Roubaix 2013
I opet Spartakus Kanćelara. Teška i zaslužena pobeda za Fabua. Drugo mesto danas nije bila opcija za Fabijana koji je pokazao da i u sprintu može da trijumfuje.
U paklu severa Kanćelara se borio sam protiv svih. U odlučnom trenutku preuzeo odovornost i uspeo da uz dva preseljavanja na prelomnim i najtežim sekcijama, i uz malo sreće koja je eliminisala dvojicu OPQS vozača trijumfuje u sprintu protiv Sepa Vanmarkea (koji je prošle godine na polu klasiku sprintao Bonena).
Šteta za Zdeneka Štibara i Stijna Vandberga> LINK, ali publika je neizostavni deo Rubea. Na kraju je podijum popunio umesto njih Niki Terpstra, što samo pokazuje koliko je jak OPQS tim i bez Bonena.
Roubaix 254km
1 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard | 5:45:33 | |
2 | Sep Vanmarcke (Bel) Blanco Pro Cycling Team | ||
3 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team | 0:00:31 | |
4 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | ||
5 | Damien Gaudin (Fra) Team Europcar | ||
6 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team | 0:00:39 | |
7 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge | ||
8 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
9 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha | 0:00:50 | |
10 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | ||
11 | Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling | ||
12 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | ||
13 | Maarten Wynants (Bel) Blanco Pro Cycling Team | ||
14 | Lars Boom (Ned) Blanco Pro Cycling Team | ||
15 | Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff | ||
16 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
17 | Steve Chainel (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
18 | Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team | ||
19 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team | ||
20 | Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team | ||
21 | Luca Paolini (Ita) Katusha | 0:01:00 | |
22 | Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida | 0:02:52 | |
23 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | 0:03:13 | |
24 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol | ||
25 | Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano | ||
26 | Johan Le Bon (Fra) FDJ | 0:03:17 | |
27 | Lloyd Mondory (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
28 | John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano | 0:03:29 | |
29 | Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
30 | Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team | ||
31 | Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team | ||
32 | Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling | ||
33 | Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura | ||
34 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
35 | Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team | ||
36 | Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano | ||
37 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | ||
38 | Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team | ||
39 | Marco Bandiera (Ita) IAM Cycling | ||
40 | Gael Malacarne (Fra) Bretagne-Seche Environnement | ||
41 | Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling | ||
42 | Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling | ||
43 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol | ||
44 | Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano | ||
45 | Sébastien Minard (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
46 | Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge | ||
47 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
48 | Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar | ||
49 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha | 0:03:32 | |
50 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin-Sharp | ||
51 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
52 | Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling | ||
53 | Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard | 0:06:07 | |
54 | Stijn Devolder (Bel) RadioShack Leopard | 0:06:11 | |
55 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team | ||
56 | Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling | ||
57 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
58 | Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp | 0:08:37 | |
59 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:10:27 | |
60 | Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi | ||
61 | Yauheni Hutarovich (Blr) Ag2R La Mondiale | ||
62 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
63 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | ||
64 | Rudiger Selig (Ger) Katusha | ||
65 | Pierre-Luc Perrichon (Fra) Bretagne-Seche Environnement | ||
66 | Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team | ||
67 | Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha | ||
68 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol | ||
69 | Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
70 | Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp | ||
71 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
72 | William Bonnet (Fra) FDJ | 0:10:30 | |
73 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Sharp | 0:13:16 | |
74 | Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team | 0:13:42 | |
75 | Clément Koretzky (Fra) Bretagne-Seche Environnement | ||
76 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team | 0:14:34 | |
77 | Cyril Lemoine (Fra) Sojasun | ||
78 | Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano | ||
79 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | ||
80 | Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard | ||
81 | Boy Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
82 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | ||
83 | Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling | ||
84 | Bob Jungels (Lux) RadioShack Leopard | ||
85 | Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Seche Environnement | ||
86 | Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard | 0:14:38 | |
87 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff | ||
88 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | ||
89 | Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida | ||
90 | Arnaud Demare (Fra) FDJ | 0:14:40 | |
91 | Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
92 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo-Tinkoff | ||
93 | Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Seche Environnement | ||
94 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo-Tinkoff | ||
95 | Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura | 0:19:12 | |
96 | Stuart O'grady (Aus) Orica-GreenEdge | 0:20:37 | |
97 | Gabriel Rasch (Nor) Sky Procycling | ||
98 | Anders Lund (Den) Team Saxo-Tinkoff | ||
99 | Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
100 | Yannick Talabardon (Fra) Sojasun | ||
101 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard | ||
102 | Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2R La Mondiale | ||
103 | Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff | 0:25:31 | |
104 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling | ||
105 | Marko Kump (Slo) Team Saxo-Tinkoff | ||
106 | Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling | ||
107 | Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura | ||
108 | Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura | ||
109 | Luke Rowe (GBr) Sky Procycling | 0:26:16 | |
110 | Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge | ||
111 | Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling | ||
112 | William Clarke (Aus) Team Argos-Shimano | ||
113 | Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team | ||
114 | Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team | ||
115 | Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura | ||
116 | Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team | ||
117 | Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar | ||
118 | Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff | ||
HD | Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano |
O autoru
Đorđe Pejković
Đorđe Pejković - EUROSPORT cycling commentator