E15 Givors – Mont Ventoux 242.5km #TDF’13

Pin It

100-Tour-15-Mont-Ventoux-242.5KMMont Ventu, dan Bastilje, najduža etapa, dan odmora sutra – može li biti zanimljivije? Nema mnogo Francuza koji danas mogu da trijumfuju ali je broj onih koji mogu da se nađu u grupi begunaca pozamašan. Favoriti će morati da se strpe do samog kraja etape i dobro da pričuvaju snagu za ova 242 kilometra. Na mitskom usponu čiji izgled može da se poredi sa površinom Meseca pravac duvanja vetra je od ključnog značaja. Poslednji put kada je tour dolazio na Ventu 2009 opstali su do vrha hronometraš I brdaš. Na kraju je Garate slavio ispred Martina dok se glavna grupa držala zajedno po jakom vetru u grudi. >startna-lista-100#TDF<

Breaking sports news video. MLB, NFL, NBA, NHL highlights and more.

Chris-Frome-Ventoux

REZULTATI: 

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 5:48:45
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:29
3 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:23
4 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
5 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:01:40
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff
7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:43
8 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:46
9 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:53
10 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:08
11 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:02:12
12 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:02:26
13 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:02:32
14 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:02:36
15 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:02:49
16 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:03:06
17 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:03:11
18 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:03:14
19 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:15
20 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:03:31
21 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:07
22 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:56
23 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:05:04
24 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:06:13
25 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:06:38
26 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:06:44
27 Maxime Mederel (Fra) Sojasun
28 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:08:39
29 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:08:46
30 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
31 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
32 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
33 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
34 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
35 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
36 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:10:07
37 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:10:29
38 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:10:42
39 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard
40 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:11:16
41 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:12:01
42 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:12:02
43 Brice Feillu (Fra) Sojasun 0:12:23
44 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:12:34
45 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:12:38
46 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:13:06
47 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:13:16
48 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team
49 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
50 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:13:28
51 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:14:08
52 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 0:14:51
53 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:15:29
54 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:16:39
55 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:47
56 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:16:56
57 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard
58 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:17:14
59 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano
60 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
62 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
63 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:17:50
64 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:17:57
65 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 0:18:19
66 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:18:25
67 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
68 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:19:20
69 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
70 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
71 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
72 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
73 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
74 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
75 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
76 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
77 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
78 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun
79 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 0:19:52
80 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:19:56
81 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
82 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 0:20:06
83 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
84 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:20:30
85 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 0:23:07
86 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
87 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge
88 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
89 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
90 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
91 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 0:24:49
92 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:24:54
93 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:25:26
94 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:26:59
95 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
96 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
97 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:27:13
98 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:27:36
99 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
100 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha
101 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling
102 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
103 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano
104 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
105 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
106 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
107 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
108 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
109 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
110 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
111 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
112 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team
114 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
115 David Veilleux (Can) Team Europcar
116 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
117 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard
118 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
119 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
120 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
121 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
122 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
123 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team
124 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
125 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
126 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 0:27:46
127 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:27:56
128 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:28:05
129 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:28:16
130 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:28:28
131 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
132 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
133 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
134 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:28:39
135 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
136 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:28:56
137 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:29:08
138 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:29:48
139 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling
140 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling
141 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha
142 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:30:23
143 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:31:26
144 Julien Simon (Fra) Sojasun 0:32:09
145 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 0:32:36
146 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
147 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge
148 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
149 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge
150 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step
151 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step
152 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
153 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
154 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
155 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
156 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
157 Julien El Fares (Fra) Sojasun
158 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
159 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
160 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
161 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling
162 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
163 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano
164 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
165 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano
166 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
167 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
168 Pavel Brutt (Rus) Katusha
169 Alexander Kristoff (Nor) Katusha
170 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
171 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
172 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
173 Gatis Smukulis (Lat) Katusha
174 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
175 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
176 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun
177 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
178 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
179 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
180 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:32:50
181 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:50:21

GENERALNI PLASAMAN______________________________________

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 61:11:43
2 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:14
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:04:25
4 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:04:28
5 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:54
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:05:47
7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:06:22
8 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:07:11
9 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:47
10 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:07:58
11 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:08:28
12 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:09:54
13 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:12:32
14 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:13:47
15 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:14:42
16 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:15:40
17 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:18:12
18 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:19:14
19 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:21:42
20 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:23:36
21 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:23:50
22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
23 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:28:45
24 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:29:16
25 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:30:26
26 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:32:53
27 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:33:02
28 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:33:28
29 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:33:42
30 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:34:12
31 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:37:10
32 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:40:19
33 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:40:24
34 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:42:55
35 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:44:24
36 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:44:55
37 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:47:28
38 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:49:54
39 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:53:57
40 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:54:18
41 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:54:20
42 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:54:52
43 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:55:02
44 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:55:05
45 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:56:11
46 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:59:43
47 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:00:02
48 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 1:00:09
49 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:01:19
50 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:02:03
51 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 1:03:47
52 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 1:05:25
53 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 1:06:12
54 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 1:07:45
55 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 1:07:58
56 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 1:09:01
57 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 1:10:03
58 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:10:19
59 Yury Trofimov (Rus) Katusha 1:11:08
60 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 1:11:47
61 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:12:02
62 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 1:12:11
63 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 1:15:09
64 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 1:15:39
65 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 1:18:16
66 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 1:19:05
67 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1:19:36
68 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 1:21:26
69 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:22:02
70 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 1:22:44
71 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 1:24:18
72 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 1:26:32
73 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 1:27:50
74 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:28:02
75 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 1:28:40
76 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:29:06
77 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:30:25
78 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:30:30
79 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 1:30:38
80 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:30:40
81 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:31:52
82 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:32:04
83 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 1:32:09
84 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:33:03
85 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 1:33:09
86 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 1:33:44
87 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:34:36
88 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:34:56
89 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 1:35:09
90 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:35:11
91 Julien El Fares (Fra) Sojasun 1:36:27
92 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:38:23
93 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:38:32
94 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:38:39
95 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:40:38
96 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:40:46
97 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 1:40:54
98 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1:40:59
99 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 1:42:13
100 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:42:45
101 Pavel Brutt (Rus) Katusha 1:43:12
102 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:47:29
103 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 1:47:35
104 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 1:48:10
105 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:48:13
106 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:48:21
107 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:48:37
108 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 1:49:25
109 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:49:57
110 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 1:50:03
111 Julien Simon (Fra) Sojasun 1:51:05
112 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1:51:25
113 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 1:51:50
114 Brice Feillu (Fra) Sojasun 1:52:56
115 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:57:42
116 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 1:58:37
117 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:59:38
118 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:59:57
119 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 2:00:44
120 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 2:01:53
121 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:02:07
122 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 2:02:35
123 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 2:03:15
124 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:03:45
125 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 2:04:04
126 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:06:08
127 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:07:22
128 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:09:43
129 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:09:59
130 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 2:12:06
131 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 2:12:19
132 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:12:49
133 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 2:12:59
134 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 2:13:09
135 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2:13:27
136 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 2:13:54
137 David Veilleux (Can) Team Europcar 2:13:55
138 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 2:14:54
139 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2:15:04
140 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 2:15:36
141 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 2:15:47
142 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:16:31
143 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:16:46
144 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 2:19:51
145 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:20:39
146 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 2:20:41
147 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 2:21:06
148 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 2:22:41
149 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 2:23:00
150 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:23:20
151 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2:23:30
152 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:25:30
153 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 2:25:32
154 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 2:25:44
155 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:25:49
156 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 2:26:20
157 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 2:26:33
158 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 2:27:24
159 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:27:48
160 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:28:07
161 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:28:40
162 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 2:29:05
163 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:29:12
164 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 2:29:21
165 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 2:30:48
166 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 2:30:55
167 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 2:31:12
168 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 2:32:16
169 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 2:33:19
170 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:33:41
171 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 2:34:52
172 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 2:35:13
173 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 2:36:06
174 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 2:36:58
175 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:44:00
176 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 2:44:11
177 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 2:44:34
178 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 2:44:55
179 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 2:45:10
180 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 2:46:02
181 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 2:46:52

ZELENA MAJICA

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 377  bod.
2 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 278
3 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 223
4 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 177
5 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 157

TAČKASTA MAJICA:

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 83  bod.
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 66
3 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 53
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 51
5 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 28
6 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 28
7 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 28
8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 24
9 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 20
10 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 20

BELA MAJICA:

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 61:17:30
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:02:11
3 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:06:45
4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:03
5 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:49:18
6 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:54:15
7 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 0:58:00
8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:59:38
9 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 1:06:24
10 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 1:09:22
11 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 1:15:39
12 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:16:15
13 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 1:20:45
14 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:22:15
15 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 1:41:48
16 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 1:46:03
17 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:14:52
18 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 2:16:54
19 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:17:33
20 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 2:25:08
21 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 2:39:08

I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi- Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno :-)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

49 thoughts on “E15 Givors – Mont Ventoux 242.5km #TDF’13

  1. sasalfc says:

    kako izgleda stanje za danas? Ja mislim da ce kontador puci na nekom brdu kao sto se desavalo pi pre dve godine pa je posle pokusao na onoj zadnjoj kratkoj etapi, ali nemogu da zamislim tour bez kontadora jer je jedini vozac koji ce pokusati na svakij etapi da uradi nesto pa makar bio u 5 u genetalnom, a setimo se sta je andy sleck uradio pre dve godine na Alpe-d’Huez kad je otisao u beg i uspeo, al ipak evans ih je otkunuo posle na hronometru i uzeo tour

    Reply
  2. rasabogd says:

    dan bastilje je danas i red je da pobedi jedan britanac
    Chris Froome

    Reply
    1. sead says:

      Za 3 min zakasnio 🙁
      Ko rano rani, majicu zgrabi 🙂

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *