E9 Saint-Girons – Bagnères de Bigorre 168.5km #TDF’13

Pin It

100-Tour-9-Saint-Girons-Bagnères-de-Bigorre-168.5KMDrugog dana u Pirinejima tobogan – gore dole ceo dan. Akcija počinje odmah na “Portet d’Aspet” gde najverovatnije odlazi velika grupa begunaca koja će se smanjivati preko Mente-a i ostalih prevoja u Pirinejima. Nepredvidiva etapa što se tiče žute majice i generalnog plasmana, ali će lider svakako morati da potroši mnogo resursa zajedno sa svojim timom kako bi danas zadržao vođstvo. Ko se seća da je Efimkin zvanični najsvežiji pobednik iz Banjer-a gde je Loran Finjo držao hotel? Malo ko jer je Kobra Riko poslednji podigao ruke ovde ali mu je pobeda oduzeta – znate već? >startna-lista-100#TDF<

daniel-martin-tdf-13-garmin

REZULTATI

1 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 4:43:03
2 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
3 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:00:20
4 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
5 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
7 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
8 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
9 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
10 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard
11 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
12 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard
13 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff
14 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
15 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
16 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
17 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
18 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
19 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
20 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
21 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
22 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:25
23 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
24 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:54
25 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
OTL Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling – “rampa”
DNS Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp
DNF José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
DNF Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff
DNS Michael Schär (Swi) BMC Racing Team

GENERALNI PLASMAN____________________________________________

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 36:59:18
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:25
3 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:44
4 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:50
5 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:01:51
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff
7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:02
8 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:02:28
9 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:02:31
10 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:02:45
11 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:55
12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:03:07
13 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:03:25
14 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:29
15 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:04:00
16 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:04:36
17 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
18 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:06:14
19 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:40
20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:09
21 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:07:55
22 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:09:35
23 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:09:45
24 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:09:54
25 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:10:30
26 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:12:34
27 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:14:27
28 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:14:35
29 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:15:52
30 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:27
31 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:16:46
32 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:16:55
33 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:18:30
34 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:19:58
35 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:20:37
36 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:20:57
37 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:21:11
38 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:22:30
39 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:24:22
40 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:25:53
41 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 0:26:08
42 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:28:55
43 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 0:30:05
44 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:30:10
45 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:30:18
46 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:29
47 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:31:31
48 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:31:34
49 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:31:41
50 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 0:34:27
51 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:35:01
52 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 0:35:04
53 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:35:20
54 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:37:00
55 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:39:49
56 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:40:24
57 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:41:00
58 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:41:02
59 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:43:21
60 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:44:39
61 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:45:00
62 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:45:03
63 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:45:19
64 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:45:22
65 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:45:49
66 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:45:52
67 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 0:47:38
68 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:48:42
69 Julien El Fares (Fra) Sojasun 0:49:24
70 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
71 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:49:55
72 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:50:40
73 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 0:51:22
74 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:51:48
75 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:51:50
76 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:52:01
77 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:52:29
78 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:52:58
79 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:53:14
80 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:53:22
81 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:54:02
82 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 0:54:06
83 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:54:57
84 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:55:14
85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:55:29
86 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:58:42
87 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:58:56
88 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 1:00:13
89 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 1:01:09
90 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:01:54
91 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:02:07
92 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:02:29
93 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:03:19
94 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:03:53
95 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:04:55
96 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:06:01
97 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 1:06:11
98 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:06:32
99 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:07:29
100 Julien Simon (Fra) Sojasun 1:09:54
101 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:09:56
102 Brice Feillu (Fra) Sojasun 1:10:00
103 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:10:38
104 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:11:26
105 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 1:11:52
106 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:12:40
107 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:13:33
108 Pavel Brutt (Rus) Katusha 1:13:44
109 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1:14:11
110 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:14:20
111 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 1:15:16
112 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 1:15:46
113 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 1:16:45
114 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 1:17:52
115 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 1:17:58
116 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:18:06
117 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 1:18:56
118 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 1:18:58
119 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:20:29
120 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:21:17
121 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 1:22:31
122 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:23:46
123 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 1:23:52
124 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1:24:23
125 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 1:24:32
126 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1:25:16
127 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 1:26:21
128 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 1:26:28
129 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 1:26:57
130 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 1:27:08
131 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:28:05
132 David Veilleux (Can) Team Europcar 1:29:26
133 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 1:30:18
134 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:30:35
135 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:30:37
136 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:31:58
137 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 1:32:49
138 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 1:33:10
139 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 1:34:22
140 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
141 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 1:36:15
142 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:36:31
143 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 1:36:41
144 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:37:04
145 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 1:37:05
146 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 1:37:23
147 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:37:44
148 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 1:38:50
149 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:39:05
150 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 1:39:30
151 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1:39:37
152 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:40:05
153 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
154 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 1:40:10
155 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:40:14
156 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 1:42:38
157 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 1:42:44
158 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 1:42:48
159 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:43:10
160 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 1:43:16
161 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:43:24
162 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 1:45:53
163 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 1:46:54
164 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 1:47:00
165 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 1:47:16
166 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:48:16
167 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 1:48:19
168 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 1:48:32
169 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 1:48:36
170 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 1:49:35
171 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 1:49:36
172 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 1:50:23
173 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 1:51:25
174 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 1:51:26
175 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 1:51:28
176 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 1:51:30
177 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:52:06
178 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 1:54:08
179 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:54:48
180 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 1:54:49
181 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 1:57:41
182 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 1:58:18

ZELENA MAJICA

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 234 bod
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 141
3 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 128
4 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 111
5 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 90
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 88
7 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 87
8 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 76
9 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 73
10 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 66

TAČKASTA MAJICA

1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 49  bod
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 33
3 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 28
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 26
5 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 21
6 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 20
7 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 15
8 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 14
9 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 14
10 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 13

BELA MAJICA

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 37:01:20
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:01:23
3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:07
4 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:07:33
5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:29:29
6 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 0:32:25
7 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:32:59
8 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:37:47
9 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:41:19
10 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:42:37
11 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:43:01
12 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:47:22
13 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:47:53
14 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:49:59
15 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:03:59
16 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:08:36
17 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 1:09:50
18 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 1:15:56
19 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 1:20:29
20 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 1:22:30
21 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1:23:14
22 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 1:23:59
23 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 1:32:20
24 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:34:29
25 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 1:35:03
26 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 1:35:21
27 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:38:03
28 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:38:12
29 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 1:41:14
30 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 1:45:14
31 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 1:47:34
32 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 1:52:06

I ove godine imamo nagradnu igru. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi- Fejsbuk komentari se ne važe!
-Nagradna igra traje svakog dana do 13h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
Sponzor nagradne igre je BIGSHOT i svakog dana poklanjamo OVU MAJICU 
NAPOMENA: Jedna e-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe. Nagrade šaljemo samo po Srbiji — srećno :-)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

66 thoughts on “E9 Saint-Girons – Bagnères de Bigorre 168.5km #TDF’13

  1. Ernesto says:

    Svaka cast i ja kazem,,, ko bi se tome nadao… kako li su samo Fugija kleli hihihi

    Reply
  2. Jelena says:

    Odlicna etapa, napad od prvog minuta. I dalje se nadam da ce Konrador uraditi nesto konkretno. Pozdrav svima.

    Reply
  3. Slobodan says:

    etapa je pokazala ono što svi znamo, da niti je sky neki ekstra tim, niti je Port brdski
    vozač, a ne menjam mišljenje, tj isto kao i za Wigginsa, tako i za Frooma smatram, da
    je veoma čudno, da prosečni hronometraši postaju vrhunski grand tour vozači, za
    vreme poslednjeg uspona na etapi 8. bilo je poređenja Frooma i Lensa, ili Pantanija,
    slažem se da prosto čovek nije “čist” dovoljno je videti koliko se on znoji više od drugih
    iako je poreklom ako se ne varam Kenijac, da on onako vozi brda dajte to vam je kao
    kada košarkašica od gotovo 2 metra trči 100m na nivou 10,80

    Reply
    1. Đorđe says:

      ne moj zaboraviti da su kenijci odlični maratonci a i za maraton treba ti dosta snage 😉

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *