E10 St-Gildas-des-Bois – Saint Malo 197km #TDF’13

Pin It

100-Tour-10-Saint-Gildas-des-Bois-Saint-Malo-197KMPosle akcije u Pirinejima dugo čekani dan odmora vozači će provesti u Bretanji posle tranfera sa jugo-zapada.

Nakon odmora sprinteri bi trebalo ponovo da dođu na svoje dok današnja ruta odaje počast dvojici legendarnih Francuskih biciklista: trostrukom pobedniku Tura Luiju Bobeu i petostrukom šampionu Bernaru Inou koji u blizini void farmu kad nije zauzet protokolima na podijumu. <startna-lista-100#TDF>

REZULTATI

1 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 4:53:25
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
3 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step
4 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling
5 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
6 Alexander Kristoff (Nor) Katusha
7 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
8 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
9 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
kittel-greipel-tdf13GENERALNI PLASMAN____________________________________

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 41:52:43
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:25
3 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:44
4 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:50
5 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:01:51
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff
7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:02
8 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:02:28
9 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:02:31
10 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:02:45
11 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:55
12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:03:07
13 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:03:25
14 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:29
15 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:04:00
16 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:04:36
17 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:06:14
18 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:06:16
19 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:40
20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:09
21 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:07:55
22 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:09:45
23 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:09:54
24 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:10:30
25 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:11:15
26 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:12:34
27 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:14:27
28 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:14:35
29 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:15:52
30 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:17:14
31 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:07
32 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:18:35
33 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:19:58
34 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:20:10
35 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:20:37
36 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:20:57
37 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:21:11
38 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:22:30
39 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:25:53
40 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:26:02
41 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 0:27:48
42 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:30:35
43 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:30:43
44 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:31:34
45 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 0:31:41
46 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
47 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:31:50
48 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:32:09
49 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:33:11
50 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:35:01
51 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:35:20
52 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 0:35:43
53 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:37:00
54 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 0:37:55
55 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:39:49
56 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:41:00
57 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:41:02
58 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:42:04
59 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:43:21
60 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:44:39
61 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:45:03
62 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:45:19
63 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:45:52
64 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:46:40
65 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:47:02
66 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 0:49:14
67 Julien El Fares (Fra) Sojasun 0:49:24
68 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:49:55
69 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:50:22
70 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:50:40
71 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 0:51:22
72 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:51:48
73 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:52:00
74 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:52:01
75 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:52:12
76 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:52:29
77 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:54:38
78 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:54:57
79 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:55:12
80 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:55:14
81 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:55:29
82 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 0:55:46
83 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:55:51
84 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:58:56
85 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:59:37
86 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 1:00:13
87 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:00:22
88 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:00:25
89 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:01:54
90 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:02:07
91 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 1:02:59
92 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:03:19
93 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:03:24
94 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:04:55
95 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:05:43
96 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:06:01
97 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:07:36
98 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:09:09
99 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 1:10:28
100 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:11:46
101 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 1:11:52
102 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:12:18
103 Julien Simon (Fra) Sojasun 1:13:02
104 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:13:06
105 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:13:33
106 Pavel Brutt (Rus) Katusha 1:13:44
107 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:14:20
108 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 1:15:46
109 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1:15:51
110 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:16:00
111 Brice Feillu (Fra) Sojasun 1:16:23
112 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 1:16:25
113 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 1:16:45
114 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 1:17:52
115 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:18:06
116 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 1:18:56
117 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 1:19:21
118 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:20:29
119 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:22:33
120 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 1:24:32
121 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 1:25:21
122 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:25:26
123 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 1:25:32
124 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1:26:03
125 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 1:26:18
126 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 1:26:21
127 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 1:26:57
128 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1:28:26
129 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:29:55
130 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:30:35
131 David Veilleux (Can) Team Europcar 1:31:06
132 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 1:31:58
133 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
134 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:32:17
135 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 1:32:51
136 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 1:33:10
137 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 1:33:31
138 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 1:34:22
139 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
140 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 1:34:29
141 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 1:36:15
142 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:37:04
143 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 1:37:05
144 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 1:37:23
145 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 1:37:34
146 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:37:44
147 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:38:11
148 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 1:38:50
149 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:39:05
150 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 1:39:30
151 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1:39:37
152 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:40:05
153 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:40:14
154 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 1:40:15
155 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 1:41:50
156 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 1:42:38
157 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 1:42:44
158 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:43:24
159 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:44:50
160 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 1:45:44
161 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 1:45:53
162 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 1:46:04
163 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 1:46:54
164 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 1:47:00
165 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:48:16
166 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 1:48:29
167 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 1:48:32
168 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 1:49:06
169 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 1:49:36
170 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 1:50:42
171 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 1:51:28
172 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 1:52:13
173 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 1:52:39
174 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 1:52:53
175 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 1:53:06
176 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 1:56:29
177 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 1:57:04
178 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:58:17
179 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 1:58:18
180 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:58:29
181 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 2:00:07
182 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 2:01:13

ZELENA MAJICA_______________________________________

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 269  bod
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 186
3 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 166
4 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 132
5 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 131
6 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 90
7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 88
8 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 87
9 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 85
10 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 84

I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
 Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU 
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno :-)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

43 thoughts on “E10 St-Gildas-des-Bois – Saint Malo 197km #TDF’13

    1. Aleksandar Urošev says:

      dobro je sto znam koja je etapa i sto citam prvenstvno

      Reply
        1. Aleksandar Urošev says:

          promasio jesam ali sam ostavio na vreme, ovo sam u 14h video da sam pogresio pa sam cisto iskomentarisao sebe
          hvala za sutra ali cu da promenim izbor jer sad svi znaju sta cu da gadjam 🙂

          Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *