Spisak ekipa za Trku kroz Srbiju 2011

Pin It
Trka kroz Srbiju 2011.god.

Ovogodišnja trka je svrstana u kategoriju 2.2.UCI i vozi se 7 dana u 7 etapa,od 13 -19.juna 2011. u dužini od 1125 km, (Zajedno sa svim transferima karavana ukupna ruta duž Srbije i Republike Srpske iznosi 1380km) Glavni komesar UCI-ja na trci je gospodin Žan Pijer Kopenol iz Belgije.

Na startu u Rumi očekuje se 105 učesnika iz 16 zemalja koji će preći preko 13 brdskih (Najviši vrh trke je Ravna Romanija na 1296 m.n.v.) i 18 prolaznih ciljeva u borbi za 5 majica sponzora Trke „Kroz Srbiju“ 2011. ( žutu, plavu, zelenu, belu i crvenu,kao i Trofej Bora Ivković).

Svakako da će najviše pažnje privući nesuđeni pobednik “Tour de France-a” Mihael Rasmusen koji dolazi ove godine na trku u Danskoj ekipi Kristina Satovi Onfon. Rasmusena je sa trke kroz Francusku, dok je bio u žutoj majici samo nekoliko dana pre kraja trke, povukla njegova tadašnja ekipa Rabobank, zbog nejavljanja na dve doping kontrole u pripremnom periodu za trku.

Žuta majica – prvoplasirani u pojedinačnom generalnom plasmanu po vremenu
Plava majica – najuspešniji vozač na brdskim ciljevima po bodovima
Zelena majica – najuspešniji vozač na prolaznim ciljevima po bodovima
Bela majica – najbolji mladi vozač u generalnom plasmanu po vremenu
Crvena majica – za najbolju ekipu u generalnom plasmanu po vremenu tri takmičara

ETAPE:
Etapa 1 – 13. VI: Ruma (kružna trka) 111km
Etapa 2 – 14. VI: Banja Koviljača – Pale 166,5km
Etapa 3 – 15. VI: Pale – Bajina Bašta 171,7km
Etapa 4 – 16. VI: Užice – Niš 233km
Etapa 5 – 17. VI: Niš – Soko Banja 84,5km
Etapa 6 – 18. VI: Soko Banja – Kladovo 189,5km
Etapa 7 – 19. VI: Lepenski Vir – Beograd 168km

PRIJAVLJENE EKIPE:

1.           DANSKA – CHRISTINA WATCHES ONFONE
2.           ENGLESKA – PASTA MONTEGRAPA
3.           BELGIJA – TELENET FIDEA
4.           NEMAČKA – LTK TEAM BRANDENBURG
5.           GRČKA – KTM MURCIA HERALION
6.           FRANCUSKA – AMICAL VELO CLUB AIXOIS
7.           MAĐARSKA – AEGON HUNGARY
8.           USA – CMI – BSI TEAM
9.           RUSKA FEDERACIJA – ITERA – KATYUSA CONTINENTAL
10.         KAZAHSTAN – NACIONALNA SELEKCIJA (ASTANA )
11.          BUGARSKA- NACIONALNA SELEKCIJA
12.          TURSKA – MANISASPOR
13.          MAKEDONIJA – NATIONAL TEAM
14.          HRVATSKA – MERIDIANA KAMEN PAZIN
15.          BIH – BOSNA I HERCEGOVINA
16.          SRBIJA – SRBIJA MLADI – METALAC
17.          SRBIJA – PARTIZAN SRBIJA
18.          SRBIJA – BK RADNIČKI

(BiciSvet.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *