Giro di Lombardia

Pin It

Kakva pobeda za završetak sezone!? Prva pobeda na klasicima i ujedno poslednja velika pobeda za Leopard Trek tim u ovakvom sastavu.

Švajcarac Oliver Zaugg postigao je ogroman uspeh prvo za sebe, pošto je došao do prve pobede u svojoj profesionalnoj karijeri, a onda i za svoj tim koji će ostati upamćen po tome što nikako nije imao sreće u 2011 godini.

Zahvaljujući velikoj hrabrosti i veri u sebe ili možda činjenci da više nema šta da izgubi Oliver je uspeo da pobedi jednu od najvećih trka u biciklističkom kalendaru. Momak koji je u Leopard došao iz tima Liquigas i celu svoju karijeru je bio radnik u ekipama već je proživeo dva rasformiranja tima: Gerolsteiner, Saunier Duval.

U prethodnih sedam dana Švajcarac je vozio 3 jednodnevne trkr i na svakoj bio u prvih 10 dok je na ovoj najvažnijoj pokazao da može do vrhunskih rezultata.

REZULTATI: Milano – Lecco 241km

1 Oliver Zaugg (Swi) Leopard – Trek 6:20:02
2 Daniel Martin (Irl) Team Garmin – Cervelo 0:00:08
3 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas – Cannondale
5 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
6 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox
7 Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:00:16
8 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma – Lotto
9 Carlos A. Betancur Gomez (Col) Acqua & Sapone
10 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli – C.I.P.I.
11 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 0:00:27
12 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
13 Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team
14 Peter Stetina (USA) Team Garmin – Cervelo
15 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
16 Nicholas Roche (Irl) Ag2R La Mondiale
17 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
18 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
19 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
20 Thomas Lovkvist (Swe) Sky Procycling
21 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
22 Fabio Felline (Ita) Geox – TMC 0:01:11
23 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
24 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil – DCM Pro C.Team
25 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
26 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank Sungard
27 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:01:15
28 Fabian Wegmann (Ger) Leopard – Trek
29 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team
30 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi
31 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
32 Janez Brajkovic (Slo) Team Radioshack
33 Chris Sorensen (Den) Saxo Bank Sungard
34 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin – Cervelo 0:02:39
35 Matteo Montaguti (Ita) Ag2R La Mondiale
36 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
37 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:30
38 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:06:44
39 Jakob Fuglsang (Den) Leopard – Trek 0:07:14
40 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas – Cannondale
41 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
42 Steven Cummings (GBr) Sky Procycling
43 Kanstantsin Siutsou (Blr) HTC – Highroad 0:11:20
44 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard
45 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 0:12:04
46 Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma – Lotto 0:12:31
47 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
48 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
49 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
50 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
51 Bruno Pires (Por) Leopard – Trek
52 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team
53 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
54 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD
55 Andrey Mizourov (Kaz) Pro Team Astana
56 Thomas Peterson (USA) Team Garmin – Cervelo
57 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
58 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
59 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas – Cannondale 0:15:34
60 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling
61 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard
62 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin – Cervelo
63 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma – Lotto

(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply