Giro di Lombardia
Kakva pobeda za završetak sezone!? Prva pobeda na klasicima i ujedno poslednja velika pobeda za Leopard Trek tim u ovakvom sastavu.
Švajcarac Oliver Zaugg postigao je ogroman uspeh prvo za sebe, pošto je došao do prve pobede u svojoj profesionalnoj karijeri, a onda i za svoj tim koji će ostati upamćen po tome što nikako nije imao sreće u 2011 godini.
Zahvaljujući velikoj hrabrosti i veri u sebe ili možda činjenci da više nema šta da izgubi Oliver je uspeo da pobedi jednu od najvećih trka u biciklističkom kalendaru. Momak koji je u Leopard došao iz tima Liquigas i celu svoju karijeru je bio radnik u ekipama već je proživeo dva rasformiranja tima: Gerolsteiner, Saunier Duval.
U prethodnih sedam dana Švajcarac je vozio 3 jednodnevne trkr i na svakoj bio u prvih 10 dok je na ovoj najvažnijoj pokazao da može do vrhunskih rezultata.
REZULTATI: Milano - Lecco 241km
1 | Oliver Zaugg (Swi) Leopard - Trek | 6:20:02 | |
2 | Daniel Martin (Irl) Team Garmin - Cervelo | 0:00:08 | |
3 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
4 | Ivan Basso (Ita) Liquigas - Cannondale | ||
5 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
6 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
7 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:00:16 | |
8 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma - Lotto | ||
9 | Carlos A. Betancur Gomez (Col) Acqua & Sapone | ||
10 | Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli - C.I.P.I. | ||
11 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | 0:00:27 | |
12 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | ||
13 | Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
14 | Peter Stetina (USA) Team Garmin - Cervelo | ||
15 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
16 | Nicholas Roche (Irl) Ag2R La Mondiale | ||
17 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
18 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ | ||
19 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
20 | Thomas Lovkvist (Swe) Sky Procycling | ||
21 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
22 | Fabio Felline (Ita) Geox - TMC | 0:01:11 | |
23 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
24 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil - DCM Pro C.Team | ||
25 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | ||
26 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank Sungard | ||
27 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 0:01:15 | |
28 | Fabian Wegmann (Ger) Leopard - Trek | ||
29 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
30 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
31 | Federico Canuti (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
32 | Janez Brajkovic (Slo) Team Radioshack | ||
33 | Chris Sorensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
34 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin - Cervelo | 0:02:39 | |
35 | Matteo Montaguti (Ita) Ag2R La Mondiale | ||
36 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
37 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:05:30 | |
38 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 0:06:44 | |
39 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard - Trek | 0:07:14 | |
40 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas - Cannondale | ||
41 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | ||
42 | Steven Cummings (GBr) Sky Procycling | ||
43 | Kanstantsin Siutsou (Blr) HTC - Highroad | 0:11:20 | |
44 | Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard | ||
45 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | 0:12:04 | |
46 | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma - Lotto | 0:12:31 | |
47 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ | ||
48 | Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team | ||
49 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | ||
50 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
51 | Bruno Pires (Por) Leopard - Trek | ||
52 | Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
53 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
54 | Manuele Mori (Ita) Lampre - ISD | ||
55 | Andrey Mizourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
56 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin - Cervelo | ||
57 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
58 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
59 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas - Cannondale | 0:15:34 | |
60 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling | ||
61 | Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard | ||
62 | Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin - Cervelo | ||
63 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma - Lotto |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Đorđe Pejković)