Drugi polu-klasik sezone “Kuurne-Brussel-Kuurne” (VIDEO)

Pin It

Kristofer Saton (Christopher Sutton) iz SKY ekipe došao je do najveće pobede u karijeri. Australijanac se danas popeo na najviu stepenicu podijuma, dok to juče nije pošlo za rukom njegovim timskim kolegama Fleči i Hejmanu koji su zauzeli drugo i treće mesto na prvom ovosezonskom klasiku Omloop Het Neuwesbland, ali su i danas imali snage da doprinesu ovoj pobedi jer su radili odlično u poslednjim kilometrima etape.

Pobedio sam etapu na “Tour Down Under” ali za mene je ovo prilično velika pobeda. Oduvek sam želeo da pobedim na nekom od klasika. Momci su danas bili sjajni u poslednjih 10km. Rekao sam im da se dobro osećam i da bih išao na pobedu, i oni su mi ukazali poverenje. Čekao sam i čekao do 200m do cilja a onda sam video da neko dolazi i znao sam da dalje moram pun gas” izjavio je uz puno oduševljenja Saton.

Rezultati: Kuurne-Brussel-Kuurne 193km

1 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 4:39:39

2 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ

3 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto

4 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo

5 Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole

6 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar

7 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale

8 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling

9 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

10 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale

11 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent

12 Leif Hoste (Bel) Katusha Team

13 Bobbie Traksel (Ned) Landbouwkrediet

14 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

15 Wouter Weylandt (Bel) Leopard Trek

16 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano

17 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team

18 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar

19 Kurt Hovelynck (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly

20 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

21 Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team

22 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad

23 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

24 Luca Paolini (Ita) Katusha Team

25 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

26 Gianni Meersman (Bel) FDJ

27 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun

28 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

29 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale

30 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar

31 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun

32 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

33 Gediminas Bagdonas (Ltu) An Post – Sean Kelly

34 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne

35 Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

36 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale

37 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale

38 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

39 Dominique Rollin (Can) FDJ

40 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

41 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

42 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone

43 Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller

44 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad

45 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team

46 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling

47 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad

48 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team

49 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne

50 Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole

51 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

52 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team

53 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun

54 Ludovic Mottet (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole

55 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team

56 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team

57 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun

58 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team

59 Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale

60 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto

61 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar

62 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto

63 Robin Steenuit (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole

64 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ

65 Mickaël Delage (Fra) FDJ

66 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun

67 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

68 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo

69 Staf Scheirlinckx (Bel) Veranda’s Willems – Accent

70 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling

71 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent

72 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team

73 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano

74 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

75 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet

76 Mark Cassidy (Irl) An Post – Sean Kelly

77 Huub Duyn (Ned) Donckers Koffie – Jelly Belly

78 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

79 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet

80 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

81 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team

82 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling

83 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team

84 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team

85 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek

86 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale

87 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad

88 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale

89 Danny Pate (USA) HTC-Highroad

90 Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet

91 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team

92 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole

93 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto

94 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar

95 David Veilleux (Can) Team Europcar

96 Kevin Hulsmans (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly

97 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling

98 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team

99 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team

100 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team     1

01 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team

102 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo

103 Marco Bandiera (Ita) Quickstep Cycling Team

104 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ

105 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad

106 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto

107 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar

108 Serguei Ivanov (Rus) Katusha Team

109 Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano 0:00:21

110 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun

111 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

112 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek 0:00:24

113 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling 0:00:52

114 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano 0:01:06

115 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek 0:01:20

116 Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone 0:01:33

117 Sjef De Wilde (Bel) Veranda’s Willems – Accent

118 Anthony Geslin (Fra) FDJ 0:01:40

119 Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:01:57

120 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:44

121 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:54

122 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:03:35

(bicisvet.com/cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *