču rezultati posle ovog još od Vuelte 2009. godine kada je pobedio trku.

GENERALNI PLASMAN

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 88:14:32
2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:02:58
3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:04:04
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:05:46
5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:06:32
6 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:07:04
7 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:11:00
8 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:11:51
9 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:13:35
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:15:49
11 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:24:45
12 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:26:13
13 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:27:02
14 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:28:36
15 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:32:08
16 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:15
17 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:46:35
18 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:48:06
19 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:49:22
20 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:51:09
21 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:55:59
22 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:56:24
23 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:59:01
24 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 1:02:40
25 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 1:02:59
26 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 1:04:46
27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 1:05:03
28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 1:05:53
29 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:09:46
30 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:13:07
31 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:15:13
32 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 1:16:16
33 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 1:19:33
34 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 1:23:06
35 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:30:43
36 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 1:35:40
37 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 1:37:49
38 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:39:29
39 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:40:10
40 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 1:44:53
41 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 1:45:03
42 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 1:45:31
43 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:47:49
44 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:50:08
45 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:50:49
46 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 1:52:16
47 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 1:52:52
48 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 1:55:29
49 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:57:41
50 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 2:04:29
51 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 2:04:56
52 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 2:06:42
53 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 2:10:50
54 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 2:12:34
55 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 2:15:56
56 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 2:17:27
57 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 2:18:13
58 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 2:22:05
59 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 2:23:07
60 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 2:23:21
61 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 2:25:12
62 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 2:27:30
63 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 2:27:46
64 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 2:27:54
65 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:28:15
66 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:28:48
67 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:30:31
68 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2:32:42
69 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 2:33:30
70 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 2:34:17
71 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 2:38:55
72 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 2:41:22
73 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 2:42:36
74 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:42:54
75 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 2:46:49
76 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 2:47:27
77 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 2:48:24
78 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 2:48:58
79 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 2:49:18
80 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:52:20
81 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 2:52:24
82 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 2:58:07
83 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2:59:06
84 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2:59:14
85 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 3:04:50
86 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 3:06:07
87 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 3:07:00
88 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3:07:48
89 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 3:10:20
90 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 3:10:38
91 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 3:13:23
92 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3:14:51
93 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 3:15:18
94 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 3:17:27
95 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 3:17:55
96 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 3:19:56
97 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 3:21:52
98 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3:22:27
99 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 3:23:06
100 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 3:32:08
101 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 3:33:00
102 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 3:33:30
103 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 3:33:44
104 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 3:34:24
105 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 3:37:09
106 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 3:37:13
107 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3:37:17
108 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 3:37:41
109 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 3:37:48
110 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 3:39:20
111 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 3:44:46
112 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 3:45:16
113 Ben Swift (GBr) Team Sky 3:46:11
114 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 3:47:43
115 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 3:48:30
116 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 3:48:48
117 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 3:50:44
118 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 3:53:05
119 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
120 Moreno Moser (Ita) Cannondale 3:53:33
121 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 3:53:42
122 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 3:56:43
123 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 3:58:41
124 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 4:03:51
125 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 4:04:36
126 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 4:04:39
127 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 4:05:01
128 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 4:05:56
129 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 4:07:42
130 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 4:07:43
131 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 4:08:03
132 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 4:11:08
133 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 4:13:17
134 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 4:18:05
135 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 4:24:05
136 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 4:27:29
137 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 4:27:36
138 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 4:27:59
139 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 4:29:52
140 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 4:30:05
141 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 4:32:01
142 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 4:34:01
143 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 4:34:10
144 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 4:34:22
145 Elia Viviani (Ita) Cannondale 4:35:12
146 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 4:36:35
147 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 4:38:00
148 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 4:38:27
149 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 4:39:50
150 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 4:40:49
151 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 4:42:20
152 Michel Koch (Ger) Cannondale 4:42:36
153 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 4:52:49
154 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 5:03:48
155 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 5:05:44
156 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 5:15:19

(BiciSvet.com/Dimitrije Partonjić)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “Giro’14 E21 Trst 172km

  1. Boris Stanković says:

    Bravo Luka pokazao si da zaslužuješ da budeš član društva elitnih sprintera (Cav,Grapel,Kitel,Degenkolb,Moreno Hofland,Sagan,Viviani,Buhani,Arno DeMar,Farar,Saša Modolo,Mesrman,Bonen,Renšo,Majkl Metijuz,Metiju Gos,Brajan Kukar,Svift).Kvintani još jednom sve čestitke za pobedu u GC.Od sledeće nedelje 8.6 Dofine.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *