Tour de France e14 – Saint Gaudens-Plateau de Beille 169 km (VIDEO)

Pin It

Tur se popeo na  “Plateau de Beille” četiri puta i svaki put je pobednik etape nosio žutu majicu u Parizu: Marco Pantani -1998, Lance Armstrong -2002; 2004 i Alberto Contador -2007. Video sa svih okršaja na ovoj planini pogledajte OVDE. Poslednja etapa u Pirinejima  je jedna od kraćih ali sa 6 teških uspona, tako da se napadi očekuju od samog starta. Sa skoro 16 km i nagibom nešto manjim od 8%, završni uspon je dovoljno dug i težak da bi se pohvatali begunci. Ako se tradicija nastavi, današnja etapa će odrediti pobednika Tour de France-a 2011.

 Nagradna igra se nastavlja. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape
P.S. Današnji pobednik dobija CYCLOMANIA MAJICU
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe — hvala na regularnosti i srećno

REZULTATI:

1 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 5:13:25
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:21
3 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:00:46
4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:48
5 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard
7 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
8 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
9 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
11 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
12 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:01:27
13 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:01:59
14 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
15 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:23
16 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:02:38
17 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
18 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:03:01
19 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:39
20 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
21 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:55
22 Sandy Casar (Fra) FDJ
23 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:16
24 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 0:04:46
25 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:05:00
26 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
27 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:05:03
28 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team
29 Egor Silin (Rus) Katusha Team 0:05:26
30 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:05:37
31 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:41
32 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:47
33 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
34 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
35 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
36 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 0:07:26
37 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:07:31
38 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:08:29
39 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:09:45
40 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
41 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard
42 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
43 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
44 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
45 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
46 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
47 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
48 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
49 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 0:10:42
50 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:11:36
51 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:11:45
52 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:12:01
53 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:12:08
54 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:13:19
55 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
56 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:13:52
57 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:14:04
58 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:14:59
59 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
60 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
61 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
62 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
63 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
64 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
65 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
66 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
67 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
68 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:17:03
69 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana
70 Mickaël Delage (Fra) FDJ
71 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek
72 Arthur Vichot (Fra) FDJ
73 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
74 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana
75 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad
76 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
77 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:17:37
78 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:18:28
79 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:19:32
80 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
81 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
82 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 0:22:57
83 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
84 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
85 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD
86 David Loosli (Swi) Lampre – ISD
87 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
88 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:23:44
89 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek
90 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:24:34
91 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
92 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
93 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
94 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
95 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
96 Anthony Roux (Fra) FDJ
97 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
98 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
99 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
100 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
101 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
102 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
103 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
104 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
105 Gianni Meersman (Bel) FDJ
106 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team
107 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
108 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
109 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
110 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
111 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
112 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
113 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
114 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
115 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
116 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
117 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
118 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
119 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
120 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team
121 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
122 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:25:23
123 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
124 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
125 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:26:28
126 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:26:45
127 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
128 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
129 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
130 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
131 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
132 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
133 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
134 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
135 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
136 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
137 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
138 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
139 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
140 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
141 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
142 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo
143 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
144 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
145 Jérémy Roy (Fra) FDJ
146 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
147 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
148 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
149 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
150 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
151 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
152 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
153 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
154 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
155 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
156 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
157 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
158 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
159 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
160 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
161 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun
162 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 0:26:54
163 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
164 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad
165 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
166 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
167 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:26:59
168 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 0:27:09
169 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD
170 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:27:35
HD William Bonnet (Fra) FDJ

 

GENERALNI PLASMAN

1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 61:04:10
2 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:01:49
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:02:06
4 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:02:15
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:16
6 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:44
7 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:04:00
8 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:04:01
9 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:05:46
10 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:06:18
11 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:07:55
12 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:20
13 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:09:02
14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:09:20
15 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:09:50
16 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 0:10:01
17 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:10:05
18 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:10:56
19 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:11:54
20 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:12:06
21 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:12:56
22 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:13:03
23 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:15:11
24 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:16:43
25 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:16:48
26 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:16:54
27 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:19:41
28 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:20:50
29 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:21:06
30 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:21:40
31 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:21:57
32 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:23:43
33 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:26:25
34 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:26:37
35 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:27:06
36 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:20
37 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:30:51
38 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 0:30:58
39 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:31:55
40 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:34:43
41 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:34:46
42 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:35:21
43 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:35:27
44 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:36:26
45 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:37:26
46 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:38:22
47 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:39:39
48 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:39:48
49 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:42:13
50 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:42:44
51 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:43:03
52 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:43:56
53 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:45:42
54 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:45:44
55 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:50:36
56 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:50:44
57 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:54:07
58 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:55:02
59 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:55:29
60 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:55:48
61 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:56:35
62 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:57:58
63 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:58:02
64 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:59:10
65 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 1:01:52
66 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:03:23
67 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:03:52
68 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 1:05:22
69 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:05:41
70 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 1:10:00
71 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 1:10:22
72 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 1:11:30
73 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:12:20
74 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 1:13:52
75 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 1:14:04
76 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 1:14:40
77 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 1:15:32
78 Egor Silin (Rus) Katusha Team 1:15:38
79 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:15:57
80 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:17:07
81 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:18:08
82 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:19:09
83 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 1:19:19
84 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 1:19:38
85 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:19:49
86 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:21:13
87 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 1:21:30
88 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 1:21:43
89 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:22:26
90 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 1:24:06
91 Arthur Vichot (Fra) FDJ 1:25:26
92 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:26:10
93 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 1:26:35
94 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1:29:21
95 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 1:29:38
96 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 1:31:51
97 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:31:54
98 Jérémy Roy (Fra) FDJ 1:32:12
99 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 1:32:55
100 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:33:19
101 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:35:22
102 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:35:58
103 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 1:37:03
104 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:37:55
105 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:38:02
106 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 1:39:37
107 Gianni Meersman (Bel) FDJ 1:39:45
108 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 1:39:47
109 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 1:40:48
110 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 1:43:44
111 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:43:53
112 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 1:45:14
113 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 1:45:51
114 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 1:46:05
115 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 1:46:06
116 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:46:07
117 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 1:46:27
118 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 1:46:32
119 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 1:48:43
120 Mickaël Delage (Fra) FDJ 1:48:54
121 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:50:06
122 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 1:50:55
123 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 1:51:06
124 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 1:51:18
125 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:51:42
126 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:52:33
127 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:52:44
128 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:54:39
129 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun 1:54:49
130 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1:55:53
131 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 1:56:10
132 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:57:30
133 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 1:57:49
134 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 1:58:03
135 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:58:32
136 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 1:58:34
137 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 1:59:10
138 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 1:59:15
139 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 2:00:30
140 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:00:31
141 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 2:01:25
142 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 2:01:41
143 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:03:07
144 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 2:05:30
145 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 2:05:38
146 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 2:05:40
147 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 2:06:01
148 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 2:06:12
149 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 2:06:25
150 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:07:17
151 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 2:08:28
152 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 2:09:11
153 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:09:14
154 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 2:11:11
155 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 2:11:20
156 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:13:15
157 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 2:13:34
158 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 2:14:15
159 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 2:14:53
160 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:16:32
161 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:16:42
162 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 2:18:22
163 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2:18:45
164 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 2:19:04
165 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 2:19:20
166 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 2:20:42
167 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 2:22:36
168 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 2:32:59
169 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 2:33:38
170 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:41:32

ZELENA MAJICA

1 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 264  bod
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 251
3 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 240
4 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 192
5 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 164

TAČKASTA MAJICA

1 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 74  bod
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 72
3 Jérémy Roy (Fra) FDJ 45
4 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 28
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 26

BELA MAJICA

1 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 61:12:05
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:07
3 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:01:25
4 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:02:10
5 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:01
6 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:05:08
7 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:18:42
8 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:22:56
9 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:27:26
10 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:27:32
11 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:41
12 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:50:07
13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:55:28
14 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:57:46
15 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 1:02:27
16 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 1:05:57
17 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 1:06:09
18 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 1:07:37
19 Egor Silin (Rus) Katusha Team 1:07:43
20 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:10:13
21 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:11:54
22 Arthur Vichot (Fra) FDJ 1:17:31
23 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:23:59
24 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:27:27
25 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:28:03
26 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 1:31:42
27 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:35:58
28 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:46:44
29 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 1:52:35
30 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:52:36
31 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 1:57:43
32 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 1:58:06
33 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:59:22
34 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 2:11:09
35 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:33:37

(BiciSvet.com)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

54 thoughts on “Tour de France e14 – Saint Gaudens-Plateau de Beille 169 km (VIDEO)

  1. Zlatko says:

    Nije mi jasno zasto Kontador ne pokusa da smanji zaostatak, ako moze. Sa druge strane, nije mi jasno zasto braca Slek ne naprave vecu prednost u odnosu na Kontadora, ako mogu, a deluje da mogu?

    Reply
  2. Radnicki says:

    losi smo. Svi se upalili na favorite a od njih nema nista.

    Reply
      1. Urosh says:

        ne bih isao tako daleko i rekao da je dosadno i da prestajem pratiti tour, ali jeste malo razocaravajuce. do sada su bolje bile ove etape koje nisu bitne za GC. a GC ce na kraju da odluce padovi. steta, ali sta da se radi.

        Reply
      2. Jole says:

        Dosadno zato što čekam ove brdske etape kao ozebao sunce,ali ništa;kao što reče Đorđe u prenosu-Tresla se brda rodio se miš…čekam četvrtak i petak da me razuvere..

        Reply
      3. pejoslav says:

        pa zasto sto niko ne vozi, samo neko taktiziranje. mislim na favorite naravno…

        Reply
      1. pejoslav says:

        svi koriste iste droge, ne moze niko da se izdvoji 😀

        Reply
  3. Miljan Spasic says:

    Pobednik danas je Cristoph Riblon…
    Poslao sam Vam to i ranije u mailu na komentatori@esssrbija.com..
    Djordje, nisam znao za ovu nagradnu igru ovde dok mi nisi poslao link…
    Ako mozes, uvazi onaj moj prethodni mail, tj. prognozu da ucestvujem u nagradnoj igri… Hvala…

    Reply
    1. Miljan Spasic says:

      Ma nije valjda, terate nas da prognoziramo etapu do 14 sati a sto vi ne prognozirate tada nego cekate zadnje brdo…. Nije meni za vasu majicu, samo da znate da sam prognozirao Riblona dok je bio jos u velikoj grupi, ali nema veze…Kako to da nema veze prognoza na komentari@essrbija.com kad tamo prenosite etapu a ne na Bicisvet!!!!
      Svaka ti cast Djordje!

      Reply
      1. pejoslav says:

        Miljane, care, opusti se. Djordje je i ovde i tamo, ali na eurosportu oni prognoziraju iz zezanja, interno takmicenje izmedju Ognjena i Djordja. To nema veze sa ovim ovde gde se dele nagrade. Ako hoces nagradu, svog favorita prognoziras u najavi doticne etape na bicisvetu.

        Reply
  4. Dejan says:

    F. Schleck…(mada me moj jucerasnji izbor S. Cassar baca u ocaj/dvoumicu 🙂 )

    Reply
  5. sone says:

    Chavanel, Silvan – proslogodisnja tackasta majica 🙂

    Reply
  6. maksut says:

    uffff sprint na kraju… bice tesko… Mada, ajd sto da ne 🙂 Andy Slek 🙂

    Reply
  7. Mihael Pupovac says:

    Danasnji pobednik ce biti Andy Schleck

    Ako je neko vec pre mene tipovao na njega, onda evo prognoze prva 4 vozaca:

    1. Andy
    2. Contador
    3. Basso
    4. Evans
    5. Frank

    Poz!

    Reply
  8. Ione says:

    Da je Pirat ziv lako bih se odlucio za pobednika danasnje etape… L.L. Sánchez

    Reply
  9. pejoslav says:

    hushovd
    :))) salim se

    idem sa kontadorom, do sad je sve bila gluma! 😀

    Reply
  10. Bogdan says:

    Endi Slek,pa sta bude bude. Mislim da Vokler ne moze danas

    Reply
  11. Urosh says:

    pantani, lance i contador. treba li ista vise reci o ovom brdu? trojica koja su medju najvecima ikad su osvajali ovo brdo. dakle, ko danas pobjedi ulazi u legendu. mislim da ce andy htjeti konacno da sebe stavi u to drustvo. ne mogu reci da navijam za njega, ali mislim da danas pobjedjuje. dakle, moj konacni odgovor je andy schleck 🙂

    Reply
  12. Dead Kennedys says:

    14. etapa: danas ili nikada – Alberto Contador.

    Reply

Leave a Reply to wolverine Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *