La Vuelta ’12 Segovia – Bola del Mundo E20

Pin It

Distanca: 169.5km
Najviši vrh: 2,252m
Kategorija: Visoke planine
Najviši vrh Vuelte. Poslednji uspon na ovogodišnjoj trci ide na tzv „Vrh Sveta“  koji je tek drugi put na trci. Na prošlom izdanju se Vićenco Nibali odbranio od Ezekuila Moskuere 2010. i uspeo da odnese pobedu u generalnom plasmanu. Uspon je blizu Madrida i uzdiže se 3km do TV tornja sa izuzetno uskim delovima asfalta koji su prosečnog nagiba oko 12% sa pojedinim rampama koje su ponegde i duplo strmije. Sa još tri uspona prve kategorije pre „bola del Mundo“ ovo može biti najzanimljivijia etapa na čitavoj trci.

REZULTATI

1 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 4:48:48
2 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:17
3 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:00:42
4 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:01:16
5 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:01:39
6 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:30
7 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:39
8 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:03:14
9 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:03:31
10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:03:56
11 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:04:08
12 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:04:15
13 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
14 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:24
15 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:04:34
16 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:04:37
17 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 0:04:38
18 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
19 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:04:43
20 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
21 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:04:47
22 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:04:54
23 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:58
24 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:05:09
25 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:05:15
26 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
27 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:05:35
28 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge
29 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:05:50
30 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
31 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
32 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
33 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:06:07
34 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:06:21
35 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat
36 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:06:34
37 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 0:06:39
38 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
39 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:06:42
40 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:06:50
41 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:07:19
42 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:07:31
43 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:07:35
44 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:07:52
45 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:07:58
46 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:08:12
47 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:22
48 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:08:32
49 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale
50 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
51 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:09:09
52 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:09:20
53 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:09:23
54 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:09:47
55 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:09:55
56 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:10:03
57 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:10:12
58 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:10:31
59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:10:34
60 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:10:50
61 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:10:53
62 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:10:59
63 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:11:16
64 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:11:48
65 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:11:50
66 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 0:12:02
67 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
68 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:12:22
69 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 0:12:48
70 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:12:52
71 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
72 Hernani Broco (Por) Caja Rural
73 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:13:44
74 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:14:10
75 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:15:18
76 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:15:23
77 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
78 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:15:26
79 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:15:30
80 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:15:56
81 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 0:16:00
82 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:16:04
83 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:16:53
84 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:17:00
85 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:17:08
86 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:17:31
87 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:17:36
88 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:17:39
89 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:17:41
90 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:18:00
91 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:18:16
92 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:18:21
93 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:18:29
94 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:18:37
95 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:18:57
96 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:19:00
97 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:19:09
98 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
99 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:19:19
100 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
101 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:19:31
102 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:19:52
103 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 0:19:59
104 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:20:11
105 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:20:13
106 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
107 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:20:16
108 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
109 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
110 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:20:22
111 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:20:24
112 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
113 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
114 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
115 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:20:56
116 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 0:21:12
117 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
118 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
119 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:21:19
120 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:21:44
121 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:21:49
122 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:22:12
123 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:22:37
124 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:25:33
125 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:26:35
126 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
127 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:27:01
128 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:27:11
129 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:28:11
130 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:28:23
131 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:28:27
132 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 0:28:33
133 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:28:52
134 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:28:54
135 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:28:57
136 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:29:22
137 Danny Pate (USA) Sky Procycling
138 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:29:26
139 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:29:29
140 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
141 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
142 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
143 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
144 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:29:35
145 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 0:29:45
146 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:29:47
147 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
148 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:29:53
149 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
150 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:29:56
151 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 0:30:01
152 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:30:05
153 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:30:08
154 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:30:09
155 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 0:30:17
156 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:30:27
157 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 0:30:36
158 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:30:43
159 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
160 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
161 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:30:53
162 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:30:59
163 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 0:31:03
164 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:31:21
165 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:31:29
166 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:31:30
167 Javier Chacon (Spa) Andalucia 0:31:32
168 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:31:38
169 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:31:57
170 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:32:12
171 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:32:39
172 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:32:44
173 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:33:32
174 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:34:31
175 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:34:37
DNF Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
DNF Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep
GENERALNI PLASMAN
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 82:14:52
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:16
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:01:37
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:10:16
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:11:29
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:12:23
7 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:13:28
8 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:13:41
9 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:14:01
10 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:16:13
11 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:16:22
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:17:50
13 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:19:14
14 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:19:59
15 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:20:48
16 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:20:50
17 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:20:56
18 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:22:30
19 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:23:38
20 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:26:30
21 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:31:51
22 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:32:45
23 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:40:48
24 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:46:26
25 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:46:54
26 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:48:42
27 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:49:29
28 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:51:44
29 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:54:08
30 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:55:01
31 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:59:10
32 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:05:42
33 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 1:06:30
34 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 1:08:15
35 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 1:15:37
36 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 1:15:53
37 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 1:19:08
38 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:19:16
39 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 1:23:04
40 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 1:23:38
41 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:23:39
42 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 1:27:15
43 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:32:30
44 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 1:33:05
45 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:33:44
46 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:34:03
47 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:37:43
48 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:38:22
49 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 1:39:07
50 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:39:53
51 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 1:44:15
52 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:44:21
53 Hernani Broco (Por) Caja Rural 1:46:16
54 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 1:46:22
55 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:48:44
56 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 1:49:25
57 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 1:49:34
58 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 1:52:10
59 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:53:25
60 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 1:54:07
61 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:55:21
62 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:55:47
63 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 1:56:51
64 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 1:57:21
65 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 2:00:10
66 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 2:00:59
67 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 2:01:42
68 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 2:02:07
69 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:02:47
70 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2:03:13
71 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 2:06:12
72 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 2:06:21
73 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:06:49
74 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2:08:50
75 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:10:05
76 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 2:10:28
77 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 2:12:01
78 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2:13:48
79 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 2:14:56
80 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:19:04
81 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 2:19:20
82 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 2:20:23
83 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 2:22:31
84 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 2:24:55
85 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 2:26:35
86 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 2:26:59
87 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:27:40
88 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 2:27:56
89 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 2:28:40
90 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 2:31:20
91 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 2:32:24
92 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 2:34:27
93 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 2:35:04
94 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 2:36:58
95 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 2:37:56
96 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 2:39:18
97 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2:39:37
98 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 2:42:28
99 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 2:42:43
100 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 2:44:02
101 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:44:13
102 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 2:45:46
103 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 2:47:54
104 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 2:48:06
105 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 2:49:28
106 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:51:20
107 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 2:51:45
108 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 2:53:57
109 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2:54:01
110 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 2:54:35
111 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 2:55:39
112 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 2:55:45
113 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:56:09
114 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 2:56:52
115 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 2:57:56
116 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 2:58:17
117 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 2:58:30
118 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 2:59:25
119 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 3:00:05
120 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 3:00:39
121 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 3:01:07
122 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 3:01:13
123 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 3:01:18
124 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 3:02:54
125 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 3:03:02
126 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 3:06:54
127 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 3:07:10
128 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 3:08:02
129 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 3:08:40
130 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:09:16
131 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 3:09:57
132 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 3:10:05
133 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 3:10:07
134 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 3:10:18
135 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 3:10:57
136 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 3:11:05
137 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 3:11:39
138 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 3:12:06
139 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 3:12:07
140 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 3:13:17
141 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 3:17:05
142 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 3:17:29
143 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 3:17:35
144 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 3:18:04
145 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 3:18:23
146 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 3:18:31
147 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 3:18:46
148 Danny Pate (USA) Sky Procycling 3:18:48
149 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 3:19:45
150 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 3:21:03
151 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 3:21:34
152 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 3:22:45
153 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 3:23:10
154 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 3:24:07
155 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 3:24:24
156 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 3:26:46
157 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 3:27:35
158 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 3:28:08
159 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 3:34:30
160 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 3:38:31
161 Javier Chacon (Spa) Andalucia 3:39:04
162 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 3:39:57
163 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 3:44:37
164 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 3:46:11
165 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 3:47:25
166 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
167 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 3:48:25
168 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 3:51:06
169 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
170 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 3:55:07
171 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 3:55:45
172 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 3:58:16
173 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 4:05:32
174 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 4:19:17
175 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 4:31:28
ZELENA
MAJICA 
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 193 bod
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 189
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 161
4 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 124
5 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 93
6 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 91
7 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 74
8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 72
9 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 70
10 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 67
TAČKASTA
MAJICA
1 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 63 bod
2 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 40
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 36
4 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 33
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 31
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 28
7 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 27
8 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 21
9 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 20
10 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 18
BELA
MAJICA
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 7 bod
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 9
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 10
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 29
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 46
6 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 65
7 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 79
8 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 80
9 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 85
10 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 88

(BiciSvet.com/cyclingnews.com/OlePaikkonen)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

2 thoughts on “La Vuelta ’12 Segovia – Bola del Mundo E20

  1. slobodan says:

    Nakon dobrog Djira, naštelovanog Tura videsmo pravu
    GT trku, usponi 23%, normalni hronometri, i pobede
    najbolji, a ne oni koji su pobedili pre početka trke.

    Sram da bude Kontadora, što nije pustio Frooma da pobedi,
    ccc

    Reply
  2. wejландт108 says:

    Свака част свим бициклистима који су завршили Вуелту, а најдубље дивљење за три шпанска супер-бића.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *