Danas se završava ovogodišnji Tour a momci putuju iz Grenobla do Pariza avionom gde će startovati i završiti poslednju etapu.
Ostaje još samo da se potvrdi zelena majica, a ekipa koju ovde vidite na slici putuje kao na ekskurziji.
Svi su u nekomperiodu svoje karijere sedeli u klupama sa drugim drugarima.
Junak ovogodišnjeg Tura je svakako Evans ali big George Hincapie će u PAriz stići sa 9 slovima: devetom žutom majicom u ekipi od svojih 16 odveženih trka kroz Francusku
George Hincapie
Za pobednika Tura mesto pored prozora, biznis klasa i društvo Edija Merksa
Pobednička ekipa:
Manuel Quinziato, George Hincapie i vođa tima zbog kog je Hincapie i došao u BMC Jim Ochowicz
I naravno ništa bez šampanjca :-)
Na Turu sve se vrti oko vremena. Ko prođe stazu u najkraćem vremenskom periodu taj je pobednik, ali šta se dešava pozadi?
Pozadi je jurnjava da se dođe u predvišenom vremenskom zaostatku - rampa. Taj vremenski zaostatak zavisi od dužine staze, težine, prosečne brzine i varira između 5-20% od vremena pobednika.
Grupetto ili Bus je grupa vozača koji se organizuju i voze zajedno kako bi došli do cilja u predviđenom vremenskom zaostatku
Laurent Fignon, koji je preminuo prošle godine, je u mlađim danima vozio za tim Cetiel i njemu će vozači danas odati poštu. Od tog trenutka momci će krenuti u cik-cak vožnju ka jelisejskim poljima uz neizbežnu festivalsku atmosferu i šampanjac. Čak i po standardima Tura ova etapa je veoma kratka - 95km, ali će joj predstojati transfer iz Grenobla. Marka Kevendiš ima zadatak da odbrani i donese konačno zelenu majicu u Pariz. Naša nagradna igra se danas ovde završava a u borbi za žutu majicu situacija je i dalje neizvesna.
Finish:
Nagradnu igru već odlično poznajete > Ko prije njemu dvije ovaj jedna majica :-)
GENERALNI PLASMAN:
1 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 86:12:22 | |
2 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | 0:01:34 | |
3 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 0:02:30 | |
4 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:03:20 | |
5 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:03:57 | |
6 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:04:55 | |
7 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 0:06:05 | |
8 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:07:23 | |
9 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:08:15 | |
10 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 0:10:11 | |
11 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:10:43 | |
12 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:11:29 | |
13 | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:16:29 | |
14 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:18:36 | |
15 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | 0:21:20 | |
16 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack | 0:26:23 | |
17 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:27:12 | |
18 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | 0:27:14 | |
19 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | 0:28:54 | |
20 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:32:41 | |
21 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:33:04 | |
22 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:36:54 | |
23 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | 0:42:26 | |
24 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:42:48 | |
25 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:43:06 | |
26 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:46:23 | |
27 | Sandy Casar (Fra) FDJ | 0:50:28 | |
28 | Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team | 0:52:25 | |
29 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | 0:53:16 | |
30 | Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team | 0:56:46 | |
31 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 1:00:48 | |
32 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | 1:03:58 | |
33 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:05:09 | |
34 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:08:28 | |
35 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | 1:12:58 | |
36 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 1:14:40 | |
37 | Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 1:14:42 | |
38 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1:14:51 | |
39 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | 1:22:04 | |
40 | Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:24:21 | |
41 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:25:25 | |
42 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 1:25:37 | |
43 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:27:43 | |
44 | Tony Martin (Ger) HTC-Highroad | 1:30:56 | |
45 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | 1:31:48 | |
46 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | 1:34:06 | |
47 | Yannick Talabardon (Fra) Saur - Sojasun | 1:34:51 | |
48 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 1:35:18 | |
49 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | 1:37:57 | |
50 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | 1:39:58 | |
51 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 1:43:47 | |
52 | Anthony Charteau (Fra) Team Europcar | 1:43:49 | |
53 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:44:39 | |
54 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 1:44:41 | |
55 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 1:44:45 | |
56 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 1:45:16 | |
57 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 1:46:09 | |
58 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:47:02 | |
59 | David Loosli (Swi) Lampre - ISD | 1:51:08 | |
60 | Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek | 1:51:19 | |
61 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | 1:52:21 | |
62 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 1:53:22 | |
63 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:54:11 | |
64 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 1:56:12 | |
65 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 1:58:43 | |
66 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:59:47 | |
67 | Jens Voigt (Ger) Leopard Trek | 1:59:56 | |
68 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | 2:03:15 | |
69 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:03:56 | |
70 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:06:35 | |
71 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 2:07:26 | |
72 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 2:09:24 | |
73 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | 2:10:05 | |
74 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:11:51 | |
75 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:12:28 | |
76 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 2:14:56 | |
77 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | 2:17:27 | |
78 | Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek | 2:17:58 | |
79 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:18:19 | |
80 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 2:22:54 | |
81 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack | 2:24:29 | |
82 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 2:25:49 | |
83 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | 2:27:12 | |
84 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack | 2:27:13 | |
85 | Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 2:27:28 | |
86 | Jérémy Roy (Fra) FDJ | 2:28:27 | |
87 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 2:29:24 | |
88 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 2:29:47 | |
89 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:30:09 | |
90 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 2:31:34 | |
91 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | 2:31:47 | |
92 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 2:32:00 | |
93 | Matteo Bono (Ita) Lampre - ISD | 2:35:45 | |
94 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:36:14 | |
95 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 2:36:26 | |
96 | Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling | 2:37:25 | |
97 | Jonathan Hivert (Fra) Saur - Sojasun | 2:37:37 | |
98 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 2:41:04 | |
99 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:41:41 | |
100 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:47:07 | |
101 | Anthony Roux (Fra) FDJ | 2:47:49 | |
102 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | 2:49:23 | |
103 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 2:49:37 | |
104 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | 2:49:49 | |
105 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | 2:53:50 | |
106 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana | 2:53:59 | |
107 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | 2:54:20 | |
108 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | 2:55:25 | |
109 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | 3:00:00 | |
110 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 3:00:04 | |
111 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 3:00:44 | |
112 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 3:00:59 | |
113 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 3:01:51 | |
114 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 3:03:47 | |
115 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 3:04:47 | |
116 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | 3:06:29 | |
117 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 3:07:07 | |
118 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:07:10 | |
119 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | 3:07:31 | |
120 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | 3:08:34 | |
121 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:08:41 | |
122 | Laurent Mangel (Fra) Saur - Sojasun | 3:10:19 | |
123 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | 3:10:36 | |
124 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 3:11:47 | |
125 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | 3:13:43 | |
126 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:13:44 | |
127 | Grega Bole (Slo) Lampre - ISD | 3:14:15 | |
128 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
129 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | 3:14:29 | |
130 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 3:15:05 | |
131 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:15:12 | |
132 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | 3:15:39 | |
133 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:16:00 | |
134 | Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team | 3:16:38 | |
135 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 3:16:58 | |
136 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:17:11 | |
137 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 3:18:07 | |
138 | Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun | 3:19:46 | |
139 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 3:20:02 | |
140 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | 3:20:07 | |
141 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | 3:21:39 | |
142 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | 3:22:32 | |
143 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 3:23:30 | |
144 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | 3:26:22 | |
145 | Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo | 3:28:00 | |
146 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | 3:29:04 | |
147 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 3:29:07 | |
148 | Arnaud Coyot (Fra) Saur - Sojasun | 3:29:20 | |
149 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:30:17 | |
150 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | 3:30:22 | |
151 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | 3:30:35 | |
152 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:31:30 | |
153 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | 3:31:42 | |
154 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 3:33:25 | |
155 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | 3:34:37 | |
156 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | 3:35:04 | |
157 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | 3:36:53 | |
158 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 3:38:13 | |
159 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | 3:38:32 | |
160 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | 3:38:34 | |
161 | Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad | 3:39:56 | |
162 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:43:17 | |
163 | Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad | 3:44:00 | |
164 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 3:44:08 | |
165 | Danny Pate (USA) HTC-Highroad | 3:45:26 | |
166 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 3:54:35 | |
167 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:57:43 |
REZULTATI:
1 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 2:27:02 | |
2 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
3 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
4 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
5 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | ||
6 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
7 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
8 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | ||
9 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | ||
10 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | ||
11 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
12 | Grega Bole (Slo) Lampre - ISD | ||
13 | Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad | ||
14 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
15 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | ||
16 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
17 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
18 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | ||
19 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | ||
20 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | ||
21 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | ||
22 | Arnaud Coyot (Fra) Saur - Sojasun | ||
23 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
24 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
25 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
26 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
27 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
28 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
29 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | ||
30 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
31 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | ||
32 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
33 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
34 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | ||
35 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
36 | Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo | ||
37 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | ||
38 | Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun | ||
39 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana | ||
40 | Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
41 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
42 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
43 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
44 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
45 | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
46 | Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling | ||
47 | Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek | ||
48 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | ||
49 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | ||
50 | Yannick Talabardon (Fra) Saur - Sojasun | ||
51 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | ||
52 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
53 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
54 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
55 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | ||
56 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
57 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
58 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
59 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
60 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
61 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | ||
62 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
63 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | ||
64 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | ||
65 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
66 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | ||
67 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | ||
68 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | ||
69 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | ||
70 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | ||
71 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
72 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
73 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
74 | Anthony Roux (Fra) FDJ | ||
75 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
76 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
77 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | ||
78 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
79 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
80 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
81 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
82 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack | ||
83 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
84 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
85 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | ||
86 | Laurent Mangel (Fra) Saur - Sojasun | ||
87 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
88 | Sandy Casar (Fra) FDJ | ||
89 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
90 | David Loosli (Swi) Lampre - ISD | ||
91 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
92 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
93 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
94 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | ||
95 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | ||
96 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
97 | Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
98 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | ||
99 | Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team | ||
100 | Jonathan Hivert (Fra) Saur - Sojasun | ||
101 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | ||
102 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | ||
103 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
104 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
105 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | ||
106 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
107 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
108 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
109 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack | ||
110 | Jens Voigt (Ger) Leopard Trek | ||
111 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
112 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | ||
113 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
114 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | ||
115 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
116 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | ||
117 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
118 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
119 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
120 | Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek | ||
121 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | ||
122 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
123 | Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
124 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
125 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | ||
126 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | ||
127 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
128 | Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team | ||
129 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
130 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
131 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | ||
132 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
133 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | ||
134 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
135 | Anthony Charteau (Fra) Team Europcar | ||
136 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
137 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
138 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
139 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
140 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | ||
141 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | ||
142 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | ||
143 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
144 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | ||
145 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | ||
146 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | ||
147 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack | ||
148 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
149 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
150 | Danny Pate (USA) HTC-Highroad | ||
151 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
152 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:33 | |
153 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
154 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
155 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | ||
156 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
157 | Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team | 0:00:35 | |
158 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
159 | Tony Martin (Ger) HTC-Highroad | 0:00:36 | |
160 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 0:00:38 | |
161 | Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad | 0:00:48 | |
162 | Jérémy Roy (Fra) FDJ | 0:00:59 | |
163 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
164 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
165 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | 0:01:32 | |
166 | Matteo Bono (Ita) Lampre - ISD | ||
167 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 0:01:43 |
ZELENA MAJICA:
1 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 334 | bod |
2 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 272 | |
3 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 236 | |
4 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 208 | |
5 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | 195 | |
6 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 192 | |
7 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | 160 | |
8 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | 127 | |
9 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 105 | |
10 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 105 |
TAČKASTA MAJICA
1 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 108 | bod |
2 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | 98 | |
3 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 74 | |
4 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 58 | |
5 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 56 | |
6 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 51 | |
7 | Jérémy Roy (Fra) FDJ | 45 | |
8 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 44 | |
9 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | 40 | |
10 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 40 |
BELA MAJICA
1 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 86:23:05 | |
2 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:00:46 | |
3 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:07:53 | |
4 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | 0:10:37 | |
5 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:22:21 | |
6 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:32:05 | |
7 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:50:05 | |
8 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:54:26 | |
9 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:17:00 | |
10 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | 1:21:05 | |
11 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:33:56 | |
12 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 1:34:02 | |
13 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:43:28 | |
14 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:49:04 | |
15 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 1:53:13 | |
16 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:55:52 | |
17 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | 1:59:22 | |
18 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:07:36 | |
19 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 2:15:06 | |
20 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 2:18:41 | |
21 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 2:20:51 | |
22 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | 2:21:04 | |
23 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:36:24 | |
24 | Anthony Roux (Fra) FDJ | 2:37:06 | |
25 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 2:38:54 | |
26 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | 2:39:06 | |
27 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 2:50:16 | |
28 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 2:56:24 | |
29 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 3:06:15 | |
30 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 3:07:24 | |
31 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | 3:11:49 | |
32 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | 3:19:39 | |
33 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:20:47 | |
34 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | 3:26:10 | |
35 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 3:43:52 |
Igrali su se mačke i miša sa svima ostalima i na kraju su ostali i bez žutog sira i bez onog po šta su došli.
Šta više reći u ovako emotivnim trenutcima.Poraz je najteža stvar u sportu i životu, još kada je u igri večna slava, pa još po drugi put izgubljena trka na isti način...e onda stvari postaju malo ozbiljnije i vreme je za promene.
Ko nije gledao šta je bilo ne zna šta je propustio. Ko je gledao nek svoje mišljenje podeli sa nama ili zauvek ćuti a ja odoh da plačem sam negde u nekom ćošku
(BiciSvet.com/Đorđe Pejković)
Poznato je da Alp d'Huez okuplja najrazličitije navijače iz celog sveta i da su Holanđani najbrojniji.
Posle svih priča oko klenbuterola Kontador ima problema sa navijačima skoro na svim trkama> LINK
Zeleni doktor se našao pametan da pregleda Kontadora na brdu, a onda je čika docu malo zasvrbeo nos.
E vala ga je Pistolero zveknuo dobro po faci samo tako :-)
Pretposlednja etapa će definitivno rešiti pobednika Tura 2011.U poslednjih nekoliko sezona, dolazilo je do velikih promena u generalnom plasmanu za vreme hronometra. Valovit teren neće preterano odgovarti nekim hronometarskim specijalistima kao što je Fabian Kancelara ali će ići u prilog braći Šlek, posebno Endiju, koji će se žustro boriti da sačuva prednost. Pored žute majice, hronometar često utice i na plasman mladih vozača i timova.
Nagradna igra nam se bliži kraju. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape
P.S. Današnji pobednik dobija CYCLOMANIA MAJICU
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe — hvala na regularnosti i srećno
REZULTATI:
1 | Tony Martin (Ger) HTC-Highroad | 0:55:33 | |
2 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:00:07 | |
3 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:01:06 | |
4 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:29 | |
5 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 0:01:30 | |
6 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:33 | |
7 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:01:37 | |
8 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | 0:01:42 | |
9 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | 0:02:03 | |
10 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
11 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:02:08 | |
12 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 0:02:10 | |
13 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:02:14 | |
14 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | 0:02:36 | |
15 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | ||
16 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | 0:02:38 | |
17 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | ||
18 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:02:39 | |
19 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
20 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 0:02:41 | |
21 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:02:50 | |
22 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:02:51 | |
23 | Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:02:57 | |
24 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:02:58 | |
25 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:03:00 | |
26 | Sandy Casar (Fra) FDJ | 0:03:03 | |
27 | Jérémy Roy (Fra) FDJ | 0:03:23 | |
28 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | 0:03:28 | |
29 | Danny Pate (USA) HTC-Highroad | 0:03:30 | |
30 | Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team | 0:03:36 | |
31 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 0:03:38 | |
32 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 0:03:41 | |
33 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:03:43 | |
34 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:03:47 | |
35 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 0:03:51 | |
36 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 0:03:57 | |
37 | Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 0:03:58 | |
38 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:03:59 | |
39 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:04:01 | |
40 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:04:07 | |
41 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack | 0:04:10 | |
42 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:04:13 | |
43 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack | 0:04:18 | |
44 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 0:04:20 | |
45 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 0:04:23 | |
46 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:04:24 | |
47 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 0:04:30 | |
48 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:04:35 | |
49 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | 0:04:36 | |
50 | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:04:38 | |
51 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:04:39 | |
52 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | 0:04:42 | |
53 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:04:43 | |
54 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:04:44 | |
55 | Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek | ||
56 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:04:46 | |
57 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | 0:04:48 | |
58 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 0:04:49 | |
59 | Anthony Charteau (Fra) Team Europcar | 0:04:52 | |
60 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | ||
61 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 0:04:54 | |
62 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | 0:04:56 | |
63 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:05:00 | |
64 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 0:05:01 | |
65 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | 0:05:05 | |
66 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:05:09 | |
67 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 0:05:11 | |
68 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:12 | |
69 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | 0:05:15 | |
70 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:05:16 | |
71 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
72 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:05:19 | |
73 | Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:05:20 | |
74 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:26 | |
75 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:05:27 | |
76 | Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team | 0:05:30 | |
77 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:05:35 | |
78 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | 0:05:38 | |
79 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack | 0:05:42 | |
80 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | 0:05:43 | |
81 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | 0:05:46 | |
82 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
83 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | 0:05:47 | |
84 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | 0:05:48 | |
85 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 0:05:51 | |
86 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:05:52 | |
87 | David Loosli (Swi) Lampre - ISD | 0:05:53 | |
88 | Anthony Roux (Fra) FDJ | 0:05:54 | |
89 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | ||
90 | Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek | 0:05:56 | |
91 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:05:57 | |
92 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:06:01 | |
93 | Yannick Talabardon (Fra) Saur - Sojasun | 0:06:02 | |
94 | Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling | 0:06:03 | |
95 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:06:05 | |
96 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | 0:06:07 | |
97 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:06:08 | |
98 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
99 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 0:06:10 | |
100 | Grega Bole (Slo) Lampre - ISD | 0:06:11 | |
101 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:06:14 | |
102 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | ||
103 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | 0:06:15 | |
104 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 0:06:18 | |
105 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | 0:06:19 | |
106 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 0:06:21 | |
107 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | 0:06:23 | |
108 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
109 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:06:25 | |
110 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
111 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | 0:06:28 | |
112 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
113 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:06:29 | |
114 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
115 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 0:06:30 | |
116 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:06:32 | |
117 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | 0:06:34 | |
118 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | 0:06:36 | |
119 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:06:45 | |
120 | Arnaud Coyot (Fra) Saur - Sojasun | 0:06:47 | |
121 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:06:50 | |
122 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:06:51 | |
123 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | 0:06:54 | |
124 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:06:56 | |
125 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | ||
126 | Jonathan Hivert (Fra) Saur - Sojasun | 0:07:04 | |
127 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:07:08 | |
128 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 0:07:09 | |
129 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | ||
130 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 0:07:14 | |
131 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:07:19 | |
132 | Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo | 0:07:22 | |
133 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | 0:07:24 | |
134 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 0:07:28 | |
135 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:07:30 | |
136 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:07:31 | |
137 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:07:36 | |
138 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | 0:07:39 | |
139 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
140 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | ||
141 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:07:41 | |
142 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:07:44 | |
143 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | 0:07:53 | |
144 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:07:54 | |
145 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 0:07:55 | |
146 | Laurent Mangel (Fra) Saur - Sojasun | ||
147 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | 0:08:07 | |
148 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | 0:08:09 | |
149 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:08:11 | |
150 | Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad | ||
151 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | 0:08:16 | |
152 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:08:19 | |
153 | Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad | 0:08:26 | |
154 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | 0:08:27 | |
155 | Matteo Bono (Ita) Lampre - ISD | 0:08:32 | |
156 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 0:08:35 | |
157 | Jens Voigt (Ger) Leopard Trek | 0:08:37 | |
158 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:08:44 | |
159 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana | 0:08:46 | |
160 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | 0:09:03 | |
161 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:09:17 | |
162 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:09:27 | |
163 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | 0:09:44 | |
164 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:09:45 | |
165 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:09:48 | |
166 | Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team | 0:10:38 | |
167 | Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun | 0:11:19 |
GENERALNI PLASMAN:
1 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 83:45:20 | |
2 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | 0:01:34 | |
3 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 0:02:30 | |
4 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:03:20 | |
5 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:03:57 | |
6 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:04:55 | |
7 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 0:06:05 | |
8 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:07:23 | |
9 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:08:15 | |
10 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 0:10:11 | |
11 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:10:43 | |
12 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:11:29 | |
13 | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:16:29 | |
14 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:18:36 | |
15 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | 0:21:20 | |
16 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack | 0:26:23 | |
17 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:27:12 | |
18 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | 0:27:14 | |
19 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | 0:28:54 | |
20 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:31:42 | |
21 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:33:04 | |
22 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:36:54 | |
23 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | 0:42:26 | |
24 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:42:48 | |
25 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:43:06 | |
26 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:46:23 | |
27 | Sandy Casar (Fra) FDJ | 0:50:28 | |
28 | Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team | 0:52:25 | |
29 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | 0:53:16 | |
30 | Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team | 0:56:46 | |
31 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 1:00:48 | |
32 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | 1:03:58 | |
33 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:05:09 | |
34 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:08:28 | |
35 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | 1:12:58 | |
36 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 1:14:40 | |
37 | Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 1:14:42 | |
38 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1:14:51 | |
39 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | 1:22:04 | |
40 | Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:24:21 | |
41 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:24:52 | |
42 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 1:25:37 | |
43 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:27:43 | |
44 | Tony Martin (Ger) HTC-Highroad | 1:30:20 | |
45 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | 1:31:48 | |
46 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | 1:34:06 | |
47 | Yannick Talabardon (Fra) Saur - Sojasun | 1:34:51 | |
48 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 1:35:18 | |
49 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | 1:37:57 | |
50 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | 1:39:58 | |
51 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 1:43:47 | |
52 | Anthony Charteau (Fra) Team Europcar | 1:43:49 | |
53 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:44:39 | |
54 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 1:44:41 | |
55 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 1:44:45 | |
56 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 1:45:16 | |
57 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 1:46:09 | |
58 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:47:02 | |
59 | David Loosli (Swi) Lampre - ISD | 1:51:08 | |
60 | Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek | 1:51:19 | |
61 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | 1:52:21 | |
62 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 1:53:22 | |
63 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:53:38 | |
64 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 1:56:12 | |
65 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 1:58:43 | |
66 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:59:47 | |
67 | Jens Voigt (Ger) Leopard Trek | 1:59:56 | |
68 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | 2:03:15 | |
69 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:03:56 | |
70 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:06:35 | |
71 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 2:07:26 | |
72 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 2:09:24 | |
73 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | 2:10:05 | |
74 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:11:51 | |
75 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:12:28 | |
76 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 2:14:21 | |
77 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | 2:17:27 | |
78 | Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek | 2:17:58 | |
79 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:18:19 | |
80 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 2:22:54 | |
81 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack | 2:24:29 | |
82 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 2:25:11 | |
83 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | 2:26:39 | |
84 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack | 2:27:13 | |
85 | Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 2:27:28 | |
86 | Jérémy Roy (Fra) FDJ | ||
87 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 2:29:24 | |
88 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 2:29:47 | |
89 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:30:09 | |
90 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | 2:30:15 | |
91 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 2:31:34 | |
92 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 2:32:00 | |
93 | Matteo Bono (Ita) Lampre - ISD | 2:34:13 | |
94 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:36:14 | |
95 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 2:36:26 | |
96 | Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling | 2:37:25 | |
97 | Jonathan Hivert (Fra) Saur - Sojasun | 2:37:37 | |
98 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 2:41:04 | |
99 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:41:41 | |
100 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:47:07 | |
101 | Anthony Roux (Fra) FDJ | 2:47:49 | |
102 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | 2:49:23 | |
103 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 2:49:37 | |
104 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | 2:49:49 | |
105 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | 2:53:50 | |
106 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana | 2:53:59 | |
107 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | 2:54:20 | |
108 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | 2:55:25 | |
109 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | 3:00:00 | |
110 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 3:00:04 | |
111 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 3:00:44 | |
112 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 3:00:52 | |
113 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 3:00:59 | |
114 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 3:03:47 | |
115 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 3:04:14 | |
116 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | 3:06:29 | |
117 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 3:07:07 | |
118 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:07:10 | |
119 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | 3:07:31 | |
120 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | 3:08:34 | |
121 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:08:41 | |
122 | Laurent Mangel (Fra) Saur - Sojasun | 3:10:19 | |
123 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | 3:10:36 | |
124 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 3:11:47 | |
125 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | 3:13:43 | |
126 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:13:44 | |
127 | Grega Bole (Slo) Lampre - ISD | 3:14:15 | |
128 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
129 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | 3:14:29 | |
130 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 3:15:05 | |
131 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:15:12 | |
132 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | 3:15:39 | |
133 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:16:00 | |
134 | Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team | 3:16:03 | |
135 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 3:16:58 | |
136 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:17:11 | |
137 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 3:18:07 | |
138 | Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun | 3:19:46 | |
139 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 3:20:02 | |
140 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | 3:20:07 | |
141 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | 3:21:39 | |
142 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | 3:22:32 | |
143 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 3:23:30 | |
144 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | 3:26:22 | |
145 | Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo | 3:28:00 | |
146 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | 3:28:31 | |
147 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 3:29:07 | |
148 | Arnaud Coyot (Fra) Saur - Sojasun | 3:29:20 | |
149 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:30:17 | |
150 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | 3:30:22 | |
151 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | 3:30:35 | |
152 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:31:30 | |
153 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 3:31:42 | |
154 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
155 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | 3:34:37 | |
156 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | 3:35:04 | |
157 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | 3:36:53 | |
158 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 3:38:13 | |
159 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | 3:38:32 | |
160 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | 3:38:34 | |
161 | Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad | 3:39:08 | |
162 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:43:17 | |
163 | Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad | 3:44:00 | |
164 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 3:44:08 | |
165 | Danny Pate (USA) HTC-Highroad | 3:45:26 | |
166 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 3:54:35 | |
167 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:57:43 |
ZELENA MAJICA:
1 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 280 | bod |
2 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 265 | |
3 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 230 | |
4 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 208 | |
5 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | 195 | |
6 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 157 | |
7 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | 130 |
TAČKASTA MAJICA:
1 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 108 | bod |
2 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | 98 | |
3 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 74 | |
4 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 58 | |
5 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 56 | |
6 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 51 | |
7 | Jérémy Roy (Fra) FDJ | 45 |
BELA MAJICA:
1 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 83:56:03 | |
2 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:00:46 | |
3 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:07:53 |
Pierre Rolland ulazi u istoriju kao pobednik na vrhu prirodnog stadiona sačinjenog od 21 serpentine, na kojima su ispisana imena dosadašnjih pbednika. Od danas će i njegovo ime biti na listi.
Alp d'Huez možda nije najteži, i nije najduži ali je svakako najpoznatiji uspon na kome se dolazi do najprestižnije pobede. Mladi vozač Europcar-a će biti tek drugi Francuz, posle Bernara Inoa, koji je trijumfovao u ovom alpskom skijaškom centru.
Chapeau Pierre Rolland!
Slika dana
Ptičija perspektiva
BiciSvet za svoje posetioce uvek ima ekskluzivne video klipove. Ovoga puta ćemo zaviriti u autobus tima Leopard TREK.
Kao što već znate njihov drugi veliki sponzor je Mercedes. Sve što treba je tu i još je glanc novo, kao i tim.
Udobne fotelje, toalet, frižider, kuhinja, tuševi, krevet, kafe mašina i video bim uostalom pogledajte sami.
Ko preferira Nemački videće u drugom videu skoro isto, osim što na kraju klipa možemo da bacimo pogled i na motor i generator koji napaja strujom ovo BENZ "čudo"
BENZ BUS - GER
Žuta i mistična boja oko koje se vrti ceo biciklizam.
Svaki biciklista na planeti sanja da obuče žutu majicu. Braća Šlek su joj ove godine bliže nego ikada ali još uvek nisu u boji sunca i suncokreta.
Tradicija i kult žute boje u porodici Šlek se neguje generacijama u nazad i datira još od pre drugog svetskog rata, kada je njihov deda vozio Tour de France.
Pogledajte kako oni posmatraju i od kada su oni upleteni u žuto i Tour de France
Majica za šetanje pored reke, za odlazak na sladoled i naravno za vožnju bicikla
Jednostavan i elegantan dizajn by OlePaikkonen i naravno ctrl+c > ctrl+v logo Tour de France-a
Cena u maloprodaji > ne postoji jer je i nema u maloprodaji i odštampano je malo primeraka> BiciSvet cena: ______+ poštarina
PS: Samo pravi pravcati šampioni nose BiciSvet majice > Gabor Kasza
Da
li
je
potreban
komentar?
Mercedes je Mercedes
i još malo Mercedes
(BiciSvet.com/Đorđe Pejković)
Dešava se da vozač koji dobije etapu na Alpe-d'Huez dođe i do pobede u Parizu, kao što je uradio Karlos Sastre 2008. godine. Sa samo dve preostale etape, ova bi mogla da se pretvori u stokilometarski brdski sprint. Od samog starta možemo da očekujemo agresivnu vožnju jer posle Galibiea sledi dug spust do Bourg d'oisan-a. I najmanji znak slabosti i nepažnje može vozače da košta žute majice.
Alp d'Huez 2011 - FINISH - EUROSPORT SRBIJA
Nagradna igra se nastavlja. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape
P.S. Današnji pobednik dobija CYCLOMANIA MAJICU
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe — hvala na regularnosti i srećno
REZULTATI:
1 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 3:13:25 | |
2 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:00:14 | |
3 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:00:23 | |
4 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | 0:00:57 | |
5 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
6 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
7 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
8 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | ||
9 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | ||
10 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | 0:01:15 | |
11 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
12 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:27 | |
13 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:06 | |
14 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
15 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
16 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | ||
17 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:02:31 | |
18 | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:02:46 | |
19 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:03:22 | |
20 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
21 | Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team | ||
22 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | ||
23 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:03:34 | |
24 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:03:47 | |
25 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | 0:04:26 | |
26 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:04:52 | |
27 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:05:19 | |
28 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
29 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
30 | David Loosli (Swi) Lampre - ISD | 0:05:41 | |
31 | Sandy Casar (Fra) FDJ | 0:05:49 | |
32 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | ||
33 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
34 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | ||
35 | Jonathan Hivert (Fra) Saur - Sojasun | 0:06:47 | |
36 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:07:13 | |
37 | Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling | 0:07:40 | |
38 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:08:13 | |
39 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | 0:08:45 | |
40 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
41 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:09:47 | |
42 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
43 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | ||
44 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | ||
45 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:10:32 | |
46 | Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:10:57 | |
47 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:10:59 | |
48 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:12:25 | |
49 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack | 0:12:28 | |
50 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:12:38 | |
51 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:12:44 | |
52 | Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
53 | Anthony Roux (Fra) FDJ | ||
54 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
55 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
56 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | ||
57 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | 0:12:57 | |
58 | Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team | 0:13:04 | |
59 | Jens Voigt (Ger) Leopard Trek | 0:13:06 | |
60 | Anthony Charteau (Fra) Team Europcar | 0:13:55 | |
61 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | ||
62 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
63 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
64 | Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek | ||
65 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
66 | Matteo Bono (Ita) Lampre - ISD | ||
67 | Jérémy Roy (Fra) FDJ | 0:13:58 | |
68 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:15:30 | |
69 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:15:35 | |
70 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:16:06 | |
71 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
72 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
73 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 0:17:40 | |
74 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | ||
75 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
76 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
77 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
78 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
79 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
80 | Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek | ||
81 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | ||
82 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 0:17:45 | |
83 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:19:07 | |
84 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack | 0:20:57 | |
85 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | 0:25:27 | |
86 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | ||
87 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
88 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
89 | Grega Bole (Slo) Lampre - ISD | ||
90 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | ||
91 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | ||
92 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
93 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
94 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | ||
95 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
96 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
97 | Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad | ||
98 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | ||
99 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
100 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
101 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
102 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | ||
103 | Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad | ||
104 | Arnaud Coyot (Fra) Saur - Sojasun | ||
105 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
106 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
107 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | ||
108 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | ||
109 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
110 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
111 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana | ||
112 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | ||
113 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
114 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
115 | Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
116 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
117 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
118 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | ||
119 | Laurent Mangel (Fra) Saur - Sojasun | ||
120 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
121 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | ||
122 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | ||
123 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
124 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
125 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | ||
126 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | ||
127 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
128 | Yannick Talabardon (Fra) Saur - Sojasun | ||
129 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
130 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | ||
131 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | ||
132 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | ||
133 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
134 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | ||
135 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | ||
136 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
137 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
138 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
139 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | ||
140 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack | ||
141 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | ||
142 | Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun | ||
143 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
144 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | ||
145 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
146 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
147 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | ||
148 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | ||
149 | Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team | ||
150 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
151 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
152 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | ||
153 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | ||
154 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
155 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | ||
156 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | ||
157 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | ||
158 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | ||
159 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
160 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
161 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | ||
162 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
163 | Tony Martin (Ger) HTC-Highroad | ||
164 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
165 | Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo | ||
166 | Danny Pate (USA) HTC-Highroad | ||
167 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo |
GENERALNI PLASMAN:
1 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | 82:48:43 | |
2 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 0:00:53 | |
3 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:00:57 | |
4 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:02:10 | |
5 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 0:03:31 | |
6 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:03:55 | |
7 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:04:22 | |
8 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:04:40 | |
9 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:07:11 | |
10 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:08:57 | |
11 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 0:09:42 | |
12 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:10:30 | |
13 | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:12:55 | |
14 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:16:49 | |
15 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | 0:17:42 | |
16 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack | 0:23:17 | |
17 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | 0:23:22 | |
18 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:25:16 | |
19 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | 0:27:55 | |
20 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:28:02 | |
21 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:29:25 | |
22 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:32:46 | |
23 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:37:01 | |
24 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | 0:37:44 | |
25 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:39:57 | |
26 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:40:58 | |
27 | Sandy Casar (Fra) FDJ | 0:48:29 | |
28 | Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team | 0:49:53 | |
29 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | 0:51:44 | |
30 | Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team | 0:52:20 | |
31 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:57:28 | |
32 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | 0:59:24 | |
33 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:02:12 | |
34 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:04:23 | |
35 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 1:09:30 | |
36 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1:10:36 | |
37 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | 1:11:04 | |
38 | Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 1:11:48 | |
39 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | 1:17:01 | |
40 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:19:31 | |
41 | Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:20:05 | |
42 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 1:21:06 | |
43 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:23:46 | |
44 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | 1:27:47 | |
45 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | 1:29:02 | |
46 | Yannick Talabardon (Fra) Saur - Sojasun | 1:29:53 | |
47 | Tony Martin (Ger) HTC-Highroad | 1:31:24 | |
48 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 1:31:28 | |
49 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | 1:32:33 | |
50 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | 1:35:47 | |
51 | Anthony Charteau (Fra) Team Europcar | 1:40:01 | |
52 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 1:40:53 | |
53 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:41:10 | |
54 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 1:41:31 | |
55 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 1:41:50 | |
56 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 1:41:57 | |
57 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 1:42:12 | |
58 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:43:33 | |
59 | David Loosli (Swi) Lampre - ISD | 1:46:19 | |
60 | Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek | 1:46:27 | |
61 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 1:48:12 | |
62 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | 1:49:57 | |
63 | Jens Voigt (Ger) Leopard Trek | 1:52:23 | |
64 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 1:52:53 | |
65 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 1:52:57 | |
66 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:53:13 | |
67 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:54:26 | |
68 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | 1:58:00 | |
69 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 1:59:08 | |
70 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:59:45 | |
71 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 2:03:03 | |
72 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | 2:04:46 | |
73 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:06:24 | |
74 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:06:32 | |
75 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 2:08:58 | |
76 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 2:11:44 | |
77 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | 2:12:37 | |
78 | Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek | 2:14:18 | |
79 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:14:23 | |
80 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 2:18:01 | |
81 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack | 2:19:51 | |
82 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 2:21:04 | |
83 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | 2:21:57 | |
84 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack | 2:23:59 | |
85 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 2:24:33 | |
86 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:24:44 | |
87 | Jérémy Roy (Fra) FDJ | 2:25:09 | |
88 | Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 2:25:35 | |
89 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 2:26:32 | |
90 | Matteo Bono (Ita) Lampre - ISD | 2:26:45 | |
91 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 2:27:52 | |
92 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 2:27:59 | |
93 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | 2:28:41 | |
94 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:29:47 | |
95 | Jonathan Hivert (Fra) Saur - Sojasun | 2:31:37 | |
96 | Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling | 2:32:26 | |
97 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 2:33:39 | |
98 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 2:37:48 | |
99 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:38:38 | |
100 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | 2:42:44 | |
101 | Anthony Roux (Fra) FDJ | 2:42:59 | |
102 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:43:36 | |
103 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | 2:43:53 | |
104 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | 2:45:10 | |
105 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 2:45:25 | |
106 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana | 2:46:17 | |
107 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | 2:48:28 | |
108 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | 2:49:53 | |
109 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | 2:53:25 | |
110 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 2:55:20 | |
111 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 2:55:42 | |
112 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 2:55:53 | |
113 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 2:55:55 | |
114 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | 2:58:06 | |
115 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 2:58:48 | |
116 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 2:59:00 | |
117 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:59:57 | |
118 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:00:33 | |
119 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 3:00:41 | |
120 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | 3:03:23 | |
121 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | 3:03:24 | |
122 | Laurent Mangel (Fra) Saur - Sojasun | 3:03:28 | |
123 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | 3:06:20 | |
124 | Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team | 3:06:29 | |
125 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 3:06:30 | |
126 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | 3:06:53 | |
127 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:06:59 | |
128 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 3:07:34 | |
129 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:08:03 | |
130 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:08:20 | |
131 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:08:30 | |
132 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | 3:08:50 | |
133 | Grega Bole (Slo) Lampre - ISD | 3:09:08 | |
134 | Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun | 3:09:31 | |
135 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | 3:10:57 | |
136 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 3:11:57 | |
137 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:12:40 | |
138 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 3:13:11 | |
139 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 3:13:32 | |
140 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | 3:15:07 | |
141 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | 3:15:24 | |
142 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | 3:17:48 | |
143 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | 3:20:32 | |
144 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 3:20:51 | |
145 | Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo | 3:21:42 | |
146 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | 3:21:56 | |
147 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:23:02 | |
148 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | 3:23:19 | |
149 | Arnaud Coyot (Fra) Saur - Sojasun | 3:23:37 | |
150 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | 3:23:43 | |
151 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 3:25:25 | |
152 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | 3:25:56 | |
153 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:26:29 | |
154 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | 3:28:29 | |
155 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 3:28:49 | |
156 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | 3:29:33 | |
157 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 3:31:49 | |
158 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | 3:31:52 | |
159 | Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad | 3:32:01 | |
160 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | 3:32:14 | |
161 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | 3:33:09 | |
162 | Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad | 3:36:38 | |
163 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:37:02 | |
164 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 3:38:03 | |
165 | Danny Pate (USA) HTC-Highroad | 3:43:00 | |
166 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 3:48:30 | |
167 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:50:36 |
ZELENA MAJICA:
1 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 280 | bod |
2 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 265 | |
3 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 230 | |
4 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | 195 | |
5 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 191 | |
6 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 153 | |
7 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | 130 | |
8 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | 101 | |
9 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 96 | |
10 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 94 |
TAČKASTA MAJICA:
1 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 108 | bod |
2 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | 98 | |
3 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 74 | |
4 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 58 | |
5 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 56 | |
6 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 51 |
BELA MAJICA:
1 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 82:57:40 | |
2 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:33 | |
3 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:07:52 | |
4 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | 0:08:45 | |
5 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:20:28 | |
6 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:28:04 | |
7 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:48:31 | |
8 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:53:15 | |
9 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:14:49 | |
10 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | 1:18:50 | |
11 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 1:32:53 | |
12 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:34:36 | |
13 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:44:16 | |
14 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:45:29 | |
15 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 1:50:11 | |
16 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:50:48 | |
17 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | 1:55:49 | |
18 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:05:26 | |
19 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 2:12:07 | |
20 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 2:18:55 | |
21 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 2:19:02 | |
22 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | 2:19:44 | |
23 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | 2:33:47 | |
24 | Anthony Roux (Fra) FDJ | 2:34:02 | |
25 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:34:39 | |
26 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 2:36:28 | |
27 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 2:46:56 | |
28 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 2:51:44 | |
29 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 3:03:00 | |
30 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 3:04:35 | |
31 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | 3:08:51 | |
32 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | 3:14:22 | |
33 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:17:32 | |
34 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | 3:24:12 | |
35 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 3:39:33 |
Kapa dole za Endija i vožnju na osamnaestoj etapi. Pobeda na najvišem vrjhu na kome je ikada završena etapa na Tour de France-u, ne bi mogla da uspe bez odlične taktike Leopard Trek tima i nogu Maksima Monfora
Svakako da je Endi hrabrim napadom i odličnom vožnjom u poslednjih 60km etape duge 200km zaslužio uz pobedu i žutu majicu ali ona nije došla kao nagrada.
Ipak ova treća pobeda na Turu za endija svakako da će ostati upamćena a u narednim danima ćemo videti da li će se računati možda još neka
Winner:
Ptičija perspektiva
(BiciSvet.com/letour.fr/Đorđe Pejković)
Svi znamo da je Evans procvetao i pronašao snagu u svom novom timu BMC i bliži je pobedi na Turu nego ikada do sada.
Ali šta o svemu tome misli njegova žena i njegov nekadašnji trener.
"Uvek je radio veoma naporno kako sam on to ume, i sposoban je za tu pobedu. Imam ogromno poverenje u njega. On je dobio bolju podršku, a i filozofija tima je drugačija pa je i njegova vožnja samim tim bolja" rekla je Kiara za Herald Sun
Dave Sanders čovjek koji je zaslužan za prebacivanje Evansa sa MTB na drumski biciklizam, rekao je da ne postoji ništa što ga može zaustaviti u stvaranju istorije.
"On je na nivou iznad onog na kome je pre bio. On sve drži pod kontrolom u ovom trenutku, ne postoji niko bolji od njega. Njegovo vreme je došlo. To je ono za šta je živeo ceo svoj život jer, on je uvek verovao da može i još uvek nije ovo njegov maksimu" rekao je Sanders.