Kasa deveti na 5.etapi trke oko Slovačke

Pin It
Cilj pete etape

I na petoj etapi u slovačkoj karavan nije imao sreće sa vremenskim uslovima. Još jedna dugačka etapa i još jedan dan po kiši. Gabor Kasa je uspeo da se zadrži u prvih deset u generalnom plasmanu, ali je posle stizanja u trećoj grupi na današnjoj etapi izgubio još jednu poziciju i sada je trenutno sedmi.

Kasa je ostao kao jedini srpski vozač u trci, dok su ostali odustali kako bi se što bolje odmorili za Trku kroz Srbiju.

Četvrta etapa je bila veoma teška, i zbog velike kontrole Kaćuse i Loborike stigli smo na sprint gde smo se posle hiljadu skokova odvojili na kupseru 1,2km pre cilja Ukrajinac, Poljak i ja. Mala greška u završnici me je koštala pobede, ali s’obzirom na konkurenciju i vremenske uslove ovo je dobar znak za trku kroz Srbiju. zbog koje sam i odustao” izjavio je za BiciSvet Ivan Stević

Rezultati:
Vodná Elektráreň Čierny Váh – Veľký Krtíš 184km

1 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 4:09:45
2 David Dvorsky (Cze) PSK Whirlpool-Author
3 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
4 Joachim Tolles (Ger) TT Raiko Argon 18 0:01:25
5 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) D`Angelo Antenucci-Nippo
6 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) D`Angelo Antenucci-Nippo
7 Thomas Sprengers (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:01:28
8 Patrik Tybor (Svk) Dukla Trencin-Merida
9 Gabor Kasa (Srb) Serbia National Team
10 Zico Waeytens (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo
11 Pawel Cieslik (Pol) Bank BGZ
12 Volodymyr Gomenyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
13 Rostislav Krotky (Cze) AC Sparta Praha
14 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team
15 Arne Hassink (Ned) TT Raiko Argon 18
16 Tomislav Dančulović (Cro) Loborika Favorit Team
17 Mathias Belka (Ger) TT Raiko Argon 18
18 Tosh Van Der Sande (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo
19 Jan Oelerich (Ger) TT Raiko Argon 18
20 Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool-Author
21 Marcin Urbanowski (Pol) Bank BGZ
22 Nikita Novikov (Rus) Itera-Katusha
23 Tomas Okrouhlicky (Cze) AC Sparta Praha
24 Roman Kolstov (Rus) Russia National Team 0:01:36
25 Radoslaw Romianik (Pol) Bank BGZ
26 Sergey Firsanov (Rus) Itera-Katusha
27 Robert Nagy (Svk) Dukla Trencin-Merida
28 Mikhail Antonov (Rus) Itera-Katusha
29 Eugeny Bakhin (Rus) Russia National Team
30 Pavel Kochetkov (Rus) Itera-Katusha
31 Andriy Khripta (Ukr) Kolss Cycling Team
32 Bartusevics Rihards (Lat) Velo-Club La Pomme Marseille
33 Jakub Ehrenberger (Cze) Czech National Team U23
34 Daniel Vesely (Cze) Czech National Team U23
35 Matej Jurco (Svk) Dukla Trencin-Merida
36 Roman Bronis (Svk) AC Sparta Praha
37 Pavol Polievka (Svk) Slovakia National Team
38 Marek Canecky (Svk) Slovakia National Team
39 Kristijan Durasek (Cro) Loborika Favorit Team
40 Brian Bulgac (Ned) Omega Pharma-Lotto-Davo
41 Martin Hunal (Cze) AC Sparta Praha
42 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika Favorit Team
43 Jimmy Janssens (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo
44 Konrad Czajkowski (Pol) Bank BGZ
45 Deni Banicek (Cro) Loborika Favorit Team
46 Evgeny Reshetko (Rus) Russia National Team
47 Oleksandr Grygorenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:01:45
48 Artur Detko (Pol) Bank BGZ
49 Dariusz Wozniak (Pol) Legia-Felt
50 Jiri Hudecek (Cze) PSK Whirlpool-Author
51 Jindrich Dlask (Cze) Czech National Team U23
52 Marek Cichosz (Pol) Legia-Felt
53 Willem Wauters (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:01:49
54 Davide Torosantucci (Ita) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:01:50
55 Aleksey Velikanov (Rus) Russia National Team 0:01:52
56 Sergei Rudaskov (Rus) Itera-Katusha 0:01:56
57 Ryohei Komori (Jpn) D`Angelo Antenucci-Nippo
58 Lukasz Modzelewski (Pol) Legia-Felt
59 Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:02:00
60 Ladislav Fabisovsky (Cze) AC Sparta Praha
61 Manuel Fedele (Ita) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:02:02
62 Alexander Zdanov (Rus) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:02:04
63 Jan Deutschmann (Ger) TT Raiko Argon 18 0:02:10
64 Massimo Demarin (Cro) Loborika Favorit Team 0:02:18
65 Petr Vakoc (Cze) Czech National Team U23 0:01:36
66 Jozef Palcak (Svk) Slovakia National Team 0:04:37
67 Andrej Omulec (Slo) Loborika Favorit Team 0:04:53
68 Maros Kovac (Svk) Dukla Trencin-Merida 0:11:54
69 Robert Gavenda (Svk) Slovakia National Team
70 Frantisek Padour (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:36:15
71 Josef Manousek (Cze) Czech National Team U23
72 Jan Sipeky (Svk) Dukla Trencin-Merida
73 Matej Vysna (Svk) Dukla Trencin-Merida
74 Roman Zrelica (Svk) Slovakia National Team
DNF Martin Frano (Svk) Slovakia National Team
DNF Jiri Nesveda (Cze) AC Sparta Praha
DNF Raivis Skujinš (Lat) Velo-Club La Pomme Marseille
DNF Mariusz Woznicki (Pol) Legia-Felt
DNF Vadim Maslennikov (Rus) Russia National Team
DNF Ivan Stevic (Srb) Serbia National Team
DNF Jovan Zekavica (Srb) Serbia National Team
DNS Piotr Sztobryn (Pol) Bank BGZ
DNS Dragan Spasic (Srb) Serbia National Team
DNS Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirlpool-Author

 

GENERALNI PLASMAN

1 Nikita Novikov (Rus) Itera-Katusha 19:14:59
2 Tomislav Dančulović (Cro) Loborika Favorit Team 0:00:10
3 Kristijan Đurasek (Cro) Loborika Favorit Team 0:00:22
4 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:02:17
5 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:02:48
6 Pawel Cieslik (Pol) Bank BGZ 0:02:59
7 Gabor Kasa (Srb) Serbia National Team 0:03:05
8 Tomas Okrouhlicky (Cze) AC Sparta Praha 0:03:08
9 Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:03:09
10 Mathias Belka (Ger) TT Raiko Argon 18
11 David Dvorsky (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:03:17
12 Mikhail Antonov (Rus) Itera-Katusha
13 Petr Vakoc (Cze) Czech National Team U23
14 Andriy Khripta (Ukr) Kolss Cycling Team 0:03:18
15 Brian Bulgac (Ned) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:03:23
16 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:03:42
17 Jan Oelerich (Ger) TT Raiko Argon 18 0:03:54
18 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team 0:03:55
19 Pavel Kochetkov (Rus) Itera-Katusha 0:04:02
20 Roman Bronis (Svk) AC Sparta Praha
21 Sergey Firsanov (Rus) Itera-Katusha 0:04:03
22 Marek Canecky (Svk) Slovakia National Team
23 Robert Nagy (Svk) Dukla Trencin-Merida
24 Radoslaw Romianik (Pol) Bank BGZ
25 Jiri Hudecek (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:04:11
26 Martin Hunal (Cze) AC Sparta Praha 0:04:13
27 Davide Torosantucci (Ita) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:04:17
28 Pavol Polievka (Svk) Slovakia National Team 0:04:23
29 Zico Waeytens (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:04:53
30 Marcin Urbanowski (Pol) Bank BGZ 0:04:55
31 Jimmy Janssens (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:04:57
32 Matej Jurco (Svk) Dukla Trencin-Merida 0:05:01
33 Eugeny Bakhin (Rus) Russia National Team 0:05:02
34 Roman Kolstov (Rus) Russia National Team 0:05:03
35 Jakub Ehrenberger (Cze) Czech National Team U23
36 Daniel Vesely (Cze) Czech National Team U23
37 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika Favorit Team
38 Evgeny Reshetko (Rus) Russia National Team
39 Artur Detko (Pol) Bank BGZ 0:05:12
40 Jindrich Dlask (Cze) Czech National Team U23
41 Willem Wauters (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:05:16
42 Sergei Rudaskov (Rus) Itera-Katusha 0:05:18
43 Lukasz Modzelewski (Pol) Legia-Felt 0:05:23
44 Massimo Demarin (Cro) Loborika Favorit Team 0:06:29
45 Patrik Tybor (Slo) Dukla Trencin-Merida 0:06:52
46 Bartusevics Rihards (Lat) Velo-Club La Pomme Marseille 0:07:02
47 Andrej Omulec (Slo) Loborika Favorit Team 0:08:20
48 Tosh Van Der Sande (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:08:46
49 Konrad Czajkowski (Pol) Bank BGZ 0:08:56
50 Manuel Fedele (Ita) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:09:22
51 Alexander Zdanov (Rus) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:09:24
52 Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:10:17
53 Jozef Palcak (Svk) Slovakia National Team 0:12:38
54 Maros Kovac (Svk) Dukla Trencin-Merida 0:18:00
55 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:18:50
56 Oleksandr Grygorenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:18:55
57 Aleksey Velikanov (Rus) Russia National Team 0:21:01
58 Volodymyr Gomenyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:22:31
59 Thomas Sprengers (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo
60 Arne Hassink (Ned) TT Raiko Argon 18
61 Ladislav Fabisovsky (Cze) AC Sparta Praha 0:23:03
62 Deni Banicek (Cro) Loborika Favorit Team 0:27:04
63 Jan Deutschmann (Ger) TT Raiko Argon 18 0:27:58
64 Dariusz Wozniak (Pol) Legia-Felt 0:34:52
65 Frantisek Padour (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:38:46
66 Ryohei Komori (Jpn) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:42:19
67 Joachim Tolles (Ger) TT Raiko Argon 18 0:44:31
68 Rostislav Krotky (Cze) AC Sparta Praha 0:44:32
69 Marek Cichosz (Pol) Legia-Felt 0:44:51
70 Matej Vysna (Svk) Dukla Trencin-Merida 0:47:16
71 Josef Manousek (Cze) Czech National Team U23 0:48:40
72 Robert Gavenda (Svk) Slovakia National Team 0:52:16
73 Jan Sipeky (Svk) Dukla Trencin-Merida 1:16:38
74 Roman Zrelica (Svk) Slovakia National Team 1:19:21

(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

4 thoughts on “Kasa deveti na 5.etapi trke oko Slovačke

  1. Dusan says:

    Ako vi tako mislite nemam nista protiv.Ali ako tako gledamo ja poznajem licno celu Belgijsku ekipu koja vozi Slovacku pa bi meni mozda bilo interesantno da i oni budu podvuceni.Nepotrebno je dalje diskutovati.U svakom slucaju su drugi i treci u generalnom veliki vozaci sa puno medjunardnih uspeha i pobeda na raznim trkama.Sajt vam je u svakom slucaju super i rado ga citam.
    Pozdrav
    Dusan Dimitrijevic

    Reply
    1. BiciSvet says:

      Ja mogu samo da žalim što ne poznajem “Omega Pharama lotto” continental bojse jer su tu sigurno budući šamionu. A drago mi je da je sajt posećen i u Holandiji 🙂

      Reply
  2. Dusan says:

    Cao!!!
    Nije mi uopste jasno zasto podvlacite crtu ispod imena hrvata iz Loborike.Oni su isto strani vozaci kao i ostali.Zasto oni treba da me zanimaju vise nego ostali,naravno izuzev nasih vozaca.
    Pozdrav
    Dusan Dimitrijevic

    Reply
    1. BiciSvet says:

      Da ali zanimaju ljude u Hrvatskoj koji isto tako kao vi prate ovaj sajt i navijaju za svoje vozače. Lično poznajem sve te momke i zaista zaslužuju mnogo više pažnje nego to što se naše oko zadrži na njihovim imenima nekoliko sekundi.

      Reply

Leave a Reply