Na ceremoniji proglašenja pobednika na TDF-u Toma Vokler kao da je bio jedini momak koji možda po svom ponašanju tu ne pripada. Bredli Vigins i Peter Sagan su vozači budućnosti, jedan sa naučnim pristupom a drugi sa budućnošću pred sobom.
Čini se da je Vokler, nasuprot njima, vozač iz stare škole. Međutim , nije on baš toliko staromodan. Ipak je on vozač iz doba televizije. A svi koji ga poznaju, zovu ga "Frensis", pozivajući se na nasilni lik iz filma Trainspotting.
Istina je da je Vokler iz nekog potpuno drugog vremena.Vozi bez merača snage, čak nema ni pulsmetar a ako sponzori zahtevaju stavi ponekad ciklomaster na svoj bajk, ali pitanje je da li ga uopšte koristi. Njegovo lice samo sugeriše da sve vreme prelazi prag bola.
Jednom je u intervjuu rekao da će treninge zasnivati u odnosu na pravac vetra, sa vetrom u leđa kada se vraća kući i ako želi laganiju vožnju ili će pak potražiti čeoni ili bočni vetar ako želi nešto više od obične vožnje.
Vokler je takođe i šoumen. Stalno menja izraz lica i konstantno se vrpolji na biciklu a mnogo toga je za TV. Nakon što je obukao tačkastu majicu, startovao je etapu u Brivu (koju je dobio Kav) u potpuno tačkastoj opremi, od kacige preko čarapa a da ne pominjemo biciklu. Izgledao je kao lik iz crtaća sa malim boginjama ali sve je to dobra reklama. Dok su ostali vozači prelazili liniju cilja u grupnom sprintu on je sedeo pozadi i dovezao se sam iza grupe u cilju da ga publika prepozna.
Tomas je popularan među Francuzima (dve etapne pobede i tačkasta majica, nije ni čudo) ali ima malo prijatelja u "pelotonu". On je putujuće pozorište i ako zamislite "peloton" kao zajednicu, ovo šepurenje često ume da iznervira čoveka. Njegovi konstantni pokušaji da izgleda umorno, minut pre nego što krene na pobedu, frustrira druge vozače. Neki španski vozači ga zovu "Holivud" zbog preterane glume. Ali čak i ako gluma ne zavarava ostale vozače to ih ipak uznemirava jer im crpi mentalnu snagu.
Francis Begbie Voeckler
Vokler nije Toma za njegove timske kolege i prijatelje. Umesto toga, oni ga zovu "Frensis". Iako je u javnosti poznat po svom pravom imenu, kada mu daju instrukcije on je za sve Frensis.
Zašto? Danas napada na drumu a u prošlosti je isprobavao mnogo konvencionalija sredstva nasilja. Noćni izlazak se završio tučom u kojoj je i sam učestvovao mada on kaže da je samo branio prijatelje. U isto vreme se u bioskopima prikazivao film Trainspotting i tada su ga, u čast psihopatskog lika iz pomenutog filma, prozvali "Frensis".
(BiciSvet.com/inrng.com/Dragana Petrović)
Poslednjih nekoliko meseci na Goole-u i drugim pretraživačima tražilo se ime "Laura Meseguer". Izgleda da Laure ima svuda ovih dana. A mi vam otkrivamo o čemu je reč.
Laura, za početak, za sve one koji su prespavali poslednjih par meseci, možeš li nam brzo reći ko si ti?
Naravno. Ja sam španski biciklistički novinar koji radi za časopis Pedalier Pro. Takođe radim i za biciklistički mikro sajt Festina i turističku biciklističku trku Mallorca 312. Ovo je moja peta godina rada u biciklizmu i dalje učim svakodnevno.
Izgleda da te ima svuda ovih dana. Zašto je to tako?
Ne znam. Ja samo radim svoj posao iza računara i na trkama. Belgijski biciklistički magazin, CycloSprint, je pokazao interesovanje da me intervjuiše, pre nekoliko nedelja, i ja sam, naravno, pristala. Pomalo sam iznenađena jer ne mislim da moj život može biti interesantan za takav intervju ali mi pažnja veoma prija.
Gostovala si na španskoj televizij komentarišući jednu od etapa na Điru. Misliš li da je to pokrenulo celu ovu stvar?
Ne mislim. Mislim da su društvene mreže odgovorne za povezivanje ljudi širom sveta. Kada pišem ili tvitujem zapravo i ne shvatam koliko ljudi to pročita. U ovim godinama društvenog umrežavanja mnogo ste svesniji koliko ljudi čita vaše objave i dobijete odgovor gotovo u istom trenutku što posao čini još zahtevnijim. Zapanjuje me kada vidim koliko ljudi čita ono što pišem i to me čini još odgovornijim novinarom.
Ako pogledamo neke tvoje radove, po tvom mišljinju, koji je najbolji intervju koji si uradila do sada?
Mnogo sam naučila od Jensa Fohta. Uživala sam prilikom intervjuisanja. Foht je veliki čovek. Ne smem mnogo da otkrijem jer intervju još nije objavljen ali mogu da kažem da sam mnogo naučila u razgovoru sa njim.
Da budem iskrena, uživam u svemu što pišem za Pedalier Pro. U tom magazinu se moj način pisanja i moje viđenje biciklizma savršeno poklapaju. Pomenuću jedan članak koji volim i koji sam napisala o Svetskom prvenstvu u dvoranskom biciklizmu; "Reyes de la Pista, príncipes de la carretera"(Kraljevi piste, prinčevi druma).
Drugi je "El show debe continuar?"(šou mora da se nastavi). Taj članak sam napisala za svoj lični blog i dobila sam dosta pozitivnih povratnih informacija. Naravno, pre svega pišem da informišem a ne da nekome udovoljim,ipak sam bila veoma dirnuta od strane vozača koji su imali reči hvale.
Kao što si rekla, belgijski biciklistički magazin, CycloSprint, je uradio veliki intervju sa tobom ovog meseca. Da li si očekivala da ćeš se naći na naslovnoj strani sa Fabijanom Kanćelarom?
Nikada. Mislim da Kanćelara mnogo više od mene zaslužuje naslovnu stranu. Ako mene pitate, novinari i ne treba da budu na naslovnim stranama.
Nedavno si pronašla članak o sebi u belgijskim novinama Net Nieuwsblad, sada si poznata...
To je bilo izneneđenje. Zaista nisam tako nešto očekivala. To me je pomalo i uplašilo zato što ne razumem jezik.
Belgijske kolege su mi rekle da je članak bio pozitivan, pun poštovanja i da nije nedostajao smisao za humor pa mogu da budem samo zahvalna.
Kakve su povratne informacije poslednjih meseci?
Uvek su pozitivne,što mi je najvažnije. Ne želim da neko ima pogrešnu predstavu. Provela sam mnogo godina pripremajući se da budem dobar novinar ili reporter. Ne želim da budem ono što je ovih godina popularno u Španiji; "mlada sportska novinarka". Mislim da sam počela sa radom mnogo pre ove nove mode. Želim da budem profesionalac na svoj način i da se održim samo zahvaljujući tome.
Šta možeš da kažeš onima koji te upoređuju sa Sarom Karbonero(TV reporter i devojka golmana Real Madrida,Ikera Kasiljasa)?
To je upravo ono na šta sam mislila. Nas dve nemamo baš ništa zajedničko. Mislim da je načinila grešku što je od sebe napravila proizvod na TV-stanici koja zaista ume da ''proda proizvode''. Problem nastaje kada se ponašate kao proizvod a želite da vas shvate kao ozbiljnog novinara. Mislim da ja ne pripadam televiziji jedino ako postoji ozbiljna mreža koja ne prodaje žene kao zabavni proizvod nego se prema njima ophodi kao prema pravim reporterima.
Imaš li neke planove za rad na televiziji u bliskoj budućnosti?
Trenutno nemam ali nikada ne znate šta se može desiti u budućnosti. Na primer, nikada nisam mislila da ću završiti kao biciklistički novinar. U svakom slučaju, biće to nešto ozbiljno u oblasti izveštavanja ili intervjuisanja.
Dakle, šta je sledeće? Gde možemo videti Lauru sledeći put?
Sada idem na odmor, kao i vozači, a onda kreće Tour de France, Vuelta a Burgos, Vuelta a España i Svetsko prvenstvo. Još ne znam za Olimpijske igre. Videćemo.
(BiciSvet.com/c.cycling.com/Dragana Petrović)
Srpska MTB biciklistkinja Jovana Crnogorac reprezentativka BK Novi Sad zauzela je odlično 21. mesto u Svetskom kupu u Val d`Izeru i osvojila pet novih svetskih bodova za konkurenciju biciklistkinja do 23 godine.
-Bila je jako teška trka, jer je staza bila uništena pošto je kiša padala ceo dan, a pre devojaka startovali si muškarci elita, U23, i žene elita – kaže MTB selektor Srbije Nemanja Vajs.
-Staza je na 1.900 metara nadmorske visine a na jednom delu ide i na 2.2000 metra pa je i ovo bilo otežavajuća okolnost. Zadovoljan sam, ove godine je vozila četiri od sedam svetskih kupova bila 20. i 21. i to nam je odlična baza za dogodine kada ćemo jurišati na ulazak u 15 gde se dobija po 20 i više bodova.
Jovan Crnogorac će ostati posle ovog takmičenja na pripremama u Sloveniji i radiće sa slovenačkim trenerima. Baza će bit u Kranjskoj Gori.
- Planirmo učešće na Šampionatu sveta u Austriji od 6. do 9. septembra – dodao je Vajs. – Cilj je ulazak među 20 najboljih i to objektivno ako ostane u dobroj formi, Jovana može da dostigne. Pobedila je Švajcarkinja Nef ispred Ukrajinke Belomojne i Australijanke Henderson.
(BiciSvet.com/bss.rs/BranimirVasić)
Prvih 40km trke se išlo normalnim tempom a onda je čak i crni pas pretrčavao ispred grupe kada je trka krenula. Odmah se na startu izdvojilo 12 vozača: J.Castroviejo Nicolas (Spain); Marco Pinotti (Italy); Jurgen Roelandts (BEL); Stuart O’Grady (AUS); Timothy Duggan (USA); Lieuwe Westra (NED); Michael Schar (SWI); Janez Brajkovic (SLO); Denis Menchov (RUS) ; Fumiyuki Beppu (JPN); Alexander Kristoff (NOR); Sungbaek Park (KOR) koji je ujedno bio i najslabiji član ove grupe.
Svima je bilo jasno da trka neće biti ni malo laka a momci iz Britanije odmah su zauzeli svoja mesta na čelu glavne grupe. Kasnije kreće još jedna grupa momaka u beg u kojoj se ne zna ko je od koga bolji: Philippe Gilbert (Belgium), Vincenzo Nibali (Italy), Gregory Rast (Switzerland), Andriy Grivko (Ukraine), Lars Boom (Netherlands), Luca Paolini (Italy), Sylvain Chavanel (France), Jack Bauer (New Zealand), Jakob Fuglsang (Denmark), Taylor Phinney (USA), Roman Kreuziger (Czech Republic) dok su lokalni momci i dalje diktirali tempo u glavnoj grupi
Na nekih 50km do cilja grupe napred su se spoile pa je krenuo žestok lov i bežanje. Prvo je Žilber iz grupe napred pokušao solo napad ali to je bilo veoma rano. Odmah zatim su se preselili iz glavne grupe: Kanćelara, Luis Leon Sancez, Valverde... Spartakus je na 10km do cilja pao jer je pogrešno procenio krivinu, a do tada su njegovi momci Šar i Albasini vukli zajedno sa Špancima. Nastavio je Fabu dalje i (sa spuštenim ramenom) završio trku, ali se sumnja na neku polomljenu kost. Taktiziranje u grupi napred a u zvaršnici su krenuli skokovi.
Vinokurov je na 8km do cilja kada je bilo jasno da Britanci i Nemci ne mogu da uhvate veliku grupu napred napao sa mladim Rigobertom Uranom. Radili su složno do cilja a Kolumbijac je za trenutak pogledao preko svog levog ramena dok je Vino skočio po desnoj strani na 200m do cilja i zlatna medalja je bila rešena na iskustvo.
Vinokurov je 12 godina posle svoje srebrne medalje u Sidneju 2000.godine osvojio zlato na Olimpijadi i to u svojoj 39-oj godini. Nadamo se da ovo neće biti kraj jedne blistave karijere kakvu je imao Vino jer ipak mora da prošeta olimpijske boje u narednoj sezoni.
U žestokoj konkurenciji Ivan Stević je završio na 54. mestu, u grupi koja je kasnila 40 sekundi za pobednikom, odmah iza beloruskog sprintera Hutaroviča, dok je Kasa stigao na 114 poziciji, ali je na žalost njegovu grupu zbog izuzetno brze trke uhvatila rampa.
REZULTATI - 250km - prosečna brzina 43,35km/h
1 VINOKUROV Alexandr 5:45:57 +
2 URAN URAN Rigoberto 5:45:57 +
3 KRISTOFF Alexander 5:46:05 +
4 PHINNEY Taylor 5:46:05 +
5 LAGUTIN Sergey 5:46:05 +
6 O'GRADY Stuart 5:46:05 +
7 ROELANDTS Jurgen 5:46:05 +
8 RAST Gregory 5:46:05 +
9 PAOLINI Luca 5:46:05 +
10 BAUER Jack 5:46:05 +
11 BOOM Lars 5:46:05 +
12 FUGLSANG Jakob 5:46:05 +
13 COSTA Rui Alberto Faria 5:46:05 +
14 SANCHEZ GIL Luis Leon 5:46:05 +
15 KREUZIGER Roman 5:46:05 +
16 HENAO MONTOYA Sergio Luis 5:46:05 +
17 GRIVKO Andriy 5:46:05 +
18 VALVERDE BELMONTE Alejandro 5:46:05 +
19 GILBERT Philippe 5:46:05 +
20 CHAVANEL Sylvain 5:46:05 +
21 BRAJKOVIC Janez 5:46:05 +
22 BEPPU Fumiyuki 5:46:05 +
23 GESINK Robert 5:46:05 +
24 KOLOBNEV Alexandr 5:46:05 +
25 NORDHAUG Lars Petter 5:46:05 +
26 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan 5:46:13 +
27 GREIPEL Andre 5:46:37 +
28 BOONEN Tom 5:46:37 +
29 CAVENDISH Mark 5:46:37 +
30 DEMARE Arnaud 5:46:37 +
31 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 5:46:37 +
32 FISCHER Murilo Antonio 5:46:37 +
33 FARRAR Tyler 5:46:37 +
34 SAGAN Peter 5:46:37 +
35 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey 5:46:37 +
36 EISEL Bernhard 5:46:37 +
37 WONG Kam-Po 5:46:37 +
38 VIVIANI Elia 5:46:37 +
39 ZAMARRON RANGEL Hector Hugo 5:46:37 +
40 IMPEY Daryl 5:46:37 +
41 ROGINA Radoslav 5:46:37 +
42 BRESCHEL Matti 5:46:37 +
43 BAZAYEV Assan 5:46:37 +
44 ROJAS GIL Jose Joaquin 5:46:37 +
45 UBETO APONTE Miguel 5:46:37 +
46 BOZIC Borut 5:46:37 +
47 NAVARDAUSKAS Ramunas 5:46:37 +
48 ARASHIRO Yukiya 5:46:37 +
49 CARDOSO Manuel Antonio Leal 5:46:37 +
50 MANDRI Rene 5:46:37 +
51 RODRIGUEZ Jackson 5:46:37 +
52 ISAYCHEV Vladimir 5:46:37 +
53 HUTAROVICH Yauheni 5:46:37 +
54 STEVIĆ Ivan 5:46:37 +
55 McCANN David 5:46:37 +
56 SARAMOTINS Aleksejs 5:46:37 +
57 ELMIGER Martin 5:46:37 +
57 SORENSEN Nicki 5:46:37 +
59 BAGDONAS Gediminas 5:46:37 +
60 KWIATKOWSKI Michal 5:46:37 +
61 ANDONOV PETROV Danail 5:46:37 +
62 JELLOUL Adil 5:46:37 +
63 HESJEDAL Ryder 5:46:37 +
64 DIDIER Laurent 5:46:37 +
65 VEIKKANEN Jussi 5:46:37 +
66 KRIVTSOV Dmytro 5:46:37 +
67 ALCOLEA Arnold 5:46:37 +
68 ĐURASEK Kristijan 5:46:37 +
69 OLIVEIRA Nelson Filipe S. Simoes 5:46:37 +
70 GIL MARTINEZ Tomas Aurelio 5:46:37 +
71 BAK Lars Ytting 5:46:37 +
72 GARRIDO ZENTENO Gonzalo Andres 5:46:37 +
73 TEKLEHAIMANOT Daniel 5:46:37 +
74 LANGEVELD Sebastian 5:46:37 +
75 BARTA Jan 5:46:37 +
76 LARSSON Gustav 5:46:37 +
77 LAENGEN Vegard Stake 5:46:37 +
78 SAMOILAU Branislau 5:46:37 +
79 BOLE Grega 5:46:37 +
80 EVANS Cadel 5:46:37 +
81 SCHORN Daniel 5:46:37 +
82 TERPSTRA Niki 5:46:37 +
83 GERRANS Simon 5:46:37 +
84 BODNAR Maciej 5:46:37 +
85 GOSS Matthew Harley 5:46:37 +
86 GALLOPIN Tony 5:46:37 +
87 SCHAR Michael 5:46:37 +
88 DUGGAN Timothy 5:46:37 +
89 ROCHE Nicolas 5:46:37 +
90 MARTIN Daniel 5:46:37 +
91 ROGERS Michael 5:46:37 +
92 van AVERMAET Greg 5:46:37 +
93 HORNER Christopher 5:46:46 +
94 STANNARD Ian 5:46:47 +
95 GRABSCH Bert 5:46:47 +
96 ALBASINI Michael 5:46:47 +
97 WESTRA Lieuwe 5:46:47 +
98 MENCHOV Denis 5:46:51 +
99 MODOLO Sacha 5:46:51 +
100 VANDENBERGH Stijn 5:46:51 +
101 NIBALI Vincenzo 5:46:53 +
102 SIEBERG Marcel 5:47:08 +
103 WIGGINS Bradley 5:47:14 +
104 van GARDEREN Tejay 5:47:31 +
105 DEGENKOLB John 5:48:49 +
106 CANCELLARA Fabian 5:51:40 +
107 PINOTTI Marco 5:54:04 +
108 MILLAR David 5:55:16 +
109 FROOME Christopher 5:58:24 +
110 TAMOURIDIS Ioannis 5:58:24 +
/RICHEZE Maximiliano Ariel OTL +
/GUAMA de la CRUZ Byron Patricio OTL +
/SOHRABI Mehdi OTL +
/KASA Gabor OTL +
/AKDILEK Ahmet OTL +
-PANIZO Gregolry DNF +
-BOASSOH HAGEN Edvald DNF +
-LAGAB Azzedine DNF +
-GYUROV Spas DNF +
-OTHMAN Muhamad Adiq Husainie DNF +
-KAL Mirac DNF +
-KUCUKBAY Kemal DNF +
-HALMURATOV Muradjan DNF +
-NAZARET Magno Prado DNF +
-MARTIN Tony DNF +
-LOVASSY Krisztian DNF +
-RUSLI Amir Mustafa DNF +
-BERDOS Oleg DNF +
-GOLAS Michal DNF +
-NECHITA Andrei DNF +
-KIRYIENKA Vasil DNF +
-HAGHI Alireza DNF +
-HENDERSON Greg DNF +
-NADIRADZE Giorgi DNF +
-PARK Sungbaek DNF +
-HADDI Soufiane DNF +
-RODAS OCHOA Manuel DNF +
-CRAVEN Dan DNF +
-LAHSAINI Mouhcine DNF +
-HASANNEN Omar DNF +
-SOTO PERERA Jorge Adelbio DNF +
-DUARTE AREVALO Fabio Andres DNF +
-BOURGAIN Mickael DNF +
-ZARGARI Amir DNF +
Odmah prvog takmičarskog dana u Londonu vozi se drumska trka za muškarce. Stazu detaljnije možete pogledati OVDE dok se na slici ispod, na kojoj se vidi profil i 9 brda preko Box Hill-a, stiče utisak da i nije toliko teška.
Rezultate i pregled trke pogledajte OVDE
Možda i jeste tako ali nedostatak radnika u ekipama koje su sada reprezentacije i odsustvo radio stanica će trku učiniti veoma zanimljivom. Samo da vas podsetim da će grupa biti brojčano manja jer fali tu 50-60 ljudi na koje se velika većina vozača oslanja na ostalim PRO trkama.
Brdo je dugačko 2,5km sa prosečnim nagibom od 4,9% dok je maksimalan nagib 6,5% a tu su i neizbežne serpentine. Britanci ne bi bili Britanci da nisu ogradili "Box Hill" i organizovali naplatu karata za publiku. Taktika za sve biće pobediti Kavendiša ili ga ostaviti da boksira na Box Hill-u. Ako se već njega otkače tu će sigurno biti Sagan. Jedno je sigurno a to je da nas očekuje uzbudljiva trka u 15h na programu Eurosporta jer neće niko sedeti skrštenih ruku i čekati sprint, osim Manksmana naravno.
Po starom dobrom običaju za prave trke BiciSvet uvek ima istartnu listu.
1 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spain)
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spain)
3 Luis Leon Sanchez Gil (Spain)
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spain)
5 Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spain)
6 Sacha Modolo (Italy)
7 Vincenzo Nibali (Italy)
8 Luca Paolini (Italy)
9 Marco Pinotti (Italy)
10 Elia Viviani (Italy)
11 Mark Cavendish (Great Britain)
12 Christopher Froome (Great Britain)
13 David Millar (Great Britain)
14 Ian Stannard (Great Britain)
15 Bradley Wiggins (Great Britain)
16 Tom Boonen (Belgium)
17 Philippe Gilbert (Belgium)
18 Jurgen Roelandts (Belgium)
19 Greg van Avermaet (Belgium)
20 Stijn Vandenbergh (Belgium)
21 Cadel Evans (Australia)
22 Simon Gerrans (Australia)
23 Matthew Harley Goss (Australia)
24 Stuart O'Grady (Australia)
25 Michael Rogers (Australia)
26 Timothy Duggan (United States of America)
27 Tyler Farrar (United States of America)
28 Christopher Horner (United States of America)
29 Taylor Phinney (United States of America)
30 Tejay van Garderen (United States of America)
31 Lars Boom (Netherlands)
32 Robert Gesink (Netherlands)
33 Sebastian Langeveld (Netherlands)
34 Niki Terpstra (Netherlands)
35 Lieuwe Westra (Netherlands)
36 Peter Sagan (Slovakia)
37 Michael Albasini (Switzerland)
38 Fabian Cancellara (Switzerland)
39 Martin Elmiger (Switzerland)
40 Gregory Rast (Switzerland)
41 Michael Schar (Switzerland)
42 Manuel Antonio Leal Cardoso (Portugal)
43 Rui Alberto Faria Costa (Portugal)
44 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Portugal)
45 John Degenkolb (Germany)
46 Bert Grabsch (Germany)
47 Andre Greipel (Germany)
48 Tony Martin (Germany)
49 Marcel Sieberg (Germany)
50 Fabio Andres Duarte Arevalo (Colombia)
51 Sergio Luis Henao Montoya (Colombia)
53 Mickael Bourgain (France)
54 Sylvain Chavanel (France)
55 Arnaud Demare (France)
56 Tony Gallopin (France)
57 Grega Bole (Slovenia)
58 Borut Bozic (Slovenia)
59 Janez Brajkovic (Slovenia)
60 Ryder Hesjedal (Canada)
61 Vladimir Isaychev (Russian Federation)
62 Alexandr Kolobnev (Russian Federation)
63 Denis Menchov (Russian Federation)
64 Soufiane Haddi (Morocco)
65 Adil Jelloul (Morocco)
66 Mouhcine Lahsaini (Morocco)
67 Maciej Bodnar (Poland)
68 Michal Golas (Poland)
69 Michal Kwiatkowski (Poland)
70 Daryl Impey (South Africa)
71 Maximiliano Ariel Richeze (Argentina)
72 Tomas Aurelio Gil Martinez (Venezuela)
73 Jackson Rodriguez (Venezuela)
74 Miguel Ubeto Aponte (Venezuela)
75 Yukiya Arashiro (Japan)
76 Fumiyuki Beppu (Japan)
77 Daniel Teklehaimanot (Eritrea)
78 Murilo Antonio Fischer (Brazil)
79 Magno Prado Nazaret (Brazil)
80 Gregolry Panizo (Brazil)
81 Azzedine Lagab (Algeria)
82 Jack Bauer (New Zealand)
83 Greg Henderson (New Zealand)
84 Jan Barta (Czech Republic)
85 Roman Kreuziger (Czech Republic)
86 Assan Bazayev (Kazakhstan)
87 Alexandr Vinokurov (Kazakhstan)
88 Andriy Grivko (Ukraine)
89 Dmytro Krivtsov (Ukraine)
90 Bernhard Eisel (Austria)
91 Daniel Schorn (Austria)
92 Muhamad Adiq Husainie Othman (Malaysia)
93 Amir Mustafa Rusli (Malaysia)
94 Lars Ytting Bak (Denmark)
95 Matti Breschel (Denmark)
96 Jakob Fuglsang (Denmark)
97 Nicki Sorensen (Denmark)
98 Alireza Haghi (Islamic Republic of Iran)
99 Mehdi Sohrabi (Islamic Republic of Iran)
100 Amir Zargari (Islamic Republic of Iran)
101 Kam-Po Wong (Hong Kong, China)
102 Rene Mandri (Estonia)
103 Aleksejs Saramotins (Latvia)
104 Danail Andonov Petrov (Bulgaria)
105 Spas Gyurov (Bulgaria)
106 Kristijan Durasek (Croatia)
107 Radoslav Rogina (Croatia)
108 Gustav Larsson (Sweden)
109 Gabor Kasa (Serbia)
110 Ivan Stevic (Serbia)
111 Gediminas Bagdonas (Lithuania)
112 Ramunas Navardauskas (Lithuania)
113 Ioannis Tamouridis (Greece)
114 Laurent Didier (Luxembourg)
115 Andrey Amador Bakkazakova (Costa Rica)
116 Gonzalo Andres Garrido Zenteno (Chile)
117 Krisztian Lovassy (Hungary)
118 Jorge Adelbio Soto Perera (Uruguay)
119 Muradjan Halmuratov (Uzbekistan)
120 Sergey Lagutin (Uzbekistan)
121 Edvald Boassoh Hagen (Norway)
122 Alexander Kristoff (Norway)
123 Vegard Stake Laengen (Norway)
124 Lars Petter Nordhaug (Norway)
125 Ahmet Akdilek (Turkey)
126 Mirac Kal (Turkey)
127 Kemal Kucukbay (Turkey)
128 Oleg Berdos (Republic of Moldova)
129 Andrei Nechita (Romania)
130 Sungbaek Park (Korea)
131 Yauheni Hutarovich (Belarus)
132 Vasil Kiryienka (Belarus)
133 Branislau Samoilau (Belarus)
134 Arnold Alcolea (Cuba)
135 Giorgi Nadiradze (Georgia)
136 Byron Patricio Guama de la Cruz (Ecuador)
137 Daniel Martin (Ireland)
138 David McCann (Ireland)
139 Nicolas Roche (Ireland)
140 Hector Hugo Zamarron Rangel (Mexico)
141 Manuel Rodas Ochoa (Guatemala)
142 Dan Craven (Namibia)
143 Omar Hasannen (Syrian Arab Republic)
144 Jussi Veikkanen (Finland)
(BiciSvet.com/Đorđe Pejković)
Biciklistički tim Srbije udobno se smestio u olimpijskom selu i već je bio na dva treninga. Probleme zadaje jedino vožnja automobila i bicikla u Velikoj Britaniji jer je sve - kontra!
- Ah, ta leva strana! Delimo vozilo sa bugarskim i turskim timom i morao sam da vozim na traninge i obavljam sve druge poslove jer moj bugarski kolega ne sme da vozi levom stranom – kaže selekor Radiša Čubrić.- Velika je gužba u saobraćaju, nemaju „olimpijske trake“ kao u Pekingu i mi smo ubrzo izgubili bicikliste koji su na stazu stigli skoro dva sata pre nas. Nama je to veliki problem, start i cilj naše trke je dva sata vožnje od olimpijskog sela. Zavidimo ostalim olimpijcima, jer sem odbojkaša i odbojkašica koji takođe moraju dosta da se voze do dvorane, objekti su relativno blizu i mnogi odlaze na svoja borilišta i pešice...
U olimpijskom timu su Ivan Stević koji treći put učestvuje na olimpijskim igrama i Gabor Kasa koji je debitant. U stručnom štabu je i sportski direktor Partizana Branko Banović.
- Atmosfera je odlična, lepo se družimo u olimpijskom selu. Stević je, pošto je na nekim fotografijama video da Đoković u Monte Karlu vozi bicikl u opremi Astane >LINK, polonio našem asu biciklističke gaće i dres Srbije. Veoma se obradovao. Požalio se i da ima problem sa pozcijom - visinom sedišta i položajem guvernala na biciklu pa smo se dogovorili da se Stević i on nađu kada dođe u Beograd i donese bicikl da mu ga dotera – dodao je Čubrić.
Drumska trka je 28. jula tako da će biciklisti obzirom da se dugo stoji i čeka najverovantije preskočiti svečano otvaranje u petak uveče. Na stazi od 240 km učestvovaće 145 biciklista iz 63 zemlje. Okupljanje je u poznatom londonskoj ulici Mal a potom će vozi devet krugova kroz predgrađe Boks Hil - LINK sa usponom u takozvanoj cik cak ulici koji liči na serpentine Alp Deza na Turu samo nije toliko visok.
Na sajtu Međunarodne biciklističke unije UCI objavljena je lista prijavljenih vozača. Očekuje se rekorodna broj gledalaca jer Britanci imaju zaista moćan tim sa Kevendišem koji je nedavno na Tur zabeležio 22. etapnu pobedu, pobednikom Tura Viginsom, drugoplasirnim Fromom i iskusnim Milarom. U australijskom timu su, između ostalih, bivši svetski šampion Evans, O`Grejdi i Gos, Rusi su prijavili tri vozača među njima Menčova i Kolbneva, u italijnanskoj petorci su Italijani Nibali, Paolini i Pinoti, kod Španaca udarna trojka je Velverde, Sančez i Rohas. Slovaci su imali pravo samo na jednog biciklistu i prijavili su Petera Sagana. Slovenački trio je Bole, Bajc i Brajković, kod Amerikanaca pažnju privalače Fini i Farar, francuska prva zvezda je Šavanel. Hrvatski dvojac je Kvasina – Đurasek, a bugarski Petrov – Gurov.
(BiciSvet.com/bss.rs/BranimirVasić)
U subotu 28.VII očekuje nas najduža olimpijska trka do sada. Stazu smo vam predstavili OVDE a direktan prenos trke biće na Eurosportu od 15h.
Srbija će u Londonu imati dvojicu startera>LINK, a vi do tada pogledajte brzine i kratak rezime prethodnih 10 izdanja.
2008 Samuel Sancez SPA - 38,29km/h
Najduža do sada staza za olimpijadu od 245km i sprint Sančeza kojim je doneo prvu medalju Španiji u Pekingu
2004 Paolo Bettini ITA – 39,33km/h
Napad u pravom trenutku Betiniju donosi trijumf ispred Serhia Paulinja
2000 Jan Ullich GER – 43,57km/h
Team Telekom je odneo čitav podijum sa Ulrihom, Vinokurovim i Klodenom
1996 Pascal Richard SWI – 45,1km/h
Prva profesionalna olimpijada, ispostaviće se i najbrža, uz produženu stazu sa nedostatkom brda u Atlanti
1988 Olaf Ludwig GER – 43,18km/h
Istočna i Zapadna Nemačka su za trenutak bile ujedinjene u grupi begunaca: Ludwig i Bernd Grone
1984 Alexei Grewal USA – 38,01km/h
Greval i Kanađanin Stiv Bauer odlaze u poslednjem krugu ali je Amerikanac bio isuviše jak za svog suseda
1980 Sergey Suchoruchenkov RUS – 41,18km/h
Olimpijada bez Amerikanaca ali na novoizgrađenoj stazi Krilacko ni oni ne bi poremetili dominaciju domaćih takmičara.
1976 – Bernt Johansson SWE – 37,02km/h
Samo 30sekundi delilo je zlato i bronzu, a Johanson ostaje jedini skandinavac koji je pobedio na Olimpijadi
1972 – Hennie Kuiper NED – 42,89km/h
Posle tročlanog bega Kuiper dolazi solo i pobeđuje sa 27 sekundi
(BiciSvet.com/cyclingnews.com)
Kristijan Prudom je optimista, romantičar i sanjar. Kada je predstavljena ruta TDF-a, prošlog oktobra, organizatori trke su poručili da će to biti trka sa dugim hronometrima i nedostatkom brda što će podstaći brdaše na hrabre napade u Alpima i Perinejima. Međutim, ovogodišnji rasplet nije ispunio ta očekivanja, brdaši su bili neutralisani i najhrabriji napad je došao na dan odmora kada su žandarmi izvršili prepad na Remi di Gregoria.
Većinom to nije bila Prudomova krivica. Pad na šestoj etapi je odstranio mnoge vozače a mnogi preživeli su nastavili povređeni. Preostale nade su zamrle kada je Sky tim sastavio svoj voz, gušeći ostale jakim tempom i tako sprečio napade. To je bio impresivan rad ali je umanjio takmičenje.
Ipak, da li je bilo realno očekivati od vozača da će nadoknaditi izgubljeno vreme tako što će napasti? Mislim da nije. Videli smo da je Alehanro Valverde osvojio etapu ali je on bio daleko u generalnom palsmanu pa je glavna grupa dozvolila beg. Napadi aktuelnih pretendenata na žutu majicu su uvek rizični. Hajde da pogledamo tri razloga zašto je to bilo previše optimistično:
1) Raniji slučaj: Možete li da se setite kada su vozači poslednji put odbacili opreznost , odleteli napred i napravili veliki potez. To se dešava veoma retko. Prošle godine smo videli kako to pokušavaju Alberto Kontador i Endi Šlek. Pre toga se verovatno moramo vratiti u 2006.godinu na Flojd Lendisovo odlučno ludilo u Morzinu. Tokom godina, ovakva hrabrost je postala retkost a mnogi i dan danas pamte podvige Huga Kobleta iz 1951.godine na putevima od Brive do Ažana.
2) Rizik: kao što je ranije pomenuto, napadati je rizično. Ako se napadne u planinama može da se dobije na vremenu ali ako napad ne uspe vozač gubi. Vozači nisu skloni prevelikom riziku. Mi bismo možda želeli da vidimo kako pokušavaju da naprave velike poteze ali izgleda kao da su plaćeni da rade suprotno.
3) Taktika: čak i da Sky nije bio u trci i da su vozači odlazili u beg ubrzo bi se našli neki drugi timovi koji bi ih jurili.I u tom slučaju bi brdaši morali da se nose sa spustevima, putevima u dolinama i terenima na kojima bi mogli da izgube prednost.
Ukratko, napadi su bili retki u istoriji a vozači nisu stimulisani da to promene pa čak i ako odu u beg, mogu se naći hronometraši koji bi mogli da ih vrate nazad.
Ali šta ako smo previše zašli u Prudomove tvrdnje? Kada je predstavljena ruta on nije mogao da kaže "ok, ovo je šansa za hronometraše da smanje svoje gubitke. Izjava "Brdaši će morati da napadaju" je drugi način da se kaže "Hronometraši će držati karte u svojim rukama''
Prudom će izvući i neku satisfakciju. Nekoliko etapnih pobeda obezbeđuju francusku publiku što je bitno za biznis. Prudom je anglofil i britanski uspeh je dobar za biznis jer će privlačenje nove publike u velikom i pristupačnom potrošačkom tržištu oduševiti sponzore trke (Škoda, Nestle). Ova činjenica neće prijati navijačima ali Tur je biznis napravljen da bi se prodavale novine, 1903.godine.
Šta će biti naredne godine?
Mogu li se stvari promeniti kako bi borba za žutu majicu bila malo uzbudljivija?
Jedna od opcija je teža prva nedelja u kojoj će verovatno doći do presvlačenja žute majice ali ipak mora postojati ravnoteža, ukoliko je previše teška počeće da se oblikuje generalni plasman. Velika brda su uzbudljiva ali kada se jednom uspostavi odnos vozačeve snage i težine uspostavio se i ukupni poredak.
Radikalnija mera je da se smanji broj vozača u timu sa devet na sedam ili čak šest. To znači da ekipa ima manje ljudi koji će da kontrolišu trku a drugi razlog za to je što će trka moći da ima veći broj timova.Prudomu se ova ideja dopada ali je, govoreći za La Dépêche du Midi rekao da to neće biti lako:
''Bilo bi to pravo rešenje, ali moram da vas podsetim da mi nismo nadležni ovde. Takođe moram da vas podsetim na opštu paniku koja je usledila nakon predloga da se broj vozača, na grand trkama, smanji sa devet na osam. Tako da i ne pomušljamo na šest.''
Menadžeri naporno rade da naprave tim i imaju veliku ekipu od 30 vozača pa bi cifra od šest mnoge frustrirala. To bi takođe oslabilo moć postojećih, dominantnih, ekipa.
Možda je došlo vreme da se prizna da organizatori ne mogu da garantuju neke stvari. Možda mi- navijači i organizatori- moramo napustiti ideju da je direktor trke kao filmski reditelj koji priprema scenu, bira uglove kamere pa čak i piše scenario. Da, organizatori trke mogu da osmisle različite vidove trka ili ipak postoje ograničenja.
Zaključak
Padovi su odstranili neke vozače a tim Sky je bio previše jak. Potez da se smanji veličina timova može da unese uzbuđenje u trku ali mnogi vlasnici postojećih timova se neće pomiriti sa tom idejom.Ako je Prudom optimista, blago njemu. A ako je sanjarenje njegova najveća mana, stvari mogu biti još gore. Da li je naivan? Mislim da nije. Ono što se od njega zahtevalo su bili obećano uzbuđenje i smeli napadi. On je takođe i biznismen ali kao direktor trke pretpostavimo da nije svemoguć. Možda je naša greška što želimo da najveća trka u godini uvek bude i najbolja?
(BiciSvet.com/inrng.com/Dragana Petrović)
Dok su mediji pravili veliku prašinu oko rastućih tenzija između Bredlija Viginsa i Krisa Fruma, unutar Sky tima, Frum se borio sa pravim neprijateljem. Njega i dalje muči dugotrajna parazitska bolest čak i sada kada je došao do TDF podijuma. Sky je trijumfovao a Frum je umalo propustio ovogodišnji Tur.
Rođeni Kenijac je oboleo od parazitske bolesti poznate kao bilharzia. U pitanju je parazit koga prenose mikroskopski puževi koji se kasnije pretvore u crve. Frum je za VeloNews rekao da mu je poslednji nastup bolesti skoro onemogućio dalje takmičenje na početku ove sezone.
''Bilharzia nije u potpunosti odstranjena. Ponovio sam tretman pre oko tri meseca, u martu. Čist sam za sada. Moraću da se testiram ponovo u avgustu-septembru.''
Frum veruje da je ovu parazitsku bolest zaradio tokom boravka u Africi , gde njegov otac i dalje živi.
Infekcija je obeležila Frumovu karijeru u proteklih nekoliko sezona. Nakon što je zaradio kartu za TDF 2009.godine sa Barloworld-om, Frum je izostao zbog zamora koji je bio prouzrokovan parazitima.
Lekari su u početku sumnjali na mononukleozu ali tretmani nisu uspreli da reše njegov problem koji se ticao umora i nedostatka snage. Bolest je ostala nedijagnostifikovana sve dok nije otišao u Sky 2010.godine. Tada su doktori otkrili ovu prilično nepoznatu parazitsku infekciju i brzo propisali tretman koji ubija sve u organizmu, nešto slično hemoterapiji.
''To su veoma jake pilule. One u suštini ubiljaju sve u vašem organizmu pa se nadamo da će ubiti i ove parazite. Moram da pokušam sa tim kako bih se oslobodio infekcije. Međutim,ne mogu da treniram dok uzimam pilule.''-rekao je Frum.
'' Tretman je prilično grub. Imao sam malo sporiji početak sezone. Nekada više od nedelju dana nisam mogao da sednem na bicikl. Onda sam počeo da sakupljam snagu kako bih bio spreman za Tur.
(BiciSvet.com/velonews.com/Dragana Petrović)
Sin australijskog bicikliste rođen u Gentu koji je pobeđivao od kada je seo na bicikla sada je novi pobednik "Tour de France-a".
Dečko koji je odrastao u Londonu i umesto Garija Linekera na zid kačio slike Miguela Induraina sada se upisao u istoriju zajedno sa njim.
Dokumentarac od 45min u kome o Bredliju govore njegovi bliski prijatelji, bivši i sadašnji treneri najbolje oslikava kakv je put prešao do osvajanja Tura.
Mark Kevendiš već drži rekord na Jelisejskim poljima, što se tiče etapnih pobeda, pošto je zabeležio tri uzastopna trijumfa. On je rekao da mu zelena majica nije cilj ali ako stigne do Pariza jednostavno ne postoji način da se povuče iako su Olimpijske igre za samo nekoliko dana. U stvari, pobeda u Parizu bi svim vozačima dala veliki podsticaj za London. Etapa je tradicionalna: miran start, veoma brz dolazak do kružne trase, osam neverovatno brzih krugova a zatim najgledanijiji sprint godine. Nagrada za najboljeg prognozera pobednika
-Tour de France 2012 - startna lista-
REZULTATI
1 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 3:08:07 | |
2 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
3 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
4 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
5 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
6 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | ||
7 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | ||
8 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | ||
9 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
10 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | ||
11 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp | ||
12 | Koen De Kort (Ned) Argos - Shimano | ||
13 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | ||
14 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | ||
15 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
16 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:04 | |
17 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
18 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
19 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
20 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
21 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | ||
22 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
23 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
24 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
25 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | ||
26 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | ||
27 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:00:07 | |
28 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | ||
29 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | ||
30 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
31 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp | ||
32 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | 0:00:09 | |
33 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
34 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | ||
35 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
36 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
37 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | ||
38 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep | ||
39 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Sharp | ||
40 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
41 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
42 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep | ||
43 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
44 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur - Sojasun | ||
45 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | ||
46 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
47 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | ||
48 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
49 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
50 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | ||
51 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | ||
52 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | ||
53 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | ||
54 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | ||
55 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | ||
56 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
57 | Roy Curvers (Ned) Argos - Shimano | ||
58 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
59 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | ||
60 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
61 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
62 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep | ||
63 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
64 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
65 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | ||
66 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
67 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
68 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | ||
69 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
70 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | ||
71 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
72 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | ||
73 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
74 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
75 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | ||
76 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
77 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
78 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-QuickStep | ||
79 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | ||
80 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | ||
81 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
82 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
83 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | ||
84 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | ||
85 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | ||
86 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
87 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
88 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
89 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-QuickStep | ||
90 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
91 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
92 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
93 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | ||
94 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-QuickStep | ||
95 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | ||
96 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | ||
97 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
98 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep | ||
99 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | ||
100 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
101 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | ||
102 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
103 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
104 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
105 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
106 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:00:25 | |
107 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
108 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
109 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | ||
110 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
111 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
112 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
113 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:00:29 | |
114 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
115 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:32 | |
116 | Albert Timmer (Ned) Argos - Shimano | 0:00:38 | |
117 | David Millar (GBr) Garmin - Sharp | ||
118 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
119 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
120 | Joan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | ||
121 | Patrick Gretsch (Ger) Argos - Shimano | 0:00:44 | |
122 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
123 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
124 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
125 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
126 | Matthieu Sprick (Fra) Argos - Shimano | ||
127 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
128 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
129 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
130 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
131 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
132 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
133 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
134 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
135 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | ||
136 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | ||
137 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | ||
138 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | ||
139 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 0:00:57 | |
140 | David Zabriskie (USA) Garmin - Sharp | ||
141 | Stuart O'Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
142 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
143 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
144 | Yann Huguet (Fra) Argos - Shimano | ||
145 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | ||
146 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | 0:01:24 | |
147 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | ||
148 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 0:02:02 | |
149 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
150 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 0:02:45 | |
151 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | 0:03:13 | |
152 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:09 | |
153 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD |
GENERALNI PLASMAN
1 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 87:34:47 | |
2 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:03:21 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:06:19 | |
4 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:10:15 | |
5 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:11:04 | |
6 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | 0:15:41 | |
7 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:15:49 | |
8 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:16:26 | |
9 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | 0:16:33 | |
10 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:17:17 | |
11 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | 0:17:54 | |
12 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:19:33 | |
13 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | 0:19:55 | |
14 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:25:27 | |
15 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:27:22 | |
16 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | 0:28:30 | |
17 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:31:46 | |
18 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:37:03 | |
19 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 0:38:16 | |
20 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:42:26 | |
21 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:45:43 | |
22 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:46:52 | |
23 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | 0:54:52 | |
24 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:58:37 | |
25 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:59:44 | |
26 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 1:04:41 | |
27 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep | 1:05:10 | |
28 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:05:39 | |
29 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 1:08:26 | |
30 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 1:09:19 | |
31 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | 1:15:21 | |
32 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep | 1:16:29 | |
33 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:16:52 | |
34 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 1:20:49 | |
35 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 1:25:23 | |
36 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:27:52 | |
37 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 1:28:32 | |
38 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 1:30:38 | |
39 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:32:19 | |
40 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 1:34:33 | |
41 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:37:57 | |
42 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 1:38:37 | |
43 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | 1:38:41 | |
44 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 1:40:44 | |
45 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 1:41:00 | |
46 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 1:41:35 | |
47 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 1:42:12 | |
48 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | 1:42:39 | |
49 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 1:43:53 | |
50 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 1:47:14 | |
51 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | 1:47:31 | |
52 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | 1:50:41 | |
53 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | 1:51:43 | |
54 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 1:52:28 | |
55 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 1:52:30 | |
56 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:52:34 | |
57 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:55:30 | |
58 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 1:57:39 | |
59 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 1:57:45 | |
60 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp | 1:58:38 | |
61 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:58:55 | |
62 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 1:59:53 | |
63 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | 2:03:55 | |
64 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 2:05:43 | |
65 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 2:06:32 | |
66 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | 2:10:17 | |
67 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:11:36 | |
68 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-QuickStep | 2:12:22 | |
69 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | 2:13:39 | |
70 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep | 2:13:49 | |
71 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:16:15 | |
72 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:17:30 | |
73 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 2:17:31 | |
74 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi | 2:18:58 | |
75 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur - Sojasun | 2:19:43 | |
76 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 2:21:56 | |
77 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 2:22:02 | |
78 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 2:23:09 | |
79 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:24:35 | |
80 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 2:24:46 | |
81 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 2:25:29 | |
82 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 2:26:43 | |
83 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | 2:29:01 | |
84 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | 2:29:13 | |
85 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | 2:33:14 | |
86 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | 2:37:55 | |
87 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | 2:37:56 | |
88 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep | 2:40:47 | |
89 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 2:41:14 | |
90 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:41:44 | |
91 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 2:41:50 | |
92 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | 2:46:04 | |
93 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 2:46:14 | |
94 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 2:46:51 | |
95 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 2:47:03 | |
96 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 2:48:05 | |
97 | Stuart O'Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:50:31 | |
98 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 2:51:34 | |
99 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 2:53:11 | |
100 | David Zabriskie (USA) Garmin - Sharp | 2:53:26 | |
101 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | 2:53:35 | |
102 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 2:53:52 | |
103 | Koen De Kort (Ned) Argos - Shimano | 2:54:13 | |
104 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | 2:55:04 | |
105 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:55:24 | |
106 | David Millar (GBr) Garmin - Sharp | ||
107 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:56:02 | |
108 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | 2:56:21 | |
109 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 2:56:27 | |
110 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:57:20 | |
111 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:57:29 | |
112 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-QuickStep | 2:57:58 | |
113 | Matthieu Sprick (Fra) Argos - Shimano | 2:58:15 | |
114 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:58:41 | |
115 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:02:57 | |
116 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 3:03:38 | |
117 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:04:30 | |
118 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:04:39 | |
119 | Joan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 3:06:27 | |
120 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:06:55 | |
121 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:08:29 | |
122 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 3:08:57 | |
123 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 3:09:02 | |
124 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | 3:13:06 | |
125 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-QuickStep | ||
126 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 3:16:38 | |
127 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:17:07 | |
128 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:17:16 | |
129 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 3:17:44 | |
130 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:18:11 | |
131 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | 3:18:20 | |
132 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | 3:19:36 | |
133 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | 3:20:24 | |
134 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | 3:21:34 | |
135 | Roy Curvers (Ned) Argos - Shimano | 3:23:44 | |
136 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | 3:23:55 | |
137 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:25:08 | |
138 | Yann Huguet (Fra) Argos - Shimano | 3:26:43 | |
139 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 3:26:58 | |
140 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:27:28 | |
141 | Patrick Gretsch (Ger) Argos - Shimano | 3:27:49 | |
142 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 3:28:36 | |
143 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:28:56 | |
144 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:31:24 | |
145 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 3:38:24 | |
146 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 3:38:48 | |
147 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Sharp | 3:40:01 | |
148 | Albert Timmer (Ned) Argos - Shimano | 3:40:37 | |
149 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:42:31 | |
150 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:50:12 | |
151 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp | 3:54:45 | |
152 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:57:04 | |
153 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | 3:57:36 |
ZELENA MAJICA
1 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 421 | bod |
2 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 280 | |
3 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 268 | |
4 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 220 | |
5 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 160 | |
6 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 144 | |
7 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 126 | |
8 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 104 | |
9 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 102 | |
10 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 100 |
TAČKASTA MAJICA
1 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 135 | bod |
2 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 123 | |
3 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 77 | |
4 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 63 | |
5 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 51 | |
6 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 48 | |
7 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | 43 | |
8 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 40 | |
9 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 38 | |
10 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 34 |
BELA MAJICA
1 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | 87:45:51 | |
2 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:06:13 | |
3 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:05:48 | |
4 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:16:48 | |
5 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:21:15 | |
6 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:26:53 | |
7 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 1:27:33 | |
8 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 1:31:08 | |
9 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:41:30 | |
10 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 1:46:41 | |
11 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:47:51 | |
12 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:30:40 | |
13 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 2:35:47 | |
14 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:44:20 | |
15 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:51:53 | |
16 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 3:05:34 | |
17 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:06:12 | |
18 | Patrick Gretsch (Ger) Argos - Shimano | 3:16:45 | |
19 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:46:00 |
NAJAGRESIVNIJI VOZAČ
1 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)
Ako trka protiče onako kako su Prudom i njegovi saradnici isplanirali, brdaši će se naći na vrhu generalnog plasmana ali sa ne više od tri minuta prednosti u odnosu na rivale. Iako je duži od prvog hronometra, vremenska razlika možda neće biti toliko velika kao u Bezansonu. Izdržljivost može biti značajan faktor kao i sama sposobnost. Ovo ne znači da etapa neće pripasti hronometrašima kao što su Martin, Kanćelara ili Vigins nego da iskusni Grand Tur pretendent može da napravi iznenađenje.
-Tour de France 2012 - startna lista-
REZULTATI:
1 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 1:04:13 | |
2 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:01:16 | |
3 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:01:50 | |
4 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep | 0:02:02 | |
5 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 0:02:25 | |
6 | Patrick Gretsch (Ger) Argos - Shimano | 0:02:28 | |
7 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:02:34 | |
8 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 0:02:46 | |
9 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:02:50 | |
10 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:05 | |
11 | David Zabriskie (USA) Garmin - Sharp | 0:03:12 | |
12 | Matthieu Sprick (Fra) Argos - Shimano | 0:03:20 | |
13 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | 0:03:24 | |
14 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:03:27 | |
15 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:34 | |
16 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:03:38 | |
17 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp | 0:03:40 | |
18 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-QuickStep | 0:03:43 | |
19 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | 0:03:49 | |
20 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | ||
21 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | 0:03:56 | |
22 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-QuickStep | 0:03:57 | |
23 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 0:04:05 | |
24 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | 0:04:06 | |
25 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 0:04:14 | |
26 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:04:22 | |
27 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 0:04:24 | |
28 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:04:28 | |
29 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
30 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:04:32 | |
31 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | 0:04:37 | |
32 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 0:04:41 | |
33 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:04:53 | |
34 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 0:04:57 | |
35 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 0:05:08 | |
36 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 0:05:09 | |
37 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Sharp | 0:05:11 | |
38 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:05:15 | |
39 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | 0:05:17 | |
40 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | 0:05:25 | |
41 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:05:31 | |
42 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | 0:05:32 | |
43 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep | 0:05:33 | |
44 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | ||
45 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 0:05:34 | |
46 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:05:35 | |
47 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:05:37 | |
48 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | 0:05:38 | |
49 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 0:05:48 | |
50 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:05:49 | |
51 | Yann Huguet (Fra) Argos - Shimano | 0:05:53 | |
52 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:05:54 | |
53 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | 0:05:55 | |
54 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:06:01 | |
55 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 0:06:03 | |
56 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 0:06:06 | |
57 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | ||
58 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:06:07 | |
59 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
60 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | 0:06:09 | |
61 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 0:06:12 | |
62 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
63 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:06:13 | |
64 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:06:14 | |
65 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
66 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:06:17 | |
67 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:06:18 | |
68 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 0:06:19 | |
69 | David Millar (GBr) Garmin - Sharp | 0:06:22 | |
70 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | 0:06:24 | |
71 | Albert Timmer (Ned) Argos - Shimano | ||
72 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | ||
73 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:06:28 | |
74 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:29 | |
75 | Koen De Kort (Ned) Argos - Shimano | 0:06:31 | |
76 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:38 | |
77 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:06:39 | |
78 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:06:41 | |
79 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | 0:06:43 | |
80 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:06:44 | |
81 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 0:06:45 | |
82 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 0:06:58 | |
83 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | 0:07:01 | |
84 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
85 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:07:02 | |
86 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | ||
87 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
88 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:07:12 | |
89 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
90 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 0:07:14 | |
91 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | 0:07:17 | |
92 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | 0:07:27 | |
93 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:07:32 | |
94 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 0:07:33 | |
95 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | 0:07:35 | |
96 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 0:07:39 | |
97 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 0:07:47 | |
98 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:07:48 | |
99 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | 0:07:51 | |
100 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
101 | Joan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 0:07:54 | |
102 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:07:57 | |
103 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
104 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:08:01 | |
105 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | 0:08:02 | |
106 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | ||
107 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-QuickStep | ||
108 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:08:09 | |
109 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:08:10 | |
110 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | 0:08:13 | |
111 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:08:24 | |
112 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 0:08:26 | |
113 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:08:36 | |
114 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | ||
115 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:08:40 | |
116 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:08:46 | |
117 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | 0:08:48 | |
118 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 0:08:55 | |
119 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:08:56 | |
120 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:08:57 | |
121 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:08:58 | |
122 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
123 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep | ||
124 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:08:59 | |
125 | Roy Curvers (Ned) Argos - Shimano | 0:09:00 | |
126 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | ||
127 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:09:02 | |
128 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
129 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:09:03 | |
130 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 0:09:04 | |
131 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:09:06 | |
132 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
133 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
134 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:09:11 | |
135 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
136 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:09:14 | |
137 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 0:09:22 | |
138 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:09:32 | |
139 | Stuart O'Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
140 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:09:33 | |
141 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep | 0:09:41 | |
142 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:09:47 | |
143 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:09:55 | |
144 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:09:59 | |
145 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur - Sojasun | 0:10:00 | |
146 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:10:14 | |
147 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:10:18 | |
148 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | 0:10:19 | |
149 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:10:27 | |
150 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 0:10:32 | |
151 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp | 0:10:56 | |
152 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:11:04 | |
153 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:11:10 |
____________________________________________________________________
GENERALNI PLASMAN__________________________________________
1 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 84:26:31 | |
2 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:03:21 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:06:19 | |
4 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:10:15 | |
5 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:11:04 | |
6 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | 0:15:43 | |
7 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:15:51 | |
8 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:16:31 | |
9 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | 0:16:38 | |
10 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:17:17 | |
11 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | 0:17:54 | |
12 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:19:33 | |
13 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | 0:19:55 | |
14 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:25:27 | |
15 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:27:22 | |
16 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | 0:28:30 | |
17 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:31:46 | |
18 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:37:03 | |
19 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 0:38:16 | |
20 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:42:26 | |
21 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:45:43 | |
22 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:46:52 | |
23 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | 0:54:52 | |
24 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:58:37 | |
25 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:59:44 | |
26 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 1:04:41 | |
27 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep | 1:05:10 | |
28 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:05:39 | |
29 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 1:06:33 | |
30 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 1:09:19 | |
31 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | 1:14:33 | |
32 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep | 1:16:29 | |
33 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:16:52 | |
34 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 1:20:49 | |
35 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 1:25:23 | |
36 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:27:36 | |
37 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 1:28:32 | |
38 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 1:30:38 | |
39 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:31:44 | |
40 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 1:34:33 | |
41 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:37:41 | |
42 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | 1:38:41 | |
43 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 1:38:46 | |
44 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 1:40:44 | |
45 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 1:41:00 | |
46 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 1:41:40 | |
47 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 1:42:12 | |
48 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | 1:42:39 | |
49 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 1:43:55 | |
50 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 1:47:14 | |
51 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | 1:47:31 | |
52 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | 1:50:41 | |
53 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | 1:51:43 | |
54 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 1:52:28 | |
55 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 1:52:30 | |
56 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:52:43 | |
57 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:55:30 | |
58 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 1:57:10 | |
59 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 1:57:39 | |
60 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp | 1:58:40 | |
61 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:58:55 | |
62 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 1:59:53 | |
63 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | 2:03:55 | |
64 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 2:05:08 | |
65 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 2:06:09 | |
66 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | 2:09:42 | |
67 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:11:41 | |
68 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-QuickStep | 2:12:22 | |
69 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | 2:13:39 | |
70 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep | 2:13:49 | |
71 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:15:59 | |
72 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:17:30 | |
73 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 2:17:31 | |
74 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi | 2:18:58 | |
75 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur - Sojasun | 2:19:43 | |
76 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 2:21:40 | |
77 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 2:22:07 | |
78 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 2:23:14 | |
79 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 2:23:58 | |
80 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:24:35 | |
81 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 2:24:54 | |
82 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | 2:25:57 | |
83 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 2:26:14 | |
84 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | 2:29:13 | |
85 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | 2:33:14 | |
86 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | 2:37:55 | |
87 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | 2:38:01 | |
88 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 2:39:14 | |
89 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 2:40:39 | |
90 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep | 2:40:47 | |
91 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:41:09 | |
92 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 2:45:39 | |
93 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | 2:46:09 | |
94 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 2:46:28 | |
95 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 2:46:51 | |
96 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 2:47:30 | |
97 | Stuart O'Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:49:43 | |
98 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 2:51:18 | |
99 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 2:52:36 | |
100 | David Zabriskie (USA) Garmin - Sharp | 2:52:38 | |
101 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 2:53:17 | |
102 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | 2:53:35 | |
103 | Koen De Kort (Ned) Argos - Shimano | 2:54:22 | |
104 | David Millar (GBr) Garmin - Sharp | 2:54:55 | |
105 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:55:04 | |
106 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | ||
107 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:56:07 | |
108 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 2:56:27 | |
109 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | 2:56:30 | |
110 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:57:00 | |
111 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:57:29 | |
112 | Matthieu Sprick (Fra) Argos - Shimano | 2:57:40 | |
113 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-QuickStep | 2:57:58 | |
114 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:58:12 | |
115 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:03:06 | |
116 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 3:03:43 | |
117 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:04:14 | |
118 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:04:23 | |
119 | Joan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 3:05:58 | |
120 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:07:04 | |
121 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:07:54 | |
122 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 3:09:06 | |
123 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 3:09:11 | |
124 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-QuickStep | 3:13:06 | |
125 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | 3:13:15 | |
126 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 3:15:23 | |
127 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:16:41 | |
128 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | 3:17:05 | |
129 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:17:07 | |
130 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 3:17:53 | |
131 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:18:11 | |
132 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | 3:19:38 | |
133 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | 3:20:24 | |
134 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | 3:21:34 | |
135 | Roy Curvers (Ned) Argos - Shimano | 3:23:44 | |
136 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | 3:23:55 | |
137 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:25:13 | |
138 | Yann Huguet (Fra) Argos - Shimano | 3:25:55 | |
139 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 3:27:07 | |
140 | Patrick Gretsch (Ger) Argos - Shimano | 3:27:14 | |
141 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:27:37 | |
142 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:28:08 | |
143 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 3:28:45 | |
144 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:30:49 | |
145 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 3:36:55 | |
146 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 3:37:49 | |
147 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Sharp | 3:40:01 | |
148 | Albert Timmer (Ned) Argos - Shimano | 3:40:08 | |
149 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:42:31 | |
150 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:49:24 | |
151 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp | 3:54:54 | |
152 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:57:04 | |
153 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | 3:57:45 |
ZELENA MAJICA
1 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 386 | bod |
2 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 264 | |
3 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 238 | |
4 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 175 | |
5 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 146 | |
6 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 144 | |
7 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 125 | |
8 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 104 | |
9 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 100 | |
10 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 98 |
TAČKASTA MAJICA
1 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 134 | bod |
2 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 123 | |
3 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 77 | |
4 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 63 | |
5 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 51 | |
6 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 48 | |
7 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | 43 | |
8 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 40 | |
9 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 38 | |
10 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 34 |
BELA MAJICA
1 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | 84:37:35 | |
2 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:06:13 | |
3 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:05:48 | |
4 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:16:32 | |
5 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:20:40 | |
6 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:26:37 | |
7 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 1:27:42 | |
8 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 1:31:08 | |
9 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:41:39 | |
10 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 1:46:06 | |
11 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:47:51 | |
12 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:30:05 | |
13 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 2:35:47 | |
14 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:44:00 | |
15 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:52:02 | |
16 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 3:04:19 | |
17 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:05:37 | |
18 | Patrick Gretsch (Ger) Argos - Shimano | 3:16:10 | |
19 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:46:00 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)
Iako je svrstana u ravničarske etape, profil ukazuje da će biti sve samo to ne. Prva trećina je ravna ali se u središnjem delu ide gore-dole. Većina vozača je markirala ovu etapu jer im nudi najbolju a možda i jedinu šansu za pobedu pre Pariza. Glavni beg dana može biti veoma masovan, sa desetak ili više vozača koji možda mogu imati dovoljno snage u nogama do kraja. S obzirom da su Olimpijske igre na manje od nedelju dana , biće interesantno videti da li su sprinteri spremni za tako dugu etapu. Nagradna igra traje a nagrade su tu.
-Tour de France 2012 - startna lista-
REZULTATI
1 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 4:54:12 | |
2 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
3 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
4 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
5 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
6 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp | ||
7 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | ||
8 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
9 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
10 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
11 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | ||
12 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
13 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
14 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | ||
15 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 0:00:04 | |
16 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | ||
17 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | ||
18 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | ||
19 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | ||
20 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
21 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | ||
22 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
23 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
24 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | ||
25 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
26 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | ||
27 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
28 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | ||
29 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | ||
30 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | ||
31 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
32 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
33 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | ||
34 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
35 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
36 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | ||
37 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
38 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
39 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp | ||
40 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | ||
41 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
42 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | ||
43 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
44 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | ||
45 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:00:12 | |
46 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | ||
47 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
48 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | ||
49 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:16 | |
50 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
51 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | ||
52 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
53 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
54 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
55 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
56 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
57 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | ||
58 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
59 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | ||
60 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | ||
61 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | ||
62 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
63 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
64 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
65 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
66 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | ||
67 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
68 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
69 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | ||
70 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
71 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
72 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | ||
73 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
74 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
75 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur - Sojasun | ||
76 | Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano | 0:00:33 | |
77 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | ||
78 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
79 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | 0:00:41 | |
80 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:04 | |
81 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:43 | |
82 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | 0:00:47 | |
83 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | 0:01:04 | |
84 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 0:01:11 | |
85 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:01:17 | |
86 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 0:01:29 | |
87 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:01:31 | |
88 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:52 | |
89 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:01:54 | |
90 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:02:07 | |
91 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
92 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | ||
93 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | ||
94 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
95 | David Zabriskie (USA) Garmin - Sharp | ||
96 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
97 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | ||
98 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
99 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
100 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:02:11 | |
101 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | 0:02:25 | |
102 | Stuart O'Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
103 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Sharp | 0:03:05 | |
104 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
105 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | ||
106 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
107 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:03:57 | |
108 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
109 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
110 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 0:04:10 | |
111 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:04:42 | |
112 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
113 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | ||
114 | Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano | ||
115 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | ||
116 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | ||
117 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | ||
118 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | ||
119 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
120 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | ||
121 | Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano | ||
122 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
123 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
124 | Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano | ||
125 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
126 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
127 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 0:05:00 | |
128 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 0:05:55 | |
129 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:07:50 | |
130 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | ||
131 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | ||
132 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
133 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
134 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
135 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
136 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
137 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
138 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
139 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
140 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
141 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 0:08:54 | |
142 | David Millar (GBr) Garmin - Sharp | ||
143 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
144 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
145 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | ||
146 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
147 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | ||
148 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | ||
149 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
150 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
151 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:11:55 | |
152 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | ||
153 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:12:32 |
___________________________________________________________
GENERALNI PLASMAN____________________________________
1 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 83:22:18 | |
2 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:02:05 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:41 | |
4 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:05:53 | |
5 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:08:30 | |
6 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:09:57 | |
7 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | 0:10:11 | |
8 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:10:17 | |
9 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | 0:11:00 | |
10 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:11:46 | |
11 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:12:54 | |
12 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | 0:14:05 | |
13 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | 0:14:22 | |
14 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:18:46 | |
15 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:22:54 | |
16 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | 0:24:24 | |
17 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:25:32 | |
18 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:29:51 | |
19 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 0:33:07 | |
20 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:33:50 | |
21 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:36:11 | |
22 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:41:59 | |
23 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | 0:48:57 | |
24 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:52:48 | |
25 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:54:29 | |
26 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:55:08 | |
27 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 0:57:38 | |
28 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:59:38 | |
29 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 1:02:17 | |
30 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 1:03:08 | |
31 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | 1:06:48 | |
32 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | 1:08:24 | |
33 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:09:20 | |
34 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 1:18:24 | |
35 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 1:20:42 | |
36 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 1:21:47 | |
37 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:22:58 | |
38 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:24:46 | |
39 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 1:25:41 | |
40 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 1:28:45 | |
41 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:29:17 | |
42 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 1:32:42 | |
43 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 1:33:12 | |
44 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | 1:34:04 | |
45 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 1:34:06 | |
46 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 1:34:42 | |
47 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | 1:34:48 | |
48 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 1:37:48 | |
49 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 1:37:58 | |
50 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | 1:39:56 | |
51 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 1:40:13 | |
52 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 1:43:06 | |
53 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:44:46 | |
54 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | 1:46:26 | |
55 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | 1:46:52 | |
56 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 1:47:58 | |
57 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:49:02 | |
58 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 1:49:52 | |
59 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 1:49:56 | |
60 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 1:50:42 | |
61 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:51:16 | |
62 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp | 1:55:00 | |
63 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 1:55:42 | |
64 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | 1:56:38 | |
65 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:01:54 | |
66 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 2:03:18 | |
67 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | 2:03:59 | |
68 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | 2:06:37 | |
69 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 2:08:16 | |
70 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 2:08:25 | |
71 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:08:47 | |
72 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:09:29 | |
73 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur - Sojasun | 2:09:43 | |
74 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi | 2:11:01 | |
75 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 2:11:02 | |
76 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 2:13:26 | |
77 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 2:16:32 | |
78 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 2:17:11 | |
79 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:18:22 | |
80 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 2:19:17 | |
81 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 2:19:21 | |
82 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 2:20:07 | |
83 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | 2:22:01 | |
84 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | 2:23:07 | |
85 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | 2:25:47 | |
86 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | 2:29:52 | |
87 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | 2:31:12 | |
88 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 2:31:40 | |
89 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 2:31:49 | |
90 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:32:07 | |
91 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 2:32:12 | |
92 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 2:35:47 | |
93 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 2:36:28 | |
94 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | 2:37:21 | |
95 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 2:38:37 | |
96 | Stuart O'Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:40:11 | |
97 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 2:43:25 | |
98 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 2:44:54 | |
99 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 2:45:34 | |
100 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 2:45:44 | |
101 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:45:53 | |
102 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | 2:47:02 | |
103 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 2:47:51 | |
104 | David Millar (GBr) Garmin - Sharp | 2:48:33 | |
105 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:49:09 | |
106 | David Zabriskie (USA) Garmin - Sharp | 2:49:26 | |
107 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:49:41 | |
108 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | 2:49:56 | |
109 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | 2:50:11 | |
110 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:50:48 | |
111 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | 2:51:05 | |
112 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:51:37 | |
113 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 2:52:03 | |
114 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:54:05 | |
115 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:54:19 | |
116 | Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano | 2:54:20 | |
117 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:57:31 | |
118 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 2:57:37 | |
119 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 2:58:04 | |
120 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:58:07 | |
121 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 2:58:48 | |
122 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 3:00:00 | |
123 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 3:00:07 | |
124 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | 3:06:14 | |
125 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | 3:06:46 | |
126 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:07:43 | |
127 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:08:11 | |
128 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:08:57 | |
129 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 3:09:23 | |
130 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | 3:11:36 | |
131 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 3:11:41 | |
132 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 3:11:49 | |
133 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | 3:12:11 | |
134 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | 3:13:24 | |
135 | Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano | 3:14:44 | |
136 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:16:07 | |
137 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:16:58 | |
138 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | 3:17:31 | |
139 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:18:35 | |
140 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 3:18:41 | |
141 | Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano | 3:20:02 | |
142 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 3:21:47 | |
143 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:24:05 | |
144 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | 3:24:46 | |
145 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 3:30:36 | |
146 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 3:33:21 | |
147 | Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano | 3:33:44 | |
148 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Sharp | 3:34:50 | |
149 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:36:14 | |
150 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:39:25 | |
151 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp | 3:43:58 | |
152 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:48:24 | |
153 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | 3:49:09 |
ZELENA MAJICA
1 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 386 | bod |
2 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 264 | |
3 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 238 | |
4 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 175 | |
5 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 146 | |
6 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 124 | |
7 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 108 | |
8 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 100 | |
9 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 98 | |
10 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 93 |
TAČKASTA MAJICA
1 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 134 | bod |
2 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 123 | |
3 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 77 | |
4 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 63 | |
5 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 51 | |
6 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 48 | |
7 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | 43 | |
8 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 40 | |
9 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 38 | |
10 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 34 |
BELA MAJICA
1 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | 83:30:48 | |
2 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:16 | |
3 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:00:50 | |
4 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:14:28 | |
5 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:16:16 | |
6 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:20:47 | |
7 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 1:24:42 | |
8 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 1:29:28 | |
9 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:36:16 | |
10 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 1:41:26 | |
11 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:42:46 | |
12 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:23:37 | |
13 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 2:27:17 | |
14 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:43:07 | |
15 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:49:01 | |
16 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:59:13 | |
17 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 3:03:19 | |
18 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | 3:16:16 | |
19 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:39:54 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)
Ovo je ključna etapa za brdaše jer je poslednja prilika za one koji su u konkurenciji za žutu majicu da odstrane hronometraše. Etapa predstavlja kombinaciju starog i novog. Prvi uspon je Menté gde je Luis Okana, 1971.godine, pao tokom jake oluje. Sledeći je Port de Bales, gde je Endi Šlek ostao biz lanca 2010.godine, što je i idealno mesto za napad. A onda se ide na Peyresourde i odmaralište iznad njega. Tu su i nagrade za najbržeg prognozera.
-Tour de France 2012 - startna lista-
REZULTATI
1 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 4:12:11 | |
2 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:00:19 | |
3 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | ||
4 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:00:22 | |
5 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:00:26 | |
6 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | ||
7 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:37 | |
8 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:00:54 | |
9 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | 0:01:02 | |
10 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 0:01:11 | |
11 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | 0:01:14 | |
12 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:01:30 | |
13 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:39 | |
14 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 0:01:46 | |
15 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:01:55 | |
16 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | 0:02:10 | |
17 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
18 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
19 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | ||
20 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:37 | |
21 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | 0:03:17 | |
22 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | ||
23 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | ||
24 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:04:10 | |
25 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
26 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:06:28 | |
27 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:46 | |
28 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
29 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 0:06:55 | |
30 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
31 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | ||
32 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | ||
33 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:07:33 | |
34 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | 0:08:19 | |
35 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 0:09:06 | |
36 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:09:37 | |
37 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:10:02 | |
38 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:10:42 | |
39 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
40 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 0:11:12 | |
41 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | ||
42 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:11:21 | |
43 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 0:13:59 | |
44 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | 0:15:02 | |
45 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | ||
46 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | ||
47 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
48 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:16:01 | |
49 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 0:16:06 | |
50 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
51 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
52 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
53 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
54 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
55 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
56 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
57 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
58 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
59 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | ||
60 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | ||
61 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
62 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | ||
63 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur - Sojasun | ||
64 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
65 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | ||
66 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
67 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
68 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
69 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | ||
70 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
71 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | ||
72 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | ||
73 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | ||
74 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
75 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
76 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
77 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | ||
78 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | ||
79 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 0:22:16 | |
80 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
81 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | ||
82 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:22:36 | |
83 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:23:20 | |
84 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 0:28:16 | |
85 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
86 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
87 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | ||
88 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:30:57 | |
89 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
90 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | ||
91 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | ||
92 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
93 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
94 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
95 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | ||
96 | Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano | ||
97 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | ||
98 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
99 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | ||
100 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
101 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
102 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | ||
103 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
104 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
105 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | ||
106 | Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano | ||
107 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
108 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
109 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
110 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
111 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
112 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
113 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
114 | Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano | ||
115 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
116 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
117 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | ||
118 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
119 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp | ||
120 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
121 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | ||
122 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | ||
123 | Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano | ||
124 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
125 | Stuart O'Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
126 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
127 | David Millar (GBr) Garmin - Sharp | ||
128 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Sharp | ||
129 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | ||
130 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
131 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
132 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
133 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | ||
134 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
135 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
136 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
137 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | ||
138 | David Zabriskie (USA) Garmin - Sharp | ||
139 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
140 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
141 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
142 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | ||
143 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
144 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp | ||
145 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
146 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | ||
147 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | ||
148 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | ||
149 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | ||
150 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | ||
151 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 0:31:32 | |
152 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | ||
153 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale |
_________________________________________________________________
GENERALNI PLASMAN_________________________________________
1 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 78:28:02 | |
2 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:02:05 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:41 | |
4 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:05:53 | |
5 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:08:30 | |
6 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:09:57 | |
7 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | 0:10:11 | |
8 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:10:17 | |
9 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | 0:11:00 | |
10 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:11:46 | |
11 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:12:58 | |
12 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | 0:14:09 | |
13 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | 0:14:22 | |
14 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:18:34 | |
15 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:22:42 | |
16 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | 0:24:24 | |
17 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:25:32 | |
18 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:29:43 | |
19 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 0:33:07 | |
20 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:33:38 | |
21 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:35:59 | |
22 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:41:47 | |
23 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | 0:48:20 | |
24 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 0:49:52 | |
25 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:52:36 | |
26 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:53:01 | |
27 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:54:29 | |
28 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:55:00 | |
29 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:58:30 | |
30 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | 0:59:02 | |
31 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 1:02:05 | |
32 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | 1:08:24 | |
33 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:09:08 | |
34 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 1:10:38 | |
35 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:11:07 | |
36 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 1:20:30 | |
37 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:20:53 | |
38 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 1:21:35 | |
39 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 1:25:29 | |
40 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:27:14 | |
41 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 1:28:33 | |
42 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 1:32:30 | |
43 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 1:33:16 | |
44 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | 1:33:52 | |
45 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 1:33:54 | |
46 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 1:34:13 | |
47 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | 1:34:36 | |
48 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 1:37:48 | |
49 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 1:37:58 | |
50 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 1:39:00 | |
51 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | 1:39:44 | |
52 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 1:40:01 | |
53 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | 1:42:14 | |
54 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:44:50 | |
55 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | 1:46:18 | |
56 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 1:47:19 | |
57 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 1:48:39 | |
58 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 1:48:49 | |
59 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:48:50 | |
60 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 1:49:40 | |
61 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:51:08 | |
62 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp | 1:55:00 | |
63 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 1:55:30 | |
64 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | 1:56:26 | |
65 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | 1:59:21 | |
66 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 2:00:30 | |
67 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:01:54 | |
68 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 2:03:22 | |
69 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | 2:04:16 | |
70 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 2:06:24 | |
71 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:07:20 | |
72 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:07:26 | |
73 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 2:08:13 | |
74 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi | 2:08:58 | |
75 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 2:09:25 | |
76 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur - Sojasun | 2:09:31 | |
77 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | 2:10:10 | |
78 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 2:11:36 | |
79 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 2:12:57 | |
80 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 2:14:16 | |
81 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:17:09 | |
82 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 2:17:56 | |
83 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | 2:18:29 | |
84 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 2:19:17 | |
85 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 2:22:50 | |
86 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 2:23:22 | |
87 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | 2:23:44 | |
88 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 2:26:57 | |
89 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 2:27:11 | |
90 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 2:27:38 | |
91 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | 2:29:52 | |
92 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 2:30:51 | |
93 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | 2:31:12 | |
94 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:31:55 | |
95 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | 2:37:21 | |
96 | Stuart O'Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:37:50 | |
97 | David Millar (GBr) Garmin - Sharp | 2:39:43 | |
98 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:41:23 | |
99 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | 2:42:10 | |
100 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:43:02 | |
101 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 2:43:04 | |
102 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 2:43:25 | |
103 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 2:43:41 | |
104 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:45:15 | |
105 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 2:45:34 | |
106 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:45:57 | |
107 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | 2:47:02 | |
108 | David Zabriskie (USA) Garmin - Sharp | 2:47:23 | |
109 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 2:47:25 | |
110 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 2:47:51 | |
111 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:49:45 | |
112 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:49:49 | |
113 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | 2:49:59 | |
114 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | 2:51:05 | |
115 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:52:53 | |
116 | Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano | 2:53:51 | |
117 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:54:19 | |
118 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 2:54:55 | |
119 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 2:56:01 | |
120 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 2:57:29 | |
121 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 2:58:11 | |
122 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 3:00:04 | |
123 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 3:00:11 | |
124 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 3:01:37 | |
125 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 3:02:59 | |
126 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | 3:03:13 | |
127 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | 3:04:34 | |
128 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:05:40 | |
129 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | 3:05:46 | |
130 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:05:56 | |
131 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | 3:07:33 | |
132 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:07:59 | |
133 | Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano | 3:10:06 | |
134 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | 3:11:36 | |
135 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 3:11:45 | |
136 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:12:14 | |
137 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:12:20 | |
138 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 3:14:03 | |
139 | Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano | 3:15:24 | |
140 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:16:19 | |
141 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | 3:16:48 | |
142 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 3:18:39 | |
143 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | 3:20:08 | |
144 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 3:21:46 | |
145 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 3:21:51 | |
146 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:26:57 | |
147 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:28:28 | |
148 | Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano | 3:29:06 | |
149 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 3:31:18 | |
150 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Sharp | 3:31:49 | |
151 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | 3:40:19 | |
152 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp | 3:44:02 | |
153 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:45:23 |
TAČKASTA MAJICA
1 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 134 | bod |
2 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 123 | |
3 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 77 | |
4 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 63 | |
5 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 51 | |
6 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 48 | |
7 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | 43 | |
8 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 40 | |
9 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 38 | |
10 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 34 |
ZELENA MAJICA
1 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 356 | bod |
2 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 254 | |
3 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 203 | |
4 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 130 | |
5 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 127 | |
6 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 124 | |
7 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 108 | |
8 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 100 | |
9 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 91 | |
10 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 91 |
BELA MAJICA
1 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | 78:36:32 | |
2 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:16 | |
3 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:00:38 | |
4 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:02:37 | |
5 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:12:23 | |
6 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:18:44 | |
7 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 1:24:46 | |
8 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 1:29:28 | |
9 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:36:20 | |
10 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 1:40:19 | |
11 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 1:42:38 | |
12 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 2:18:27 | |
13 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:23:25 | |
14 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:41:19 | |
15 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:44:23 | |
16 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 2:54:29 | |
17 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:57:10 | |
18 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | 3:11:38 | |
19 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 3:36:53 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)