Tour de France e3 – Olonne sur Mer-Redon 198 km (VIDEO)

Pin It

Kristian Prudom, generalni direktor Tour de France-a od 2005. godine, je činjenicu da je Mark Kevendiš osvojio 15 etapa u poslednje tri godine, bez osvajanja zelene majice, opisao kao anomaliju. To delimično objašnjava promene bodovanja na prolaznim ciljevima koji sada donose poena skoro kao na cilju prošle godine. Da li će neki sprinterski timovi  pokušati da kontrolišu etapu od početka do kraja? To će biti pitanje na ovakvoj etapi, a svakako, da je to u njihovom interesu. Povetarac može komplikovati završnicu etape ali će to podjednako teško pasti kako Kevendišu tako i njegovim protivnicima. Žuta majica je na leđima sprintera koji je već donosio zeleni dres na jelisejska polja, ali prošle godine nije imao pravi finiš i odgovor na sprint momka sa ostrva Man, kao ni na konstantnost Petakija.

Nagradna igra se nastavlja. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape
P.S. Današnji pobednik dobija NOVATEC torbu
ukoliko nema pobednika utešna nagrada ide onome čiji je favorit bio na podijumu tj u prva tri
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe — srećno

 

VIDEO – Finish

 

REZULTATI:

1 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 4:40:21
2 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
4 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
5 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad
6 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo
7 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo
8 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
9 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
10 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
11 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team
12 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
14 Gianni Meersman (Bel) FDJ
15 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
16 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
17 William Bonnet (Fra) FDJ
18 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack
19 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
20 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto
21 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana
22 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
23 Christopher Horner (USA) Team RadioShack
24 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team
26 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
27 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
28 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
29 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
30 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
31 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
32 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana
33 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
34 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard
35 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
36 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
37 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
38 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek
39 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
40 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack
41 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
42 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
43 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
44 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
45 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
46 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack
47 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
48 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
49 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
50 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
51 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun
52 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
53 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
54 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
55 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad
56 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana
57 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
58 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
58 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD
60 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
61 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
62 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
63 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
64 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
65 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
66 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
67 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
69 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
70 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
71 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
72 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
73 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
74 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
75 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
76 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
77 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
78 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo
79 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
80 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
81 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
82 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo
83 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
84 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo
85 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
86 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
87 Sandy Casar (Fra) FDJ
88 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team
89 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
90 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
91 Anthony Roux (Fra) FDJ
92 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
93 Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto
94 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
95 Egor Silin (Rus) Katusha Team
96 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
97 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
98 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
99 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
100 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
101 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
102 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
103 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
104 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
105 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack
106 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
107 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
108 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
109 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
110 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
111 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
112 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek
113 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
114 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
115 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
116 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
117 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
118 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
119 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
120 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
121 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
122 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
123 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
124 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
125 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
126 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
127 Arthur Vichot (Fra) FDJ
128 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
129 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
130 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
131 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
132 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
133 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
134 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
135 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
136 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
137 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
138 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
139 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team
140 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek
141 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
142 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
143 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
144 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
145 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
146 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
147 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
148 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
149 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana
150 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
151 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi
152 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
153 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
154 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
155 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
156 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
157 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
158 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
159 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
160 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
161 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
162 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team
163 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
164 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
165 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
166 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
167 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
168 Mickaël Delage (Fra) FDJ
169 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
170 David Loosli (Swi) Lampre – ISD
171 Jérémy Roy (Fra) FDJ
172 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
173 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:00:32
174 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:48
175 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:50
176 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:01:03
177 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 0:01:11
178 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:01:20
179 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
180 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:01:27
181 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:25
182 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:38
183 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 0:03:22
184 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD
185 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
186 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
187 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
188 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
189 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto
190 David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo
191 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:04:23
192 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
193 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
194 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
195 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
196 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team
197 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team
198 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:05:57

 

GENERALNI PLASMAN

1 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 9:46:46
2 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:01
4 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:04
5 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
7 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
8 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
9 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
10 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
11 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
12 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek
13 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
14 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:00:05
15 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
16 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
17 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad
18 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
19 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 0:00:10
20 Christopher Horner (USA) Team RadioShack
21 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack
22 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
23 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:00:11
24 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:12
25 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 0:00:23
26 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 0:00:32
27 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana
28 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
29 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:33
30 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:39
31 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
32 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
33 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
34 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
35 Gianni Meersman (Bel) FDJ 0:00:46
36 William Bonnet (Fra) FDJ
37 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:00:50
38 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
39 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
40 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:00:53
41 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:00:56
42 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
43 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
44 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team
45 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:00:57
46 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
47 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 0:01:01
48 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 0:01:02
49 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
50 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:01:04
51 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
52 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
53 Egor Silin (Rus) Katusha Team
54 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
55 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
56 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:01:09
57 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:01:14
58 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:15
59 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 0:01:17
60 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:01:18
61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
62 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:20
63 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
64 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team
65 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:23
66 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:26
67 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
68 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:01:35
69 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:01:42
70 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:47
71 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:01:49
72 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo
73 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 0:01:53
74 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team 0:01:55
75 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:01:59
76 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
77 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:02:00
78 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:01
79 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:02:06
80 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:02:10
81 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:02:11
82 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:02:17
83 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
84 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:02:18
85 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:02:20
86 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:02:21
87 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:02:23
88 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:29
89 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
90 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
91 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:02:31
92 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
93 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:02:34
94 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:02:35
95 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
96 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
97 Mickaël Delage (Fra) FDJ
98 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:36
99 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:02:39
100 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
101 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
102 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:42
103 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
104 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:02:44
105 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:47
106 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:02:51
107 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 0:02:53
108 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 0:02:54
109 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:55
110 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:02:58
111 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
112 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
113 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:04
114 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
115 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:03:05
116 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:09
117 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
118 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:11
119 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
120 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:12
121 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
122 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
123 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:03:13
124 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:03:20
125 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:03:21
126 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:23
127 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:03:27
128 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:03:28
129 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:31
130 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
131 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
132 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 0:03:33
133 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:34
134 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
135 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:03:38
136 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:03:39
137 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 0:03:45
138 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 0:03:50
139 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:52
140 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
141 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:03:56
142 Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:04:01
143 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:04:07
144 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
145 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:04:20
146 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:04:21
147 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
148 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:04:24
149 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 0:04:28
150 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:04:30
151 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:04:31
152 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
153 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
154 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:04:37
155 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:42
156 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:57
157 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:05:15
158 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:05:23
159 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:05:27
160 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 0:05:30
161 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:05:43
162 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:05:46
163 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:05:47
164 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:06:04
165 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:10
166 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:06:12
167 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 0:06:13
168 David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo 0:06:22
169 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 0:06:26
170 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:06:29
171 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:31
172 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
173 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:06:39
174 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:06:42
175 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:47
176 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:56
177 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:05
178 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:07:16
179 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
180 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 0:07:19
181 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:23
182 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:39
183 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:59
184 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:08:13
185 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:08:23
186 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:08:35
187 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:41
188 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:08:46
189 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:08:47
190 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
191 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 0:08:50
192 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:09:56
193 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:59
194 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 0:11:05
195 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 0:11:55
196 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:15:13
197 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 0:16:25
198 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:19:08

Zelena majica:

1 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 64 pts
2 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 58
3 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 54
4 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 51
5 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 37


(BiciSvet.com)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

57 thoughts on “Tour de France e3 – Olonne sur Mer-Redon 198 km (VIDEO)

  1. Ione says:

    Da ne bi bilo takmicenje ranoranilaca sta mislite da pored imena pobednika etape stoji i vrema, pa ako bude(a skoro uvek bude) vise tacnih odgovora najpribliznije vreme pobednika pobedjuje?
    P.S. (I) Ako smo biciklisti budimo i ljudi 😉

    Reply
    1. BiciSvet says:

      ne ne nikako vreme – to nema šanse da pogodi niko – to NE – to ni oni ne znaju – udari vrućina i idu 33 ceo dan a i ko bi tek posle raspravio sa vremenom 😀

      Reply
      1. Ione says:

        Ovi momci ne idu 33 🙂
        Ako ce da se raspravlja ‘ebes vreme,htedoh da spustim tenziju a ne da pogorsam situaciju.

        Philippe Gilbert izgubio Swatch,nalazacu daje 10 minuta 😉

        Reply
  2. Robert says:

    3 etapa
    Jose Ivan Gutierrez… 🙂
    Valjda će ih grupa stići…

    Reply
  3. wolverine says:

    jos juce sam reko Thor Hushovd tako da i danas ostajem pri tome pa sta bude

    Reply
  4. Dejan says:

    Sta je ovo, necu valjda prvi da biram? 🙂 Srce kaze Cavendish, ali mi glava danas kaze Farrar. Dakle, Farrar.

    Reply
    1. Ione says:

      Srce je moje violina glasah za Farrar-a i ako Cavendish lepse svira 😉
      GO Cav !

      Reply
  5. slobodan says:

    Moj favorit za Danas je ROJAS GIL Jose Joaquin

    Moj komentar kako bi bilo da se otvori nagradna igra ko pogodi pobednika
    celog TDF

    Reply
  6. rasabogd says:

    ja da nastavim sa favoritima iz senke
    moj pik je Edvald Boasson Hagen

    Reply
    1. Jan Urlih says:

      Najzad pogodak. Svaka mi cast za nagradu se i nenadam zna se kako to ide.

      Reply
        1. Jan Urlih says:

          Ok necu se vise ni ja javljati bice ti lakse da namestas samo da znas nismo deca Basso, Vulverin, i naravno Pejoslav su sve nikovi komentatora ja vam vise necu smetati oteraste sve nemoj ni da pominjes nagrade kada neces da ih delis. Imas lap top ispred sebe za vreme trke i odgovaras na komentare putem mejla a ne mozes da izbacis prognoze. ko je debil neka ti i dalje veruje ja nisam.

          Reply
          1. BiciSvet says:

            Vaša nagrada za danas je da pogledajte film “Balkanski špijun” HVALA

          2. Urosh says:

            “a troll is someone who posts inflammatory, extraneous, or off-topic messages in an online community, such as an online discussion forum, chat room, or blog, with the primary intent of provoking readers into an emotional response or of otherwise disrupting normal on-topic discussion”
            wikipedia.org

          3. Kragujevac says:

            Ja sam neutralan zato sto sam danas em promasio em zakasnio debelo ali mi je stvarno debilno da se ovakve nagrade namestaju (ako se namestaju ). Mada covek za neke stvari ima pravo sami ste napravili da bude zesce sumljivo. Ovo za lap top je covek potpuno u pravu. Meni je sve jedno ko dobije vise bih voleo da nagrade i nema da mozemo posteno da pogadjamo pa ko pobedi dobije cestitke i nista vise. Dodji na posao pola sata ranije pa izbaci te prognoze i lepo tebi, lepo nama. Tako mozes da odradis siguran sam ako zelis. Meni su isto ubacili crva necu da se trudim uzalud a neko drugi kupi lovorike.

          4. Kragujevac says:

            Druzili bi se u svakom slucaju samo mnogo lepse ovako mi je muka od prepucavanja pa mi se i ne dolazi na sajt. Probaj jedan dan pa sta bude.
            Kad bude neka losija nagrada 😉 (salim se naravno ne zamerite)

    1. Hvala na regularnosti says:

      Cestitam majstore na pogodku. Zasluzio si torbicu ali znas kako to ide u Srbiji.

      Reply
      1. damir says:

        e covek, ak si tu da bojkotujes i samo nesto pricas, idi svojim putem, preterujete. Ne znate da cenite dobru volju ljudi, nije igra ni morala biti organizovana, jako je bzv to sto se tako ponasate, kao da su nagrade neke milionske a ne majice koje covek stampa ili te cyclomania nagradice koje su u sustini propagandni materijal,

        Reply
        1. basso says:

          slazem se sa Damirom, ko misli da je namesteno neka ne ucestvuje i gotovo!!! Dosta vise prepucavanja

          Reply
          1. Hvala na regularnosti says:

            U tome i jeste problem sto su nagrade bedne da bi se namestalo necu ni da prognoziram nisam majmun da me neko pravi budalom, pitao sam ih juce da kupim 10 majci i da podelim pravim a ne imaginarnim ljudima kao sto si ti Basso ili Pejoslav-Pejovic. Covek se potpise kao Pejoslav u pola sest kada se postavlja etapa i to je normalno ja bih voleo da postoji jedan covek koji ne sumnja u regularnost a da to nije Ognjen ili Djordje koji se potpisuju sa sto imena. Dovidjenja i prijatno nisam ovca da prognoziram i da kad pogodim neko to omalovazi zbog Smesne nagrade.

          2. BiciSvet says:

            …i vaša nagrada za danas je da pogledajte film “Balkanski špijun” HVALA

      1. Urosh says:

        yay!

        ovim sto su zakasnili, ne znam sta da kazem. uvijek je najlakse pomisliti na namjestaljku. ima nas koji smo se igrali i tokom citavog gira, a ne samo na ove 3 etape. izmedju ostalog, a ovo je odgovor i nekom sa prethodnih etapa ko je mislio da je imao najveci promasaj – nije, ja sam na jednoj etapi gira ‘gadjao’ nekoga [bjese italijan, nisam siguran koji] ko je na kraju zavrsio bukvalno zadnji.
        dakle, ljudi, opustite se, ovo bi trebalo da je samo igra.

        Reply
        1. wolverine says:

          taj neko sam bio ja 🙂
          tada sam iso sa fararom napredovao je 179 mesta za dva dana to je pravi sampion 🙂
          svaka cast na izboru

          Reply

Leave a Reply