E16 Vaison la Romaine – Gap 168km #TDF’13

Pin It

100-Tour-16-Vaison-la-Romaine-Gap-168KMMožda ovo bude miran dan za glavnu grupu posle dana odmora i pre brdskog hronometra. Gap je standardno etapno mesto sa uvek uzbudljivom završnicom jer se etapa završava tehnički veoma zahtevnim spustom. Pre dve godine Kontador i Evans su po kiši upravo na spustu ukrali 20 sekundi u odnosu na braću Šlek dok je Tor Hušovd trijumfovao ispred svog zemljaka Edija Bosa dok je pre deset godina u Gapu po izuzetno velikoj vrućini Hoseba Beloki zbog pada i preloma kuka praktično okončao svoju karijeru. Tog dana slavio je Vinokurov dok je Armstrong vozio preko livade> LINK

rui-costa-tdf-13

REZULTATI:

1 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 3:52:45
2 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:42
3 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
4 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
5 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard
6 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:01:00
7 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:01
8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:01:04
9 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
10 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp

GENERALNI PLASMAN________________________________

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 65:15:36
2 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:14
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:04:25
4 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:04:28
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:05:47
6 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:05:54
7 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:07:11
8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:07:22
9 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:47
10 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:09:28
11 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:09:37
12 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:10:54
13 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:13:32
14 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:13:54
15 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:14:42
16 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:14:47
17 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:16:40
18 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:19:51
19 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:21:07
20 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:22:34
21 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:23:35
22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:24:50
23 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:29:45
24 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:31:09
25 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:32:05
26 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:32:53
27 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:34:20
28 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:34:28
29 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:34:29
30 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:34:41
31 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:35:07
32 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:36:05
33 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:38:49
34 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:40:12
35 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:42:12
36 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:42:17
37 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:44:16
38 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:44:55
39 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:45:45
40 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:47:28
41 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:55:36
42 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
43 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:56:31
44 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:59:07
45 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:53
46 Yury Trofimov (Rus) Katusha 1:01:04
47 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 1:01:43
48 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:01:58
49 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 1:02:03
50 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:04:56
51 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1:05:29
52 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 1:05:40
53 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 1:06:27
54 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:07:05
55 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:08:10
56 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 1:09:58
57 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:10:11
58 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 1:16:01
59 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 1:17:23
60 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 1:17:47
61 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 1:18:23
62 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 1:18:50
63 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:23:04
64 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
65 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 1:25:28
66 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 1:25:43
67 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:26:04
68 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1:27:44
69 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 1:28:05
70 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 1:28:30
71 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:28:41
72 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 1:28:54
73 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:29:30
74 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:29:41
75 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 1:32:04
76 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:32:19
77 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 1:34:56
78 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:34:58
79 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 1:35:10
80 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 1:37:10
81 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:37:14
82 Julien El Fares (Fra) Sojasun 1:38:20
83 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 1:39:18
84 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 1:40:17
85 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:40:29
86 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:41:53
87 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:42:30
88 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:43:04
89 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 1:43:17
90 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 1:43:33
91 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:43:41
92 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:44:18
93 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:45:14
94 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1:46:45
95 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:47:43
96 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:48:28
97 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:48:46
98 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:48:54
99 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 1:49:02
100 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 1:50:50
101 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:51:31
102 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 1:52:02
103 Pavel Brutt (Rus) Katusha 1:53:01
104 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 1:53:33
105 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 1:55:01
106 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 1:55:43
107 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:57:21
108 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:58:10
109 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:58:26
110 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:58:51
111 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 1:59:14
112 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:59:46
113 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 2:00:41
114 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 2:01:14
115 Julien Simon (Fra) Sojasun 2:01:43
116 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 2:02:28
117 Brice Feillu (Fra) Sojasun 2:03:34
118 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:03:40
119 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:09:05
120 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:09:15
121 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:10:35
122 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 2:12:24
123 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 2:12:31
124 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:12:45
125 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:14:23
126 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 2:14:42
127 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:18:00
128 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:18:07
129 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 2:20:14
130 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:20:21
131 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 2:20:51
132 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 2:22:57
133 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 2:22:58
134 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 2:23:02
135 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:23:27
136 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 2:23:37
137 David Veilleux (Can) Team Europcar 2:23:44
138 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2:24:05
139 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 2:24:32
140 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:24:54
141 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 2:25:36
142 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2:25:42
143 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 2:26:14
144 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 2:30:29
145 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 2:31:19
146 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 2:31:30
147 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 2:31:44
148 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 2:32:30
149 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 2:32:49
150 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:33:45
151 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:33:58
152 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2:34:08
153 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:35:19
154 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:35:38
155 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 2:36:10
156 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 2:36:58
157 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 2:37:11
158 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:37:37
159 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 2:38:02
160 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:38:45
161 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 2:39:10
162 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:39:18
163 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 2:39:43
164 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 2:41:01
165 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 2:41:26
166 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 2:42:54
167 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 2:43:08
168 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:44:19
169 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 2:45:30
170 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 2:45:51
171 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 2:46:44
172 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 2:47:36
173 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 2:54:44
174 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 2:54:49
175 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 2:55:12
176 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:55:13
177 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 2:55:48
178 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 2:56:40
179 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 2:57:30

I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi- Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno :-)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

37 thoughts on “E16 Vaison la Romaine – Gap 168km #TDF’13

  1. wejландт108 says:

    sto bi rekla lejdi gaga, alehandro, alehandro ale ale handro valverde 🙂

    Reply
  2. rasabogd says:

    koja losa fora ja se nadao da cu moci da vidim ko ce u beg i onda da pogadjam
    opet se nista ne zna
    neka bude Johnny Hoogerland

    Reply
  3. Fica says:

    Ajmooooooo saaaaaaaaaa Slekom 🙂 luksemburzanin ce danas juriti etapnu pobedu

    Reply
  4. Doktor says:

    Pošto sam siguran da je za Sagana već kasno 🙂 neka bude Šavanel.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *