Distanca: 186.4km
Najviši vrh: 890m
Kategorija: Ravničarska
Ima li još sprintera u trci? Na prste jedne ruke mogu se prebrojiti etape koje pogoduju sprinterima a ovo je jedna od njih. Momci poznaju veoma dobro puteve jer se ovuda vozi „Vuelta a Castilla y León“ i biće svesni da je najveći protivnik danas vetar. Iako je relativno ravna etapa se vozi na visokom platou a Valjadolid ima dugu istoriju na vuelti dok je poslednji put ovde trijumfovao Vouter Vejland 2008. Godine odsprintavši Matija Brešela na liniji.
-La-Vuelta-2012-startna-lista-
REZULTATI:
1 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | 4:17:17 | |
2 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 0:00:01 | |
3 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | ||
4 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | ||
5 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | ||
6 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | ||
7 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | ||
8 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | ||
9 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | ||
10 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | 0:00:06 | |
11 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | ||
12 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
13 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | ||
14 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
15 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
16 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
17 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 0:00:08 | |
18 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | ||
19 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | 0:00:10 | |
20 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
21 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
22 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | ||
23 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | ||
24 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
25 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
26 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | ||
27 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | ||
28 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
29 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
30 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
31 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
32 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
33 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | ||
34 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
35 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
36 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | ||
37 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
38 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | ||
39 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
40 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | ||
41 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
42 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
43 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
44 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
45 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
46 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
47 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
48 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | ||
49 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | ||
50 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
51 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
52 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
53 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
54 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
55 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
56 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
57 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
58 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
59 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | ||
60 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | ||
61 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | ||
62 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
63 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
64 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
65 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
66 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
67 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
68 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | ||
69 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
70 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | ||
71 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
72 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | ||
73 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | ||
74 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
75 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
76 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
77 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
78 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
79 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
80 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
81 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
82 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | ||
83 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
84 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
85 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | ||
86 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
87 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
88 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
89 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
90 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
91 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 0:00:21 | |
92 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 0:00:35 | |
93 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
94 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
95 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
96 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | ||
97 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | 0:00:51 | |
98 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | ||
99 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 0:00:55 | |
100 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | 0:01:02 | |
101 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | 0:01:05 | |
102 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | 0:01:08 | |
103 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 0:01:12 | |
104 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | 0:01:44 | |
105 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | 0:01:52 | |
106 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | ||
107 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
108 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
109 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
110 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | ||
111 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | ||
112 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
113 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
114 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
115 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
116 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
117 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
118 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
119 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
120 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
121 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
122 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | ||
123 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
124 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | ||
125 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | ||
126 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
127 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
128 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
129 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
130 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
131 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
132 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
133 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:02 | |
134 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
135 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
136 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | 0:02:06 | |
137 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | 0:02:08 | |
138 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:02:41 | |
139 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:04:42 | |
140 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | ||
141 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | ||
142 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | ||
143 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
144 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
145 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
146 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
147 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | ||
148 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
149 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
150 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
151 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
152 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | 0:06:18 | |
153 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | ||
154 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | ||
155 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | ||
156 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
157 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | ||
158 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
159 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | ||
160 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | ||
161 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
162 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | ||
163 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | ||
164 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
165 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | ||
166 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
167 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
168 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
169 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | ||
170 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
171 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
172 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | ||
173 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
174 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
175 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
176 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
177 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | ||
178 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | 0:25:25 | |
DNF | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan |
GENERALNI PLASMAN_________________________________
1 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 72:25:21 | |
2 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:01:52 | |
3 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:02:28 | |
4 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:09:40 | |
5 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:11:36 | |
6 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:12:02 | |
7 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:12:55 | |
8 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | 0:13:06 | |
9 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:13:49 | |
10 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:14:10 | |
11 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:15:54 | |
12 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:16:22 | |
13 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:17:11 | |
14 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 0:18:07 | |
15 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | 0:18:12 | |
16 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | 0:18:18 | |
17 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 0:19:13 | |
18 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | 0:20:08 | |
19 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:20:24 | |
20 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:28:13 | |
21 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | 0:28:48 | |
22 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | 0:29:24 | |
23 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:36:59 | |
24 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | 0:37:39 | |
25 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | 0:40:30 | |
26 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:41:00 | |
27 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:42:18 | |
28 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:44:27 | |
29 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:45:19 | |
30 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:50:22 | |
31 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | 0:57:13 | |
32 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 1:00:20 | |
33 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 1:00:48 | |
34 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | 1:01:39 | |
35 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 1:02:23 | |
36 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | 1:05:11 | |
37 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 1:05:46 | |
38 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 1:06:13 | |
39 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 1:09:50 | |
40 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 1:18:34 | |
41 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:19:26 | |
42 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | 1:19:36 | |
43 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | 1:19:43 | |
44 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 1:22:50 | |
45 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:22:52 | |
46 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 1:23:14 | |
47 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:23:26 | |
48 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 1:23:30 | |
49 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 1:24:45 | |
50 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:29:57 | |
51 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:30:25 | |
52 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 1:31:16 | |
53 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | 1:31:39 | |
54 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | 1:33:26 | |
55 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | 1:33:37 | |
56 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | 1:34:18 | |
57 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 1:36:05 | |
58 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 1:39:52 | |
59 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 1:43:08 | |
60 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | 1:43:24 | |
61 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | 1:45:22 | |
62 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | 1:46:31 | |
63 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | 1:46:34 | |
64 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 1:47:52 | |
65 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 1:48:16 | |
66 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 1:48:25 | |
67 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | 1:48:39 | |
68 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:51:17 | |
69 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 1:52:43 | |
70 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:53:01 | |
71 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | 1:53:23 | |
72 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 1:54:18 | |
73 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 1:54:20 | |
74 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 1:57:54 | |
75 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 1:58:32 | |
76 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 2:00:31 | |
77 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 2:00:58 | |
78 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | 2:01:19 | |
79 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | 2:01:27 | |
80 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 2:04:21 | |
81 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | 2:04:52 | |
82 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 2:04:56 | |
83 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:05:06 | |
84 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | ||
85 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | 2:06:56 | |
86 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 2:08:59 | |
87 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:10:51 | |
88 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 2:14:38 | |
89 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | 2:15:37 | |
90 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | 2:15:54 | |
91 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | 2:15:59 | |
92 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 2:16:30 | |
93 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:17:15 | |
94 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 2:18:14 | |
95 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:18:57 | |
96 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 2:19:48 | |
97 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | 2:20:24 | |
98 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | 2:21:30 | |
99 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 2:22:43 | |
100 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | 2:22:46 | |
101 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 2:23:51 | |
102 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:26:36 | |
103 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | 2:26:57 | |
104 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 2:27:25 | |
105 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | 2:27:28 | |
106 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 2:28:05 | |
107 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | 2:28:25 | |
108 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 2:30:09 | |
109 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | 2:30:56 | |
110 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:31:53 | |
111 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 2:32:01 | |
112 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | 2:32:04 | |
113 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 2:32:36 | |
114 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:34:33 | |
115 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | 2:35:08 | |
116 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | 2:35:51 | |
117 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 2:36:04 | |
118 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | 2:36:08 | |
119 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:36:37 | |
120 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 2:37:11 | |
121 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 2:37:17 | |
122 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | 2:38:05 | |
123 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | 2:39:19 | |
124 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
125 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | 2:39:32 | |
126 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | 2:40:21 | |
127 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | 2:41:13 | |
128 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 2:41:18 | |
129 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 2:41:29 | |
130 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:42:09 | |
131 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | 2:42:28 | |
132 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 2:42:59 | |
133 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 2:45:44 | |
134 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:46:42 | |
135 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | 2:47:18 | |
136 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 2:47:22 | |
137 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:47:46 | |
138 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | 2:48:44 | |
139 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | 2:48:55 | |
140 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | 2:49:04 | |
141 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 2:49:32 | |
142 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:49:55 | |
143 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | 2:50:27 | |
144 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:51:08 | |
145 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | 2:51:12 | |
146 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 2:51:44 | |
147 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | 2:52:14 | |
148 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 2:54:16 | |
149 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | 2:54:19 | |
150 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | 2:54:29 | |
151 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 2:54:43 | |
152 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 2:57:42 | |
153 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | 2:59:12 | |
154 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | 3:00:30 | |
155 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 3:00:31 | |
156 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | 3:02:02 | |
157 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 3:02:45 | |
158 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | 3:04:42 | |
159 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 3:05:01 | |
160 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | 3:05:22 | |
161 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | 3:05:56 | |
162 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | 3:07:00 | |
163 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 3:10:28 | |
164 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | 3:10:46 | |
165 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | 3:10:50 | |
166 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | 3:12:21 | |
167 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | 3:14:24 | |
168 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | 3:14:41 | |
169 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:15:28 | |
170 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 3:15:30 | |
171 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | 3:19:27 | |
172 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 3:20:13 | |
173 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | 3:24:06 | |
174 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | 3:24:14 | |
175 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | 3:30:51 | |
176 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 3:32:43 | |
177 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | 3:46:51 | |
178 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | 3:54:30 |
ZELENA MAJICA
1 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 170 | bod |
2 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 159 | |
3 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 152 | |
4 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 124 | |
5 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 93 | |
6 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | 91 | |
7 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 74 | |
8 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | 70 | |
9 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 59 | |
10 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 58 |
TAČKASTA MAJICA
1 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 38 | bod |
2 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 36 | |
3 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 33 | |
4 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 31 | |
5 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 28 | |
6 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 27 | |
7 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 18 | |
8 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | 17 | |
9 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | 17 | |
10 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 13 |
KOMBINACIJA
1 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 6 | bod |
2 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 8 | |
3 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 9 | |
4 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 25 | |
5 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 45 | |
6 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 59 | |
7 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 73 | |
8 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 78 | |
9 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 88 | |
10 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | 96 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/OlePaikkonen)
SETTIMANA TRICOLORE:
1 | Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Venezuela | 6:43:12 | |
2 | Danilo Di Luca (Ita) Acqua & Sapone | 0:00:27 | |
3 | Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
4 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
5 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:11 | |
6 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:02:13 | |
7 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | 0:02:03 | |
8 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:03:11 | |
9 | Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team | ||
10 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | ||
11 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
12 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | ||
13 | Manuele Mori (Ita) Lampre - ISD | ||
14 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:03:13 | |
15 | Davide Rebellin (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:03:15 | |
16 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre - ISD | 0:03:35 |
Belgisch
kampioen wielrennen:
1 | Tom Boonen (Omega Pharma - Quickstep) | 5:59:07 | |
2 | Kristof Goddaert (AG2R La Mondiale) | ||
3 | Sven Vandousselaere (Topsport Vlaanderen - Mercator) | ||
4 | Jan Bakelants (Radioshack-Nissan) | 0:00:02 | |
5 | Julien Vermote (Omega Pharma - Quickstep) | 0:00:04 | |
6 | Gijs Van Hoecke (Topsport Vlaanderen - Mercator) | 0:00:11 | |
7 | Kris Boeckmans (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) | 0:00:16 | |
8 | Pieter Jacobs (Topsport Vlaanderen - Mercator) | ||
9 | Niko Eeckhout (An Post - Sean Kelly) | ||
10 | Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen - Mercator) |
Championnat de
France:
1 | Nacer Bouhanni (FDJ-BigMat) | 5:42:43 | |
2 | Arnaud Demare (FDJ-BigMat) | ||
3 | Adrien Petit (Cofidis, Le Credit En Ligne) | ||
4 | Denis Flahaut (Roubaix Lille Metropole) | ||
5 | Sébastien Turgot (Team Europcar) | ||
6 | Jimmy Casper (Ag2R La Mondiale) | ||
7 | Fabien Bacquet (Auber 93) | ||
8 | Romain Feillu (Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team) | ||
9 | Julien Simon (Saur-Sojasun) | ||
10 | Maxime Le Montagner (Veranda Rideau-Super U) | ||
11 | Samuel Dumoulin (Cofidis, Le Credit En Ligne) | ... |
Deutsche
Meisterschaft Straße:
1 | Fabian Wegmann (Garmin-Barracuda) | 4:54:26 | |
2 | Linus Gerdemann (RadioShack-Nissan) | 0:00:01 | |
3 | Julian Kern (Leopard - Trek Continental Team) | 0:00:03 | |
4 | Paul Martens (Rabobank Cycling Team) | 0:01:02 | |
5 | Marcus Burghardt (BMC Racing) | 0:02:30 | |
6 | Stefan Schumacher (Christina Watches) | ||
7 | Mario Vogt (Team Specialized Concept Store) | ||
8 | Danilo Hondo (Lampre - ISD) | 0:04:24 | |
9 | Marcel Sieberg (Lotto Belisol Team) | 0:04:30 | |
10 | André Greipel (Lotto Belisol Team) | 0:04:38 |
Espana:
Espana:
1 | Francisco José Ventoso Alberdi (Movistar Team) | 5:08:48 | |
2 | Koldo Fernandez (Garmin-Barracuda) | ||
3 | Francisco Jose Pacheco Torres (Gios Deyser - Leon Kastro) | ||
4 | Jose Joaquin Rojas Gil (Movistar Team) | ||
5 | Francisco Javier Moreno Allue (Androni Giocattoli) | ||
6 | Luis Leon Sanchez Gil (Rabobank Cycling Team) | ||
7 | Manuel Anton (Burgos BH - Castilla y Leon) | ||
8 | Jesus Ezquerra (Leopard - Trek Continental Team) | ||
9 | Pablo Urtasun Perez (Euskaltel-Euskadi) | ||
10 | Juan Jose Lobato Del Valle (Andalucia) |
NK Wielrennen in Kerkrade
Netherland:
1 | Niki Terpstra (Omega Pharma-Quickstep) | 6:09:33 | |
2 | Lars Boom (Rabobank Cycling Team) | 0:01:59 | |
3 | Bertjan Lindeman (Vacansoleil-DCM) | 0:02:02 | |
4 | Michel Kreder (Garmin - Barracuda) | 0:02:50 | |
5 | Sebastian Langeveld (Orica GreenEdge) | 0:02:59 | |
6 | Robert Gesink (Rabobank Cycling Team) | ||
7 | Tom Dumoulin (Argos - Shimano) | 0:08:32 | |
8 | Pim Ligthart (Vacansoleil-DCM) | 0:08:41 | |
9 | Maarten Tjallingii (Rabobank Cycling Team) | 0:08:47 | |
10 | Koen De Kort (Argos - Shimano) | ||
11 | Tom Vermeer (Nutrixxion Abus) | 0:08:49 | |
12 | Wilco Kelderman (Rabobank Cycling Team) | ||
13 | Roy Curvers (Argos - Shimano) | 0:26:01 | |
14 | Bart Van Haaren (Koga Cycling Team) | ||
15 | Dirk Bellemakers (Landbouwkrediet-Euphony) | ||
16 | Ronan Van Zandbeek (Argos - Shimano) |
(BiciSvet.com/cyclingflash.com)
Evo kako će izgledati rezultati sa trka u 2011 i 2012:
Etapa 3
Volta ao Algarve>LINK
1 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling
2 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
3 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
Etapa 2
Vuelta Ciclista a Murcia >LINK
1 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC
2 Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun
3 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC
Etapa 3
Vuelta Ciclista a Murcia>LINK
1 Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun
2 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC
3 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
Generalni plasman
Vuelta Ciclista a Murcia
1 Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun
2 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC
3 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM
Etapa 3
Volta Ciclista a Catalunya > LINK
1 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
2 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
3 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
Generalni plasman
Volta Ciclista a Catalunya
1 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
2 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
3 Christopher Horner (USA) Team RadioShack
Etapa 4
Vuelta Castilla y Leon > LINK
1 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
2 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team
3 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
Etapa 8
Giro d'Italia (2. mesto) - LINK
1 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli
2 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD
3 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
Etapa 9
Giro d'Italia >LINK
1 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
2 Stefano Garzelli
3 Vincenzo Nibali
Etapa 13
Giro d'Italia (2. mesto) > LINK
1 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
2 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
3 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
Etapa 14
Giro d'Italia (2. mesto) - LINK
1 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
3 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
Etapa 15
Giro d'Italia (3. mesto) - LINK
1 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
2 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
3 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
Etapa 16
Giro d'Italia >LINK
1 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
2 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
3 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
Etapa 19
Giro d'Italia (2. mesto) - LINK
(Alberto ispao šmeker i pustio Tiralnoga da pobedi)
1 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
3 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
Etapa 21
Giro d'Italia (3. mesto) - LINK
1 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
2 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad
3 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
GENERALNI PLASMAN
Giro d'Italia > LINK
1 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
3 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
Plava majica
Giro d'Italia
1 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
3 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
Zelena majica
Giro d'Italia
1 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
2 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
3 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
Državno prvenstvo Španije
Hronometar (3. mesto)
1 Luis León Sánchez (Spa) Rabobank
2 Jonathan Castroviejo (Spa) Euskaltel-Euskadi
3 Jose Iván Gutiérrez (Spa) Movistar Team
Državno prvenstvo Španije
Drumska trka (2. mesto)
1 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
2 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
3 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
Etapa 4
Tour de France (2. mesto) LINK
1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
2 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana
3 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
Etapa 19
Tour de France (3. mesto) LINK
1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
3 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
Etapa 20
Tour de France (3. mesto)
1 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
3 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
2012 Rezultati:
Etapa 3 Tour de San Luis
1 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep
2 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
3 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches-Ofone
Etapa 5 Tour de San Luis
1 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
2 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep
3 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
Generalni plasman Tour de San Luis
1 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep
2 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
3 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches-Ofone
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/ĐorđePejković)
Biciklizam je još jednom potresen šokantnom vesti. Nakon tragične nesreće Voutera Vejlanda na trci oko Italije moramo sada, na žalost, izvestiti o još jednoj žrtvi iz biciklističkog karavana.
Mediji danas pišu o tragičnoj nesreći vozača Movistar tima Ksaviera Tondoa (Xavier Tondo Volpini), koji je nastradao ispred svoje kuće u Granadi. Prema španskim medijima Tondo se pripremao da krene na trening sa svojim prijateljem Inčaustijem (Benat Inxtausti), kada su na njega pala teška čelična garažna vrata.
Vest je potvrdio glavni menadžer tima Eusebio Unzue, ali je takođe rekao da su okolnosti nesreće još nepoznate. Tondo i Inčtausti su krenuli na trening na Siera Nevadu jer su se intenzivno pripremali za predstojeći „Tour de France“
Iskreno saučešće putem Twitter-a već je izrazio Alberto Kontador: "Život je nepravedan i na trenutke teško razumljiv. Svoja osećanja ne mogu opisati. Iskreno saučešće njegovoj porodici. Bio je izvanredan čovek koji je voleo sport kao niko drugi. Mnogo će nam nedostajati. Počivaj u miru“.
Tondo je nedavno doneo veliku pobedu svom MOVISTAR timu na trci KASTILjA I LEON, koju ste mogli ispratiti na našem sajtu OVDE . To je bila njihova prva pobeda na etapnoj trci od osnivanja u januaru, kada je takođe Tondo, zabeležio i prvu pobedu na trci San Luisa.
Tondo je prošle godine isključen dan pre početka "Tour de France-a" iz ekipe Cervelo. Po rečima doktora koristio je preparat za šuljeve koji je sadržala nedozvoljena sredstva zbog čega je mogao da padne na doping kontroli. Zbog svega ovoga Tondo se u zimskom prelaznom roku, poprilično namučio da pronađe tim za ovu sezonu.
Tondo pobeđuje 6.etapu na Pariz-Nica trci 2010.
(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
„Vuelta a Castilla y Leon“ prvi put je održana 1985. godine pod nazivom „Tofeo Castilla y Leon“ kao devet jednodnevnih trka, koje su se vozile u svakoj od provincija ove regije na severu Španije. Trke su se vozile u periodu između marta i avgusta, sa promenjljivim sastavom grupe na svakoj od trka. Titula je odlazila u ruke najkonstantnijem vozaču na svih devet trka, a 1985 godine to je bio Hesus Blanko (Jesus Blanco) iz ekipe Teka. Dominacija ekipe Teka se nastavila do 1989. godine kada je format trke promenjen. Trofej Leona je sa 9 jednodnevnih sada skraćen na 5 uzastopnih dana, a Manuel Domingez (Manuel Dominguez) pobednik je prve etapne trke Leona. Naredne godine trka nije održana, a u kalendar se vratila 1991. godine, ponovo kao 5 jednodnevnih takmičenja krajem avgusta.
Trofej Leona je oduvek bio rezervisan za borbu između španskih biciklista. Godine 1993, Miguel Indurain osvojio je titulu ispred Abrahama Olana (svetskog prvaka iz 1995. godine). Veliki korak napred trka je napravila 1996. godine kada je konačno ustanovljena kao etapna, od kada je i španska državna televizija krenula sa živim prenosima.
Poznati španski vozači nastavili su da dolaze na ovu trku, ali termin u avgustu, posle završenog „Tour de France-a“, značio je i odsustvo velikih svetskih imena. Organizatori su 2001. godine, uz dodatno podizanje kategorije trke, dobili premeštanje termina u svetskom kalendaru za kraj maja. Pet godina kasnije, sa uvođenjem „Pro Tour-a“došao je i novi termin, kraj marta-početak aprila. Od tada standardi vozača su se znatno izmenili, a ekipe su počele da dolaze privučene teškim hronometrima i ciljevima etapa na usponima, što je značilo dosta kvalitetne vožnje u predsezoni Grand Tur trka.
Od 2007. godine Johan Brujnel, kao sportski direktor Diskaverija i Astane, odneo je tri pobede do sada sa svojim vozačima. Dve titule pripale su Albertu Kontadoru (2007, 2008) i jedna Livaju Lajphajmeru 2009. godine. Te godine ostaće upamćeno prisustvo Lensa Armstronga, a njegova polomljena ključna kost, katapultirale su trofej Leona u sami vrh kompletne svetske javnosti. Posle odlaska Brujnela 2010. godine iz Astane, Kontador ponovo pobeđuje, a ovog puta ga je Igor Anton poprilično namučio u osvajanju treće titule.
I tek sada dolazimo do veze sa naslovom, na kog su mnogi od vas kliknuli sa znatiželjom, a ništa od njega nije bilo u dosadašnjem tekstu. Prošle godine se na kormilo Astane vratio Aleksandar Vinokurov, zbog kog su i Lens i Brujnel otišli, oformivši novi „Radio Shack“ tim. Upravo je na trci Leona popularni Vino trijumfovao, sada već davne 2006. godine, u španskoj ekipi „Liberty Seguros-Wurth“ (preteča Astane). Španska ekipa, mladi španski vozač, Luis Leon Sanchez, na postolju iza kazahstanskog šampiona. Dovoljan razlog da se, na iberijskom poluostrvu direktor trke Hose Luis Lopez (Jose Luis Lopez) sprijatelji sa azijskim vozačem. I tu priča tek počinje!
Hose Luis Lopez dolazi 21. jula 2010. godine, na „Tour de France“, za vreme drugog dana odmora u Po (Pau), u posetu dvojici svojih starih prijatelja, i donosi im, naravno ne lava već teletinu iz Leon regije...Svako od vas danas već ima svoju verziju nastavka ove španske serije. Ono što znamo je to da je te julske večeri Vinokurov već bio večerao, a Alberto je ostao da se bori sa najboljim odreskom španske govedine i do dan danas...
O klenbuterolu smo vas već informisali OVDE, a o ovogodišnjoj trci nastavljamo priču na sajtu BiciSvet-a kroz praćenje svih etapa na kojima Kontador do sada nije imao sreće onoliko koliko je očekivao, ali je ipak došao do etapne pobede na jučerašnjem individualnom hronometru.
Na zemlji vernika, preko koje gaze hodočasnici, prelazeći peške hiljade kilometara da stignu do Santjaga de Kompostele, neko novo vreme na dva točka donosi donosi neke nove ekipne boje i nove-stare pobednike.
Vuelta a Castilla y Leon 2011:
-1.etapa - sprint: klikni OVDE
-2.etapa - sprint: klikni OVDE
-3.etapa - Kontadoru bicikl otkazuje polušnost: klikni OVDE
-4.etapa - Kontador pobeđje hronometar: klikni OVDE
-5. etapa - Xavier Tondo konačno do pobede: klikni OVDE
Pobednici:
2010 Alberto Contador (Spa) Astana
2009 Levi Leipheimer (USA) Astana
2008 Alberto Contador (Spa) Astana
2007 Alberto Contador (Spa) Discovery Channel
2006 Alexander Vinokourov (Kaz) Liberty Seguros-Würth
2005 Carlos Garcia (Spa) Comunidad Valenciana
2004 Koldo Gil (Spa) Liberty Seguros
2003 Francisco Mancebo Pérez (Spa) iBanesto.com
2002 Juan Miguel Mercado Martín (Spa) iBanesto.com
2001 Marcos A. Serrano (Spa) O.N.C.E.- Eroski
2000 Francesco Mancebo (Spa)
1999 Leonardo Piepoli (Ita)
1998 Aitor Garmendia (Spa)
1997 Angel-Luis Casero (Spa)
1996 Andrea Peron (Ita)
1995 Santiago Blanco (Spa)
1994 Melchor Mauri (Spa)
1993 Miguel Indurain (Spa)
1991 José-Luis Rodriguez (Spa)
1989 Federico Echave (Spa)
1988 Raimund Dietzen (Ger)
1987 Alfonso Gutierrez (Spa)
1986 Alfonso Gutiérrez (Spa)
1985 Jesús Blanco Villar (Spa)
(bicisvet.com/Đorđe Pejković)