Tour de France e17 – Gap-Pinerolo 179 km (video)

Pin It

Tur danas napušta Francusku  i posećuje Italiju. Posle Montgenèvre  sledi brdski cilj 1 kategorije, Sestrières, a nakon njega završni uspon od 7km i brz spust do Pinerola. Favoriti će najverovatnije čekati poslednji uspon za napad. To će jos jednom dati šansu beguncima kojima  je to možda i poslednja na ovogodišnjem turu. Danas možemo da očekujemo dve bitke, jednu za etapnu pobedu i drugu za generalni plasman, a možda se i ponovi jurnjava kao sa prethodne etape

Nagradna igra se nastavlja. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape
P.S. Današnji pobednik dobija Ž U T U majicu/dres – LCL -nema više utešnih nagrada – majica pobedniku
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe —  srećno

Finish

REZULTATI:

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 4:18:00
2 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:40
3 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:00:50
4 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
5 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
6 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 0:01:10
7 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
8 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
9 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:01:15
10 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:20
11 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
12 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:37
13 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:35
14 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:04:00
15 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
16 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
17 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:04:26
18 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
19 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
20 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
21 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
22 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard
23 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
24 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
25 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
26 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:04:34
27 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
28 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:04:53
29 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack
30 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo
31 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
32 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:05:03
33 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
34 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:05:40
35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:56
36 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
37 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
38 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
39 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
40 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
42 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
43 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
44 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:06:26
45 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
46 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto
47 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:06:47
48 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:58
49 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
50 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
51 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
52 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:08:27
53 Anthony Roux (Fra) FDJ
54 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 0:08:31
55 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:08:51
56 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:09:57
57 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:10:42
58 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:12:36
59 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
60 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
61 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
62 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
63 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
64 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
65 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
66 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
67 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
68 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard
69 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
70 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
71 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
72 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
73 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
74 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
75 David Loosli (Swi) Lampre – ISD
76 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
77 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:15
78 Gianni Meersman (Bel) FDJ
79 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
80 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
81 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
82 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
83 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
84 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
85 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
86 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
87 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
88 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
89 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
90 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
91 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
92 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD
93 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
94 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
95 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
96 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
97 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
98 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
99 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
100 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
101 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
102 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
103 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
104 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
105 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
106 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
107 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana
108 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
109 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
110 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
111 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
112 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
113 Mickaël Delage (Fra) FDJ
114 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
115 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
116 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
117 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
118 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
119 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
120 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
121 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
122 Arthur Vichot (Fra) FDJ
123 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo
124 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
125 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
126 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
127 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
128 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
129 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
130 Egor Silin (Rus) Katusha Team
131 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
132 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
133 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
134 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
135 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD
136 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
137 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
138 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek
139 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
140 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
141 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek
142 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
143 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
144 Jérémy Roy (Fra) FDJ
145 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
146 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
147 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
148 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
149 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
150 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
151 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
152 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
153 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
154 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
155 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
156 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
157 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team
158 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team
159 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo
160 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
161 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
162 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
163 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
164 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad
165 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
166 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad
167 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
168 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:14:35
169 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:20:38
DNF Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana

 

GENERALNI PLASMAN:

1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 73:23:49
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:01:18
3 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:01:22
4 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:02:36
5 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:59
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:03:15
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:03:34
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:49
9 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:06:04
10 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:07:36
11 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:53
12 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:08:07
13 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:08:35
14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:10:03
15 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:10:33
16 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:10:38
17 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:10:52
18 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:11:39
19 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 0:12:06
20 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:12:44
21 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:14:06
22 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:15:01
23 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:18:42
24 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:18:45
25 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:21:14
26 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:21:17
27 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:21:49
28 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:22:09
29 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:22:23
30 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:23:31
31 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:29:34
32 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:06
33 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:33:50
34 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:34:36
35 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:35:46
36 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:36:42
37 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:37:01
38 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:37:44
39 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:39:46
40 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:42:00
41 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:43:43
42 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:47:52
43 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:48:50
44 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:49:11
45 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 0:51:01
46 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:53:46
47 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:53:59
48 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:56:00
49 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:56:07
50 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:56:40
51 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:57:12
52 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:57:51
53 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:57:57
54 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:58:17
55 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 1:00:26
56 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:01:22
57 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 1:02:31
58 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 1:05:13
59 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 1:08:56
60 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 1:09:05
61 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 1:09:21
62 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 1:11:33
63 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 1:12:41
64 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:13:28
65 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 1:14:10
66 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:14:17
67 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 1:14:50
68 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:15:27
69 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:16:49
70 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:18:41
71 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 1:22:19
72 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 1:22:44
73 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 1:23:30
74 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:24:50
75 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 1:26:03
76 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:27:10
77 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:28:01
78 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 1:28:46
79 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:29:21
80 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 1:31:07
81 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 1:31:10
82 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:32:13
83 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 1:32:39
84 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:33:21
85 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 1:34:26
86 Egor Silin (Rus) Katusha Team 1:35:08
87 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 1:36:05
88 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:36:37
89 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:37:12
90 Jérémy Roy (Fra) FDJ 1:39:04
91 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:42:10
92 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:43:01
93 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 1:43:27
94 Arthur Vichot (Fra) FDJ 1:45:10
95 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:46:02
96 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 1:46:19
97 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1:48:01
98 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 1:50:54
99 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:52:14
100 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 1:52:39
101 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 1:52:43
102 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 1:53:06
103 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 1:53:54
104 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 1:55:51
105 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 1:56:01
106 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 1:56:35
107 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:57:46
108 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:58:08
109 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 1:58:21
110 Gianni Meersman (Bel) FDJ 1:59:48
111 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 2:00:32
112 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:01:14
113 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 2:02:42
114 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:02:59
115 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 2:05:49
116 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 2:05:50
117 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 2:05:54
118 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 2:06:08
119 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2:08:33
120 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:08:43
121 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 2:08:46
122 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 2:09:19
123 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:09:25
124 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 2:10:00
125 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 2:10:29
126 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 2:10:46
127 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:10:56
128 Mickaël Delage (Fra) FDJ 2:11:16
129 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 2:11:34
130 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun 2:11:57
131 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 2:13:23
132 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 2:14:23
133 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 2:15:37
134 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 2:15:58
135 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 2:17:33
136 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 2:17:50
137 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:18:16
138 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:19:29
139 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 2:19:41
140 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 2:20:14
141 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 2:21:06
142 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 2:21:18
143 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 2:22:58
144 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 2:24:22
145 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:24:47
146 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 2:25:14
147 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 2:25:45
148 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 2:26:03
149 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 2:26:09
150 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2:27:51
151 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 2:28:31
152 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:28:55
153 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 2:30:55
154 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 2:31:04
155 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 2:31:15
156 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:34:15
157 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 2:34:18
158 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 2:34:27
159 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 2:34:40
160 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 2:39:04
161 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:39:28
162 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:39:50
163 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:39:54
164 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 2:39:58
165 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 2:40:29
166 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 2:43:31
167 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 2:45:26
168 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:50:56
169 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 2:53:02

ZELENA MAJICA:

1 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 320  bod
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 285
3 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 250
4 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 235
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 173
6 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 170
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 165
8 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 141
9 Mickaël Delage (Fra) FDJ 122
10 Jérémy Roy (Fra) FDJ 107

TAČKASTA MAJICA:

1 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 74  bod
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 72
3 Jérémy Roy (Fra) FDJ 45
4 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 38
5 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 28
6 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 26
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 26
8 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 24
9 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22
10 Sandy Casar (Fra) FDJ 19

BELA MAJICA:

1 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 73:31:25
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:59
3 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:27

(BiciSvet.com)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

46 thoughts on “Tour de France e17 – Gap-Pinerolo 179 km (video)

  1. Danilo says:

    odlican contador na spustu..ali bi interesantno bilo vidjeti ako dje moze da se nadje ko je spojio da li je andy taj koji je uspio da spoji i da da najvise u onoj grupi iza contadora..jer ako je tako izgleda da je andy bas kako kaze napredovao i to bi contadoru trebalo da znaci da ne moze da ceka hrnometar nego jos jace da napada sto odma daje na tome da ce biti i bolje trka do kraja.. poz!

    Reply
  2. Dejan says:

    ajmo Sandy Casar! vodicu te na cevape na uzmes etapu!

    Reply
      1. Dejan says:

        stvarno me je iznevjerio ove godine. generalno su Francuzi, osim zute majice, katastrofa. nece Sandy od mene ni glavicu kupusa 🙂

        Reply
  3. MrMysterio says:

    ajd da probam……haimar zubeldia ili gorka verdugo……..neka bude gorka verdugo 😉

    Reply
  4. Gobeljic Nebojsa says:

    Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi

    Reply
  5. Djordjevic Djordje says:

    Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto

    Reply

Leave a Reply