Državna Prvenstva’14

Pin It

Borisavljevic-StevicKao i svake godine nedelju dana pre Tour-a širom Evrope održavaju se jednodnevne trke na nivou država na kojima pobednik osvaja titulu i ono najvažnije majicu u bojama zastave koju će nositi narednih 12 meseci.

U Srbiji na veoma teškoj stazi u Košutnjaku pobedu je odneo Miloš Borisavljević  ispred Ivana Stevića i Nebojše  Jovanovića. (za video sa cilja veliko hvala Peđi Popoviću)

Kako su protekla ostala državna prvenstva možete videti na ostalim video linkovima ispod. Trudiću se da dopunim ovaj članak i sa ostalim trkama iz poznatijih zemalja…

Namerno ne stavljam rezultate zbog Vas koji ne želite da znate pobednika pre odgledanog video klipa. Uživajte

ITALIJA

FRANCUSKA

ŠPANIJA

NEMAČKA

BRITANIJA

DANSKA

Predomislio sam se…ipak evo spiska državnih prvaka za 2014 😉

Men’s RR champion Womens’s RR champion
Australia Simon Gerrans (Orica-Greenedge)* Gracie Elvin (Orica-AIS)*
Austria Riccardo Zoidl (Trek Factory Racing) Jaqueline Hahn (Bigla)
Belgium Jens Debusschere (Lotto-Belisol) Jolien D’Hoore (Lotto-Belisol)
Belarus Yauheni Hutarovich (Ag2r La Mondiale) Alena Amialiusik (Astana Be Pink)
Canada Svein Tuft (Orica-Greenedge) Leah Kirchman (Optum-Kelly Benefit)
Colombia Miguel Rubiano (Team Colombia)*
Croatia
Czech Zdeněk Štybar (OPQS) Martina Sablikova
Denmark Michael Valgren (Team Tinkoff-Saxo) Amalie Didericksen
Ecuador Byron Guama
Eritrea Amanuel Gebreigzabhier Wehazit Kidane
Estonia Alo Jakin (BigMat – Auber 93) Liisi Rist (SC Michela Fanini Rox)
Ethiopia Tsgabu Grmay (MTN-Qhubeka)
Finland Jussi Veikkanen (FDJ.fr) Lotta Lepistö (Bigla)
France Arnaud Démare (FDJ.fr) Pauline Ferrand-Prevot (Rabo-Liv)
Germany André Greipel (Lotto-Belisol) Lisa Brennauer (Specialized-lululemon)
Great Britain Peter Kennaugh (Team Sky) Laura Trott (Wiggle Honda)
Greece Georgios Bouglas (SP Tableware) Varvara Fasi
Hungary Rózsa Balázs (Utensilnord)
Iran Rahim Emami
Israel Niv Libner Paz Bash
Ireland Ryan Mullen (An Post-ChainReaction)
Italy Vincenzo Nibali (Astana) Elena Cecchini (Estado de México-Faren Kuota)
Japan Sano Junya (Nasu Blasen) Mayuko Hagiwara (Wiggle Honda)
Kazakhstan Ilya Davidenok (Astana Continental)
Latvia Andris Voskelans (Rietumu-Delfin)
Lebanon Zaher El Hage (Athletico-BG)
Lithuania Paulius Šiškevičius (Sojasun Espoir-ACNC)
Luxembourg Fränk Schleck (Trek Factory Racing) Christine Majerus (Boels-Dolman)
Namibia Raul Costa Seibeb
Netherlands Sebastian Langeveld (Garmin-Sharp) Iris Slappendel (Rabo-Liv)
New Zealand Hayden Roulston (Trek Factory Racing) * Rushlee Buchanan (UnitedHealthCare) *
Norway Tormud Jacobsen (Team Oster Hus – Ridley) Camilla Sorgjerd
Poland Bartłomiej Matysiak (CCC-Polsat) Paulina Guz
Portugal Oliveira Nelson (Lampre-Merida)
Russia Vladimir Porsev (Katusha) Tatiana Antoshina (RusVelo)
Rwanda Valens Ndayisenga
Slovakia Peter Sagan (Cannondale) Monika Kadlecová
Slovenia Matej Mugerli (Adria Mobil) Polona Batagelj (BTC City Ljubljana)
South Africa Louis Meintjes (MTN-Qhubeka) * Ashleigh Moolman Pasio (Lotto-Belisol) *
Spain Ion Izaguirre (Movistar) Anna Ramirez (Bizkaia-Durango)
Sweden Michael Olsson (Team Ringeriks – Kraft) Emma Johannsen (Orica-AIS)
Switzerland Martin Elmiger (IAM Cycling) Myriam Gysling
Turkey Feritcam Samli (Torku seker Spor) Semra Yetis
Ukraine Tatyana Riabchencko (SC Michela Fanini Rox)
USA Eric Marcotte (SmartStop) * Alison Powers (UnitedHealthCare)*

* result from earlier in the year.

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

2 thoughts on “Državna Prvenstva’14

  1. weјландт108 says:

    Bas sam se pitao ko li je uzeo sampionat u Eritreji :p

    Cudo da Rui nije uzeo Portugalsko.

    Reply
    1. Boris Stanković says:

      Rui nije ni vozio na Portugalskom.Na nacionalnom šampionatu Portugala u vožnji na hronometar je bio drugi,ali nije vozio drumsku trku.

      Reply

Leave a Reply