Distanca: 172km
Najviši vrh: 710m
Kategorija: "Rolling"
Konačano šansa, kojih neće biti mnogo na Vuelti, za brze finišere, dok će se favoriti čuvati za sutra. Sprinteri, koji se pojave na startu u Pamploni, sigurno neće prepustiti ovu etapu beguncima. Ovo po severno-evropskim standardima nije potpuno ravna etapa ali je ipak u ravnijem ćošku Španije gde će u poslednjih 40km momci proći tri puta kroz cilj pre završnog sprinta koji je na širokom i pravom bulevaru. - La-Vuelta-2012-startna-lista -
REZULTATI:
1 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 4:10:37 | |
2 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | ||
3 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | ||
4 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | ||
5 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
6 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
7 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | ||
8 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | ||
9 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
10 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
11 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | ||
12 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
13 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | ||
14 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | ||
15 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | ||
16 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | ||
17 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
18 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | ||
19 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
20 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
21 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | ||
22 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | ||
23 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
24 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
25 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | ||
26 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
27 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
28 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | ||
29 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
30 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
31 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
32 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
33 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
34 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
35 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
36 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
37 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | ||
38 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
39 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
40 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | ||
41 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
42 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
43 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
44 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
45 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
46 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
47 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
48 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
49 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | ||
50 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
51 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
52 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
53 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | ||
54 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | ||
55 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
56 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
57 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | ||
58 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
59 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | ||
60 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
61 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
62 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
63 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
64 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
65 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
66 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | ||
67 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
68 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
69 | Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
70 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
71 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
72 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
73 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | ||
74 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
75 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | ||
76 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
77 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
78 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
79 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
80 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
81 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | ||
82 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
83 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
84 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
85 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | ||
86 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | ||
87 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
88 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | ||
89 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | ||
90 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | ||
91 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
92 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | ||
93 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | ||
94 | Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano | ||
95 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | ||
96 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
97 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | ||
98 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
99 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
100 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
101 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | ||
102 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
103 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | ||
104 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
105 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
106 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
107 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
108 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | ||
109 | Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
110 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
111 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
112 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
113 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | ||
114 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | ||
115 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
116 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
117 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | ||
118 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | ||
119 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
120 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
121 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
122 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
123 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
124 | Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan | ||
125 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
126 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
127 | Morris Possoni (Ita) Lampre - ISD | ||
128 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
129 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
130 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
131 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
132 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
133 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
134 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
135 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | ||
136 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | ||
137 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia | ||
138 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
139 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
140 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
141 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:00:21 | |
142 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:00:32 | |
143 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | ||
144 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
145 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
146 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
147 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
148 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
149 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | ||
150 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | ||
151 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
152 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | ||
153 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | ||
154 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
155 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
156 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | ||
157 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
158 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
159 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
160 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | ||
161 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
162 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
163 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | ||
164 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | ||
165 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
166 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
167 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
168 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
169 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | ||
170 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | ||
171 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | ||
172 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | ||
173 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
174 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
175 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
176 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | ||
177 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
178 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
179 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | ||
180 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | ||
181 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | 0:00:45 | |
182 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:00:46 | |
183 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | 0:00:48 | |
184 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:13 | |
185 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | ||
186 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:17 | |
187 | Cameron Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:02:36 | |
188 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | 0:03:09 | |
189 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:03:30 | |
190 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | 0:03:38 | |
191 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | 0:04:43 | |
192 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | ||
193 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural |
GENERALNI PLASMAN
1 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 17:29:22 | |
2 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:00:01 | |
3 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:00:05 | |
4 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:09 | |
5 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
6 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:00:11 | |
7 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:00:14 | |
8 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:00:24 | |
9 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:00:36 | |
10 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:46 | |
11 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 0:00:47 | |
12 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 0:00:52 | |
13 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | 0:00:53 | |
14 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | ||
15 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:00:55 | |
16 | Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:57 | |
17 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
18 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 0:01:17 | |
19 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | 0:01:26 | |
20 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:33 | |
21 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 0:01:34 | |
22 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:35 | |
23 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | 0:01:38 | |
24 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
25 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:01:50 | |
26 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:01:55 | |
27 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | 0:02:01 | |
28 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 0:02:15 | |
29 | Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:02:25 | |
30 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:35 | |
31 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:40 | |
32 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:02:41 | |
33 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | 0:02:48 | |
34 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | ||
35 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
36 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | 0:02:53 | |
37 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:03:41 | |
38 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | 0:03:43 | |
39 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 0:03:53 | |
40 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | 0:04:10 | |
41 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 0:04:24 | |
42 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 0:04:28 | |
43 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | 0:04:42 | |
44 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | 0:04:52 | |
45 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:05:00 | |
46 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | 0:05:06 | |
47 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:05:25 | |
48 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:05:27 | |
49 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | 0:05:48 | |
50 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:06:15 | |
51 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 0:06:21 | |
52 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:06:38 | |
53 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 0:06:43 | |
54 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | 0:06:45 | |
55 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:06:55 | |
56 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:06:59 | |
57 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:07:16 | |
58 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia | ||
59 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:07:18 | |
60 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:07:22 | |
61 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 0:07:30 | |
62 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | 0:07:50 | |
63 | Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano | 0:07:51 | |
64 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 0:08:08 | |
65 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:08:50 | |
66 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 0:09:37 | |
67 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | 0:09:38 | |
68 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 0:09:42 | |
69 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:09:47 | |
70 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 0:10:02 | |
71 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | 0:10:17 | |
72 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:10:34 | |
73 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | 0:10:39 | |
74 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:10:51 | |
75 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:10:56 | |
76 | Morris Possoni (Ita) Lampre - ISD | 0:11:03 | |
77 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | 0:11:05 | |
78 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 0:11:49 | |
79 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | 0:11:51 | |
80 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | 0:12:08 | |
81 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 0:12:46 | |
82 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:12:48 | |
83 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 0:12:58 | |
84 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | 0:13:15 | |
85 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | 0:13:25 | |
86 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | ||
87 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | 0:13:33 | |
88 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | 0:13:34 | |
89 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | 0:14:04 | |
90 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | 0:14:16 | |
91 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:15:03 | |
92 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
93 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:15:08 | |
94 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:15:12 | |
95 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:15:13 | |
96 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 0:15:14 | |
97 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | 0:15:40 | |
98 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 0:15:54 | |
99 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:16:05 | |
100 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:16:07 | |
101 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | 0:16:32 | |
102 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:16:33 | |
103 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | 0:16:54 | |
104 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | 0:16:57 | |
105 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | 0:17:15 | |
106 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | 0:17:50 | |
107 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 0:18:38 | |
108 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:19:17 | |
109 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | 0:19:18 | |
110 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 0:19:20 | |
111 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 0:19:37 | |
112 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | 0:19:38 | |
113 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
114 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:19:43 | |
115 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:19:46 | |
116 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:19:57 | |
117 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 0:20:04 | |
118 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | 0:20:26 | |
119 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | 0:20:30 | |
120 | Cameron Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:20:38 | |
121 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:21:06 | |
122 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:21:11 | |
123 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:21:14 | |
124 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:21:15 | |
125 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:21:20 | |
126 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | 0:21:33 | |
127 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | 0:22:17 | |
128 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | 0:22:18 | |
129 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:22:20 | |
130 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | 0:22:21 | |
131 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:22:25 | |
132 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | 0:22:39 | |
133 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | 0:22:40 | |
134 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
135 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | 0:22:46 | |
136 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | 0:22:50 | |
137 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | 0:22:59 | |
138 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:23:08 | |
139 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:23:17 | |
140 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 0:23:36 | |
141 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | 0:23:45 | |
142 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:23:49 | |
143 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:24:11 | |
144 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | 0:24:26 | |
145 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:24:31 | |
146 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | 0:24:36 | |
147 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 0:24:39 | |
148 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | 0:24:44 | |
149 | Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan | ||
150 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:24:45 | |
151 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:24:46 | |
152 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:25:00 | |
153 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | 0:25:10 | |
154 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | 0:25:13 | |
155 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:25:16 | |
156 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 0:25:32 | |
157 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | 0:26:02 | |
158 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 0:26:11 | |
159 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | 0:26:14 | |
160 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | 0:26:16 | |
161 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | 0:26:24 | |
162 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 0:26:53 | |
163 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:26:54 | |
164 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | 0:27:43 | |
165 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:27:52 | |
166 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:28:00 | |
167 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:28:31 | |
168 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:28:46 | |
169 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | 0:29:29 | |
170 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | 0:29:38 | |
171 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | 0:30:36 | |
172 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:31:05 | |
173 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:31:20 | |
174 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:31:28 | |
175 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | 0:31:35 | |
176 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | 0:31:38 | |
177 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | 0:31:41 | |
178 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | 0:31:44 | |
179 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | 0:31:50 | |
180 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | 0:32:38 | |
181 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 0:33:18 | |
182 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | 0:33:32 | |
183 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | 0:34:04 | |
184 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | 0:34:35 | |
185 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 0:34:58 | |
186 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 0:35:15 | |
187 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:36:00 | |
188 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | 0:36:33 | |
189 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | 0:37:33 | |
190 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:38:49 | |
191 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | 0:39:27 | |
192 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | 0:40:41 | |
193 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | 0:42:23 |
ZELENA MAJICA
1 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 50 | bod |
2 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | 29 | |
3 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 27 | |
4 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 27 | |
5 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | 26 | |
6 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 25 | |
7 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | 24 | |
8 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 20 | |
9 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 20 | |
10 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 18 |
TAČKASTA MAJICA
1 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 16 | bod |
2 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 11 | |
3 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 10 | |
4 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 10 | |
5 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 8 | |
6 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 6 | |
7 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 6 | |
8 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 5 | |
9 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 4 | |
10 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | 4 |
KOMBINACIJA
1 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 15 | bod |
2 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 18 | |
3 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 26 | |
4 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 27 | |
5 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 35 | |
6 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | 57 | |
7 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 74 | |
8 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 82 | |
9 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 83 | |
10 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 83 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/OlePaikkonen)
Distanca: 155.4km
Najviši vrh: 1,550m
Kategorija: Visoke planine
Prvi brdski finiš. Sa startom iz Baskije i finišom u regiji bogatoj vinogradima - Rioha, ovo će biti najteža etapa do sada. Ponovo su na ruti standardni usponi sa baskijske trke. Orduna je teži uspon od završnog koji je u skijaškom centru „Valdezcaray“. Ovaj uspon je poslednji put vožen na vuelti 1991. godine ali ne u celosti, dok je na čitavom usponu trijumfovao Šon Keli 1988. godine koji kaže da zbog svoje dužine ovo ipak nije uspon koji pravi brdaši vole.
- La-Vuelta-2012-startna-lista -
Taman kad je SKY rešio da razvuče momke po vetru sa strane neko iz Movistar tima je pao na vrhu grupe i napravio karambol. Razumljivo jer su ceo dan po vrućini bili napred i popustila im je koncentracija i bum tras! Odluka je već bila doneta što se SKY tima tiče. Povoljan vetar, pravi pravac i rasturanje grupe u najavi. Jedino im je posao pokvarilo to što je Valverde ostao u gužvi pozadi ali kao što rekoh: odluka je doneta i nije bilo stajanja i čekanja lidera trke.
Do brda zaostatak Valverdea bio je između 30-50 sekundi a onda su se potrudili Kuintana i Movistar društvo da se to uhvati na brdu. I taman kad su prišli na nekoliko stotina metara krenuli su skokovi i to je bilo to za crvenu majicu tj. Bata Verdea koji je uspeo da se spase koliko toliko. Na kraju borba između dvojice preostalih begunaca i drugi trijumf na grand tur trci dok se pozadi vodila borba za novi plasman gde sada Rodrigez ponovo vodi u generalnom grand tur trke. Videćemo kakva će taktika Purita biti na Vuelti jer se na Điru nisu baš proslavili.
Valverde je imao šta da kaže SKY momcima, koji na kraju trke "hlade mašine" na valjcima:
REZULTATI:
1 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 4:30:26 | |
2 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:00:02 | |
3 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 0:00:22 | |
4 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | 0:00:55 | |
5 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
6 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | 0:00:57 | |
7 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
8 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 0:01:01 | |
9 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:04 | |
10 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
11 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
12 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
13 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
14 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | ||
15 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
16 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | ||
17 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | ||
18 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
19 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
20 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
21 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
22 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
23 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | ||
24 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
25 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
26 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | ||
27 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
28 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
29 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
30 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
31 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
32 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:01:34 | |
33 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
34 | Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
35 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | ||
36 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 0:01:57 | |
37 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:01:59 | |
38 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
39 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
40 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
41 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
42 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
43 | Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
44 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | ||
45 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
46 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:08 | |
47 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | ||
48 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | 0:03:00 | |
49 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
50 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:03:15 | |
51 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:03:42 | |
52 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
53 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:03:53 | |
54 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 0:04:15 | |
55 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
56 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | ||
57 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
58 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia | ||
59 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
60 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | ||
61 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
62 | Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano | ||
63 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
64 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
65 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | ||
66 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | ||
67 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
68 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
69 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | ||
70 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | ||
71 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 0:05:07 | |
72 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:05:51 | |
73 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 0:07:17 | |
74 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | ||
75 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | ||
76 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
77 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
78 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | ||
79 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:07:53 | |
80 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:09:28 | |
81 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | ||
82 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
83 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
84 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | ||
85 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | ||
86 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | ||
87 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | ||
88 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
89 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
90 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
91 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
92 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
93 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
94 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | ||
95 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
96 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
97 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
98 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
99 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
100 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
101 | Morris Possoni (Ita) Lampre - ISD | ||
102 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
103 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | ||
104 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
105 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | ||
106 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | ||
107 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:12:14 | |
108 | Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan | ||
109 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | ||
110 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
111 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
112 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | ||
113 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
114 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
115 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | ||
116 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | ||
117 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | ||
118 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
119 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
120 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
121 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
122 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
123 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | ||
124 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | ||
125 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | ||
126 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
127 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | ||
128 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
129 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
130 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
131 | Cameron Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:14:50 | |
132 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | 0:15:01 | |
133 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:15:42 | |
134 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | ||
135 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
136 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
137 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
138 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | ||
139 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
140 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | ||
141 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | ||
142 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | ||
143 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
144 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
145 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | ||
146 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
147 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | ||
148 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
149 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
150 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | ||
151 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
152 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | ||
153 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | ||
154 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | ||
155 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | ||
156 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
157 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | ||
158 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | ||
159 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
160 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
161 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
162 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
163 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | ||
164 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
165 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
166 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
167 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | ||
168 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
169 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | ||
170 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
171 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | ||
172 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
173 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
174 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
175 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
176 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | ||
177 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | ||
178 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
179 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | 0:19:34 | |
180 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:19:49 | |
181 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
182 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
183 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | ||
184 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | ||
185 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | ||
186 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | ||
187 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
188 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | ||
189 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
190 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | ||
191 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
192 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | ||
193 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
194 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | ||
195 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | ||
196 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:20:27 | |
DNF | David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat |
GENERALNI PLASMAN
1 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 13:18:45 | |
2 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:00:01 | |
3 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:00:05 | |
4 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:09 | |
5 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
6 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:00:11 | |
7 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:00:14 | |
8 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:00:24 | |
9 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:00:36 | |
10 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:46 | |
11 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 0:00:47 | |
12 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 0:00:52 | |
13 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | 0:00:53 | |
14 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
15 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:00:55 | |
16 | Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:57 | |
17 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
18 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 0:01:17 | |
19 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | 0:01:26 | |
20 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:33 | |
21 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 0:01:34 | |
22 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:35 | |
23 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | 0:01:38 | |
24 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
25 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:01:50 | |
26 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:01:55 | |
27 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | 0:02:01 | |
28 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 0:02:15 | |
29 | Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:02:25 | |
30 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:35 | |
31 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:40 | |
32 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:02:41 | |
33 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | 0:02:48 | |
34 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | ||
35 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
36 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | 0:02:53 | |
37 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:03:41 | |
38 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | 0:03:43 | |
39 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 0:03:53 | |
40 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | 0:04:10 | |
41 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | 0:04:20 | |
42 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 0:04:24 | |
43 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 0:04:28 | |
44 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | 0:04:42 | |
45 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:05:00 | |
46 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | 0:05:06 | |
47 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:05:25 | |
48 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:05:27 | |
49 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:05:43 | |
50 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | 0:05:48 | |
51 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:06:06 | |
52 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 0:06:11 | |
53 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 0:06:21 | |
54 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:06:38 | |
55 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | 0:06:45 | |
56 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:06:55 | |
57 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 0:06:58 | |
58 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia | 0:07:16 | |
59 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
60 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:07:18 | |
61 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:07:22 | |
62 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 0:07:36 | |
63 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | 0:07:50 | |
64 | Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano | 0:07:53 | |
65 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:08:50 | |
66 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:09:15 | |
67 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 0:09:30 | |
68 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 0:09:37 | |
69 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | 0:09:38 | |
70 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 0:09:42 | |
71 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | 0:10:17 | |
72 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:10:19 | |
73 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:10:24 | |
74 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:10:34 | |
75 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | 0:10:39 | |
76 | Morris Possoni (Ita) Lampre - ISD | 0:11:03 | |
77 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | 0:11:05 | |
78 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | 0:11:14 | |
79 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | 0:11:36 | |
80 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 0:11:49 | |
81 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | 0:11:51 | |
82 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | 0:12:43 | |
83 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 0:12:46 | |
84 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:12:48 | |
85 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:12:53 | |
86 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 0:12:58 | |
87 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | 0:13:25 | |
88 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | 0:13:33 | |
89 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | 0:13:34 | |
90 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:13:58 | |
91 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | 0:14:04 | |
92 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | 0:14:16 | |
93 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:14:36 | |
94 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:14:40 | |
95 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:15:03 | |
96 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
97 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:15:13 | |
98 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 0:15:14 | |
99 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | 0:15:40 | |
100 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 0:15:54 | |
101 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:16:01 | |
102 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:16:05 | |
103 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:16:07 | |
104 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | 0:16:32 | |
105 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | 0:16:54 | |
106 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | 0:17:01 | |
107 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | 0:17:15 | |
108 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | 0:17:18 | |
109 | Cameron Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:18:02 | |
110 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 0:18:06 | |
111 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | 0:18:46 | |
112 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:19:17 | |
113 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 0:19:20 | |
114 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:19:25 | |
115 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 0:19:32 | |
116 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | 0:19:38 | |
117 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
118 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:19:43 | |
119 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:19:46 | |
120 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 0:19:49 | |
121 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | 0:20:30 | |
122 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | ||
123 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:20:34 | |
124 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:20:39 | |
125 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:21:14 | |
126 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:21:15 | |
127 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:21:20 | |
128 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | 0:21:32 | |
129 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | 0:21:33 | |
130 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | 0:21:46 | |
131 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:21:48 | |
132 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | 0:22:14 | |
133 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | 0:22:18 | |
134 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | 0:22:21 | |
135 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:22:25 | |
136 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | 0:22:27 | |
137 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | 0:22:40 | |
138 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
139 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | 0:22:47 | |
140 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:23:08 | |
141 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:23:17 | |
142 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
143 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 0:23:36 | |
144 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | 0:23:45 | |
145 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 0:24:07 | |
146 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:24:11 | |
147 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | 0:24:12 | |
148 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | 0:24:25 | |
149 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | 0:24:26 | |
150 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:24:31 | |
151 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | 0:24:36 | |
152 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | 0:24:38 | |
153 | Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan | 0:24:44 | |
154 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:24:45 | |
155 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | ||
156 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:24:46 | |
157 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:25:02 | |
158 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:25:16 | |
159 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
160 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 0:25:32 | |
161 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | 0:25:44 | |
162 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | 0:25:52 | |
163 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | 0:26:05 | |
164 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:26:08 | |
165 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 0:26:11 | |
166 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | 0:26:14 | |
167 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 0:26:21 | |
168 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | 0:26:58 | |
169 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | 0:27:43 | |
170 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:27:52 | |
171 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:28:00 | |
172 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | 0:28:29 | |
173 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:28:31 | |
174 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | 0:29:06 | |
175 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | 0:29:29 | |
176 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:31:05 | |
177 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:31:20 | |
178 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | 0:31:25 | |
179 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:31:28 | |
180 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | 0:31:35 | |
181 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | 0:31:44 | |
182 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | 0:31:50 | |
183 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 0:31:58 | |
184 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | 0:32:51 | |
185 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | 0:33:00 | |
186 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 0:33:22 | |
187 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | 0:34:35 | |
188 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 0:34:58 | |
189 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 0:35:15 | |
190 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:36:00 | |
191 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | 0:36:01 | |
192 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | 0:37:01 | |
193 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | 0:37:03 | |
194 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | 0:37:40 | |
195 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:38:49 | |
196 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | 0:39:27 |
ZELENA MAJICA
1 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 27 | bod |
2 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 25 | |
3 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 25 | |
4 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 20 | |
5 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 20 | |
6 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | 20 | |
7 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 18 | |
8 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 17 | |
9 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 17 | |
10 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 17 |
TAČKASTA MAJICA
1 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 16 | bod |
2 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 11 | |
3 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 10 | |
4 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 10 | |
5 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 8 | |
6 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 6 | |
7 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 6 | |
8 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 5 | |
9 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 4 | |
10 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | 4 |
BELA MAJICA
1 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 11 | bod |
2 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 14 | |
3 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 22 | |
4 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 24 | |
5 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 31 | |
6 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | 54 | |
7 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 69 | |
8 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 76 | |
9 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 76 | |
10 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 77 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)
Distanca: 153km
Najviši vrh: 940m
Kategorija: Srednje planine
Odmah na startu test za favorite. Posle prošlogodišnjeg povratka baskijskih puteva na Vueltu, posle dugogodišnjeg odsustva, i ove godine će vatreni Baskijci imati priliku da navijaju za svoje narandžaste momke. Ukratko: kakva etapa za početak grand tura? Tri kategorisana uspona su samo uvod za završni na Arate – tradicionalni finiš na trc oko Baskije – visinska razlika je 410m na dužini od 5km. Biće strmih deonica na ovoj dužini ali i ravnijih kilometara pri kraju. Razlike između vozača ne bi trebalo da budu značajnije.
- La-Vuelta-2012-startna-lista -
Ponovo radi bioskop - vratio se Pistolero i od prevelike želje za trijumfom ne seda u sedište već na prvom brdu. Iako cilj nije bio za njega nije prestajao da pokušava da osvoji solo etapu. Na kraju je ostao bez nagradnih sekundi jer je završio četvrti, ali borba je tek počela.
Valverde je pokazao da ništa nije gotovo do linije cilja gde je za dlaku pobedio Purita i presvukao svog timskog kolegu u borbi za crvenu majicu. Kris Frum je pokazao da je forma sa Tura i dalje tu ali nema te eksplozivnosti kao što je to bilo u julu kada on i Vigins nisu imali dostojnog protivnika. Pogledajte favorite za ovogodišnju Vueltu - crvena slova vode ka ostalim tekstovima kao - i vodič za predstojeću borbu u Španiji
REZULTATI:
1 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 3:49:37 | |
2 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
3 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
4 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
5 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:00:06 | |
6 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
7 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
8 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
9 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | ||
10 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
11 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
12 | Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
13 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | ||
14 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
15 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:00:27 | |
16 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:47 | |
17 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
18 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
19 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
20 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 0:00:50 | |
21 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
22 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
23 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | ||
24 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | ||
25 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
26 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
27 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
28 | Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
29 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:18 | |
30 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
31 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | ||
32 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
33 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | 0:01:28 | |
34 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
35 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
36 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
37 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
38 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | ||
39 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | ||
40 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
41 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | ||
42 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
43 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | ||
44 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | ||
45 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
46 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
47 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | 0:01:52 | |
48 | Morris Possoni (Ita) Lampre - ISD | ||
49 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
50 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | ||
51 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
52 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
53 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | 0:02:07 | |
54 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
55 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | ||
56 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
57 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
58 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | ||
59 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
60 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 0:02:31 | |
61 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
62 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | 0:02:57 | |
63 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
64 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 0:03:00 | |
65 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia | 0:03:11 | |
66 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | 0:03:22 | |
67 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | ||
68 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
69 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:03:23 | |
70 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | ||
71 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
72 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
73 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
74 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | 0:03:50 | |
75 | Cameron Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | ||
76 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
77 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | ||
78 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
79 | Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano | ||
80 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | 0:04:19 | |
81 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
82 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
83 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
84 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
85 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | 0:04:58 | |
86 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | 0:05:00 | |
87 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
88 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:34 | |
89 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | ||
90 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
91 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
92 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
93 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | ||
94 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | ||
95 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | ||
96 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:05:36 | |
97 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
98 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
99 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
100 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
101 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | ||
102 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
103 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
104 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
105 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | 0:05:47 | |
106 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | 0:05:54 | |
107 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | 0:06:42 | |
108 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
109 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
110 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
111 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | ||
112 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
113 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
114 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
115 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
116 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
117 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
118 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | ||
119 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | ||
120 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
121 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | ||
122 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
123 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
124 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | ||
125 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
126 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | ||
127 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | ||
128 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | ||
129 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
130 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
131 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
132 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
133 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
134 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
135 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
136 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
137 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
138 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 0:07:59 | |
139 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | ||
140 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
141 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | ||
142 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | ||
143 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
144 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
145 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:08:45 | |
146 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:08:57 | |
147 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | 0:09:04 | |
148 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 0:09:07 | |
149 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | 0:09:08 | |
150 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:09:21 | |
151 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
152 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | 0:10:04 | |
153 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
154 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
155 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
156 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
157 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | ||
158 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
159 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | ||
160 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | ||
161 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | ||
162 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | ||
163 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | ||
164 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
165 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
166 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | ||
167 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:11:08 | |
168 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:11:18 | |
169 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | ||
170 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
171 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | ||
172 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
173 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | ||
174 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | ||
175 | Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan | ||
176 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | ||
177 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
178 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | 0:11:53 | |
179 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | ||
180 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | ||
181 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:12:04 | |
182 | David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat | 0:14:14 | |
183 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | ||
184 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | 0:16:22 | |
185 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
186 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | ||
187 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
188 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
189 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | ||
190 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
191 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | ||
192 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | ||
193 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | ||
194 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | ||
195 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
196 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | ||
197 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team |
GENERALNI PLASMAN
1 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 8:46:56 | |
2 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:00:18 | |
3 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:00:19 | |
4 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:00:20 | |
5 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:00:24 | |
6 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:28 | |
7 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
8 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:00:30 | |
9 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:00:33 | |
10 | Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:46 | |
11 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:00:52 | |
12 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:59 | |
13 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 0:01:06 | |
14 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 0:01:11 | |
15 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | 0:01:12 | |
16 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
17 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
18 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:01:14 | |
19 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:01:16 | |
20 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:01:27 | |
21 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 0:01:36 | |
22 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
23 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:01:39 | |
24 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | 0:01:45 | |
25 | Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:49 | |
26 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:50 | |
27 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:52 | |
28 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 0:01:53 | |
29 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | 0:01:57 | |
30 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | 0:02:04 | |
31 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
32 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
33 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:02:05 | |
34 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | 0:02:08 | |
35 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
36 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:02:14 | |
37 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
38 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
39 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:02:19 | |
40 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | 0:02:29 | |
41 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
42 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 0:02:34 | |
43 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:02:35 | |
44 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:02:54 | |
45 | Morris Possoni (Ita) Lampre - ISD | 0:02:58 | |
46 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | 0:03:00 | |
47 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | 0:03:07 | |
48 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | ||
49 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | 0:03:09 | |
50 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | 0:03:14 | |
51 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 0:03:17 | |
52 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 0:03:19 | |
53 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | 0:03:31 | |
54 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:03:33 | |
55 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:03:36 | |
56 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 0:03:44 | |
57 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
58 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:03:45 | |
59 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | 0:03:46 | |
60 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:03:47 | |
61 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
62 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 0:03:50 | |
63 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | 0:03:53 | |
64 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:04:03 | |
65 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 0:04:06 | |
66 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | 0:04:12 | |
67 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | 0:04:23 | |
68 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia | 0:04:24 | |
69 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
70 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:04:26 | |
71 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | 0:04:29 | |
72 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | 0:04:31 | |
73 | Cameron Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:04:35 | |
74 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 0:04:41 | |
75 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:04:43 | |
76 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | 0:04:45 | |
77 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | 0:04:58 | |
78 | Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano | 0:05:01 | |
79 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:05:06 | |
80 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | 0:05:20 | |
81 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | 0:05:28 | |
82 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | 0:05:29 | |
83 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | 0:05:41 | |
84 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | 0:05:46 | |
85 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:05:58 | |
86 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
87 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:06:02 | |
88 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | 0:06:03 | |
89 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:06:05 | |
90 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | 0:06:07 | |
91 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | 0:06:11 | |
92 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:20 | |
93 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:06:35 | |
94 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 0:06:43 | |
95 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 0:06:45 | |
96 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | 0:06:46 | |
97 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | 0:06:49 | |
98 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:06:55 | |
99 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:06:56 | |
100 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:06:58 | |
101 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:07:01 | |
102 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 0:07:04 | |
103 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 0:07:06 | |
104 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:07:08 | |
105 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 0:07:09 | |
106 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | 0:07:13 | |
107 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | 0:07:27 | |
108 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:07:28 | |
109 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 0:07:49 | |
110 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | 0:07:55 | |
111 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
112 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:07:56 | |
113 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | 0:07:59 | |
114 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:08:00 | |
115 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:08:02 | |
116 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | 0:08:21 | |
117 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
118 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | 0:08:22 | |
119 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:08:26 | |
120 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 0:08:29 | |
121 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | 0:08:32 | |
122 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 0:08:41 | |
123 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 0:08:45 | |
124 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | 0:08:47 | |
125 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
126 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:08:52 | |
127 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:08:55 | |
128 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | 0:08:56 | |
129 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 0:08:58 | |
130 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
131 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
132 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | 0:09:10 | |
133 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | 0:09:13 | |
134 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 0:09:17 | |
135 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | 0:09:26 | |
136 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:09:43 | |
137 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | 0:09:46 | |
138 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 0:09:48 | |
139 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:09:52 | |
140 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:10:01 | |
141 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:10:05 | |
142 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | 0:10:17 | |
143 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | 0:10:19 | |
144 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:10:26 | |
145 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | ||
146 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:10:27 | |
147 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | 0:10:42 | |
148 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:10:43 | |
149 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:10:44 | |
150 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:10:57 | |
151 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
152 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
153 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 0:11:09 | |
154 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | 0:11:25 | |
155 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | 0:11:33 | |
156 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:11:34 | |
157 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 0:11:52 | |
158 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | 0:11:55 | |
159 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | 0:11:56 | |
160 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:12:01 | |
161 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 0:12:02 | |
162 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:12:17 | |
163 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | 0:12:27 | |
164 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | 0:12:31 | |
165 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:12:34 | |
166 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | 0:13:09 | |
167 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | 0:13:18 | |
168 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | 0:13:24 | |
169 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:13:33 | |
170 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | 0:13:34 | |
171 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | 0:13:35 | |
172 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:13:41 | |
173 | Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan | 0:13:53 | |
174 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | 0:14:10 | |
175 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | 0:14:16 | |
176 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | 0:14:22 | |
177 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | 0:14:25 | |
178 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | 0:14:47 | |
179 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | 0:15:10 | |
180 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:15:17 | |
181 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 0:16:49 | |
182 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | 0:17:06 | |
183 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:17:09 | |
184 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 0:17:19 | |
185 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | 0:17:31 | |
186 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:17:34 | |
187 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | 0:17:35 | |
188 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | 0:18:35 | |
189 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | 0:18:41 | |
190 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | 0:18:52 | |
191 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 0:19:03 | |
192 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | 0:19:14 | |
193 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | 0:20:16 | |
194 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 0:20:39 | |
195 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | 0:21:01 | |
196 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:27:58 | |
197 | David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat | 0:28:19 |
ZELENA MAJICA
1 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 25 | bod |
2 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 25 | |
3 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | 20 | |
4 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 20 | |
5 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 16 | |
6 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 16 | |
7 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 15 | |
8 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 14 | |
9 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 12 | |
10 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | 12 |
TAČKASTA MAJICA
1 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 11 | bod |
2 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 10 | |
3 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 6 | |
4 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 6 | |
5 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 4 | |
6 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | 3 | |
7 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 2 | |
8 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 2 | |
9 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2 | |
10 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | 2 |
BELA MAJICA -combinada
1 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 4 | bod |
2 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 10 | |
3 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 17 | |
4 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 17 | |
5 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 45 | |
6 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 123 | |
7 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 130 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)
Distanca: 180km
Najviši vrh: 635m
Kada je direktor rute Abraham Olano postavljao stazu za prvu drumsku etapu sigurno je imao na umu lokalne heroje Navare: Miguela Induraina i Visente Garsiju Akostu. Iako put ide konstantno gore dole ima samo jedan brdski cilj koji će prvom momku preko ove linije garantovati brdsku majicu bar jedan dan. Poslednji kilometar je blago uzbrdo pa će danas sprinterima biti izuzetno naporan dan.
- La-Vuelta-2012-startna-lista -
REZULTATI
1 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 4:38:40 | |
2 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | ||
3 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | ||
4 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
5 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | ||
6 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | ||
7 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | ||
8 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | ||
9 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | ||
10 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | ||
11 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
12 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | ||
13 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
14 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
15 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | ||
16 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | ||
17 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
18 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | ||
19 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
20 | Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
21 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
22 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
23 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | ||
24 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | ||
25 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
26 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
27 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
28 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
29 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
30 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
31 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | ||
32 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
33 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
34 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | ||
35 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
36 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | ||
37 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
38 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | ||
39 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | ||
40 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
41 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
42 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
43 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | ||
44 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | ||
45 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | ||
46 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | ||
47 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | ||
48 | Cameron Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | ||
49 | Morris Possoni (Ita) Lampre - ISD | ||
50 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | ||
51 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | ||
52 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
53 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | ||
54 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
55 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
56 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
57 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | ||
58 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
59 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
60 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
61 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
62 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
63 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | ||
64 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
65 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
66 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | ||
67 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
68 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | ||
69 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
70 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
71 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
72 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
73 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
74 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
75 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
76 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
77 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | ||
78 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
79 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
80 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
81 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
82 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
83 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | ||
84 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
85 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | ||
86 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
87 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
88 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
89 | Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
90 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | ||
91 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
92 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
93 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | ||
94 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
95 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
96 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
97 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
98 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
99 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
100 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
101 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
102 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
103 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
104 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
105 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
106 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | ||
107 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
108 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
109 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
110 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
111 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia | ||
112 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
113 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
114 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
115 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | ||
116 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | ||
117 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
118 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
119 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | ||
120 | Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano | ||
121 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
122 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
123 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
124 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
125 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
126 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | ||
127 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
128 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
129 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | ||
130 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
131 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
132 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | ||
133 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | ||
134 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | ||
135 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
136 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
137 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | ||
138 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
139 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
140 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
141 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
142 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
143 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
144 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
145 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | ||
146 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
147 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | ||
148 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | ||
149 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
150 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
151 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
152 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
153 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
154 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
155 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
156 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | ||
157 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | ||
158 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | ||
159 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
160 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | ||
161 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
162 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | ||
163 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
164 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | ||
165 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | ||
166 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
167 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | ||
168 | Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan | ||
169 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
170 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | ||
171 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:00:20 | |
172 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | ||
173 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
174 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
175 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | ||
176 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | ||
177 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
178 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | ||
179 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
180 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | ||
181 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
182 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
183 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | 0:00:25 | |
184 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | 0:00:51 | |
185 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | ||
186 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | 0:01:08 | |
187 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | 0:01:32 | |
188 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | ||
189 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | ||
190 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | 0:01:37 | |
191 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:49 | |
192 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
193 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | 0:02:05 | |
194 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | 0:02:06 | |
195 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:03:28 | |
196 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:09:08 | |
197 | David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat | 0:12:56 | |
DNF | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team |
1 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | 4:57:31 | |
2 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | 0:00:01 | |
3 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
4 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
5 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
6 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 0:00:04 | |
7 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:10 | |
8 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | ||
9 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
10 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
11 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
12 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
13 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
14 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
15 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
16 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
17 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
18 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
19 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
20 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
21 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
22 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
23 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | 0:00:12 | |
24 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
25 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | ||
26 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
27 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
28 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
29 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
30 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
31 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:13 | |
32 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:00:14 | |
33 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
34 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
35 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
36 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:00:15 | |
37 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
38 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
39 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
40 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
41 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
42 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:00:17 | |
43 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | 0:00:25 | |
44 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:28 | |
45 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
46 | Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
47 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | ||
48 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
49 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:31 | |
50 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | 0:00:32 | |
51 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
52 | Cameron Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:00:33 | |
53 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | ||
54 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 0:00:34 | |
55 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
56 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
57 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
58 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | ||
59 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
60 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
61 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
62 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
63 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
64 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
65 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:00:35 | |
66 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
67 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
68 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
69 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
70 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:37 | |
71 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:00:41 | |
72 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | ||
73 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
74 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
75 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
76 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
77 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
78 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 0:00:45 | |
79 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 0:00:47 | |
80 | Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
81 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
82 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
83 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
84 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
85 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | 0:00:53 | |
86 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 0:00:54 | |
87 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
88 | Morris Possoni (Ita) Lampre - ISD | ||
89 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | ||
90 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | ||
91 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | 0:00:55 | |
92 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
93 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | ||
94 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | ||
95 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | ||
96 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | 0:00:57 | |
97 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
98 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
99 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | ||
100 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 0:00:59 | |
101 | Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano | ||
102 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | ||
103 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | 0:01:00 | |
104 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | 0:01:01 | |
105 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
106 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia | ||
107 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | ||
108 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | ||
109 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | ||
110 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
111 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | ||
112 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:05 | |
113 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:01:06 | |
114 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:01:07 | |
115 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:01:08 | |
116 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
117 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | 0:01:10 | |
118 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | ||
119 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:01:12 | |
120 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:13 | |
121 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:17 | |
122 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | ||
123 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
124 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:18 | |
125 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | 0:01:27 | |
126 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | ||
127 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | ||
128 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | ||
129 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | ||
130 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
131 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | ||
132 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | ||
133 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | ||
134 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
135 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | ||
136 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:32 | |
137 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 0:01:35 | |
138 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 0:01:39 | |
139 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | 0:01:40 | |
140 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:47 | |
141 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | 0:01:53 | |
142 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
143 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
144 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:01:58 | |
145 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:01 | |
146 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
147 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | ||
148 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
149 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | 0:02:02 | |
150 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:02:03 | |
151 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:02:05 | |
152 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | ||
153 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:02:10 | |
154 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:02:18 | |
155 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | ||
156 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | 0:02:19 | |
157 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | 0:02:20 | |
158 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | 0:02:23 | |
159 | Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan | ||
160 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
161 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | 0:02:26 | |
162 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 0:02:29 | |
163 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | 0:02:31 | |
164 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:32 | |
165 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 0:02:33 | |
166 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | 0:02:34 | |
167 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | 0:02:43 | |
168 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | 0:02:46 | |
169 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 0:02:47 | |
170 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | 0:02:52 | |
171 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
172 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | 0:02:53 | |
173 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 0:02:54 | |
174 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:58 | |
175 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | 0:03:02 | |
176 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | 0:03:05 | |
177 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | ||
178 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:03:07 | |
179 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | 0:03:08 | |
180 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | 0:03:17 | |
181 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | 0:03:18 | |
182 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | ||
183 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:03:25 | |
184 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
185 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
186 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | 0:03:40 | |
187 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | 0:03:42 | |
188 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:03:47 | |
189 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:03:50 | |
190 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | 0:04:00 | |
191 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 0:04:05 | |
192 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | 0:04:15 | |
193 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | 0:04:27 | |
194 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | 0:04:31 | |
195 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:05:30 | |
196 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:11:24 | |
197 | David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat | 0:13:53 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)
1 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 4:38:40 | |
2 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | ||
3 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | ||
4 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
5 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | ||
6 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | ||
7 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | ||
8 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | ||
9 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | ||
10 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | ||
11 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
12 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | ||
13 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
14 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
15 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | ||
16 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | ||
17 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
18 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | ||
19 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
20 | Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
21 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
22 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
23 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | ||
24 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | ||
25 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
26 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
27 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
28 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
29 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
30 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
31 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | ||
32 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
33 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
34 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | ||
35 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
36 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | ||
37 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
38 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | ||
39 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | ||
40 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
41 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
42 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
43 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | ||
44 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | ||
45 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | ||
46 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | ||
47 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | ||
48 | Cameron Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | ||
49 | Morris Possoni (Ita) Lampre - ISD | ||
50 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | ||
51 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | ||
52 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
53 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | ||
54 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
55 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
56 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
57 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | ||
58 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
59 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
60 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
61 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
62 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
63 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | ||
64 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
65 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
66 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | ||
67 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
68 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | ||
69 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
70 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
71 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
72 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
73 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
74 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
75 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
76 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
77 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | ||
78 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
79 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
80 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
81 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
82 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
83 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | ||
84 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
85 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | ||
86 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
87 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
88 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
89 | Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
90 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | ||
91 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
92 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
93 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | ||
94 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
95 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
96 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
97 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
98 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
99 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
100 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
101 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
102 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
103 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
104 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
105 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
106 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | ||
107 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
108 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
109 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
110 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
111 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia | ||
112 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
113 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
114 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
115 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | ||
116 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | ||
117 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
118 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
119 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | ||
120 | Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano | ||
121 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
122 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
123 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
124 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
125 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
126 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | ||
127 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
128 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | ||
129 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | ||
130 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
131 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
132 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | ||
133 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | ||
134 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | ||
135 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
136 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
137 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | ||
138 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
139 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
140 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
141 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
142 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
143 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
144 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
145 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | ||
146 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
147 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | ||
148 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | ||
149 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
150 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
151 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
152 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
153 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
154 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
155 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
156 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | ||
157 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | ||
158 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | ||
159 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
160 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | ||
161 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
162 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | ||
163 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
164 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | ||
165 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | ||
166 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
167 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | ||
168 | Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan | ||
169 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
170 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | ||
171 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:00:20 | |
172 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | ||
173 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
174 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
175 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | ||
176 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | ||
177 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
178 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | ||
179 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
180 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | ||
181 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
182 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
183 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | 0:00:25 | |
184 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | 0:00:51 | |
185 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | ||
186 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | 0:01:08 | |
187 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | 0:01:32 | |
188 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | ||
189 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | ||
190 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | 0:01:37 | |
191 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:49 | |
192 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
193 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | 0:02:05 | |
194 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | 0:02:06 | |
195 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:03:28 | |
196 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:09:08 | |
197 | David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat | 0:12:56 | |
DNF | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team |
Distanca: 16.2km
Najviša tačka: 460m
Kategorija: Teimski hronometar
Na distanci od 16 km teško je da možemo očekivati neke velike razlike između odmornih timova. Start je na Plaza del Kastiljo, pravi se krug oko Pamplone i završava u koridi. Prvi deo staze je ravan i veoma brz dok je poslednjih nekoliko kilometara veoma tehnički zahtevno kroz uske ulice Pamplone pa će dobro uigrani timovi ovde imati prednost. Teško da može biti više od jednog minuta razlike između prvo i poslednjeg tima.
REZULTATI
1 | Movistar | 0:18:51 | |
2 | Rabobank | 0:00:10 | |
3 | Omega Pharma Quickstep | ||
4 | BMC | ||
5 | Sky | 0:00:12 | |
6 | Lotto-Belisol | ||
7 | Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:00:14 | |
8 | Katusha | 0:00:15 | |
9 | Euskaltel-Euskadi | 0:00:28 | |
10 | Orica-GreenEdge | 0:00:33 | |
11 | Astana | 0:00:34 | |
12 | AG2R | ||
13 | Vacansoleil DCM | 0:00:35 | |
14 | Liquigas-Cannondale | 0:00:41 | |
15 | Cofidis | 0:00:47 | |
16 | Lampre-ISD | 0:00:54 | |
17 | RadioShack-Nissan | 0:00:55 | |
18 | FDJ-BigMat | 0:00:57 | |
19 | Argos-Shimano | 0:00:59 | |
20 | Andalucia | 0:01:01 |
1 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | 0:18:51 | |
2 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | 0:00:01 | |
3 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
4 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | ||
5 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
6 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 0:00:04 | |
7 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | 0:00:10 | |
8 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
9 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
10 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
11 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
12 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
13 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
14 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
15 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
16 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
17 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
18 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
19 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
20 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
21 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
22 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
23 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 0:00:12 | |
24 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
25 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
26 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
27 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
28 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
29 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | ||
30 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | ||
31 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
32 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | ||
33 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | ||
34 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:13 | |
35 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:00:14 | |
36 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
37 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
38 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
39 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
40 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:00:15 | |
41 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
42 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
43 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
44 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
45 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
46 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:00:17 | |
47 | Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:28 | |
48 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
49 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | ||
50 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
51 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
52 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:31 | |
53 | Allan Davis (Aus) Orica - GreenEdge | 0:00:33 | |
54 | Simon Clarke (Aus) Orica - GreenEdge | ||
55 | Cameron Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | ||
56 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica - GreenEdge | ||
57 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica - GreenEdge | ||
58 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 0:00:34 | |
59 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
60 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
61 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
62 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
63 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
64 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
65 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
66 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
67 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
68 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:00:35 | |
69 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
70 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
71 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
72 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
73 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:37 | |
74 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:00:41 | |
75 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
76 | Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
77 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
78 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
79 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
80 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | ||
81 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 0:00:45 | |
82 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:00:47 | |
83 | Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
84 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
85 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
86 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
87 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 0:00:54 | |
88 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
89 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - ISD | ||
90 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | ||
91 | Morris Possoni (Ita) Lampre - ISD | ||
92 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | 0:00:55 | |
93 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
94 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | ||
95 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | ||
96 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | ||
97 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | 0:00:57 | |
98 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
99 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | ||
100 | David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat | ||
101 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
102 | Mitchell Docker (Aus) Orica - GreenEdge | ||
103 | Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano | 0:00:59 | |
104 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | ||
105 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | ||
106 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | ||
107 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | ||
108 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | 0:01:00 | |
109 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | 0:01:01 | |
110 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia | ||
111 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | ||
112 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
113 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | ||
114 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
115 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | ||
116 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | ||
117 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:05 | |
118 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:01:06 | |
119 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:01:07 | |
120 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
121 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:01:08 | |
122 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
123 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:10 | |
124 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | ||
125 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:01:12 | |
126 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:13 | |
127 | Pieter Weening (Ned) Orica - GreenEdge | 0:01:17 | |
128 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
129 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
130 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:18 | |
131 | Michel Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 0:01:27 | |
132 | Thomas Peterson (USA) Garmin - Sharp | ||
133 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin - Sharp | ||
134 | Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp | ||
135 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp | ||
136 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | ||
137 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | ||
138 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | ||
139 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | ||
140 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | ||
141 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | ||
142 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:32 | |
143 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 0:01:35 | |
144 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | 0:01:38 | |
145 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 0:01:39 | |
146 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | 0:01:40 | |
147 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:01:50 | |
148 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:01:53 | |
149 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
150 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | ||
151 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank - Tinkoff Bank | 0:01:58 | |
152 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank - Tinkoff Bank | ||
153 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | 0:01:59 | |
154 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | 0:02:01 | |
155 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
156 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
157 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
158 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
159 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | ||
160 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | 0:02:02 | |
161 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
162 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 0:02:03 | |
163 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | ||
164 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:02:05 | |
165 | Travis Meyer (Aus) Orica - GreenEdge | 0:02:15 | |
166 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:02:16 | |
167 | Julian Dean (NZl) Orica - GreenEdge | 0:02:20 | |
168 | Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan | 0:02:23 | |
169 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | ||
170 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | ||
171 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:32 | |
172 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 0:02:33 | |
173 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | ||
174 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | ||
175 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 0:02:34 | |
176 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
177 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | 0:02:43 | |
178 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 0:02:47 | |
179 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | ||
180 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre - ISD | 0:02:52 | |
181 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
182 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:58 | |
183 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Sharp | 0:03:05 | |
184 | Davide Cimolai (Ita) Lampre - ISD | ||
185 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | 0:03:08 | |
186 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | 0:03:17 | |
187 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | 0:03:18 | |
188 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | ||
189 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:24 | |
190 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:03:25 | |
191 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
192 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
193 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Sharp | 0:03:36 | |
194 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | 0:03:40 | |
195 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | 0:03:42 | |
196 | Raymond Kreder (Ned) Garmin - Sharp | 0:04:05 | |
197 | Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp | 0:04:31 | |
198 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | 0:09:03 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)
Zašto se sportisti dopinguju? Znam zašto jer sam bio suočen sa tim izborom.
Moj život na biciklu je počeo u srednjoj školi. Kada bi se alarm na mom "Goofy" satu oglasio u 5:30 pre podne, iskakao sam iz kreveta sa uzbuđenjem i svrhom. Žurio sam niz stepenice, rastezao se, oblačio vrećasti spandeks na svoj 41kg težak skelet i odleteo iz garaže. Vozio sam po ledenom, mračnom, jutru kolorada. Narednih 50 kilometara, podizao sam puls koliko mi je srce dozvoljavalo i pedalirao brzo, zadajući razne promrzline ekstremitetima i dajući mojim roditeljima razlog da dovedu u pitanje moj zdrav razum.
Ove rane jutarnje vožnje čine u velikoj meri sećanje na moje tinejdžerske godine; padovi, adrenalnin i disciplina svakodnevnog treninga. Ali najživlje sećanje na te vožnje je kako sam sanjao.
Dok sam žurio kroz komšiluk, u predgrađu Denvera, moj um je bio svuda samo ne tu. Peo sam se na velike alpske prevoje na Tur de Fransu. Brisao sam iz uma školske siledžije, novčane probleme kod kuće i tužnu činjenicu da niko nije hteo da ide na „homecoming“ sa mnom. Bežao sam u snove i kada sam se vratio u stvarnost, odučio sam da ne postoji napor, patnja i žrtvovanje koji bi me sprečili da ostvarim ovaj san. Odlučnost nije počinjala da opisuje ono što sam osećao unutra. Osećao sam se predodređenim.
Ostvarivanje dečačkih snova je težak posao. Shvatio sam to kako su prolazile godine i kilometri. Prvo, fizički je naporno voziti 32 000 kilometara godišnje, 10 godina uzastopno. Onda je tu pritisak tvoje porodice koja pokušava da te podrži, ili bar razume. Zatim, gubitak društvenog kontakta i prijatelja. Dok je većina mojih prijatelja bila na maturskoj večeri ja sam rano otišao u krevet zbog trke narednog dana. Tokom školovanja, vozio sam mamin Oldsmobile '78 širom zemlje da bih se takmičio tamo gde bih mogao da budem zapažen. I dok je većina klinaca otišla na koledž ja sam otišao u Španiju, u stan sa hladnom vodom, nadajući se da će to da izađe na veliko.
Ljudi koji žive svoje snove nisu oni koji su imali sreću ili dar, nego su to oni koji su tvrdoglavi, odlučni i spremni da se žrtvuju. Sada zamislite da ste platili članarinu, odradili posao, imate talenat i i vaša odlučnost je čvrsta kao beton. U tom trenutku, san je 98% potpun ali tu je i poslednja mala stvar koja vam je potrebna da postanete veliki.
A onda, kada ste na dohvat ostvarenja dečačkog sna, tako vam je bar rečeno, bilo direktno ili indirektno od strane nekih trenera, mentora, pa čak i direktora, vi nećete uspeti ukoliko ne varate. Ukoliko se ne odlučite na doping. Doping može biti tih poslednjih 2%. To bi održalo vaše snove, bar u očima onih koji ne mogu da vide vaše srce. Međutim, vi morate da lažete. Lažete vašu majku, vaše prijatelje, vaše navijače. Lažete ceo svet. To je surova realnost koja je izneta pred mnoge najtalentovanije, najvrednije i najveće sanjare među sportistima tog vremena.
Koliko su zaista ta 2% bitna? U elitnoj atletici, 2% vremena ili snage ili izdržljivosti su večnost. To je razlika u vremenu između trčanja na 100 metara za 9.8 sekundi i 10 sekundi. U plivanju između prvog i devetog mesta na 100 metara prsno. A na Tur de Fransu, 2% je razlika između prvog i 100-tog u generalnom plasamanu.
Da bude jasno, trčanje 9.8 (ili brže), pobeda na 100m prsno ili trijumf na Tur de Fransu su veoma mogući i bez dopinga. Ali je takođe jasno da je nemoguće pobediti ako se antidoping propisi ne primenjuju. Ako kažete ne kada antidoping propisi nisu prinudni, onda ste odlučili da završite svoj san jer ne možete biti konkurentni. To je teška činjenica dopinga. Rešenje je ne učiti mlade sportiste da je odustajanje od životnih snova bolje od varanja. Odgovor leži u tome da im se nikada ne da opcija. Jedini put da eliminišete ovaj izbor je da uložite sve moguće napore u antidoping kontrolu. Izbor da se oprostite od svojih dečačkih snova ili da živite nepoštenog srca je strašan i razarajući. Doživeo sam to i znam kako je. Odlučio sam da lažem. Odabrao sam doping. Duboko žalim zbog te odluke. Krivica koju sam osećao dovela me je do povlačenja i stvaranja profesionalnog tima gde je takav izbor eliminisan rigoroznim testiranjima i kulturnim pomakom u kom je čista trka iznad pobede. Mojim sportistima je uskraćen izbor.
Nisam bio naklonjen varanju, mrzeo sam ga, ali sam bio ambiciozan što je i crta nas, kao društva, potreba da vam se dive. Radio sam više od pola života za jednu stvar. Ali kada ste ambiciozni u svetu gde se pravila ne poštuju, to je kao da falsifikujete takse u svetu gde vlada ne vrši provere. Zamislite šta biste radili da vas niko ne kontroliše.
I razmislite o talentovanim sportistima koji nisu napravili pravilan izbor. Oni su kažnjeni zato što su pratili svoj moralni kompas. Kako da se pomire sa gubitkom svojih snova? Oni su im ukradeni. Kada sam se trkao 1990-ih i početkom 2000-ih,pravila su lako zaobilazila sve i svašta- i ako želite da budete konkurentni, morali ste da držite korak. Moramo raditi na tome da se ovakvo okruženje nikada ne ponovi. Ono uništava snove. Ono uništava ljude. Ono uništava naše najbolje sportiste.
Dok sam gledao Olimpijke igre poslednje dve nedelje, bio sam malo ljubomoran jer znam da su ogromni koraci učinjeni, od mog vremena, da se sport oslobodi dopinga. Sportisti imaju dovoljno samopouzdanja i veština, u današnje vreme, da trku mogu da dobiju i bez dopinga.
Da je poruka koju sam dobio bila drugačija, ili što je važnije,da je realnost u sportu bila drugačija, možda sam mogao da živim svoj san bez ubijanja moje duše. Bez varanja. Bio sa 15 godina mlađi, 15 godina naivniji. Napravio sam pogrešnu odluku ali znam da donošenje prave odluke za buduće generacije mora da počne pravljenjem realnih izbora. Oni žele da naprave pravi izbor.Ovo je lekcija koju sam naučio od mladih sportista i zato sam odlučio da pomognem pri nastanku pravog, realnog, izbora.
Oni moraju da znaju, bez sumnje, da imaju fer šensu da se trkaju čisti. A da bi to postigli pravila moraju da se poštuju uz bolan napor. Antidoping kontola je 1.000% bolja nego u moje vreme i to mi donosi veliko zadovoljstvo. Ali moramo da podržavamo ove napore još više.
Skoro svaki sportista kojeg sam upoznao a koji se dopingovao će reći da je to uradio jer je želeo jednake mogućnosti. To nam nešto govori: svi žele poštenu šansu, ništa više. Dakle, hajde da našim sportistima pružimo podjednake uslove, bez dopinga. Potrudimo se da sport bude fer tako da se nijedan sportista ne suoči sa ovakvom odlukom. Mi smo uložili toliko emocija u marketing i u idolizovanje sportista, hajde da pokažemo istu revnost u davanju onoga što oni zaista žele: mogućnost da žive svoje snove bez ugrožavanja njihovog morala.
(BiciSvet.com/nytimes.com/Dragana Petrović)
Profesionalni biciklizam ima jednu realnost koja ne samo da je na svakoj trci već pogađa i svakog vozača. Ja to zovem „Cimerska Enigma“. Šta je sad pa to možda se pitate vi?
Profesionalni tim ima oko 30 vozača što praktično znači da se nikad ne zna sa kime delim sobu i da to nije uvek ista osoba. Za svakog biciklistu je misterija ne samo to sa kime će deliti sobu već „sa čime“ će to on deliti prostor? Da li hrče? Voli li Džastina Bibera? Spava li go? Kakav je to miris? Da li leže u 8 u krevet i ustaje u 6 ujutru? Da li njegova torba eksplodira pri svakom ulasku u hotelsku sobu? To je otprilike to.
Pa kakvo je onda rešenje? Kako se onda dobro slagati sa svima i da li je to uopšte moguće? Glasine se brzo šire za vreme zajedničkih obroka pa se skoro uvek stekne pogrešan utisak. A neizbežno je to da se na narednoj trci nađemo zajedno u sobi.
Posle početne tenzije u sobi uvek se ispostavi da ono što je smetalo drugima tebe jedva da dotiče. Na kraju je sve to individualna stvar. Naravno ponekad neke čudne navike smetaju i zahtevaju strpljenja, a što je još gore ponekad shvatiš da si ti taj koji nervira njih! I kako mi to izbegavamo teritorijalnu borbu za prostor i mir u skučenoj hotelskoj sobi? Da li se voditi konvencionalnim principima: budi uredan, zaspi prvi, probudi se prvi, manje miriši?
Na našu sreću to nije bitka za pobedu ili poraz i nije čak ni takmičenje. U stvari to je više diplomatski brod. Skači i plivaj jer ćeš se inače udaviti. Ako je buka tvoj problem – kupi slušalice ili čepove za uši. Ako ti smeta nered – prevaziđi ga. Isto važi i ako si sam neuredan – upristoji se i postani profesionalan. Ako ti smeta raniji odlazak na počinak – probaj da zaspiš ranije ništa ne boli. Bilo kako bilo, ako se potrudiš malo sam ćeš više da dobiješ jer duplo ti se vraća. U 99% slučajeva samo ćeš postati bolji prijatelj i timski kolega sa trenutnim cimerom, zato je vredno raditi zajedno i otkloniti tu enigmu.
Postoji tu i jedno pravilo za kraj: „Ako si cimer sa starijim profesionalcem budi čist, profesionalan, pun poštovanja i nikad ali nikad ne puštaj Džastina Bibera“!
Nathan Haas
Team Garmin Sharp
Jedini „Tour de France“ koji Džordž nije završio bio je ujedno i njegov prvi 1996.godine kada su ga ljudi iz SAD saveza ubedili da spakuje kofere ranije u francuskoj ne bi li se bolje odmorio za Olimpijadu u Atlanti. Od tada pa do danas on se na Tour vraćao svake godine, a ove 2012 postavio je novi rekord od 17 startovanih trka.
Još impresivnija stvar, od toga da je završavao trku svih ovih godina, je i broj trka koje je njegov tim pobedio. Dok se mnogi profesionalci bore da na jelisejskim poljima prođu bar jednom sa svojim liderom Hinkapi je to učinio 9 puta. Sedam puta sa Lensom i po jednom sa Kontadorom i Evansom.
Njegova sposobnost da vozi dobro i po ravnom i po brdima kao i veliko iskustvo i odlično čitanje trke činilo ga je neizmerno vrednim članom tima svih ovih godina. Evo i njegovih reakcija na tri pobednika Tura sa kojima je vozio
Kadel Evans
Hinkapi se pridružio BMC timu 2010, iste godine kadai Kadel Evans. Slomljeni lakat dok je nosio žutu majicu te 2010.godine Evansu je uništio sve šanse za pobedu. Tim se naredne godine vratio i odvezao perfektnu trku kada su i pobedili.
Evans je jedan od onih vozača koji može da se muči mnogo više od ostalih. On ima neverovatnu snagu volje, odlučnost i posvećenost. Neko kao što je Endi Šlek je možda bolji brdaš od njega ali nije u stanju da se muči kao on.
Evans je veoma posvećen trci. On zna svaku krivinu, svako brdo skretanje i znak na etapi. Proučava bilten ujutru, uveče i obraća pažnju odakle duva vetar i kakvo će biti vreme svakog dana. Što bi se reklo nijedan kamen ne ostaje a da ga on ne prevrne i pogleda ispod.
Nisam primetio ni kod njega slabosti. Odličan je što se tiče vožnje u grupi, jedan je od najboljih hronometraša i može da se penje uz brdo sa najboljim brdašima. Veoma je uporan što mu se na kraju isplatilo jer je toliko godina bio u vrhu a nije pobedio „Tour de France“. Ali velika je razlika između biti u vrhu i pobediti trku.
Kada je došao u BMC osetio sam da je pronašao okruženje koje mu odgovara i odmah je počeo sa pobedama što je na kraju kulminiralo i pobedom na Turu. On je veoma miran momak kog ne primećujete jer samo želi da bude deo grupe. On se u potpunosti oslanja na sportske direktore i svoje kapetane da ga vode tokom trke i ne govori nam uopšte šta treba da radimo. On želi pouzdane ljude oko sebe koji znaju da čitaju trku i donose odluke u trenutku bilo da je to neko u autu ili sam to ja pored njega.
Jedan je od boljih vozača u grupi kada su u pitanju ravne etape i neće pustiti ili prekinuti lanac štagod da se desi. Kada se lomi trka i kada se ide jedan po jedan mi smo uvek tu na vrhu. Kada dođu planine on voli da na uspon krene međeu prvima. On je momak koji može veoma dugo da vozi pod jakim opterećenjem i ne voli eksplozivne skokove i nagla ubrzanja. Kada kontrolišemo trku voli da imamo dobru brzinu dok se on vozi iza nas ostavljajući timove iza da se bore za ostale pozicije. Voli da se vozi napred kada su vetroviti dani i uvek očekuje od nas da mu donosimo hranu i piće jer ne voli da uzima torbice što je, kao što sami, znate uvek opasno.
Van trke Kadel je sjajan momak. On je samo jedan od nas. Veoma je jednostavan. Voli da uživa u dobrom vinu, dobroj hrani i da bude okružen ljudima kojima veruje.
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Jedini „Tour de France“ koji Džordž nije završio bio je ujedno i njegov prvi 1996.godine kada su ga ljudi iz SAD saveza ubedili da spakuje kofere ranije u francuskoj ne bi li se bolje odmorio za Olimpijadu u Atlanti. Od tada pa do danas on se na Tour vraćao svake godine, a ove 2012 postavio je novi rekord od 17 startovanih trka.
Još impresivnija stvar, od toga da je završavao trku svih ovih godina, je i broj trka koje je njegov tim pobedio. Dok se mnogi profesionalci bore da na jelisejskim poljima prođu bar jednom sa svojim liderom Hinkapi je to učinio 9 puta. Sedam puta sa Lensom i po jednom sa Kontadorom i Evansom.
Njegova sposobnost da vozi dobro i po ravnom i po brdima kao i veliko iskustvo i odlično čitanje trke činilo ga je neizmerno vrednim članom tima svih ovih godina. Evo i njegovih reakcija na tri pobednika Tura sa kojima je vozio
Alberto Kontador
Hinkapi je bio u timu sa Kontadorom samo jedamput i to kada je Alberto pobedio trku 2007.godine u Diskaveriju. Još tada je Alberto trebao da pokaže pedigre a ekipa je na trku došla kao favorit iz senke.
Kontador je odličan brdaš a na toj trci bio je fenomenalan. Agresivno je vozio i uvek želeo da napadne. Rekao bih da tada nije bio baš najbolji što se tiče vožnje i pozicioniranja u grupi, iako je bio dosta bolji od ostalih momaka koji su se borili za generalni plasman.Bio je jakog i divljeg karaktera i nije dozvoljava da nešto utiče na njega. Želeo je da pobeđuje na etapama iako one nisu bile za njega, a na kraju je pobedio Tour.
Bilo je to jedno zanimljivo iskustvo ali nikada nisam uspeo da ga upoznama kao Armstronga. Pokazao je tada svoje liderske sposobnosti pobedivši etape na kojima smo radili za njega i to je bilo otprilike to. Te godine nije bio baš pričljiv što se tiče taktike i motivisanja vozača. Bio je odličan momak, veoma predan tome i fokusiran na rezultate, a mi smo uživali vozeći za njega tada. On je sa druge strane bio ekstra uzbuđen kada bi radili za njega. Pomogao sam da se uhvate begunci a on je pobedio na toj etapi i bio mi je izuzetno zahvalan za to. U tom trenutku bio je skroman i nije obećavao pobedu u generalnom plasmanu ali smo svi znali da će biti blizu.
Oslanjao se na nas kada su u pitanju ravne etape. Znao je da je naš tim dobar u pozicioniranju i svuda je išao sa nama bez pogovora, naročito kada su bili vetroviti dani. Astana je jednom napala u bifeu i tada sam ga proveo do vrha grupe. Bio je to važan potez jer je dosta vozača izgubilo vreme tog dana. Znao je da ima ljude koji mu mogu pomoći a opet je bio dobar vozač koji je mogao u odlučnim trenutcima „da drži moj točak“.
Te godine nismo bili lideri sve do kraja trke pa je naš posao bio da se dobro vozimo u grupi do planina. Za nas je bilo važno i da budemo u pravim begovima kao kada me je sustigao na „Col de Peyersourde“. Sačekao sam ga pri vrhu i spustio ga niz brdo. Tada smo nadohnadili dosta vremena u odnosu na Evansa što je na kraju bila razlika sa kojom je pobedio Tour. Kada je došao do mene bio je sav uzbuđen i nekoliko puta je ponovio „Moramo da idemo, moramo da idemo da nadohnadimo vreme“.
Van sedišta Kontador je bio veoma duhovit i voleo da zbija šale. Bio je mlad tada, imao je samo 25 godina i uživao je sa ljudima koji ga okružuju.
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Jedini „Tour de France“ koji Džordž nije završio bio je ujedno i njegov prvi 1996.godine kada su ga ljudi iz SAD saveza ubedili da spakuje kofere ranije u francuskoj ne bi li se bolje odmorio za Olimpijadu u Atlanti. Od tada pa do danas on se na Tour vraćao svake godine, a ove 2012 postavio je novi rekord od 17 startovanih trka.
Još impresivnija stvar, od toga da je završavao trku svih ovih godina, je i broj trka koje je njegov tim pobedio. Dok se mnogi profesionalci bore da na jelisejskim poljima prođu bar jednom sa svojim liderom Hinkapi je to učinio 9 puta. Sedam puta sa Lensom i po jednom sa Kontadorom i Evansom.
Njegova sposobnost da vozi dobro i po ravnom i po brdima kao i veliko iskustvo i odlično čitanje trke činilo ga je neizmerno vrednim članom tima svih ovih godina. Evo i njegovih reakcija na tri pobednika Tura sa kojima je vozio
Lance Armstrong
Hinkapi je vozio 7 trka kroz francusku sa Lensom i na svakoj od njih Armstrong je završio kao pobednik. Tokom poslednje Lensove pobede 2005.godine Hinkapi je došao do jedne jedine etapne pobede na Turu.
Lens je bio izuzetno samouveren. Imao je veoma jak mentalni sklop. Bio je posvećen svim detaljima i dugo planirao mesto na kom će napadati.
Slabosti? Ne – nije nikada pokazivao ništa nalik tome. Uvek je želeo najbolji tim oko sebe i radio je mnogo na izboru tima za Tour. Uvek je želeo da ima uvid u formu svih vozača neposredno pre Tura kako bi izabrao najbolje momke za jul. Imao je auru samopouzdanja a svi ostali su verovali u njega i uvek davali svoj maksimum.
U timskom autobusu bi na nekoj etapi rekao: „Danas se osećam veoma dobro i mislim da mogu da osvojim etapu“ ili „Mislim da danas mogu uzeti dosta vremena u odnosu na moje protivnike“. To bi nas sve motivisali i „zapalilo“ pa sam i ja osećao dosta pritiska tokom ravnih delova etape i na običnim ravnim etapama. Teško je pozicionirati se u grupi kada si sam ali kada prolaziš zajedno sa još nekim onda je to ponekad ravno umetnosti, pogotovo ako se taj neko oslanja na tebe i tvoj točak. To nikad nije lako ali Lens je bio jedan od najboljih kada je to u pitanju.
Naravno Armstrong je znao da su planine od ključne važnosti. Probudio bi se ujutru i videla bi se odlučnost na njegovom licu. Videlo se da prolazi ujutru u svojoj glavi kroz čitavu etapu iznova iiznova, ali nikada se nije videlo da je pod stresom zbog toga. Znao je šta mora da uradi i da je to deo njegovog posla i bio je totalno fokusiran na to. Van bicikla i kadasu stvari išle kako treba bio je srećan i uzbuđen. Na dan kada osvoji majicu videlo se da je srećan ali nikada nije slavio sve dok se trka ne završi. Nikada nije pokazivao mnogo emocija dok sve ne bude gotovo. Nije čak ni pio šampanjac pre Pariza.
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Šlekov slučaj neće bitnije uticati na biciklističku antidoping kontrolu. Prvo, u potpunosti razumem zašto niko ne govori ništa konkretno, praktično se još ništa i ne zna, međutim, čak i kada izađu nove informacije opet će sve ostati nepromenjeno. Neće to biti podsticaj za širu anti-doping diskusiju.
Kada malo bolje razmislite, bilo da su u pitanju sporni suplementi ili trovanje, u oba slučaja bi to trebalo da pokrene ozbiljnu diskusiju o anti-doping merama. Razlog zašto se to neće desiti je taj što su u biciklizmu svi toliko isprepletani da niko ne može da zauzme stav:
RadioShack nije u poziciji da preuzme inicijativu. Šlek je njihov vozač pa čak i da nije, poslednja stvar o kojoj žele da govore je doping s obzirom na Brujnelovu moguću doživotnu zabranu zbog Lensove istrage od strane USADA.
Ris ne može da preuzme inicijativu jer je Šlek vozio za njega godinama i on ga je podržavao kada su ga povezivali sa Fuentesom.
GreenEdge ne može da preuzme inicijativu jer je njihov PR radio sa Risom i tada je napisao sramotno saopštenje u vezi Šlek-Fuentes situacije(nakon Šlekovog tromesečnog poricanja veze sa Fluentesom ignorišući činjenicu da kada platite 7000 evrama a ne dobijete ništa za uzvrat, većina ljudi bi tražila novac nazad).
Verovatno postoji i gomila timova koja je kontaktirala Šleka,u poslednjih mesec dana, nakon što je postalo jasno da će braća pokušati da napuste Radioshack. Oni neće želeti da dođu u sukob tipa “pa dobro, sada me kritikujete a poslednjih mesec dana ste mislili da sam odličan.” Tako da ništa od njih neće poteći.
Pored toga, priča o Frenku Šleku može da uznemiri neke njegove prijatelje u Radioshack-u koji takođe žele da napuste tim( što može da uključi i neke VEOMA poželjne vozače) tako da ako želite ugovor sa njima, verovatno ćete ostati po strani.
Članovi Sky tima neće preuzeti inicijativu jer ne žele da budu povezani sa bilo čim što je u vezi sa dopingom pošto su njihovi odlični rezultati postali sumnjivi nekim ljudima(neopravdano, po mom mišljenju, ali to je druga priča).
Garmin-Sharp neće preuzeti inicijativu jer ne žele da oživljavaju prošlost (pravilo drugog paragrafa, nakon što se glavna vest stavi kao prvi paragraf, drugi je namenjen sličnim informacijama na ovu temu i niko ne želi da bude baš taj drugi paragraf).
UCI je bio 100% iza Leoparda čak i pre nego što je tim nastao. Oni imaju komplikovan odnos sa Brujnelom tako da će odraditi svoju dužnost( ne sumnjam u to)ali ne očekujem da će iskoristiti ovaj slučaj u cilju sveobuhvatnih promena.
Nacionalna federacija Luksembura i ADA, šta možemo od njih očekivati kada su Šlek i biciklizam u toj maloj državi jedno te isto (zato trebamo zaboraviti na nacionalne agencije koje učestvuju u anti-doping procedurama).
Dakle, kao rezultat toga, ovo je slučaj koji može varirati u rangu od upozorenja do dve godine zabrane ali on ipak neće podstaći veću reorganizaciju. Inače, ova vrsta međusobne povezanosti nikako nije izuzetak.
(BiciSvet.com/gerard.cc/Dragana Petrović)
Žan Kristof Pero nije tipičan drumski vozač. Momak koji vozi za francuski AG2R tim kaže da je za njega drumski biciklizam pomalo dosadan i da mu je MTB mnogo uzbudljiviji.
Kada vozi u „PRO peloton-u“ Pero može o tim temama da razgovara sa Kadelom Evansom, Rajderom Hesjedalom i Frederikom Kesjakofom jer su svi oni napravili skok iz MTB-a na drum. Pomenuti momci su svi odvezli svoje trke na drumu u Londonu a francuz će se takmičiti 12.VIII poslednjeg dana na Olimpijadi i to u MTB-u, gde će probati da odbrani-popravi srebrnu medalju iz Pekinga 2008.
Od kada je krenuo da vozi drumske trke 2010.godine u timu Omega Pharama Lotto i nastavio karijeru u francuskom AG2R-u, Pero ne prestaje da menja bicikle tj gume sa kramponima i tabulare. Ove sezone je najozbiljniji do sada u menjanju disciplina. (MTB stazu u Londonu pogledajte OVDE)
Pero nije uspeo ove godine da ponovi uspeh sa prošlogodišnjeg Tura kada je završio u prvih 10 vozača, ali će zato probati da ponovi uspeh iz Pekinga. Između drumskih trka koje je vozio ove sezone: Paris-Nice, Tour of the Basque Country, Criterium du Dauphine itd Žan Kristof Pero se trkao i na svetskim MTB kupovima u Belgiji, Francuskoj i Južnoj Africi. Skupljao je bodove i ujedno izborio mesto u tročlanoj MTB reprezentaciji za „cross-country“ trku u Londonu.
Pero, koji je bivši inženjer u kompaniji Areva (francuska kompanija za nuklearni razvoj), veruje da je izvukao dobre stvari iz obe discipline: „Sa druma sam dobio više na izdržljivosti iako sam izgubio malo na tehničkom aspektu vožnje. Ali tu je tri nedelje razmaka između Tura i MTB trke u Londonu. Na kraju krajeva to je sve biciklizam i svodi se sve na okretanje pedala. Za mene je veliki podsticaj to što ću biti jedini MTB vozač na Olimpijadi koji je vozio i Tur. Sa Tura sam izašao jači nego ikada i nadam se da ću održati tu formu do Londona“.
Posle Tura Pero je vozio MTB kup u Val Dizeru a onda mu je, selektor francuske drumske reprezentacije, Loran Žalaber malo poremetio planove jer ga je planirao i za drumsku trku. Na kraju ga je pistaš Mikael Burgen zamenio u četvoročlanoj francuskoj ekipi.
„Volim MTB jer je to moja strast“ izjavio je Pero u Pitermaricburgu ranije ove godine.
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Za francusku godina 1998 i „Tour de France“ su bili katastrofa - pravi Armagedon našeg biciklističkog univerzuma. Ovaj skandal je uticao i na druge zemlje i timove, ali „afera Festina“ se dogodila u francuskom timu i mi smo bili najviše pogođeni time. Kao rezultat toga iskusili smo drakonske mere protiv dopinga koje u poređenju sa drugim zemljama nisu išle napred u toj borbi istom brzinom. Izvan velike štete po nas, koju smo sami izazvali, biciklizam je krenuo da se razvija na dve strane ili kako bi mi rekli: cyclisme a deux vitesses.
Rezultat toga je da – biciklistička federacija, timovi– smo svi imali pištolj u našim rukama uperenim u glavu. Radili smo iz dana u dan i došli do „nulte tolerancije“ protiv dopinga jer nije bilo drugog puta. Da naravno i na internacionalnom nivou dogodila se slična realizacija ideje i borbe protiv dopinga ali na malo drugačiji način. I nažalost izvan francuske veća je tolerancija i više se gleda ljudima kroz prste. Rezultat je više problema sa inostranim vozačima u godinama koje su dolazile.
Ova razlika je stvorila tenziju između Francuza i ostatka sveta. Bilo je mnogo poteškoća i problema na relaciji FRA-UCI koja je rezultirala veoma teškom dekadom, kroz koji su Francuzi prošli do 2008. Da nismo imali dugu istoriju biciklizma i sam Tour, ovaj sport bi bio na samrtnoj postelji odavno.
Preživeli smo zahvaljujući „Turu“ pametnoj politici, strpljenju, volji i želji da se napreduje i sačuva biciklizam. To je bilo taman da prevaziđemo krizu a dovoljan dokaz je to da ekipe i trke koje su postojale pre 10-12 godina, postoje i danas.
Ustvari danas imamo u sva 3 profesionalna ranga – Continental, Pro continental, World Tour - više timova nego pre 10 godina. Naši vozači u kontinentalnim timovima (Continental Team) imaju plaćeno socijalno osiguranje i redovne plate, što nije slučaj u ostalim zemljama na ovom nivou. Kontinentalni tim u francuskoj je na nivou „ProKonti“ tima (Pro Continental) u nekoj drugoj zemlji.
Uspeli smo da sačuvamo sport uprkos nedaćama koje su nas snašle. Na neki način me to iznenadilo jer je bilo ravno čudu, ali na drugi način možda i nije jer je biciklizam u francuskoj duboko ukorenjen u društvo: la France profonde što se vidi i kroz naše političare i sa leve i sa desne strane. Nikola Sarkozi voli biciklizam, Fransoa Olan takođe voli biciklizam i zna mnogo o njemu, a i sponzori koji su u sportu su zainteresovani da ostanu. U isto vreme došla je i nova generacija biciklista koja je veoma mlada i koja nije ni znala šta je biciklizam te sada davne 1998. Dobili su novo obrazovanje, uneli su novi duh u sport i mislim da su talentovaniji od prošlih generacija.
Izvan francuske, velika promena bila je, dolazak Anglo-Saksonskih (timovi sa engleskog govornog područja) timova. Oni imaju potpuno drugačiji pristup biciklizmu. Sve im se svodi na proračune, kompijutere i merenja. Pogledajte samo SKY tim i njihov pristup. Ponekad je to efikasno ali nije onaj biciklizam koji svi volimo. To je više: ukrali smo 10 sekundi ovde, uštedeli smo 15 sekundi tamo... Posle izvesnog vremena ako gledate takvu trku na televiziji dođe vam da sisnete crveno „off“ dugme i izađete napolje iz kuće.
Biciklizam u francuskoj je sa mnogo više emocija i jedan veoma poetičan fenomen. Zato smo i preživeli tu 1998, jer je naš „ljubavni pristup“ prema biciklizmu sačuvao sport. Da smo se posvetili samo kompijuterima i UCI bodovima naš sport bi umro, a imamo i stogodišnju istoriju koju „les Anglos“ timovi nemaju. Naravno i mi u francuskoj koristimo kompijutere. Nemamo izbora, to je evolucija, samo što u njoj ima malo više „les Anglos-a“ nego inače.
Što se tiče naše budućnosti cilj nam je da povratimo ugled biciklizma u francuskoj koji je nekada imao. Imamo dosta trka, organizacija i ljudi koji nam u tome pomažu. Ali što se tiče neke naše buduće zvezde to je već pitanje genetike. Ni sve trke i kompiuteri na svetu u tome ne mogu pomoći.
MARC MADIOT
Menadžer FDJ tima od 1997
predsednik FRA lige profesionalnog biciklizma od 2009
Nema sumnje da je Tejlor Fini srećan čovek kada su u pitanju geni i familija.
Nedavno na pres konferenciji, pre puta u London u Boulderu, njegov otac Dejvis Fini komentarisao je kako on i njegova supruga Koni Karpenter pomažu sinu. “On je absorbovao sve najbolje od nas oboje u smislu da može najbolje da se ostvari u sportu koji voli a u suštini on je jedan sjajan klinac”
Vožnju bicikla i pridruživanje BMC pro timu sa samo 20 godina Tejlor nije opisao kao najzahtevniji posao. Za njega je to život u Italiji i biznis strana jednos profesionalnog sportiste sa ponekad nepredvidivim rasporedom putovanja.
Njegovi roditelji Dejvis i Koni, inače bivši profesionalni sportisti, sada su ključni pomagači u rezultatima koje je postigao i u prilagođavanju na nov način života. Prema Dejvisu oni mu sada čuvaju energiju, koju su i sami trošili dok su bili sportisti, tako što su koordinatori sa ljudima unutar BMC tima kao i njegovim agentima.
“Veoma je zero i oseća se prijatno u javnosti a takođe govori odlično italijanski. Ali da bi bilo uspešan na svetskom nivou i živeo širom sveta potrebna mu je sva raspoložia pomoć” kaže Dejvis inače drugi Amerikanac u istoriji koji je osvojio etapu na Tour de France-u u timu “7-Eleven”.
Najviše od svega otac mu asistira prilikom potrebne opreme za trening i takmičenja. On je taj koji kontaktira BMC tim u Santa Rosi i pribavlja od njih kacige, točkove I ostale sitnice da bi se odradili testovi ili specifičan trening. Prema Dejvisu, Tejlor bi to mogao sam da radi, ali je to jedna sinica manje u njegovom pretrpanom rasporedu koja šedi energiju, vreme i razmišljanje.
“Sav ovaj posao oko Tejlora, analize, testovi i sve ostalo me održava mentalno zdravim. Takođe sam i dalje u sportu koji volim a sve to zajedno je za mene veliko uživanje i želim da mu pomognem da bude što bolji” zaključuje Dejvis.
(BiciSvet.com/provelopassion/Đorđe Pejković)