Tour de France e16 – Saint Paul Trois Châteaux-Gap 163 km (VIDEO)

Pin It

Prva etapa u Alpima nije preterano teška pošto teren blago i konstantno ide uzbrdo. Favoriti se danas neće previše  trošiti  jer ih očekuju tri teške brdske etape što otvara put beguncima još od samog starta.  Pre cilja u Gap-u, prelazi se preko brdskog cillja druge kategorije, Col de Manse, koji je dovoljno dug da podeli glavnu grupu. Ovaj uspon je upamćen po 2003. godini i ciklo krosu, kada je Beloki na samo 4 km pre finiša, izgubio kontrolu nad biciklom pri čemu je zadobio prelom butne kosti, lakta i zgloba.  Da bi izbegao pad, Lens je” uhvatio prečicu” i sačuvao žutu majicu.

Nagradna igra se nastavlja. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape
P.S. Današnji pobednik dobija Ž U T U majicu/dres – LCL -nema više utešnih nagrada – majica pobedniku
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe —  srećno

REZULTATI:

1 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 3:31:38
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
3 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:00:02
4 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:00:38
5 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:00:52
6 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:25
7 Jérémy Roy (Fra) FDJ
8 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:55
9 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
10 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 0:01:58
11 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:04:23
12 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:04:26
13 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:04:44
15 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto
16 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
17 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
18 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
19 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
20 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
21 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
22 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
23 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
24 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun
25 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
26 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
27 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
28 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:05:02
29 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:05:17
30 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
31 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
32 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
33 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
34 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo
35 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:05:32
36 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
37 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack
38 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard
39 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
40 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:18
41 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
42 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek
43 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 0:06:48
44 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 0:06:54
45 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
46 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:07:05
47 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:07:12
48 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:07:21
49 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
50 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
51 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team
52 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:07:26
53 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
54 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana
55 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
56 Sandy Casar (Fra) FDJ
57 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
58 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
59 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
60 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
61 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
62 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
63 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
64 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:34
65 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 0:08:08
66 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
67 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
69 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
70 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
71 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
72 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek
73 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
74 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:08:43
75 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:08:47
76 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:12
77 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 0:09:22
78 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
79 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:09:59
80 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
81 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
82 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:35
83 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
84 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
85 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:12:14
86 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
87 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
88 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
89 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
90 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
91 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
92 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
93 Egor Silin (Rus) Katusha Team
94 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
95 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:12:18
96 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:12:30
97 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
98 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
99 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
100 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 0:14:02
101 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
102 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
103 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
104 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
105 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
106 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 0:14:14
107 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
108 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:15:06
109 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
110 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD
111 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
112 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
113 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
114 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana
115 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
116 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
117 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
118 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
119 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
120 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
121 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
122 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
123 Mickaël Delage (Fra) FDJ
124 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
125 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
126 Arthur Vichot (Fra) FDJ
127 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD
128 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
129 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
130 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
131 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana
132 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
133 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
134 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
135 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
136 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
137 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
138 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
139 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
140 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
141 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
142 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team
143 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:15:25
144 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
145 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
146 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana
147 Gianni Meersman (Bel) FDJ
148 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
149 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
150 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
151 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
152 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
153 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
154 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
155 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
156 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
157 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
158 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
159 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
160 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
161 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
162 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
163 Anthony Roux (Fra) FDJ
164 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team
165 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
166 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
167 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:15:36
168 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:15:51
169 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun
170 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:16:47

 

GENERALNI PLASMAN:

1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 69:00:56
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:01:45
3 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:01:49
4 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:03:03
5 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:26
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:03:42
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:49
8 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:04:01
9 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:06:04
10 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:07:55
11 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:20
12 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:09:00
13 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:09:02
14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:09:53
15 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 0:10:01
16 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:10:05
17 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:10:38
18 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:12:06
19 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:12:56
20 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:13:03
21 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:14:36
22 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:14:59
23 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:17:39
24 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:42
25 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:19:20
26 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:20:12
27 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:20:14
28 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:20:36
29 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:20:50
30 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:21:39
31 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:22:28
32 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:24:28
33 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:53
34 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:30:01
35 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:30:24
36 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:32:38
37 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:33:33
38 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:34:37
39 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:34:43
40 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:36:00
41 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:39:28
42 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:39:49
43 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:41:04
44 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 0:41:39
45 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:44:37
46 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:45:47
47 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:46:38
48 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:47:18
49 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:47:50
50 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:48:24
51 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:50:08
52 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:50:14
53 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:51:04
54 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:52:10
55 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:55:51
56 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:56:42
57 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:56:44
58 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:58:39
59 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:59:34
60 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 1:04:48
61 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 1:04:58
62 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 1:05:28
63 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:06:05
64 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:06:34
65 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 1:07:35
66 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:19
67 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 1:13:04
68 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 1:13:08
69 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:13:15
70 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 1:14:08
71 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 1:15:01
72 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:15:44
73 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:17:07
74 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 1:18:20
75 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:18:39
76 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:19:27
77 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 1:21:45
78 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 1:21:48
79 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:22:51
80 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 1:23:17
81 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:23:59
82 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 1:25:21
83 Egor Silin (Rus) Katusha Team 1:25:46
84 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 1:26:32
85 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 1:26:43
86 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:27:15
87 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 1:27:42
88 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 1:27:43
89 Jérémy Roy (Fra) FDJ 1:29:42
90 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:30:39
91 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 1:30:48
92 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:32:48
93 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:35:18
94 Arthur Vichot (Fra) FDJ 1:35:48
95 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:36:09
96 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 1:36:57
97 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:38:19
98 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1:38:39
99 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:42:52
100 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 1:43:11
101 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 1:43:17
102 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 1:44:32
103 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 1:47:13
104 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 1:48:08
105 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:48:24
106 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 1:48:59
107 Gianni Meersman (Bel) FDJ 1:50:26
108 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 1:51:10
109 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:51:52
110 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:53:37
111 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:54:34
112 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 1:54:59
113 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 1:56:21
114 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 1:56:27
115 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 1:56:28
116 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 1:56:32
117 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 1:56:46
118 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 1:56:49
119 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 1:56:54
120 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:59:11
121 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 1:59:24
122 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 1:59:57
123 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:00:03
124 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 2:00:38
125 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:01:00
126 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 2:01:07
127 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 2:01:24
128 Mickaël Delage (Fra) FDJ 2:01:54
129 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 2:02:12
130 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun 2:02:35
131 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 2:05:01
132 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 2:06:15
133 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 2:08:11
134 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 2:08:15
135 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 2:08:28
136 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:08:54
137 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:10:07
138 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 2:10:19
139 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 2:10:52
140 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 2:11:56
141 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 2:13:26
142 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:13:29
143 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 2:15:00
144 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:15:25
145 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 2:15:52
146 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 2:16:02
147 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 2:16:23
148 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 2:16:41
149 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 2:16:47
150 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 2:17:06
151 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2:18:09
152 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:19:33
153 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 2:20:31
154 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 2:21:33
155 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 2:21:42
156 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 2:21:53
157 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:24:53
158 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 2:24:56
159 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 2:25:05
160 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 2:25:18
161 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 2:29:42
162 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:30:06
163 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:30:28
164 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:30:32
165 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 2:30:36
166 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 2:31:07
167 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 2:35:48
168 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 2:36:04
169 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 2:43:40
170 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:53:29

ZELENA MAJICA:

1 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 319  bod
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 285
3 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 250
4 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 235
5 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 170
6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 165
7 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 141
8 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 136
9 Mickaël Delage (Fra) FDJ 122
10 Jérémy Roy (Fra) FDJ 107

TAČKASTA MAJICA:

1 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 74  bod
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 72
3 Jérémy Roy (Fra) FDJ 45
4 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 28
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 26
6 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 24
7 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22
8 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 20
9 Sandy Casar (Fra) FDJ 19
10 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 18

BELA MAJICA:

1 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 69:08:51
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:07
3 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:01:58
4 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:02:10
5 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:01
6 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:05:08
7 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:22:06
8 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:25:38
9 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:28:05
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:31:54
11 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:44:15
12 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:50:44
13 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 1:05:09
14 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:05:20
15 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 1:06:13
16 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 1:13:50
17 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:16:04
18 Egor Silin (Rus) Katusha Team 1:17:51
19 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 1:18:37
20 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:19:20
21 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 1:19:47
22 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:27:23
23 Arthur Vichot (Fra) FDJ 1:27:53
24 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:30:24
25 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:34:57
26 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:46:39
27 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 1:47:04
28 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:57:06
29 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 2:00:20
30 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 2:02:57
31 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:07:30
32 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 2:08:28
33 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:11:38
34 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 2:22:41
35 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:45:34

(BiciSvet.com)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

69 thoughts on “Tour de France e16 – Saint Paul Trois Châteaux-Gap 163 km (VIDEO)

  1. Bogdan says:

    Rajko moze da bude sve samo ne moze da bude nov clan,tako da prica o ,,novom clanu” pada u vodu. Analizirao sam njegovo ucesce do sada i video da on aktivno ucestvuje od 4.etape,sto znaci da je glasao 11puta. Posto nisam jedini koji je ukazao na mogucnost prevare u nagradnoj igri zahtevam objasnjene,koje nece vredjati inteligenciju,kao danasnja poruka administratora kojom se navodna greska potvrdjuje. Podsecam da nagradne igre zasnovane na prevari povlace krivicnu odgovornost.

    Reply
          1. Bogdan says:

            Jel sam potrefio gde treba,pa skreces sa teme ili…?
            A pri tome,kako kazes,Dejan ne sme da pogodi nijednom,kao i ostali.

          2. BiciSvet says:

            Potrefio si pobednika i imaš sada 5 pogodaka 🙂
            Sredićemo Dejana sa nekom pumpom u žicama 😀
            samo ti porani za sutra

  2. Urosh says:

    utisak dana – cavendish izgubio 30 sekundi u odnosu na andyja shlecka 😀

    Reply
      1. Zlatko says:

        Nije 30″, vec 1’16”, ali to je svakako jak utisak :). Zato ce na Galibier-u i Alpe d’Huez-u, taj zaostatak verovatno iznositi preko 30 minuta, mozda i citav sat, zavisno od toga kolika bude “vremenska rampa” 🙂

        Reply
        1. Urosh says:

          napasce endija na par kilometara pred finis i vratiti ovih minut i 16 😀

          Reply
    1. pejoslav says:

      i ja sam se odusevio kad sam ga video 🙂
      jos onako sam, u zelenom, reko’ otkud ovaj ovde 😀

      Reply
  3. rajko says:

    Kako to da mene nema a oko 8 ujutro sam glasao za Husovda. Pozdrav

    Reply
    1. BiciSvet says:

      ne znam zašto ali je otišlo u SPAM – evo sređeno je – BRAVO 🙂
      Rajko nam je ukazao na to da:
      OBIČNO NOVIM ČLANOVIMA KOMENTARI ZAVRŠE U SPAM-u
      odobreni su i ostali komentari koji su slučajno završili u SPAM-u
      WELCOME TO WORDPRESS WORLD 🙂
      Zaslužena ŽUTA MAJICA javite se na info@bicisvet.com
      i ostavite mi adresu da vam pošaljem LCL
      🙂

      Reply
      1. Bogdan says:

        ladno sam ja pomislio da sam osvojio dres i javio se rajko 😀

        Reply
  4. Mihael Pupovac says:

    Koji sam baksuz, a tako sam blizu bio sa Hesjedalom…

    Reply
      1. BiciSvet says:

        ti si istaknuti i uvaženi posetilac sa višemesečnim stažom na BiciSvet-u i imaš akademskih 15min 😀

        Reply
  5. Nenad- Uspeo sam says:

    Sigurno je kasno ali neka bude Frenk Slek. Danas sam dobio majicu a ne zovem se Djordje Pejkovic tako da teorije pojedinih ljudi padaju u vodu. Hvala za maju.

    Reply
  6. Urosh says:

    hoce li konacno neki francuz pobjediti?
    neka bude chavanel

    Reply
  7. doris says:

    Baš me zanima tko će danas dobit etapu. Stvarno je sreča pogodit

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *