La Vuelta ’12 Palas de Rei – Puerto de Ancares E14

Pin It

Distanca: 152km
Najviši vrh: 1,661m
Kategorija: Visoke planine
Prva ključna etapa. Vuelta ide na težak teren u drugoj polovini a odlučujuće etape počinju sa teškim usponom na kraju današnje etape – „Puerto de Ancares“ koji je prvi put na trku ubačen prošle godine ali na polovinu etape na kojoj je trijumfovao Mihael Albasini. Ove godine 4 uspona prethode završnom i svaki je teži od prethodnog dok je Ankares možda i jedan od najlepših prevoja u Španiji i jedan od najtežih u Galiciji. –La-Vuelta-2012-startna-lista

I opet isti scenario. Taman kada smo pomislili da Kontador osvaja etapu eto Rodrigeza iza krivine. Napad je najbolja odbrana a Purito se brani u poslenjim metrima etapa i osvaja bonifikaciju i po par sekundi u odnosu na rivale. Da nema sekundi bonifikacije da li bi pustio Kontadora da pobedi? Čisto sumnjam jer je Basa isto tako sprintao u Kortini na Điru, ali u Španiji svaka pobeda donosi 12sekundi koje Rodrigez nikako ne ispušta.

REZULTATI:

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 4:10:28
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:05
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:13
4 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:35
5 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:38
6 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:00:44
7 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:56
8 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:04
9 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:01:13
10 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:01:17
11 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
12 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:01:26
13 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:51
14 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:56
15 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
16 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:02:19
17 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
18 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
19 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
20 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
21 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
22 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:02:57
23 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:03:10
24 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat
25 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:19
26 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:23
27 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:03:25
28 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:03:31
29 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:03:38
30 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:45
31 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:03:47
32 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:04:08
33 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:04:23
34 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:04:28
35 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:04:52
36 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:34
37 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:05:39
38 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
39 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:46
40 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
41 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:06:00
42 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:06:37
43 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:07:11
44 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:07:38
45 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:08:41
46 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:08:59
47 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:09:49
48 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
49 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan
50 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
51 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 0:10:48
52 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:11:04
53 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:11:58
54 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
55 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia
56 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
57 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale
58 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
59 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
60 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
61 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
62 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
63 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
64 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat
65 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
66 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano
67 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:12:18
68 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:12:34
69 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:12:44
70 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 0:13:18
71 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:14:08
72 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
73 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:14:58
74 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge
75 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
76 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:15:11
77 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:17:32
78 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
79 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
80 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
81 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
82 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan
83 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge
84 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
85 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
86 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team
87 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
88 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
89 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
90 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
91 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
92 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:17:39
93 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:18:37
94 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:19:32
95 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
96 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
97 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano
98 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
99 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
100 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:19:57
101 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:22:07
102 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:23:14
103 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:24:18
104 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
105 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
106 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
107 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
108 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:24:39
109 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:25:31
110 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
111 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge
112 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
113 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
114 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
115 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
116 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia
117 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
118 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
119 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
120 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
121 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
122 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
123 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
124 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
125 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
126 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team
127 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
128 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
129 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
130 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan
131 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
132 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
133 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia
134 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
135 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
136 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep
137 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano
138 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp
139 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia
140 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge
141 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank
142 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
143 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
144 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
145 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
146 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
147 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
148 Javier Chacon (Spa) Andalucia
149 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
150 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
151 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
152 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
153 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
154 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
155 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
156 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank
157 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
158 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
159 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
160 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
161 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
162 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge
163 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
164 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
165 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
166 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano
167 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
168 Danny Pate (USA) Sky Procycling
169 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
170 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
171 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
172 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
173 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:25:57
174 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:25:59
175 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:26:21
176 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:26:27
177 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 0:26:35
178 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan
179 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 0:26:40
180 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
181 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 0:26:47
182 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:27:41
183 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:27:43
DNS Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
DNS Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
DNS Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team
DNF Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team
DNF Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
GENERALNI PLASMAN____________________________________________
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 53:06:33
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:22
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:01:41
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:04:16
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:05:07
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:05:51
8 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:06:13
9 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:34
10 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:16
11 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:08:26
12 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:08:48
13 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:09:18
14 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:09:26
15 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:32
16 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:09:42
17 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:10:28
18 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:10:33
19 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:10:34
20 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:12:23
21 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:12:41
22 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:13:02
23 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:13
24 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:15:52
25 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:15:56
26 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:16:35
27 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:17:15
28 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:17:53
29 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:19:23
30 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:20:01
31 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:22:27
32 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:22:34
33 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:23:24
34 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:25:15
35 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:26:20
36 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:28:06
37 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:30:00
38 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:32:21
39 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:34:06
40 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:34:16
41 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:35:31
42 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:36:21
43 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:38:32
44 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:38:49
45 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:43:26
46 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:44:17
47 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:46:49
48 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:46:50
49 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:47:08
50 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:47:50
51 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:47:58
52 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:48:09
53 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:48:54
54 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:49:10
55 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:49:22
56 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:50:38
57 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:51:28
58 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:52:39
59 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:53:14
60 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:54:07
61 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:54:21
62 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:55:13
63 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:55:46
64 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:57:43
65 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:58:19
66 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:59:03
67 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:59:41
68 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 1:00:38
69 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 1:01:04
70 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:01:19
71 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 1:02:07
72 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 1:03:39
73 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 1:04:02
74 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:04:57
75 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 1:08:21
76 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 1:09:03
77 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:10:31
78 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 1:10:51
79 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:11:13
80 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:11:17
81 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 1:11:21
82 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:11:59
83 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 1:12:08
84 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:12:18
85 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:12:56
86 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 1:13:52
87 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 1:14:19
88 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 1:14:20
89 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 1:15:06
90 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 1:15:16
91 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 1:16:39
92 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:18:26
93 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 1:19:03
94 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:19:07
95 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:20:25
96 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:22:31
97 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 1:22:51
98 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 1:23:18
99 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 1:23:42
100 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 1:23:43
101 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1:24:46
102 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:24:58
103 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 1:25:20
104 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 1:25:26
105 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 1:25:27
106 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:26:38
107 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:26:43
108 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 1:26:51
109 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 1:27:04
110 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 1:27:52
111 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 1:28:31
112 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 1:29:06
113 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:29:20
114 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 1:29:42
115 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:30:15
116 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:30:36
117 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 1:31:00
118 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:31:44
119 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 1:32:07
120 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:32:34
121 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 1:32:50
122 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 1:32:52
123 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 1:33:06
124 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 1:33:09
125 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 1:33:35
126 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 1:34:56
127 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:35:20
128 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 1:35:26
129 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 1:36:27
130 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:36:57
131 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 1:37:21
132 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 1:38:04
133 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano
134 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 1:38:20
135 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:38:56
136 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:39:55
137 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 1:40:44
138 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
139 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 1:41:43
140 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 1:42:00
141 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:42:12
142 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 1:42:34
143 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 1:42:50
144 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 1:43:05
145 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 1:43:34
146 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:44:14
147 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 1:45:15
148 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 1:46:53
149 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 1:46:54
150 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 1:47:06
151 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 1:47:38
152 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:48:00
153 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 1:48:42
154 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:49:24
155 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:49:28
156 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 1:49:59
157 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 1:50:51
158 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:50:57
159 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:51:04
160 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 1:51:47
161 Javier Chacon (Spa) Andalucia 1:55:02
162 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 1:55:25
163 Danny Pate (USA) Sky Procycling 1:55:59
164 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:56:36
165 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 1:56:57
166 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 1:57:51
167 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 1:58:07
168 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 1:58:08
169 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 2:00:17
170 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 2:00:29
171 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 2:01:24
172 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:02:16
173 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 2:02:17
174 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 2:05:50
175 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 2:08:22
176 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 2:09:38
177 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 2:11:41
178 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 2:16:30
179 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2:20:20
180 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 2:25:01
181 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 2:28:02
182 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 2:30:03
183 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 3:03:17
ZELENA MAJICA_________________________________
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 144  bod
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 122
3 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 112
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 106
5 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 91
6 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 66
7 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 55
8 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 55
9 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 54
10 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 49
TAČKASTA MIJCA
1 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 34  bod
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 23
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 23
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 14
5 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 13
6 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 11
7 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 10
8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 9
9 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 9
10 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 8
KOMBINACIJA
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 5  bod
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 8
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 10
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 19
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 39
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 44
7 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 80
8 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 85
9 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 93

(BiciSvet.com/cyclingnews.com/OlePaikkonen)


Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

2 thoughts on “La Vuelta ’12 Palas de Rei – Puerto de Ancares E14

  1. Vlado says:

    Jak je Purito ko crna zemlja!! 😀 Kontadora ce zelja ubiti.Kad bi sjutra pobijedio okrenuo bi sve u svoju korist.

    Reply
    1. bobcha says:

      Ako neko to moze da uradi, onda je to Kontador. Mada kilometraza ga ubija

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *